Multi Platform Fallout 76

سازنده
Bethesda
تاریخ انتشار
October 2018
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
banner-1.png

information.png
Fallout 76 در مراسم E3 امسال به عنوان اولین بازی تماما انلاین استدیو خوش نام و اوازه BGS معرفی شد . Fallout 76 رو میشه بخش انلاین قسمت 4 دونست چرا که به گفته تاد هاوارد کارگردان اجرایی بازی بخش انلاین Fallout 4 به خاطر نبود نیروی کافی فقط در حد ایده اولیه باقی موند و حالا بعد سه سال با نام Fallout 76 سر شکل گرفته تا ما رو به عنوان اولین کسایی که به دنیای جنگ زده و نابود شده حملات اتمی قدم میزاریم معرفی کنه . بازی همونجور که از اسمش پیداست از Vault 76 شروع میشه بانکر و سنگر زیر زمینی که به منظور ساخت و زندگی بخشیه دوباره بشریت بعد از 25 سال از حملات اتمی ایجاد شده تا ما رو در روز "Reclamation Day" به این دنیا معرفی کنه زمانی که همه چیز نابود شده و خبری از حیاط انسانی بر روی زمین نیست هیچ NPC برای تعامل وجود نداره و باید با داستان و خاطراتشون زندگی کنیم و به خواسته های یک سری رباط و ادم های مرده رسیدگی کنیم . داستان اصلی و داستان های جانبی بازی قرار از این روش روایت بشن پس خودمونیم در این دنیا و بقیه افراد نجات یافته Vault 76 که در قالب بقیه پلیر ها انجام وظیفه میکنن که میتونیم باهم در قالب دوست یا دشمن در مپ بازی که حالا 4 برابر نسخه ی قبلی هم هستش به بازی کردن به پردازیم تصمیم اینکه به بقیه بپیوندیم یا یـ اکتشاف گر تنها باشیم به عهده خودمون هستش با این حال کی ترجیه میده توی این دنیای خالی از سکنه تنها بگرده ؟ اساس اصلی بازی بر روی رو اکتشاف نهاد شده و قول کلی محیط کشف نشده در این دنیای بزرگ رو سازندگان بازی دادن .....

SPECIAL and Perk Cards
  • پلیرها میتونن کارت های پرک شون رو در گروهی که عضو هستن به اشتراک بزارن به شرطی که بقیه اعضا پرک های متفاوتی داشته باشن
  • هر موقع که لول اپ میشید میتونید از بین گزینه های S.P.E.C.I.A.L یک کدومشون رو افزایش بدید و یک پرک کارت بهش اختصاص بدید
  • هر قسمت S.P.E.C.I.A.L دارای یک سبد امتیاز (point) برای فعال کردن پرک کارت هستش
  • برا فعال کردن هر پرک کارت نیاز به امتیاز (point) دارید
  • شما میتونید هر پرک کارت رو برای قدرت بیشتر لول اپ کنید
  • شما میتونید هر پرکی که بدست میارید رو استفاده کنید
  • محدودیت هر لول S.P.E.C.I.A.L از 10 به 15 افزایش پیدا کرده
  • هر پرک کارت تا پنج لول قابلیت ارتقاء داره
  • هر کردوم از پرک کارت های Mutation (جهش یافته) ها مزایا و معایبی دارن
  • افزایش Charisma باعث میشه که شما بتونید پرک کارت های بیشتری رو با بقیه افراد به اشتراک بزارید به خاطر همین خیلیا احتملا Charisma رو بیشتر از همه افزایش بدن
  • تا لول 10 از هر دو لول یک پرک کارت دریافت میکنید از بعد لول 10 به ازای هر پنج لول یک پک چهار تایی که پرک کارت هاش به صورت تصادفی هستن دریافت میکنید
  • در پک پرک کارت ممکنه یـ کارت با شکل ادامس وجود داشته باشه استفاده از این کارت باعث میشه دیر تر گرسنه بشید
  • میتونید هر وقت که بخواید پرک کارت هاتون رو عوض کنید
  • پک پرک کارت ممکنه کارت هایی به شما بده که برای استفاده نیاز به لول بالاتری دارن
  • وقتی به لول پنجاه رسیدید دیگه نمیتونید مقادیر SPECIAL رو افزایش بدید ولی همچنان پرک کارت دریافت میکنید
Characters and Mechanics
  • شما در ابتدا در Vault76 در روز Reclamation Day بیدار میشد
  • سیستم شخصی سازی کاراکتر بهبود پیدا کرده
  • با استفاده از Photo Mode میتونید تصویر شخصیتی که در بازی ساخته اید رو بر روی پروفایلتون در بازی قرار بدید
  • Photo Mode دارای انواع اقسام تنظیمات و فیلتر های رنگی برای گرفتن عکس ار کاراکترتون هستش
  • بازی لودینگ های کمی داره
  • هر وقت که بخواهید میتونید ظاهر کرکترتون رو تغییر بدید که شامل جنسیت هم میشه
  • با افزایش Rads ممکنه شما تبدیل به جهش یافته بشید
Gameplay
  • هیچ سیو فایلی وجود نداره
  • PvP تا لول 5 امکان پذیر نیست
  • شما میتونید پلیر های که ممکنه دائم مزاحمتون میشن رو بلاک کنید اینجوری دیگه نمیتونن رو مپ شما رو مشاهد کنن
  • میتونید از یک پرچم صلح جویی برای جلو گیری از درگیری در بازی استفاده کنید

آخرین ویرایش:

Imaginative

logician
کاربر سایت
Jul 25, 2013
1,445
خب...
بالاخره از دیروز تونستم بازی رو تجربه کنم. یه 7 ، 8 ساعتی بازی کردم. پیش زمینه بشدت منفی ای که راجع همه ابعاد بازی ایجاد شده بود برام، کار خودشو کرد. سطح توقعم خیلی پایین بود و خب نتیجه واقعا از انتظارم بهتر بود!
اول بگم که توی 8 ساعت تجربم جز یکبار دیسکانکت شدن حتی با یه ایراد یا باگ که به گیم پلی لطمه بزنه مواجه نشدم! یک بار هم بالای صفحه شمارش معکوس ظاهر شد با توضیح اینکه به جهت maintenance تا 10 دقیقه دیگه سرور آف میشه.
گرافیک فنی بازی در سال 2018 جایی برای دفاع نمیزاره، اما گرافیک هنری بازی بشدت زیباست. ابدا با نسخه 4 قابل مقایسه نیست ازین حیث.
انیمیشنها هم مقداری، هرچند کم بهبود داشتن. موسیقی و صداگذاری بازی هم که مثل همیشه عالی.
داستان بازی هم که حتما شنیدید در قالب دست نوشته ها و هولوتیپ ها دنبال میشه. من خیلی پیگیرش نشدم، پس نمیتونم اظهارنظری بکنم در موردش.
تو بازی با 10، 15 نفری هم ربرو شدم که اکثرا تو دسته های 3، 4 نفری با دوستاشون اینور و اونور میرفتن و چیزی در موردشون کنجکاوم نکرده تا الان که بخوام با پلیرهای دیگه وارد رابطه بشم. در عوض در جست و جوی یه لوکیشن مناسب با چشم انداز زیبا برای کمپم، راهی شمالی ترین بخش مپ شدم. مپی که عجیب بزرگه و اصلا هم برخلاف چیزی که میگن، خالی نیست!
ایراد خیلی بزرگی که از بازی میگیرن، یعنی نبود pc انسان تو بازی رو هم خیلی نمیتونم درک کنم. اتفاقا الان بیشتر از همه حس تنهایی خاص فال آوت و سوروایول تو بازی طنین انداز شده.

بازی چیزی نیست که به هیچکس بتونم توصیش کنم. یکی از نقدها نوشته بود FallOut 76 بازی ای هست که افراد خیلی کمی ازش لذت میبرن، همونها هستن که ارزش بازی رو میدونن و دیگران بی بهره خواهند بود و به چشم یک آشغال بهش نگاه میکنن.
من به ستینگ دنیای فال آوت علاقه دارم، با دیدن روی ماه والت بوی و شنیدن قطعه های jazz کلاسیک در حالی که تک و تنها تو محیط تو محیط بازی در حال اسکونج برای ساخت در و دیوار کمپم هستم قند تو دلم آب میکنه.

شما هم اگر مثل منید احتمالا فال آوت 76 براتون تجربه و خاطره خوبی خواهد شد. اگر نه... لازم نیست بگم نیاید سراغش، چون همین الان هم برنامه ای برای تهیش ندارید!

آخرین ویرایش:

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,912
نام
امین پاشاپور
خب...
بالاخره از دیروز تونستم بازی رو تجربه کنم. یه 7 ، 8 ساعتی بازی کردم. پیش زمینه بشدت منفی ای که راجع همه ابعاد بازی ایجاد شده بود برام، کار خودشو کرد. سطح توقعم خیلی پایین بود و خب نتیجه واقعا از انتظارم بهتر بود!
اول بگم که توی 8 ساعت تجربم جز یکبار دیسکانکت شدن حتی با یه ایراد یا باگ که به گیم پلی لطمه بزنه مواجه نشدم! یک بار هم بالای صفحه شمارش معکوس ظاهر شد با توضیح اینکه به جهت maintenance تا 10 دقیقه دیگه سرور آف میشه.
گرافیک فنی بازی در سال 2018 جایی برای دفاع نمیزاره، اما گرافیک هنری بازی بشدت زیباست. ابدا با نسخه 4 قابل مقایسه نیست ازین حیث.
انیمیشنها هم مقداری، هرچند کم بهبود داشتن. موسیقی و صداگذاری بازی هم که مثل همیشه عالی.
داستان بازی هم که حتما شنیدید در قالب دست نوشته ها و هولوتیپ ها دنبال میشه. من خیلی پیگیرش نشدم، پس نمیتونم اظهارنظری بکنم در موردش.
تو بازی با 10، 15 نفری هم ربرو شدم که اکثرا تو دسته های 3، 4 نفری با دوستاشون اینور و اونور میرفتن و چیزی در موردشون کنجکاوم نکرده تا الان که بخوام با پلیرهای دیگه وارد رابطه بشم. در عوض در جست و جوی یه لوکیشن مناسب با چشم انداز زیبا برای کمپم، راهی شمالی ترین بخش مپ شدم. مپی که عجیب بزرگه و اصلا هم برخلاف چیزی که میگن، خالی نیست!
ایراد خیلی بزرگی که از بازی میگیرن، یعنی نبود pc انسان تو بازی رو هم خیلی نمیتونم درک کنم. اتفاقا الان بیشتر از همه حس تنهایی خاص فال آوت و سوروایول تو بازی طنین انداز شده.

بازی چیزی نیست که به هیچکس بتونم توصیش کنم. یکی از نقدها نوشته بود FallOut 76 بازی ای هست که افراد خیلی کمی ازش لذت میبرن، همونها هستن که ارزش بازی رو میدونن و دیگران بی بهره خواهند بود و به چشم یک آشغال بهش نگاه میکنن.
من به ستینگ دنیای فال آوت علاقه دارم، با دیدن روی ماه والت بوی و شنیدن قطعه های jazz کلاسیک در حالی که تک و تنها تو محیط تو محیط بازی در حال اسکونج برای ساخت در و دیوار کمپم هستم قند تو دلم آب میکنه.

شما هم اگر مثل منید احتمالا فال آوت 76 براتون تجربه و خاطره خوبی خواهد شد. اگر نه... لازم نیست بگم نیاید سراغش، چون قرار نیست بیاید!
با صحبت های شما دوست عزیز من حتما میگیرم بازی رو
من فن سری فالوت هستم و اتفاقا خیلی خوشهال شده بودم که بازی npc نداره و یه حس سوروایو و تنهایی خوبی به ادم دست میده
انقدر بد گفتن از بازی که منم شک میکردم برا خریدش
فقط نمیدونم الان بعد تجربه رد دد ۲ با اون گرافیک شاهکارش بتونم گرافیک تاریخ گزشته بازی رو تحمل کنم یا نه

• Like
Reactions: Imaginative

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
در حال دانلوده...خدا بخیر کنه :D
اگه کسی نسخه X1 گرفته اد کنه با هم به باگا بخندیم :D
شما بازی کن اگه خیلی خنده دار بگو من هم دانلود کنم :D با این وضعی که من می بینم فعلا ارزش دانلود کردن هم نداره، مگر اینکه چند وقت دیگه از نظر فنی بهتر بشه وضعش و اون موقع بشه بازی کرد.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
@. King Tiger .
عزیز رو کجا بازی میکنی بازی رو ؟ حدس میزنم رو PC ؟ رو پی سی واقعا تجربه بهتری ارائه میده روی کنسول اینقدر وضعیف فرم خرابه که واقعا قابل قبول نیست وضعیت سرور ها رو شما درست میگی سرور های از همون موقعی که شما برات تایمر اومده مشکلشون رو تا حالا فیکس کردن من خودم یکی از کسایی بودم که بتا رو بازی کردم و واقعا ازش لذت بردم مثل حرف شما نمیشه بازی رو به بقیه توضیح داد ولی خوب فعلا تا جایی که جا داره انگشت انتقادم رو به سازندگان این بازی میگیرم که در اینده بشه روشون حساب کرد در نهایت میزارم بازی تخفیف بالا بخوره که به زودی هم میخوره تا بازی رو تهیه کنم در کل به عنوان یـ داستان فرعی و گشت زنی تو دنیای به شدت زیبای اپلاچیا واقعا واسه کسی از هسته اصلی گیم پلی سری بازی بازی های Fallout لذت میبره به شدت پیشنهاد میشه ولی نه رو کنسول حالا نمیدونم شما رو کنسول بازی میکنی یا جای دیگه ولی اگه رو کنسول بازی میکنی که باید خیلی پوست کلفت باشی :D
شما بازی کن اگه خیلی خنده دار بگو من هم دانلود کنم :D با این وضعی که من می بینم فعلا ارزش دانلود کردن هم نداره، مگر اینکه چند وقت دیگه از نظر فنی بهتر بشه وضعش و اون موقع بشه بازی کرد.
رو کنسول اگه فرم دهی بازی مشکل نداری بگیر بازی کن ولی اگه نه که فعلا وضعیتش هنوز خرابه و اصلا نیا سمتش بزار هر وقت فیکس کردن کامل (اگه بشه بهش گفت کامل :D) بیا تا لذتش رو ببری الان جزء اعصاب خورد کنی این وسط چیزی نداره !

آخرین ویرایش:

Amir.arsalan2

کاربر سایت
Nov 3, 2018
7
با این تخفیفی که برای بازی ای که تازه اومده زدن قشنگ معلوکه برای بازی هیچ زحمتی نکشیدن و زیاد هزینه ساخت نداشته.
تنها کاری که کردن یه مپ ساختن ان پی سی هارو حذف کردن چندتا باگ بهش اضافه کردن شده فالوت ۷۶.انجینم که از قبل داشتن.تازه elder scrolls vi هم با همین انجین قراره درست کنن.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: NaViiDii

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα

Imaginative

logician
کاربر سایت
Jul 25, 2013
1,445
@. King Tiger .
عزیز رو کجا بازی میکنی بازی رو ؟ حدس میزنم رو PC ؟ رو پی سی واقعا تجربه بهتری ارائه میده روی کنسول اینقدر وضعیف فرم خرابه که واقعا قابل قبول نیست وضعیت سرور ها رو شما درست میگی سرور های از همون موقعی که شما برات تایمر اومده مشکلشون رو تا حالا فیکس کردن من خودم یکی از کسایی بودم که بتا رو بازی کردم و واقعا ازش لذت بردم مثل حرف شما نمیشه بازی رو به بقیه توضیح داد ولی خوب فعلا تا جایی که جا داره انگشت انتقادم رو به سازندگان این بازی میگیرم که در اینده بشه روشون حساب کرد در نهایت میزارم بازی تخفیف بالا بخوره که به زودی هم میخوره تا بازی رو تهیه کنم در کل به عنوان یـ داستان فرعی و گشت زنی تو دنیای به شدت زیبای اپلاچیا واقعا واسه کسی از هسته اصلی گیم پلی سری بازی بازی های Fallout لذت میبره به شدت پیشنهاد میشه ولی نه رو کنسول حالا نمیدونم شما رو کنسول بازی میکنی یا جای دیگه ولی اگه رو کنسول بازی میکنی که باید خیلی پوست کلفت باشی :D

والا رو PS4 عادی اتفاقا :D
گویا قبل از آپدیت 1.02 خیلی افتضاح بوده فریم دهی و باگ، اما الان افت فریم من جوری نیست که جلوی بازی کردنم رو بگیره. احتمالا هنوزبرای کسی که چشم و ذهنش به فریم های بالا عادت داره آزاردهنده باشه. شاید بهتر بود اشاره میکردم به موضوع افت فریم گاه و بی گاه بازی هم.
اما من بقول خودت پوست کلفتم رفیق. یادمه اسکایریم رو روی یه پی سی بسیار قدرتمند(!) با میانگین 15، 16 فریم، 60 ساعت پلی تایم داشتم. خودم هنوز که یادش میفتم هضمش سخته برام.

یه ضد حال اساسی که بهش برخوردم میزان محدودیت ساخت و ساز بازیه که بشدت نوارش کوچیک و کمه. دوتا دونه در و پنجره و دیگ و قابلمه گذاشتیم تو کمپ دیدم نصف نوار پر شده :|
دیگه تو این یه زمینه ضدحال لااقل نمیزدی لامصب!

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
اومدم بگم که لعنت به هر چی نقد و امتیاز و متاست :D
برای کسی که میخواد رادیوی بازی رو روشن کنه و بزنه به دل نقشه‌ی بازی، لوت کنه و ماموریت‌های عجیب غریب انجام بده، بازی بشدت سرگرم‌کنندست...از هفت هشت ساعتی که بازی کردم شاید فقط 20 دقیقه‌اش بخاطر افت فریم و باگ آزاردهنده بوده، بقیه‌اش لذت خالص با همون حس و حال آخرالزمانی و تنهایی بوده...توی این مدت کلا دو بار اتصالم با سرور قطع شد که اونم یه دیقه‌ای دوباره از نزدیکی جایی که قبلا بودم، ریسپاون شدم...بازی خداروشکر یه بار هم تا حالا کرش نکرده (چیزی که با توجه به شنیده‌ها فکر می‌کردم مداوم اتفاق بیفته...). افت فریم هم که بیداد میکنه...کلا من آرزو به دل موندم یه تجربه‌ی روون از Fallout داشته باشم...:|
گرافیک فاجعست... :D فکر نمی‌کردم گرافیک و تکسچرها از F4 هم بدتر باشه و یاد دوران F3 رو زنده کنه :D :| حالا نمیدونم به خاطر وسعت نقشه اینطور شده یا اینکه بخاطر آنلاین بودن...کلا وقتی از Vault بیایید بیرون، گرافیک و Draw Distance بدجوری ناامیدست و یکمی طول میکشه تا بهش عادت کنید. مخصوصا مثل من اگه بعد از تموم کردن RDR2 اومده باشید سراغ بازی :D ولی از طرف دیگه خوبی نقشه اینه که خیلی متنوع و وسیع به نظر میاد...کلا اولین بار که یه جایی رو روی نقشه مارک کنید، ممکنه تعجب کنید که چرا هر چقدر میرید نمی‌رسید بهش :D
یه چیزی که به نظرم شدیدا باعث شده خیلی از افرادی که فال‌اوت باز نیستن از بازی متنفر بشن اینه که بازی خیلی از مکانیک‌هایی که از F4 به ارث رسیده رو توضیح نمیده و کلا اگه F4 نزده باشید ممکنه سردرگم بشید و اصلا نفهمید قراره چی کار کنید و بازی هدفش چیه و... حتی واسه طرفدارای سری هم یکمی ممکنه طول بکشه تا همه چیز براشون یادآوری بشه. کلا خیلی راحته که یکی دو ساعت بازیو تجربه کنید، از سیستم‌های بازی کلافه بشید و برای همیشه از بازی بزنید بیرون و تا ابد به بتزدا فحش بدید :D
بازی خیلی بیشتر از چیزی که فکر می‌کردم شبیه به F4 هست و خیلی راحت میشه ویژگی‌های آنلاینش رو نادیده گرفت که واسه من عالیه :D ولی چندتا تعامل با پلیرهای دیگه هم داشتم که خیلی مثبت بوده و به همکاری و خوش و بش منجر شده...محدودیت‌های خوبی برای تعاملات توی بازی قرار داده شده و کلا خیلی سخته توی بازی فضای Toxic ایجاد کرد و بقیه رو اذیت کرد...اینجوری افراد بیشعوری که توی بازیهای آنلاین دیگه فراوون هستن رو خیلی به ندرت میشه پیدا کرد. کلا جامعه‌ی طرفدارای فال‌اوت خیلی خوب هستن ولی بتزدا لیاقت داشتن این افراد رو نداره!
دنبال کردن داستان سخته چون بیشتر از طریق Holotape‌ها و نوشته‌ها روایت میشه...اوایل بازی کلا بیخیال داستان شدم چون پشت سر هم اتفاقای مختلف می‌افتاد و نمی‌شد دنبالش کرد. ولی بعدا که توی خلوت خودم داشتم Base‌ام رو می‌ساختم، کامل Holotape‌ها رو گوش دادم و حداقل از نظر اطلاعاتی که کلا از Lore و دنیای Fallout می‌ده، خیلی جالبه. کلا برهه زمانی بازی جالبه...دنیا مثل نسخه‌های قبل هنوز کاملا داغون نشده و میشه نشونه‌های بیشتری از وقایعی که قبلا اتفاق افتاده پیدا کرد. توی این نسخه هم داستانسرایی از طریق محیط توی بازی فراوونه.
یه چیز دیگه‌ام اینکه از این به بعد نشنوم کسی میگه بازی NPC نداره! امروز با یکی از باحالترین ربات‌هایِ کل سری آشنا شدم که لو نمیدم تا خودتون ملاقاتش کنید :D بازی NPC ِ انسان نداره و خلوت‌تر از همیشه هست، ولی شخصیت‌های باحالی میشه به روش‌های جدید توی بازی پیدا کرد.
به طور کلی تجربه‌ای که تا اینجا داشتم مثل یکی از دوستانی که صفحه‌ی قبل از تجربش گفت، لذت بخش بوده و نسبت به قبل از شروعِ بازی، علاقه‌ام به ادامه دادنش خیلی بیشتر شده. وضعیت بازی از نظر تکنیکی مساعد نیست ولی تا حالا بازی تقریبا به اندازه‌ی F4 افت‌فریم و باگ داشته که انتظارش رو هم داشتم و خیلی اذیتم نکرد. حالا باید ببینیم در ادامه چطور میشه و بازی چقدر ساپورت میشه.

اینم چندتا تصویر از اوایل بازی که اسپویل هم نداره:

Imaginative

logician
کاربر سایت
Jul 25, 2013
1,445
اومدم بگم که لعنت به هر چی نقد و امتیاز و متاست :D
برای کسی که میخواد رادیوی بازی رو روشن کنه و بزنه به دل نقشه‌ی بازی، لوت کنه و ماموریت‌های عجیب غریب انجام بده، بازی بشدت سرگرم‌کنندست...از هفت هشت ساعتی که بازی کردم شاید فقط 20 دقیقه‌اش بخاطر افت فریم و باگ آزاردهنده بوده، بقیه‌اش لذت خالص با همون حس و حال آخرالزمانی و تنهایی بوده...توی این مدت کلا دو بار اتصالم با سرور قطع شد که اونم یه دیقه‌ای دوباره از نزدیکی جایی که قبلا بودم، ریسپاون شدم...بازی خداروشکر یه بار هم تا حالا کرش نکرده (چیزی که با توجه به شنیده‌ها فکر می‌کردم مداوم اتفاق بیفته...). افت فریم هم که بیداد میکنه...کلا من آرزو به دل موندم یه تجربه‌ی روون از Fallout داشته باشم...:|
گرافیک فاجعست... :D فکر نمی‌کردم گرافیک و تکسچرها از F4 هم بدتر باشه و یاد دوران F3 رو زنده کنه :D :| حالا نمیدونم به خاطر وسعت نقشه اینطور شده یا اینکه بخاطر آنلاین بودن...کلا وقتی از Vault بیایید بیرون، گرافیک و Draw Distance بدجوری ناامیدست و یکمی طول میکشه تا بهش عادت کنید. مخصوصا مثل من اگه بعد از تموم کردن RDR2 اومده باشید سراغ بازی :D ولی از طرف دیگه خوبی نقشه اینه که خیلی متنوع و وسیع به نظر میاد...کلا اولین بار که یه جایی رو روی نقشه مارک کنید، ممکنه تعجب کنید که چرا هر چقدر میرید نمی‌رسید بهش :D
یه چیزی که به نظرم شدیدا باعث شده خیلی از افرادی که فال‌اوت باز نیستن از بازی متنفر بشن اینه که بازی خیلی از مکانیک‌هایی که از F4 به ارث رسیده رو توضیح نمیده و کلا اگه F4 نزده باشید ممکنه سردرگم بشید و اصلا نفهمید قراره چی کار کنید و بازی هدفش چیه و... حتی واسه طرفدارای سری هم یکمی ممکنه طول بکشه تا همه چیز براشون یادآوری بشه. کلا خیلی راحته که یکی دو ساعت بازیو تجربه کنید، از سیستم‌های بازی کلافه بشید و برای همیشه از بازی بزنید بیرون و تا ابد به بتزدا فحش بدید :D
بازی خیلی بیشتر از چیزی که فکر می‌کردم شبیه به F4 هست و خیلی راحت میشه ویژگی‌های آنلاینش رو نادیده گرفت که واسه من عالیه :D ولی چندتا تعامل با پلیرهای دیگه هم داشتم که خیلی مثبت بوده و به همکاری و خوش و بش منجر شده...محدودیت‌های خوبی برای تعاملات توی بازی قرار داده شده و کلا خیلی سخته توی بازی فضای Toxic ایجاد کرد و بقیه رو اذیت کرد...اینجوری افراد بیشعوری که توی بازیهای آنلاین دیگه فراوون هستن رو خیلی به ندرت میشه پیدا کرد. کلا جامعه‌ی طرفدارای فال‌اوت خیلی خوب هستن ولی بتزدا لیاقت داشتن این افراد رو نداره!
دنبال کردن داستان سخته چون بیشتر از طریق Holotape‌ها و نوشته‌ها روایت میشه...اوایل بازی کلا بیخیال داستان شدم چون پشت سر هم اتفاقای مختلف می‌افتاد و نمی‌شد دنبالش کرد. ولی بعدا که توی خلوت خودم داشتم Base‌ام رو می‌ساختم، کامل Holotape‌ها رو گوش دادم و حداقل از نظر اطلاعاتی که کلا از Lore و دنیای Fallout می‌ده، خیلی جالبه. کلا برهه زمانی بازی جالبه...دنیا مثل نسخه‌های قبل هنوز کاملا داغون نشده و میشه نشونه‌های بیشتری از وقایعی که قبلا اتفاق افتاده پیدا کرد. توی این نسخه هم داستانسرایی از طریق محیط توی بازی فراوونه.
یه چیز دیگه‌ام اینکه از این به بعد نشنوم کسی میگه بازی NPC نداره! امروز با یکی از باحالترین ربات‌هایِ کل سری آشنا شدم که لو نمیدم تا خودتون ملاقاتش کنید :D بازی NPC ِ انسان نداره و خلوت‌تر از همیشه هست، ولی شخصیت‌های باحالی میشه به روش‌های جدید توی بازی پیدا کرد.
به طور کلی تجربه‌ای که تا اینجا داشتم مثل یکی از دوستانی که صفحه‌ی قبل از تجربش گفت، لذت بخش بوده و نسبت به قبل از شروعِ بازی، علاقه‌ام به ادامه دادنش خیلی بیشتر شده. وضعیت بازی از نظر تکنیکی مساعد نیست ولی تا حالا بازی تقریبا به اندازه‌ی F4 افت‌فریم و باگ داشته که انتظارش رو هم داشتم و خیلی اذیتم نکرد. حالا باید ببینیم در ادامه چطور میشه و بازی چقدر ساپورت میشه.

اینم چندتا تصویر از اوایل بازی که اسپویل هم نداره:

خوش آمدی به وست ویرجینیا..
در مورد مقایسه بصری با FO4 ... اگر فال آوت4 دم دستت هست دوباره پلی اش کن و با فاجعه دیتیل و دراو دیستنس آشنا شو.
من الان همزمان دارم جفتشونو میرم. تو 4 آبجکت ها بعضا تا 10 متریت ظاهر نمیشن. کافیه با دوربین اسلحه بخوای 200 متر اونورتر رو ببینی که این باور برسی تو نسل 5 قرار داری! بافتها در حالت عادی هم حتی اصلا کیفیت خوبی ندارن. همه اینها یطرف، اینکه محیط 4 یه بیابون برهوت با کمترین آبجکت های متحرک ممکن و در سمت دیگه 76 یه محیط زنده و متراکم از پوششش گیاهی هستش یکطرف.
بله برادر من. بعد رد دد رفتی سراغش توقعت چسبیده به سقف :D
راستی لود شدن تسکچرها به اینترنتت هم وابستست بنظرم. من پریشب که بازی میکردم و شرایط مساعدی نداشت اینترنتم، آبجکت ها فقط یکی دومرحله بافت گذاری انجام میشد روشون و چند دقیقه ای طول می کشید تا بافت واقعیشون رو بدست بیارن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر