Multi Platform A Plague Tale: Innocence

3kpf_a_plague_tale_header.jpg

Title: A Plague Tale - Innocence
Developer:
Asobo Studio
Publisher: Focus Home Interactive
Platforms: PS4 - Xbox One - PC
Release Date: 14 May 2019
A Plague Tale: Innocence داستان تراژدی و احساسی خواهر و برادری در قرن 14 فرانسه را دنبال می کند. Amicia خواهر بزرگ تر و Hugo برادر کوچک او از فرزندان مقامات کشور بودند که به دلیل توطئه صورت گرفته مجبور به فرار از خانه و پیمودن مسیری سخت و بی رحم در پی یافتن سرنخ این توطئه ها می شوند. گیم پلی بازی شامل بخش های ماجراجویی، مخفی کاری و اکشن خواهد بود که در کنار یک داستان قوی بازیکن را همراهی خواد کرد.
در طول مسیر خواهر بزرگ وظیفه مراقبت از Hugo را بر عهده خواهد داشت، اما در مواردی به کمک او باید به حل پازل های بازی پرداخت. همچنین شخصیت های بسیاری در طول 16 چپتر بازی همراه شخصیت های اصلی خواهند شد که هر کدام نقش مهمی در داستان و حتی گیم پلی خواهند داشت. در کنار سربازان Inquisition که به دنبال شما هستند، موش ها جدی ترین دشمنان دنیای بازی خواهند بود، دریایی از موش ها که به هیچ کس بر سر راه خود رحم نکرده و همه چیز را می بلعند. تنها راه مقابله با آن ها استفاده از نور و آتش است که پایه بسیاری از پازل ها و مبارزات بازی را تشکیل خواهد داد.

** فضای بازی بسیار خاص و زیبا طراحی شده و همراهی این دو شخصیت قول یک داستان احساسی و فوق العاده را می دهد. داستان و فضای بازی از فرانسه قرن 14 استفاده می کند، با این حال قصد شبیه سازی را به هیچ وجه نخواهد داشت و همه چیز ساخته ذهن استودیو و اعضای آن است.
یکی از بازی های Indie خوبی که در سال 2019 باید حتما نگاهی به اون انداخت همین عنوان است و امیدوارم مثل نمایش های فوق العاده زیبایی که تا به حال داشت، محصول نهایی هم بتونه عالی عمل کنه و خاطره ای فراموش نشدنی رو به وجود بیاره.

عکس و Artworkهای بازی
hmey_a_plague_tale_footer.jpg

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
حدودا به طور متوسط چند فریم میگیرید ؟
با 1060 تمام تنظیمات Ultra فقط سایه High اکثر مواقع 60 فریم رو میده
پ.ن : چپتر اول بازی بازی خیلی سنگینه ولی بعدش خوب میشه و راحت 60 فریم رو میده
خب روی هارد بازی کن تا سخت باشه
بازی چیزی به نام کامبت نداره همش مخفی کاری و پازل هستش با یـ ضربه میمیری کلا در کل زیاد به اون صورت چالش خاصی نداره مراحل خطی ـه و راحت میشه ردشون کرد

xxxmah

کاربر سایت
Feb 18, 2013
604
نام
احمد رضا

بازی چیزی به نام کامبت نداره همش مخفی کاری و پازل هستش با یـ ضربه میمیری کلا در کل زیاد به اون صورت چالش خاصی نداره مراحل خطی ـه و راحت میشه ردشون کرد
شما با 1060 همون اول بازی چند فریم گرفتی؟ از من همون اول جنگل عجیب فریم کم کرده.:|

• Like
Reactions: tpouria and kamyy

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین

اگه با یک ضربه می میری که سخته ....

• Like
Reactions: tpouria

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
شما با 1060 همون اول بازی چند فریم گرفتی؟ از من همون اول جنگل عجیب فریم کم کرده.:|
تا 30 فریم هم افت میکنه اونجا سایه رو از اولترا گذاشتم رو High زیر 40 دیگه نیومد بعدم که اون چپتر رو رد کردم وضعیتش خوب شد و اکثر مواقع 60 فریم رو میداد البته فک کنم خودت دیگه رسیده باشی به اونجاهاش :D
اگه با یک ضربه می میری که سخته ....
بازی کامبت محور نیست که دم به دقیقه بخوای بمیری همش مخفی کاری و پازل هستش گفتمم خطی هستش و جوری نیست بری تو یـ محیط باز از 60 طرف احتمال لو رفتن برات بوجد بیاد

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
به به عاشق بازی های خطی هستم مخصوصا اینکه محیط ها سوپر هنری هم باشن.

بازی های خطی شما رو وادار می کنن تا اون طوری که بازی طراحی شده بازی پیش بره برای همینم کارهای جذاب یا پازل های جذاب تری می شه انتظار داشت نه اینکه مدام در محیط بچرخی اخرم چرت ترین راه رو انتخاب کنی.

بزرگ ترین مشکلم با بازی اینه که مگه می شه همچین بازی hdr نداشته باشه؟؟؟؟؟؟؟

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,636
نام
Moein
گرافیک فنی و مخصوصا هنری بازی مسحور کنندست. همه جای بازی مثل تابلو نقاشی میمونه، جزو بهترین گرافیکائیه که توی این نسل دیدیم. فقط photo mod جاش توی بازی خالیه.
اگر کارت انویدیا دارید بازی از ansel پشتیبانی میکنه

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,636
نام
Moein
واقعا باید به focus home interactive احترام گذاشت؛ ناشری که روی بازیهایی سرمایه گذاری میکنه که مطمئنا خیلی از ناشرا حتی جرئت فکر کردن به سرمایه گذاری روی اون بازی رو هم ندارن. توی همین 2 سال چندین و چند بازی فوق العاده از این استدیو شاهد بودیم که همشون واقعا هنر ایده پردازی و خلاقیت سازنده های مستقل رو به رخ میشکه، مثل vampyr - insurgency - call of cthulu - the surge - council - styx و ... که تنها مشکلاتی که داشتن میشه گفت از بُعد فنی و کمبود بودجه بوده و نه چیز دیگه ای
به نظرم صنعت گیم به همچین ناشر هایی بیشتر نیاز داره، حالا شما اونطرف رو نگاه کنین یه ناشر مثل اکتیویژن که سالانه کلی پول به جیب میزنه از میلک کردن cod ولی تاحالا دیدید حتی یه بازی مستقل رو حمایت کرده باشه(مخصوصا نسل 8)؟ اخرین بازیش sekiro بود اونم چون اسم بزرگ میازاکی پشتش بود و یجورایی موفقیتش تضمین شده بود وگرنه مطمئنا ریسک همچین کاری رو هم نمیکرد

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,954
نام
محمد
خب من بالاخره بازیو تموم کردم:D خیلی دلم میخواست که بتونم یه نقد درست و حسابی ازش یه جایی بنویسم اما متاسفانه جایی دستم بند نیست فعلا:( :D (@FUTURE اگه بچه ها برش نداشتن من هستما:D)
یه نقد کوچیک همینجا مینویسم :)
داستان بازی را میشه به طورر کلی عالی ارزیابی کرد. از همون ابتدا حوادث ناگوار شروع میی کنن به زخ دادن و کم کم مخاطب را وارد ماجرای اصلی می کنن. عملکرد بازی در این قسمت خیلی خیلی خوبه و پیسینگ کاملا مطلوبه. در طی بازی علاوه بر هوگو و آمیسیا که دو شخصیت اصلی هستن به مرور با کاراکترهای مختلفی آشنا میشیم که هر کدوم نقش خودشون را در داستان دارند. یه مشکل کوچیک که اینجا هست اینه که سازنده ها بیشتر به سرگذشت کاراکترهای فرعی میتونستن بپردازن تا عمق بیشتری بهشون بدن و همذات پنداری مخاطب باهاشون را بالا ببرن(البته همین الان هم کاراکترها به اندازه کافی عمق دارند و خیلی زود باهاشون همراه میشید).
خوشبختانه سازنده ها اتمسفر بازی را به بهترین شکل ممکن طراحی کردن و خیلی زود توی فضای قرون وسطایی و صد البته غم زده بازی غرق میشید.

در زمینه گرافیک عملکرد سازنده ها با توجه به اینکه یه استدیو مستقل هستن واقعا فوق العاده بوده .چه در زمینه هنری و چه در زمینه تکنیکی شاهد یه شاهکار هستیم . کیفیت بافت ها در سطح بالایی قرار داره . نورپردازی ها به بهترین نحو ممکن صورت گرفتن و... در زمینه هنری هم که چند بار گفتم بعضی وقتا با یه صحنه هایی مواجه میشید که خیلی قشنگ ماتتون میبره و فقط میخواید بایستید و لذت ببرید.

در زمینه گیمپلی عملکرد سازنده ها قابل قبول بوده. بازی به جز چپتر اخر به طور کلی اسونه و مخاطب را اذیت نمی کنه.اما در عین حال که خطی هست انواع ابزار را در اختیارتون قرار میده تا به روش خودتون دخل دشمنا را بیارید!
یه نکته تحسین بر انیز هوش مصنوعی دشمناست.اگرچه بی ایراد نیست اما واقعا بد پیلست:D یه سری ایراد های فاحش هست توی هوش مصنوعی دشمنا اما به موقعش هم دشمنا خیلی خوب عمل می کنن و از فاصله مناسب حضورتون را تشخیص میدن و پاپیچتون میشن!
موسیقی بازی هم که لازم به گفتن نیست. شاهکاره. شاهکار! خیلی عالی غرقتون می کنه تو بازی و تا انتها هم غرق نگتون میداره:D

حرفی ندارم دیگه جز اینکه بگم هر کی این بازیو تجربه نکنه نصف بیشتر عمرش بر فناست. یه تجربه یونیک برای عاشقای بازیای داستان محور!

+:
گرافیک تکنیکی و هنری
موسیقی
داستان و روایت عالی
هوش مصنوعی بسیار خوب دشمنان

-:
معدود ایرادهای گرافیکی
معدود مشکلات هوش مصنوعی
بازی می توانست طولانی تر باشد
بهتر بود پرداخت بیشتری بر روی شخصیت های فرعی صورت می گرفت

داستان: ۱۰/۱۰
گیمپلی:۷.۵/۱۰