Multi Platform Sekiro: Shadows Die Twice

194972

Developer: From Software
Publisher: Activision
Genre: Action-Adventure
Platforms: PS4 / XB1 / PC
Release Date: March 22nd, 2019

Kill Ingeniously

با بسته شدن پرونده ی Dark Souls به نظر میرسد که استدیوی From Software قصد دارد به سمت جدیدی حرکت کند. چراکه Sekiro متفاوت ترین پروژه ی این استدیو از سال 2009 و عرضه ی Demon's Souls می باشد. بعد از سال ها از عرضه ی آخرین نسخه از سری Tenchu، شاهد بازگشت دوباره ی FS به دوران فئودال ژاپن هستیم. از ابتدا قرار بود نسخه ی جدید از Tenchu ساخته شود اما در نهایت تصمیم گرفته شد که بازی، یک IP جدید باشد و از Tenchu به عنوان منبع الهام استفاده شود. همانند گذشته هیدتاکا میازاکی کارگردان این عنوان می باشد.

هر آنچه از بازی میدانیم:

Story
  • Sekiro به معنای "گرگ تک دست" می باشد که اشاره به قهرمان اصلی داستان دارد.
  • بازی رویکرد متفاوتی در داستان سرایی نسبت به سری سولز دارد و از سبک مینیمال این سری پیروی نمی کند. اینبار شاهد داستان خطی تر و سر راست تری هستیم.
  • داستان بازی در اواخر قرن شانزدهم و درمورد یک شینوبی سرافکنده می باشد که در محافظت از ارباب جوان خود و افتادن او به دست کلن Ashina شکست خورده و قصد انتقام و نجات ارباب خود را دارد.
  • دست قهرمان بازی توسط فرمانده ی Ashina قطع شده.
  • فردی که شینوبی را نجات داده به نام Busshi of the Desolate Temple شناخته میشود.
Gameplay
  • سکیرو سخت ترین بازی FS تا به امروز می باشد.
  • بازی دارای Stat های RPG نیست.
  • بازی فاقد سیستم کلاس بندی می باشد.
  • مخفی کاری نقش برجسته ای در بازی دارد.
  • بازی تمرکز کمتری در گرفتن سلاح های متفاوت دارد.
  • همانند سری سولز مردن در بازی بودن مجازات نخواهد بود. بعد از مرگ بازیکنان با مصرف آیتمی قادر خواهند بود سریعا احیا شده و با وارد کردن دمیج کافی دوباره این ایتم را بدست اورند. در صورت مرگ بدون این ایتم، بازیکنان به آخرین Scluptor's Idol (که حکم چک پوینت بازی را دارد.) برمیگردند.
  • مهم ترین المان بازی، بازوی مکانیکی و ابزار های مختلفی است که هر کدام کاربرد های متفاوت دارند.
  • 3 بازوی معرفی شده تاکنون Flame Cannon، Shuriken Arm و Hand Axe نام دارند.
  • مهم ترین مکانیک مبارزه ی بازی Posture نام داره که در واقع ترکیبی از Stamina و Poise تو عناوین قبلی این استدیو هست; ضربه خوردن و بلاک کردن Posture شما و ضربه وارد کردن و پری های دقیق Posture دشمنان رو کاهش میده. اگه Posture کاملا خالی بشه پلیر در برابر ضربات سنگین اسیب پذیر میشه. این حرکت برای برای پلیر زمانی که Posture دشمن رو خالی کنه Shinobi Deathblow نامیده میشه.
  • بازی بسیار سریع بود و تمرکز ویژه ای روی پری و ضد حمله دارد.
  • استفاده از بازوی مکانیکی نیازمند آیتمی به نام White Spirit Emblem می باشد که از کشتن دشمنان بدست می آید.
اطلاعات بیشتر بزودی...

alone ahmad

کاربر سایت
Feb 26, 2015
379
خب این بازی استاد میازاکی هم تموم شد..... .
بازی خیلی خوبی بود ولی به شخصه برای من بعد از دارک سولز 1 و بلادبورن قرار می گیره

نقاط مثبت:
مکانیکای عالی و دقیق مبارزات
طراحی هنری عالی
صداگذاری عالی
دوبله های ژاپنی محشر:D
انیمیشنای با کیفیت
تنوع مطلوب دشمن ها

نقاط منفی:
هوش مصنوعی کلا برا دشمنای عادی تعریف نشده و این حداقل برای من بخش مخفی کاری بازی رو خیلی تلخ کرد
داستان چیز خاصی نداشت و فاقد موضوع فوق العاده یا عجیبی بود(برخلاف ساخته های قبلیه میازاکی که هسته اولیه داستانشونم عالی بود)
خیلی از آپگرید skill ها بدرد نخور بود و باعث میشد اشتیاقی برای باز کردن اسکیل ها نباشه
با وجود محیطای بزرگ به دلیل بدردنخور بودن آپگرید اکثر skill ها میل زیای به گشت و گذار نیست(مگر پیدا کردن pb)
برخی باس های بازی به یاد ماندنی هستن ولی حس می کنم میتونستن باس های پرتعداد به یاد موندی بیشتری تو بازی قرار بدن

خلاصه در کل بازی خیلی خوبی بود و هر چی از استاد رسد نیکوست ولی نمیدونم چرا اون انرژی که باید رو بازی گذاشته نشده ولی با این حال بازم عالیه
sekiro shadows die twice 8.5 /10

.
چقدر نظر من به نظر شما نزدیکه! دقیقا برای من هم بهترین بازی های میازاکی به ترتیب اول دارک سولز 1 و بعدش بلادبورن و بعدش هم سکیرو هست.
به نظر من سیستم گیم پلی بازی همون سیستم قدیم هست ولی با این وجود به طرز دیگه ای!
مثلا گرفتن تایر یک و دو سه و الی اخر دستش به همراه اراقاهاشون همون ایتم های مجیک سری دارک سولز هستش... بعضی هاشون اتشی هستن، بعضی هاشون سمی، بعضی هاشون بمب و...
پر شدن اون خط میانی بالای دشمنها و خودمون کارکردش مثل خط استامینا تو سری دارک سولز و بلادبورن هست
خط HP که هم دقیقا عین سری دارک سولز با گرفتن ایتم ها ارتقا میکنه!
از نظر گرافیک بالاترین بازی تو سری و از نظر اتمسفر بعد دارک سولز 1 و بلادبورن هست.
از نظر سختی بعضی باس های بازی با فاز اول-دوم-و سوم:| واقعا خوب به معنی واقعی کلمه سختن ولی کلیت بازی رو میشه خیلی راحت با گرفتن ایتم های بازی بر باس ها و مینی باس ها راحت غلبه کرد
بخش مخفی کاری که به بازی اضافه شده خوبه ولی همون طور که همه گفتن هوش مصنوعی دشمنا و حتی مینی باس خیلی بده!
در کل از نظر سختی همون اول من هم واقعا جو گیر شدم، چون هنوز با سیستم گیم پلی بازی اشنا نبودم، و نسبتا جدید بود، ( ولی نمیگم بازی راحته اشتباه نگیرید) بنظرم از نظر سختی فعلا دارک سولز 1 واقعا هنوزم از این بازی سخت تره فرسنگ ها، اون همه محیط های عظیم و مینی باس های وحشتناک و خطرناک، و سنگینی گیم پلی و دور بودن بون فایر از هم دیگه واقعا اصلا قابل مقایسه نیستن)
یه چیزی هم خیلی رو اعصابه فکر کنم از قص جا خالی دادن رو یک طوری طراحی کردن که هر طوری جا خالی بدی بازم میزنت که واقعا بعید بود با اون هم سابقه از دیمون سولز تا بلادبورن و دارک سولز 3 تو این بازی این طوری طراحی بشه! :|
در کل هنوزم که بازی رو تموم نکردم ولی اکر بخوام نمره بدم 9.5/10 نمره من:D

آخرین ویرایش:

alone ahmad

کاربر سایت
Feb 26, 2015
379
خب نتونستی بری؟ بازی رو پاک کن خیال خودت رو راحت کن! نیازی نیست بیاید اینجا ناله کنید! کسایی که رفتن و تموم کردن از کره ماه نیومدن. پس اگر بلد نیستید بازی کنید، از بازی ایراد نگیرید!
بنظر من این طرز حرف زدن شما درست نیست :D من خودم وقتی برای اولین بار دیسک 360 دارک سولز 1 رو خریدم و بعدش همون باس اول بازی که باید از در رو رد بشی نتونستم رد کنم همون موقعه دیسک بازی رو با خاک یکسان کردم:| سر بلادبورن هم یکبار بازی رو تا old yahrnam بردم بازم بازی رو از رو کنسول unistall کردم:|
همون موقعه تو تایپک 360 دارک سولز رفتم همچین چیزی مثل این دوست عزیز گفتم خیلی ها بهم خندیدن و مسخره کردن و خیلی هم خیلی راهنمایی و کمک کردن تا شد بهترین بازی های زندگیم.
این دوستمون هم خیلی راحت تو بازی اذیت شده، و هنوز مکانیک های بازی رو نمیدونه، در حالی که کشتن باس فایت ها و گرفتن ایتم های حیاتی واقعا هزار تا فن و فوت داره من بهش توصیه میکنم اولین کار باید صبر خوبی داشته باشی، خوب محیط ها رو بگردی، با هر باس مواجه شدی بزار برای چند بار تو رو بکشه ولی خوب استراتژشونو یا د بگیری بعدش شکستش بدی، بازی خیلی راحت و لذت بخش میشه و حتی میشه سخت ترین باس فایت های بازی رو خیلی راحت زد فقط باید استراتژیشون رو یاد بگیرید.

ebadi360

کاربر سایت
Sep 22, 2009
354
نام
Reza
خب نتونستی بری؟ بازی رو پاک کن خیال خودت رو راحت کن! نیازی نیست بیاید اینجا ناله کنید! کسایی که رفتن و تموم کردن از کره ماه نیومدن. پس اگر بلد نیستید بازی کنید، از بازی ایراد نگیرید!
عمو جون
بازی رو ۱۰۰ ٪ کردم
خواستی برو تو گیمرتگم نگاه کن
نظر شخصی م رو در مورد بازی گفتم، یکم تو نوشتن جملات دقت کن

ebadi360

کاربر سایت
Sep 22, 2009
354
نام
Reza
بنظر من این طرز حرف زدن شما درست نیست :D من خودم وقتی برای اولین بار دیسک 360 دارک سولز 1 رو خریدم و بعدش همون باس اول بازی که باید از در رو رد بشی نتونستم رد کنم همون موقعه دیسک بازی رو با خاک یکسان کردم:| سر بلادبورن هم یکبار بازی رو تا old yahrnam بردم بازم بازی رو از رو کنسول unistall کردم:|
همون موقعه تو تایپک 360 دارک سولز رفتم همچین چیزی مثل این دوست عزیز گفتم خیلی ها بهم خندیدن و مسخره کردن و خیلی هم خیلی راهنمایی و کمک کردن تا شد بهترین بازی های زندگیم.
این دوستمون هم خیلی راحت تو بازی اذیت شده، و هنوز مکانیک های بازی رو نمیدونه، در حالی که کشتن باس فایت ها و گرفتن ایتم های حیاتی واقعا هزار تا فن و فوت داره من بهش توصیه میکنم اولین کار باید صبر خوبی داشته باشی، خوب محیط ها رو بگردی، با هر باس مواجه شدی بزار برای چند بار تو رو بکشه ولی خوب استراتژشونو یا د بگیری بعدش شکستش بدی، بازی خیلی راحت و لذت بخش میشه و حتی میشه سخت ترین باس فایت های بازی رو خیلی راحت زد فقط باید استراتژیشون رو یاد بگیرید.
من تو بازی هیچ اذیتی نشدم
تجربه خودم رو از ۲۰ سال بازی با سبک مختلف گفتم
سازنده فقط برای اینکه داستان بازی طولانی بشه تکرار پشت تکرار شخصیت رو گذاشته.
در صورتی که طراحی و وسعت زمین بازی اصلا زیاد نیست
اگه بخوام اینو مقایسه کنم دقیقا شبیه مورتال کمبت هستش که با سختی بالا

alone ahmad

کاربر سایت
Feb 26, 2015
379
من تو بازی هیچ اذیتی نشدم
تجربه خودم رو از ۲۰ سال بازی با سبک مختلف گفتم
سازنده فقط برای اینکه داستان بازی طولانی بشه تکرار پشت تکرار شخصیت رو گذاشته.
در صورتی که طراحی و وسعت زمین بازی اصلا زیاد نیست
اگه بخوام اینو مقایسه کنم دقیقا شبیه مورتال کمبت هستش که با سختی بالا
:-??:|:|
الان دیگه واقعا فکر میکنم اون دوست عزیز با شما درست صحبت کردن:D:Cheesygrin:

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,454
نام
Nimo
خب این بازی استاد میازاکی هم تموم شد..... .
بازی خیلی خوبی بود ولی به شخصه برای من بعد از دارک سولز 1 و بلادبورن قرار می گیره

نقاط مثبت:
مکانیکای عالی و دقیق مبارزات
طراحی هنری عالی
صداگذاری عالی
دوبله های ژاپنی محشر:D
انیمیشنای با کیفیت
تنوع مطلوب دشمن ها

نقاط منفی:
هوش مصنوعی کلا برا دشمنای عادی تعریف نشده و این حداقل برای من بخش مخفی کاری بازی رو خیلی تلخ کرد
داستان چیز خاصی نداشت و فاقد موضوع فوق العاده یا عجیبی بود(برخلاف ساخته های قبلیه میازاکی که هسته اولیه داستانشونم عالی بود)
خیلی از آپگرید skill ها بدرد نخور بود و باعث میشد اشتیاقی برای باز کردن اسکیل ها نباشه
با وجود محیطای بزرگ به دلیل بدردنخور بودن آپگرید اکثر skill ها میل زیای به گشت و گذار نیست(مگر پیدا کردن pb)
برخی باس های بازی به یاد ماندنی هستن ولی حس می کنم میتونستن باس های پرتعداد به یاد موندی بیشتری تو بازی قرار بدن

خلاصه در کل بازی خیلی خوبی بود و هر چی از استاد رسد نیکوست ولی نمیدونم چرا اون انرژی که باید رو بازی گذاشته نشده ولی با این حال بازم عالیه
sekiro shadows die twice 8.5 /10

.

شما این ویدیو رو ببین

بعد میتونیم صحبت کنیم که داستان داشت یا نداشت. به نظرم شما متوجه خیلی از lore های بازی نشدی چون میشه گفت واقعا جزو بهترین داستان ها بوده و بی شک از 3 نسخه سولز از نظر داستان جلو تر هست.

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,711
نام
مراد حلیمی
شما این ویدیو رو ببین

بعد میتونیم صحبت کنیم که داستان داشت یا نداشت. به نظرم شما متوجه خیلی از lore های بازی نشدی چون میشه گفت واقعا جزو بهترین داستان ها بوده و بی شک از 3 نسخه سولز از نظر داستان جلو تر هست.

من متوجه نشدم؟:D
به امضام نگاه کنید متوجه میشید که چقدر داستان بازیهای مورد علاقم مخصوصا داستان بازیهای میازاکی رو دنبال می کنم .....

من نگفتم بازی Lore های متفاوت و داستان خوبی نداره گفتم بنظرم چیز بخصوص و خاصی بر خلاف دارک سولز و بلادبورن نداشت .....
حالا شاید برای یکی خیلی جذاب باشه و از همه بازیهای میازاکی داستانش جذابتر و باحالتر باشه

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,454
نام
Nimo
من متوجه نشدم؟:D
به امضام نگاه کنید متوجه میشید که چقدر داستان بازیهای مورد علاقم مخصوصا داستان بازیهای میازاکی رو دنبال می کنم .....

من نگفتم بازی Lore های متفاوت و داستان خوبی نداره گفتم بنظرم چیز بخصوص و خاصی بر خلاف دارک سولز و بلادبورن نداشت .....
حالا شاید برای یکی خیلی جذاب باشه و از همه بازیهای میازاکی داستانش جذابتر و باحالتر باشه

من هم مثل شما برام بهترین بازی میازاکی بی شک بلادبورن هست که اصلا یه چیزه دیگه بود. اما تو این ip بنظرم خلاقیت به خرج داده و بازی رو برده تو فلسفه ژاپنی شاید برای همین برای شما خیلی جذاب نبوده البته کاملا سلیقه ای هست ولی نظرم خلاقیت خیلی جالبی رو از نظر داستانی دیدیم که این روز ها تو گیم کسی همچین ریسک هایی نمیکنه.

emad-360

کاربر سایت
May 20, 2014
737
نام
عمادالدین
مشکل نداره، همه آیتم ها رو جمع کن و باس آخر هم بزن و بعد از سیوت بک آپ بگیر و یکی یکی آیتم ها رو بده. اگه هم دودل هستی قبل از ورود به Hirata Estate یه بک آپ بگیر.
.
دمت گرم داداش ، فعلا که Corrupted Monk رو زدم ، دارم ادامه میدم پاک سازی کنم ، قبل از Divine Dragon میرم Hirata Estate اون سه تارم میزنم و میرم برای باس اخر.
.
واسه این پرسیدم که توی راهنمایی های پایان بازی اون سه تا باس تو Hirata Estate رو زده only Purification ending گفتم نزنم اش فعل و انفعالات خاصی صورت نگیره ! شک کردم...

• Like
Reactions: J. Constantine

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,349
نام
مسلم
.
دمت گرم داداش ، فعلا که Corrupted Monk رو زدم ، دارم ادامه میدم پاک سازی کنم ، قبل از Divine Dragon میرم Hirata Estate اون سه تارم میزنم و میرم برای باس اخر.
.
واسه این پرسیدم که توی راهنمایی های پایان بازی اون سه تا باس تو Hirata Estate رو زده only Purification ending گفتم نزنم اش فعل و انفعالات خاصی صورت نگیره ! شک کردم...
اون only Purification ending که نوشته واسه اینه که فقط برای دیدن اون پایان نیاز داری اون سه تا باس رو بزنی وگرنه اینکه کدوم پایان رو بگیری فقط بستگی به این داره کدوم آیتم رو بهش بدی.
Divine Dragon هم باس آخر نیست ولی بعد از زدنش محیط های بازی تغییر میکنه برای همینم بهتره اول آیتم ها رو جمع کنی (البته برای Purification ending مشکل نداره و خودم هم اون رو آخر از همه انجام دادم):D بعد از زدن Divine Dragon هم چند تا مینی باس جدید باز میشه و فرصت کشتن بعضی از مینی باس های قبلی هم از دست میره و پس بهتره با ویکی بازی چک کنی و هر چی کاره انجام بدی. بعد که Divine Dragon دوباره یه پاکسازی کلی انجام بدی و بعد بری Hirata Estate رو تکمیل کنی و بعد با خیال راحت بری سراغ باس آخر و بعد از زدنش هم بک آپ بگیری و یکی یکی آیتم ها رو بدی و پایان ها رو ببینی:>

alone ahmad

کاربر سایت
Feb 26, 2015
379
دوباره بازی رو تا ایشین جلو اوردم :D
این باس فایت های hedless رو چطوری باید زد؟ یک دست میزنند سری ترور میشیم:| داغون کردم ما رو:|
ایتم های افزایش HP رو نمیشه از 9 تا بیشتر کرد؟ اگر اره چطوری؟
این باس فایت ایشین که قبلش با اما مبارزه میکنی رو چطوری باید زد؟ اصلا به هیچ رضایی ، راضی نیست به هر طرف میریم نابود میکنه ما رو مخصوصا فاز دومش

• Like

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
این باس فایت های hedless رو چطوری باید زد؟ یک دست میزنند سری ترور میشیم:| داغون کردم ما رو:|
این باس فایت ایشین که قبلش با اما مبارزه میکنی رو چطوری باید زد؟ اصلا به هیچ رضایی ، راضی نیست به هر طرف میریم نابود میکنه ما رو مخصوصا فاز دومش
1-با استفاده از ایتم Divine Confetti ، البته یه ایتم دیگه هم برای از بین بردن ترور هست اسمشو الان خاطرم نیست فقط قیافش تو ذهنم مونده ، تو ایتم هات چک کنی بر ضد اتش و سم و ترور و.. ایتم داری
2-چرا میشه 10 تاس ، احتمالا یکی رو جا گذاشتی
3-به سادگی:D (من که با استفاده از یکی از اسکیل ها که از دور با زدن R1+L1 با شمشیر میری تو شکم یارو راحت زدمش ، حتی وقتی Spirit Emblem نداشته باشی کارتو راه میندازه:D)

alone ahmad

کاربر سایت
Feb 26, 2015
379
1-با استفاده از ایتم Divine Confetti ، البته یه ایتم دیگه هم برای از بین بردن ترور هست اسمشو الان خاطرم نیست فقط قیافش تو ذهنم مونده ، تو ایتم هات چک کنی بر ضد اتش و سم و ترور و.. ایتم داری
2-چرا میشه 10 تاس ، احتمالا یکی رو جا گذاشتی
3-به سادگی:D (من که با استفاده از یکی از اسکیل ها که از دور با زدن R1+L1 با شمشیر میری تو شکم یارو راحت زدمش ، حتی وقتی Spirit Emblem نداشته باشی کارتو راه میندازه:D)
عجب داستانی شد :Cheesygrin:
الان من 9 تاش رو گرفتم ایتم 10 تایی رو بگیرم اما نیست چی؟!
اسم اون اسکیل رو اگه میشه لطفا بگید.
اصلا کشن این هدلس ها ایتم های خاصی میده؟ میگم NG+ بیام براشون

• Like

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,349
نام
مسلم
برای Headless ها یه آیتمی هست به نام Mottled Purple Gourd که از فروشنده قبل از Mibu Village میتونی بخری. 5 تا استفاده داره و هر بار که Rest کنی یا فست تراول دوباره شارژ میشه. تاثیرش هم اینه که Terror Build Up ـت رو افزایش میده. Divine Confetti هم برای کشتنشون ضروریه ولی تا قبل از کشتن Corrupted Monk (illusion) تعدادشون توی بازی انگشت شماره (بعد از کشتن Corrupted Monk (illusion) به تعداد بی نهایت دونه ای 300 ین ناقابل از فروشنده قابل خریده) پس بهتره یا تا اون موقع صبر کنی یا اینکه با Deflect کردن Posture ـش رو پر کنی که وقتی از Mottled Purple Gourd استفاده کنی کار زیاد سختی نیست چون تاثیر Terror کمتر میشه و Headless هم تمام ضرباتش تکراری و قابل دفلکت کردن هستن (به غیر از اون حرکتی که قلبت رو بیرون میکشه و میکنه توی خشتکش:D که اونم با پریدن به موقع میشه ازش در رفت)

guppy

کاربر سایت
May 30, 2015
2,149
نام
davood
من اونجا که باید از بالا بپری روش رسیدم اما مار نیست باید کار خاصی کرد اونجا باشه به پل باید چه جوری رسیدقبل اون مبارزه؟

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر