Control

پلتفرم: Xbox One, PS4 و PC
سازنده: Remedy
ناشر: 505 Games
تاریخ انتشار: 27 August 2019

بررسی بازی Control

پیش‌نمایش بازی‌سنتر:
معرفی بازی Control - بازی سنتر
نگاهی به دموی بازی کنترل در نمایشگاه E3 2019 - اختصاصی بازی سنتر - بازی سنتر
بازی جدید خالقان «Alan Wake» و «Quantum Break» با عنوان «Control» در طول کنفرانس «E3» شرکت «سونی» معرفی شد. عنوان کنترل شباهت‌های فراوانی به عنوان Quantum Break دارد.

داستان:
بعد از آن که یک آژانس امنیتی در شهر «نیویورک» مورد حمله قرار می‌گیرد، شما تبدیل به مدیر برای کنترل اوضاع می‌شوید. عنوان کنترل داستان «Jesse Fadens» را بازگو می‌کند. پلات اصلی بازی، به دنبال جواب سوال Jesse به عنوان مدیر این گروه است. جهان عنوان کنترل دارای ماموریت‌های فرعی، شخصیت‌های مختلف و راز های گوناگونی است. همچنین در طول بازی شما با بقیه اعضا آژانس امنیتی و آزمایش های علمی گوناگون سر و کار دارید.

گیم‌پلی:
همانند عنوان کوانتوم‌بریک، کنترل یک شوتر سوم شخص بر پایه استفاده از قدرت‌های گوناگون است. البته در این بازی شما قابلیت تغییر و آپگرید این قابلیت‌ها را خواهید داشت.

ویژگی‌ها:
محیط داینامیک که با توجه نحوه بازی شما دچار تغییر خواهد شد.
یک دنیا تاریک و بی‌رحمانه که توسط یک گروه فاسد کنترل می‌شود.
بازی در یک ساختمان در شهر نیویورک جریان دارد که مدام تغییر می‌کند و شرایط و محیط های غیر قابل پیش‌بینی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

سم‌لیک در خصوص معرفی بازی گفت:
« کنترل پیوستن رویا به حقیقت است. به رمدی و کارگردان بازی «Mikael Kasurinen» افتخار می‌کنم.»

اسکرین‌شات:

officeoffice-1300x731.jpg takeoverdot-1300x731.jpg Security_team_bodies-1300x731.jpg Ritual_Point_combat_2-1300x731.jpg Jesse_levitating_tunnel-1300x731.jpg FaceOff-1300x731.jpg Drifter_combat-1300x731.jpg Bad_day_at_the_offce-1300x731.jpg bweiss-1300x731.jpg circle-1300x731.jpg different_things-1300x731.jpg haunting-1300x731.jpg
DfdQ25aVMAAhide (1).jpg

Attachments

• photo_2018-06-11_19-24-07.jpg
    photo_2018-06-11_19-24-07.jpg
    51.3 KB · مشاهده: 17,734
Last edited by a moderator:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
هایپ نشدم:-" فقط اینکه... قدرتی که من دیدم...یکی از قدرت های Kat ( گرویتی راش:-" ) بود:( دلم GR3 خواست که دنیای جذاب تری میدارد:(
جای این برید GR و GR2 بزنید:p
تریلر هایپ کننده نداره به اون صورت ولی انصافا هرکی رمدی رو بشناسه و Alane Wake رو بازی کرده باشه قشنگ میفهمه چقدر اتمسفرش آشانست الان بازی بی سر و صدا تو سایه ها داره به حرکت خودش ادامه میده ولی به نظر بدجور قرار ـه سورپرایز مون کنه حالا نه در حد خیلی خفن ولی در حد همون Alane Wake وایب باشه بسته برا ما امیدوارم در کل بازی موفق بشه با این هایپ کمی که دور و برش ایجاد شده نره سرش الکی الکی زیر آب فقط !

آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
ترلیر هایپ کننده نداره به اون صورت ولی انصافا هرکی رمدی رو بشناسه و Alane Wake رو بازی کرده باشه قشنگ میفهمه چقدر اتمسفرش آشانست الان بازی بی سر و صدا تو سایه ها داره به حرکت خودش ادامه میده ولی به نظر بدجور قرار ـه سورپرایز مون کنه حالا نه در حد خیلی خفن ولی در حد همون Alane Wake وایب باشه بسته برا ما امیدوارم در کل بازی موفق بشه با این هایپ کمی که دور و برش ایجاد شده نره سرش الکی الکی زیر آب فقط !
حالا بیشوخی بد نمیزنه! ولی همینطور که گفتی هایپ نداشت:-"

من AW رو نزدم، ولی از چیزهایی که ازش دیدم به نظرم خیلی جذاب تر از این میزد!:D

یک موردی هم که هست محیط هاش خیلی ساده ست و (این خیلی مورد شخصییه!) رنگ سفیدش خیلی زیاده، و به شکل عجیبی با بازی هایی که چنین وضعی دارن قبلا نساختم! :| یه جوری سر درد میگیرم:| (نمونه : پورتال2 و Mirror's Edge ) با این چیزی که از این میبینم، احتمال خیلی زیاد حس و حال همونا رو بهم میده محیط هاش! :-"

باشد که فن هاش راضی باشن و بازی براشون بترکونه! :D

• Like
Reactions: kamyy

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
حسی که من نسبت به بازی تا به اینجا پیدا کردم :D
برخلاف بقیه بازی های رمدی با شخصیت اصلی اصلا ارتباط برقرار نمیکنم و بنظرم خیلی خشک و بی روحه و مثل مکس پین و الن ویک بیاد موندنی نخواهد بود. محیط های بازی بنظرم، طراحی تکراری، خیلی مینیمالیسم ، تنگ، خفه و بی روح اند. گیم پلی بازی و فیزیک که خیلی دارن روش مانور میدن در وحله ی اول جذابه اما بعد از مدتی بازهم تکراری و فاقد تنوع میشه. داستان بازی با توجه به وجود سم لیک چند لایه و جذابه اما درحد اثار قبلی مخصوصا الن ویک نمیشه. بطور کلی از این بازی دارم خیلی انرژی منفی میگیرم و احساس میکنم نه در حد الن ویک و حتی کوانتوم بریک هم نباشه :D
پ.ن: حالا که سروته بازی رو بستیم رفت بگم که متا هم بین ٨٠ تا ٨٣ :D

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
کل Preview ها و Hands On های بازی تا الان خیلی مثبت بوده و تعریف زیاد کردن از بازی و میگن از لحاظ جو و فضا نزدیک ترین چیز به مکس پین هست، خودم که به شخصه عاشق محیط های بازی شدم و بنظرم کاملا نشون دهنده یه Dark Sci-Fi خفن و مینیمال هست، مهم تر از اینا از گیم پلی و سیستم شوتینگ بازی خیلی تعریف شده و بازهم اشاره شده نزدیک ترین چیز به مکس پین ها هست از طرفی که اصلا نباید تو کاور بمونین و دائم باید در حال تحرک و انجام کارهای جدید باشید. محیط های بازی هم کاملا Sand Box مانند هستن و تنوع دشمن ها تو نسخه پیش نمایش خیلی خوب بوده.

در کل بعنوان یه عاشق Remedy و سم و کل همه چیشون امیدوارم بازی موفق باشه، جو و فضا و معماری بازی که بی نظیره و عملا داد میزنه روش فکر شده فعلا مشکل بازی از نظرم همون زیاد جالب نبودن شخصیت اصلی بازیه که اونم امیدوارم در طول بازی رفع بشه و مثل بقیه بازی های رمدی یه شخصیت اصلی بیادموندنی برامون به یادگار بزاره

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,525

یک موردی هم که هست محیط هاش خیلی ساده ست و (این خیلی مورد شخصییه!) رنگ سفیدش خیلی زیاده، و به شکل عجیبی با بازی هایی که چنین وضعی دارن قبلا نساختم! :| یه جوری سر درد میگیرم:| (نمونه : پورتال2 و Mirror's Edge ) با این چیزی که از این میبینم، احتمال خیلی زیاد حس و حال همونا رو بهم میده محیط هاش! :-"

باشد که فن هاش راضی باشن و بازی براشون بترکونه! :D
فقط بخاطر AW من X360 خریدم ! ، این بازی بیشتر روی تخریب پذیری و RTX ON ' OFF داره مانور میده ! ، نمایشها شبیه Tech Demo میمونه و بنظر گیم پلی روی همین مورد تمرکز داره ، من ناامیدم از نمایشهایی که تا الان داشته .

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,001
نام
آریا
نمی‌دونم چرا هر کاری می‌کنم، این بازی برام اون حسی که باید داشته باشه رو پیدا نمی‌کنه. :(
هسته اصلی گیم‌پلی خیلی جالب به نظر میرسه و قدرت‌های خفن و فیزیک جذابی هم داره. گرافیک و اینا هم که نیازی به توضیح نیست. ولی بازی برام یه جورایی ناقص و جمع و جوره! نمی‌دونم چطوری بگم، یه حالتی داره که انگار یه سری اتاقک طراحی کردن و آدم میره توی هرکدوم چند نفر رو منهدم می‌کنه و بعدش لوکیشن بعدی. یه حسی شبیه قسمت‌های تک‌نفره توی بازی‌های آنلاین که آدم فقط میره یه کم آموزش ببینه و یه سری دشمن رو بکشه و بیاد بیرون. :D
Remedy جزو استودیوهای محبوبم هست و هر بازی‌ جدیدش رو با کلی ذوق و شوق دنبال می‌کنم، ولی این Control جذبم نمی‌کنه. حالا شاید زیادی اغراق‌آمیز باشه، ولی بعضی وقت‌ها حس یه بازی 20،30 دلاری دو ساعته رو بهم میده نه یه بازی 60 دلاری! ولی امیدوارم در گمراهی باشم و بازی بترکونه و یه اثر محشر دیگه از Remedy ببینیم.

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
نمی‌دونم چرا هر کاری می‌کنم، این بازی برام اون حسی که باید داشته باشه رو پیدا نمی‌کنه. :(
هسته اصلی گیم‌پلی خیلی جالب به نظر میرسه و قدرت‌های خفن و فیزیک جذابی هم داره. گرافیک و اینا هم که نیازی به توضیح نیست. ولی بازی برام یه جورایی ناقص و جمع و جوره! نمی‌دونم چطوری بگم، یه حالتی داره که انگار یه سری اتاقک طراحی کردن و آدم میره توی هرکدوم چند نفر رو منهدم می‌کنه و بعدش لوکیشن بعدی. یه حسی شبیه قسمت‌های تک‌نفره توی بازی‌های آنلاین که آدم فقط میره یه کم آموزش ببینه و یه سری دشمن رو بکشه و بیاد بیرون. :D
Remedy جزو استودیوهای محبوبم هست و هر بازی‌ جدیدش رو با کلی ذوق و شوق دنبال می‌کنم، ولی این Control جذبم نمی‌کنه. حالا شاید زیادی اغراق‌آمیز باشه، ولی بعضی وقت‌ها حس یه بازی 20،30 دلاری دو ساعته رو بهم میده نه یه بازی 60 دلاری! ولی امیدوارم در گمراهی باشم و بازی بترکونه و یه اثر محشر دیگه از Remedy ببینیم.
دقیقا دیروز که خبر پیش خریدش اومد، من تو متن خبر همش دنبال این بودم که ببینم قیمت بازی چند دلاره=)) همش حس میکردم باید 40$ی باشه:-"
ولی چیزی نگفته بود پس راضی شدم که همون 60$ هستش:D
فکر میکنم دلیل اصلیش تبلیغات و هایپ دور و برشه! ناشرشون ناشر نیست و بلد نیست خوب هایپ کنه:p

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,412
نام
مسلم

خب اشتباه بزرگی کردی، همین حالا برو و نسخه PC ـش رو دانلود کن و بازی کن تا بفهمی ملت چرا اینقدر در تب و تاب ادامه اش هستن;)
جای این برید GR و GR2 بزنید:p
:| نمیدونم چرا یهویی دلم خواست بکشمت، ای مرفه بی درد:D (شوخی;) )

• Like
Reactions: kamyy

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
خب اشتباه بزرگی کردی، همین حالا برو و نسخه PC ـش رو دانلود کن و بازی کن تا بفهمی ملت چرا اینقدر در تب و تاب ادامه اش هستن;)

:| نمیدونم چرا یهویی دلم خواست بکشمت، ای مرفه بی درد:D (شوخی;) )
من دو ساله کاپهد رو سیستمم نصبه، تا حالا از main menu جلوتر نرفتم:-" ، کلا غیر از استراتژیک(چند سال اخیر total war :-" ) حس بازی دیگه ای نمیاد!

الان که بازی مال MS نیست، بیان ریمستر قبلی رو روی PS4 بدن بازی کنیم:-"

---
اون GRها هم...الان رو هم ده دلار میشه خریدشون تو تخفیف ها:-" خریدشون از بازی 60$ی رفاه کمتری میخواد:-"

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,412
نام
مسلم
من دو ساله کاپهد رو سیستمم نصبه، تا حالا از main menu جلوتر نرفتم:-" ، کلا غیر از استراتژیک(چند سال اخیر total war :-" ) حس بازی دیگه ای نمیاد!

الان که بازی مال MS نیست، بیان ریمستر قبلی رو روی PS4 بدن بازی کنیم:-"

---
اون GRها هم...الان رو هم ده دلار میشه خریدشون تو تخفیف ها:-" خریدشون از بازی 60$ی رفاه کمتری میخواد:-"
کاپهد آره، اونو من خودم هم فقط نصب کردم و هیچوقت بازیش نکردم (گذاشتمش برای بچه های فامیل که میان خونمون) ولی اصلاً Alan Wake قضیه اش فرق میکنه، بازی داستان محوره و داستانش هم خیلی خوبه و ظلم بزرگی در حق خودت میکنی که بازیش نمیکنی:-"

نمیدونم چرا ولی متاسفانه Alan Wake کلاً ول شده و ساخت شماره دومش هم نصفه کاره رها شد پس امید نداشته باش که دوباره ازش ریمستر بزنن.
================
کنسولش رو ندارم که بخوام بخرم و بازی کنم. گاد آو وار هم نیست که نهایت 10-20 ساعت باشه و برم کلوب بازیش کنم. در کل کوفتت بشه:D

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
کاپهد آره، اونو من خودم هم فقط نصب کردم و هیچوقت بازیش نکردم (گذاشتمش برای بچه های فامیل که میان خونمون) ولی اصلاً Alan Wake قضیه اش فرق میکنه، بازی داستان محوره و داستانش هم خیلی خوبه و ظلم بزرگی در حق خودت میکنی که بازیش نمیکنی:-"

نمیدونم چرا ولی متاسفانه Alan Wake کلاً ول شده و ساخت شماره دومش هم نصفه کاره رها شد پس امید نداشته باش که دوباره ازش ریمستر بزنن.
================
کنسولش رو ندارم که بخوام بخرم و بازی کنم. گاد آو وار هم نیست که نهایت 10-20 ساعت باشه و برم کلوب بازیش کنم. در کل کوفتت بشه:D
خیلی جاده خاکی شد... فقط خواستم بگم که پلتفرمر جزو سبک های مورد علاقمه و کاپهد هم از خیلی نظرها از اون چیزاییه که من کاملا دوست میدارم:-"
در کل : اولویتش خیلی بالاست...ولی PC ؟ حسش نیست:-" ظلم بزرگ تر در حق خودم نزدن کاپهده:-"

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر