Nintendo Switch Hack

Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,414
VBliYDB.png

کاستوم فرم ویر ReiNX با قالبت اجرای بازی های کپی منتشر شده
همچنین پچ های اون در Hekate CTCaer هم قابل استفادست
با استفاده از پچ ها شما می تونید بازی های کپی با فرمت NSP رو از طریق Dev Menu یا tinfoil نصب کنید و اجرا کنید
فعلا راهی برای اجرای و یا تبدیل فایل های XCI نیست و این فایل ها فقط با SX OS قابل اجرا هستند اما تمامی بازی ها با پسوند XCI، نسخه NSP هم دارند

816.png

CFW ساخته Team Xecuter به نام SX OS در حال حاضر آسان ترین روش هک کنسول سویچ هست
این CFW قابلیت اجرای هر دو فرمت NSP و XCI را داراست و یک منو کاربر پسند برای لود بازی ها فراهم می کنه
این CFW برای اجرای بازی های کپی نیاز به خرید و فعال سازی لایسنس داره

816.png
در حال حاضر کنسول سویچ با سیستم عامل SX OS ساخته Team Xecuter هک می شه
این سیستم عامل نیاز در واقع یک CFW هست و نیاز به خرید لایسنس برای اجرای بازی کپی داره
شما با اجرای SX OS می تونید از Homebrew به صورت رایگان استفاده کنید اما برای اجرای بازی های کپی، از شما در خواست لایسنس می کنه
SX OS تا آخرین فرم ویر که 5.1.0 هست رو پشتیبانی می کنه
روش اجرای اون با متد RCM هست و در صورت خاموش و روشن شدن کنسول یاید مجددا پی لود به کنسول برای اجرای CFW ارسال بشه که این کار نیاز به یک گوشی اندرویدی و یا PC داره، اما در حالت Sleep اتفاقی نمی افته و CFW بر روی کنسول می مونه
CFW در واقع بازی های فیزیکی رو شبیه سازی می کنه و کنسول بعد از لود بازی، اون رو به عنوان کارتریج فیزیکی می شناسه و در نتیجه فعلا امکان اجرای بازی هایی که فقط به صورت دیجیتالی بر روی eShop عرضه می شن رو نداره، همچنین فعلا امکان اجرای DLC ها نیز نیست
کنسول هایی که از این CFW استفاده کردند عمدتا بن شدن پس توصیه می شه کنسول خودتون رو آفلاین نگه دارید

حتما قبل و یا بعد از هک با این روش از Nand و پارتیشن های Boot اتون Backup داشته باشید:
Backup رو اگر قبل از هک بگیرید به مراتب بهتر هست
در ضمن اگر Auto-RCM رو فعال کردید، غیر فعالش کنید و بعد Backup بگیرید
پی لود Hekate CTCaer رو به کنسول ارسال کنید و ابتدا از Nand به صورت Raw و سپس از Boot پارتیشن ها Backup بگیرید
CTCaer/hekate

حتما اگر کارت MicroSD تا به حال توی کنسولتون نزاشتید، قبل از هک بزارید تا آپدیت SDXC/EXFAT رو دانلود کنه.
این آپدیت ربطی به آپدیت فرم ویر نداره و یک آپدیت جداگانه هست

روش دیگر برای اجرای بازی کپی متد LayeredFS هست که بر مبنای Atmosphere هست اما به دلیل این که این متد در حالت Pre-Alpha قرار داره و مشکلات بسیار زیادی داره فعلا توصیه نمی شه، بن شدن با این روش هم 100% ای هست
توضیحات این روش:
Nintendo Switch Hack

CFW اه Atmosphere هم کماکان در حال توسعه هست، البته این CFW به خودی خود بازی های کپی رو اجرا نمی کنه و بعد از ریلیز نهایی اون شخصی باید پیدا بشه و تغییراتی روی اون انجام بده و یک Backup Loader/Installer برای اون بنویسه
Atmosphere قراره اوایل تابستان عرضه بشه اما مدت بسیار زیادی هست که تیم توسعه دهنده اون صحبتی در مورد تاریخ عرضه نکردند

ReiNX فرم ویری هست که توسط Reisyukaku در حال توسعه هست و در Github در دسترس عموم قرار گرفته، در حال حاضر این CFW امکان اجرای بازی های کپی رو ندارد

سرانجام بعد از گذشت کمتر از 1 سال و 2 ماه از عرضه کنسول Nintendo Switch، این کنسول به هک شد
آسیب پذیری ای که اکنون باعث هک این کنسول شده، موجود در Bootrom چیپ Tegra X1 که SoC اصلی کنسول می باشد وجود دارد و این آسیب پذیری بدون تغییر سخت افزاری غیر قابل برطرف کردن هست، در نتیجه تمامی کنسول های عرضه شده حتی با آخرین فرم ویر (که اکنون 5.0.2 هست)، آسیب پذیر هستند. این آسیب پذیری با نام Fusee Gelee شناخته می شه

به صورت خلاصه آسیب پذیری به این صورت هست:
در مستندات Tegra X1 اومده که شما می تونید با استفاده از فشردن دو کلید، وارد RCM بشید (RCM، مود ریکاوری از طریق USB هست). از اونجایی که کنسول نینتندو سویچ هم از چیپ Tegra X1 بدون هیچ تغییری بهره می بره، بدیهیه که این امکان در کنسول نینتندو سویچ هم قراهم باشه.
در حالت کلی، وارد شدن به RCM کاری از پیش نمی بره چرا که در این حالت هم فقط کد هایی که توسط نینتندو مورد تایید هستند (Sign شدن) اجرا می شن اما یک آسیب پذیری در Bootrom خود جیپ Tegra X1 قرار داره که به هکر امکان این رو می ده که کد های تایید نشده توسط نینتندو رو روی کنسول اجرا کنه.
اتفاقی که افتاد این بود که کد Bootrom لیک شد، بعد از لیک شدن Bootrom تیم Fail0verflow راه ورود به RCM رو منتشر کرد.، بعد از اون تیم ReSwitched از آسیب پذیری موجود در Bootrom بهره برد و Fusee Launcher رو عرضه کرد. در نتجه با ورود به RCM، لانچر Fusee به اجرا در می اومد و یک نمونه کد رو به اجرا در می آورد.
oB6dIzm.png

تیم Fail0verflow هم که مدت هاست از آین آسیب پذیری خبر داره و به صورت کامل اون رو پیاده سازی کرده، ShofEL2 و نسخه ای از لینوکس رو برای اجرا بر روی Switch منتشر کرد.
تمامی این اتفاقات در 24 ساعت اتفاق افتاد :D
باری ورود به RCM، لازم هست که دو پین بر روی Joy-Con سمت راست به هم اتصال داده بشن یا از روی برد Joy-Con به هم لحیم بشن
Red_to_Green_7_0.png

بعد از باید کنسول خاموش بشه، با PC وصل بشه و سپس دکمه Volume Up نگه داشته بشه تا کنسول وارد RCM بشه. در زمان ورود به RCM صفحه سیاه هست و شما چیزی نمی بینید و فقط بعد از ارتباط با PC و اجرای اکسپلویت، پیلود دمو و یا لینوکس به نمایش در میان.
البته نکته ای که هست، اتصال پین های متفاوت در Fusee Launcher و اکسپلویت تیم Fail0verflow که با اسم U-Launcher شناخته می شه هست که دلیل این موضوع هنوز مشخص نیست، پین 10 در هر دو مشترکه اما پین 9 در اکسپلویت Fail0verflow کار نمی کنه و به جای اون از پین 7 یا 1 استفاده می شه.

در حال حاضر کاستوم فرم ویری به نام Atmosphère در حال توسعه هست که انتظار می ره اوایل تابستان عرضه بشه.

سوالات متداول:
1- آیا تمامی فرم ویر ها آسیب پذیرند؟ بله، به طور کل آسیب پذیری ربطی به فرم ویر نداره و فارق از این که شما روی چه فرم ویری هستید کار می کنه
2- آیا تمامی کنسول ها آسیب پیذیرند؟ خیر، احتمایل می ره اخیرا کنسول هایی با Revision جدید وارد بازار شده باشن که چیپ Tegra X1 در اون ها دستکاری شده و آسیب پذیری در Bootrom اون ها برطرف شده. از اونجایی که نینتندو سعی در مخفی کردن پارت نامبر کنسول های جدید داره و سریال نامبر کنسول های جدید در قالب کنسول های قدیمی عرضه می شن، البته هیچ مورد تایید شده ای تا به حال رویت نشده اما بهتر هست هرچه زودتر اقدام به خرید کنسول کنید چرا که اثرات پردازنده جدید در فرم ویر 5.0 رویت شده
3- آیا امکان بریک شدن کنسول هست؟ در حال حاضر خیر، فقط باید در استفاده از کابل USB-C نهایت دقت رو به عمل بیارید چرا که کابل هایی که فاقد مقاومت 56 اهم هستند، باعث بریک شدن کنسول می شن. این مورد ربطی به هک نداره و به صورت کلی در مورد کنسول نینتندو سویچ صدق می کنه، بهتر هست از کابل موجود در جعبه کنترلر Pro برای اتصال کنسول به PC استفاده کنید
4- آیا می تونم بازی کپی اجرا کنم؟ فعلا خیر، به زودی

پست آپدیت می شه

آخرین ویرایش:

James Sunderland

کاربر سایت
Apr 3, 2012
301
نام
ایمان
ممنون بابت پاسخ. درآوردن رم مشکلی نیست. منتها نمیخوام هر بار که دستگاهو می‌خوام کامل خاموش کنم، وصلش کنم به لپ تاپ، بعد hekate رو اینجکت کنم. بعد از خاموش شدن هم میخوام بدونم آیا راهی هست که یه راست وارد Hekate شد بدون وصل کردن دستگاه به لپ تاپ؟ به عبارت دیگه، آیا برای وارد شدن به Hekate حتما باید دستگاهو وصل کنم به لپ تاپ؟
من تازه گرفتم اینم نمیدونم اینی که من میگم مشکل باگه یا نه ولی وقتی kosmos tools کلیک میکنم یه صفحه اررور میاد نوشته ولوم بزنی میره payload و اگر پاور بزنی میره عادی بوت میشه بعد یکی از دکمه های صدا رو میزنم یستم ریست میشه..بعد ریست میشه اتوماتیک میره تو rcm بعد انگار hekate اینجکت کردی(در صورتی که اصلا به لپتاپ وصل نیست)

Attachments

• IMG_20190805_134813.jpg
    IMG_20190805_134813.jpg
    582.1 KB · مشاهده: 12
  • Like
Reactions: mohamad_lhp

ashkan_saremi

کاربر سایت
Sep 4, 2010
307
نام
اشکان
من تازه گرفتم اینم نمیدونم اینی که من میگم مشکل باگه یا نه ولی وقتی kosmos tools کلیک میکنم یه صفحه اررور میاد نوشته ولوم بزنی میره payload و اگر پاور بزنی میره عادی بوت میشه بعد یکی از دکمه های صدا رو میزنم یستم ریست میشه..بعد ریست میشه اتوماتیک میره تو rcm بعد انگار hekate اینجکت کردی(در صورتی که اصلا به لپتاپ وصل نیست)
این تا زمانی کار میکنه که خاموش نشه دستگاه - زمانی که هک شما کرش میکنه این صفحه میاد و هیچ کاری نمیتونی بکنی و فقط میتونی ریست کنی ولی اون روشی که من گفتم یه همچین صفحه ای میاد ولی میتونی رم و در بیاری بازیاتو بریزی توش و بعد ریست کنی

سلام.بچها میگم سوییچ کپی خور راهی هست که بشه انلاین زد بن نشه؟بن بشه بازی میشه ریخت روش که درسته؟
نه نمیشه

James Sunderland

کاربر سایت
Apr 3, 2012
301
نام
ایمان
این تا زمانی کار میکنه که خاموش نشه دستگاه - زمانی که هک شما کرش میکنه این صفحه میاد و هیچ کاری نمیتونی بکنی و فقط میتونی ریست کنی ولی اون روشی که من گفتم یه همچین صفحه ای میاد ولی میتونی رم و در بیاری بازیاتو بریزی توش و بعد ریست کنی
دوست عزیز شما چرا هی میگی رم ؟؟ اصلا این دوستمون مگه گفت من میخوام رم در بیارم و..؟؟؟!!! برادر این دوستمون میخواد برسه به hekate از اونجا خاموش کنه تا کنسول کامل خاموش شه چون اگه از horizon خاموش کنه میره تو rcm ولی از hekate میتونه کامل خاموش کنه .. دیگه وقتی خاموش شد به هر حال شما نیاز به اینجکت داری با یه دستگاهی( اینو همه میدونن فکر کنم که بعد خاموش شدنش دوباره باید پی لود اینجکت کنی)

• Like

ashkan_saremi

کاربر سایت
Sep 4, 2010
307
نام
اشکان
دوست عزیز شما چرا هی میگی رم ؟؟ اصلا این دوستمون مگه گفت من میخوام رم در بیارم و..؟؟؟!!! برادر این دوستمون میخواد برسه به hekate از اونجا خاموش کنه تا کنسول کامل خاموش شه چون اگه از horizon خاموش کنه میره تو rcm ولی از hekate میتونه کامل خاموش کنه .. دیگه وقتی خاموش شد به هر حال شما نیاز به اینجکت داری با یه دستگاهی( اینو همه میدونن فکر کنم که بعد خاموش شدنش دوباره باید پی لود اینجکت کنی)
میدونم ولی شما چه زمانی باید خاموش کنی دستگاه رو ؟ زمانی که رم و در میاری خاموش میشه دیگه بخاطر اون گفتم

• Like

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,389
نام
Ali
سلام دوستان. من کنسول رو با هکته و اتمسفر هک کردم و دو سوال دارم.

1) آیا راهی وجود داره که برای کامل خاموش کردن کنسول هی مجبور نباشیم Hekate رو اینجکت کنیم و از اونجا power off کنیم؟
2) راهی هست که کنسول بعد از روشن شدن یه راست اتمسفر رو لود کنه (که مجددا لازم نباشه Hekate رو اینجکت کرد و از اونجا اتمسفر رو لانچ کرد)؟

ممنون.

1.اینو اول بگم تا وقتی کنسول روی حالت اتوrcm باشه چه دکمه پاور رو بگیری و شات داون یا خاموش کنی چه از طریق هکته خاموش کنی و چه حالت اسلیپ بزاری هیچ فرقی نداره و کنسول کامل خاموش نمیشه مگه اینکه بخوای پیلود بزنی.
فعال بودن حالت اتوrcm روزی چند درصد باتری رو خالی میکنه مگر اینکه بخوای طولانی مدت خاموش بشه و این حالت رو غیر فعال کنی و بعدا با جیگ دستگاه رو بالا بیاری و اینجوری باتری مصرف نمیشه و اینم بگم کنسول روی حالت هکی با rcm چه اتو rcm فعال باشه و چه نباشه باتری بخاطر بودن روی این حالت مصرف میکنه یعنی شما با جیگ rcm رو فعال کردی برای فرستادن پیلود بصورت کلی باتری مصرف میشه و ربطی هم به فعال بودن یا نبود اتوrcm نداره و تنها وقتی اتوrcm فعال نباشه و کنسول خاموش بشه چون این حالت فعال دیگه نیست کنسول بصورت کامل خاموش میشه.
2. اگه با فرستادن پیلود Fusee Primary.bin مستقیم اتمسفر لود نشد توی مموری پوشه ای هست به اسم Bootloader که میشه تنظیم کرد روی چه چیزی کنسول بوت بشه و کسانی که اطلس kosmos همراه با اتمسفر دارن به صورت پیش فرض این حالت در تنظیمات روی بوت شدن هکته تنظیمه و اگه اتمسفر خالی نصب داشته باشید و این پوشه رو هم پاک کنید فقط اتمسفر بالا میاد و شما با پاک کردن خالی این پوشه هم میتونید با فرستادن پیلود Fusee Primary.bin مستقیم دستگاه رو بوت کنید یا اگه نخواید پاکش کنید و بهش احتیاج دارید تو پوشه همین Bootloader یه پوشه به اسم payloads هست(نبود میتونید بسازید) و هر پیلودی در این پوشه بریزید از طریق هکته قابل لود هست و مثلا پیلود Fusee Primary.bin رو بریزی و از طریق یکی از گزینه های هکته انو رو لود کنی و یا فایل تنظیمات ini رو جوری تنظیم کنید اتمسفر بالا بیاد.

اگه هدفتون از خاموشی دستگاه دراوردن مموری بازی ریختن باشه و اگه pc دارید روشهای زیادی برای بازی ریختن با کامپیوتر تو تابیک برنامه های کاربردی بدون خاموش کردن و دراوردن مموری گذاشتم و اگه حتما میخواید مموری دربیارید برای موارد دیگه برای دراوردن مموری که لازم نشه خاموش بشه بصورت کلی دستگاه یه جوری برید روی هکته و مموری روی هکته در بیارد و کارتون انجام بدید و جا بزنید و بعد از طریق همون هکته با همون روش بالا که گفتم مثلا پیلود اتمسفر Fusee Primary.bin رو لود کنید و خود من برنامه Reboot To Payloads رو دارم و با ریختن پیلودها تو مسیر Bootloader/payloads و اجرای این برنامه در محیط سوییچ هکته رو لود میکنم.

یه روشی هم هست تا حالا نگفتم چون خطراتی داره و روش memloder هست مموری لود میکنه توی pc بدون هیچ محدودیتی نه مثل برنامه nxmp و اینکار با برنامه تگراrcm قسمت tools و انجام مراحلی و دراوردن biskey انجام میشه و هر کی خیلی زیادی وارده بره خودش یاد بگیره در سایتهای خارجی.

------------------------
(دوستان با عرض معذرت یه نکته ای هم کلی بگم و من معمولا کامل جواب میدم تا اونجایی که بلد باشم ولی اگه جواب در حدی باشه که کلی گفته باشم انتظار دارم خودتون برید جزعیات رو یاد بگرید و هر دفه من مجبور نباشم توضیح کامل بدم و خیلی از سوالات هم تکراریه و چندین بار جواب داده شده و مثلا جواب سوال بعضی دوستان دقیقا تو پست قبلی بالای سرشون هست باز میان تکراری سوال میپرسن و من و بقیه دوستان هم نمیتونیم دائم اینجا باشیم و سوال جواب بدیم و اگه جواب سوال همدیگه هم بلدین جواب بدین و کسانی هم تازه دستگاه میگیرن بهتره بخشها رو بخونن با صبر و حوصله نکات زیادی یاد میگیرن.باتشکر)

James Sunderland

کاربر سایت
Apr 3, 2012
301
نام
ایمان
1.اینو اول بگم تا وقتی کنسول روی حالت اتوrcm باشه چه دکمه پاور رو بگیری و شات داون یا خاموش کنی چه از طریق هکته خاموش کنی و چه حالت اسلیپ بزاری هیچ فرقی نداره و کنسول کامل خاموش نمیشه مگه اینکه بخوای پیلود بزنی.
mattytrog said:
I think its time to put this to bed once and for all...

In Hekate...

Selecting power-off from Hekate menu turns switch completely off. Just like the PMIC is switched off. (I think it actually is from its I2C lines.)​
لطفا اطلاعاتتونو اپدیت کنید:
همونجور که میبینید میگه خاموش کردن از منو HEKATE سوییچ کامل خاموش میکنه..خیلی سادس امتحانش..شما از هکیت خاموش کن بعد وصل کن به یه دیوایس ویندوزی ببین تو TEGRARCMGUI
میزنه RCM OK یا نه
منبع دیگه:
Any shutdown in Horizon or CFW/OFW with AutoRCM enabled will cause the console to reboot into RCM. It doesn't matter what you use whether its the device's built-in Power Off function or a homebrew application, they all will cause the same outcome. The only way to successfully shut down a console with AutoRCM is to shut it down down from RCM. This is why Hekate's Power Off function works; Hekate is loaded in RCM. A manual shutdown in RCM or SX OS' Power Off are also acceptable options. Its also been known that powering off the console while a dongle is inserted properly turns it off.

Everything is documented here: https://gbatemp.net/threads/psa-man...es-not-turn-off-a-switch-with-autorcm.515402/

I probably should have reworded the thread to something more encapsulating like "AutoRCM 101"​
منبع دیگه:
اینجا هم راه های مختلف خاموشی کامل نوشته:
  • Because (usually) a console with AutoRCM reboots back into whenever you try turning it off, you either have to perform extra steps to shut it down or use certain CFW which will be detailed down below. Except for CFW that can shut down from Horizon aka CFW/OFW, a console with AutoRCM enabled can only be properly shut down from RCM. The following are examples of shutting down a console with AutoRCM properly.
    • Use Hekate's Power Off function​
    • Performing a manual shutdown in RCM which is holding the power button for 12 seconds. This is not to be confused with a manual shutdown in Horizon aka CFW/OFW which causes the console to reboot into RCM much like powering off or rebooting the console normally​
    • Press Power Off from Horizon, wait 10-15 seconds for it to reboot into RCM while its plugged in via USB, then send SX Loader with boot.dat on the micro SD inserted in the console or ReiNX.bin​
    • Power off normally while running a version of Atmosphere 0.8.4 or greater which you can check by going to System Settings and looking at your current firmware​

James Sunderland

کاربر سایت
Apr 3, 2012
301
نام
ایمان
یه چیزیم اضافه کنم در رابطه با سوال پرسیدن و جواب دادن تو انجمن
من تازه گرفتم کنسولو خوب چون دفعه اولم بود به مشکلاتیم بر میخوردم..میرفتم تو فروم gbatemp.net باور کنید ماکزیمم وقتی که طول میکشید جواب سوالم بدن 5 دقیقه بود..بعد تمام جواب ها اولا کاملا مشکل منو حل میکرد دوما منبع داشت.برداشت خود طرف نبود. کلا خیلی حرفه ای هستن من که لذت بردم.اگر به زبان انگلیسی حتی تا حدی آشنا هستین میتونین برید تو اونجا هم سوالاتو بپرسید خیلی سریعتر و دقیق تر جوابتونو میگیرید. به خاطر جامعه بزرگی که دان.
البته اینم بگم COMMUNITY نینتندو و سوییچ تو اون انجمن از نظر کیفیت و کمیت اصلا قابل قیاس با COMMUNITY این انجمن نیست..اصلا بحثم مقایسه نیست فقط خواستم بگم اگر عجله داشتین و .. اونجا هم میتونید سوالتونو بپرسین
در ضمن اینجا هم خیلی از دوستان زحمت میکشن تجاربشونو در اختیار منو شما میذارن از اون دوستان ممنونم.

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,389
نام
Ali
mattytrog said:

لطفا اطلاعاتتونو اپدیت کنید:
همونجور که میبینید میگه خاموش کردن از منو HEKATE سوییچ کامل خاموش میکنه..خیلی سادس امتحانش..شما از هکیت خاموش کن بعد وصل کن به یه دیوایس ویندوزی ببین تو TEGRARCMGUI
میزنه RCM OK یا نه
منبع دیگه:
Any shutdown in Horizon or CFW/OFW with AutoRCM enabled will cause the console to reboot into RCM. It doesn't matter what you use whether its the device's built-in Power Off function or a homebrew application, they all will cause the same outcome. The only way to successfully shut down a console with AutoRCM is to shut it down down from RCM. This is why Hekate's Power Off function works; Hekate is loaded in RCM. A manual shutdown in RCM or SX OS' Power Off are also acceptable options. Its also been known that powering off the console while a dongle is inserted properly turns it off.

Everything is documented here: https://gbatemp.net/threads/psa-man...es-not-turn-off-a-switch-with-autorcm.515402/

I probably should have reworded the thread to something more encapsulating like "AutoRCM 101"​
منبع دیگه:
اینجا هم راه های مختلف خاموشی کامل نوشته:
  • Because (usually) a console with AutoRCM reboots back into whenever you try turning it off, you either have to perform extra steps to shut it down or use certain CFW which will be detailed down below. Except for CFW that can shut down from Horizon aka CFW/OFW, a console with AutoRCM enabled can only be properly shut down from RCM. The following are examples of shutting down a console with AutoRCM properly.
    • Use Hekate's Power Off function​
    • Performing a manual shutdown in RCM which is holding the power button for 12 seconds. This is not to be confused with a manual shutdown in Horizon aka CFW/OFW which causes the console to reboot into RCM much like powering off or rebooting the console normally​
    • Press Power Off from Horizon, wait 10-15 seconds for it to reboot into RCM while its plugged in via USB, then send SX Loader with boot.dat on the micro SD inserted in the console or ReiNX.bin​
    • Power off normally while running a version of Atmosphere 0.8.4 or greater which you can check by going to System Settings and looking at your current firmware​
من خیلی خوشحال میشم نکته جدیدی یاد بگیرم ولی شما داداش متوجه منظور من نشدی و من میگم تا وقتی گزینه اتوrcm فعاله(همون گزینه که تو Hekate فعال میکنی) کنسول خاموش هم بشه روزی چند درصد بین 2 تا 3 درصد باتری مصرف میشه مگر اینکه این گزینه از طریق Hekate خاموش قبلش کرده باشی و با جیگ هر دفه روشن بشه و منظور خاموشی و رفتن به حالت rcm نیست که اماده پیلود زدن باشه و شما که سرچ کردی مشکل خالی شدن باتری در صورت فعال بودن این گزینه هم سرچ کن.
روی cfw اتمسفر هم باشی عین هکته خاموش میکنه و من همه موارد رو تست کردم با Hekate و شات داون معمولی و حتی گرفتن دکمه پاور به مدت 10 ثانیه و 24 ساعت کنسول رو گذاشتم کنار و تنها در حالت اورجینال خود سوییچ باتری تو 24 ساعت مصرف نمیشده و البته طولانی مدت حالت اورجینال سوییچ هم مثل همه دستگاه های دیگه باتری کم میکنه ولی دیگه نه در عرض 24 ساعت و من روزای اول دوتا سوییج هم داشتم معمولا با یکیش که دست دوم بود تست میکردم بعضی موارد و مشکل اصلی بحث این قضیه سر به صفر رسیدن باتری هست که تو حالت اورجینال مشکلی نیست ولی حتما میدونید گزینه اتوrcm فعال باشه و باتری تموم بشه کنسول بصورت معمولی روشن نمیشه و شارژ هم نمیشه مثل چندتا از دوستان همینجا و یا باید طولانی مدت گذاشت تو شارژر تا علامت شارژ برگرده روی صحفه و یا با روشی و با کامپیوتر و کابل روشنش کرد و بعد گذاشت تا شارژ بشه و البته خیلی اینکار وقت نمیگیره ولی شاید یکی pc نداشته باشه و وارد هم نباشه ببره جایی سرکیسش کنن و بگن دستگات خراب شده و دلیل اصلی اینکه میگم میخواید خاموش باشه به مدت طولانی باید اتوrcm رو غیر فعال کنی از طریق Hekate یا برنامه های دیگه همینه و کسانی هم که اتمسفر دارن با همون دکمه شات داون خاموش کنن هیچ فرقی نداره با Hekate و کامل خاموش میشه ولی طولانی مدت بخواین خاموش باشه و اون مشکل پیش نیاد باید مواردی هم که گفتم مدنظر داشته باشید و خاموش کردن اتوrcm هم خطرناکه و یهو بخواید اپدیت کنید با برنامه ChoiDujourNX و حواستون هم به فعال نبودن نباشه فیوز میسوزنه کنسول

اینجا هم چندین بار گفتم گوگل سرچ و منابع خارجی و یوتوب بهترین اموزشها رو دارن و توی یوتوب بصورت تصویری همیشه برای خود من قابل درک بیشتر بوده و روزای اولی هم که سوییچ گرفتم و اینجا سوال پرسیدم کسی جواب منو نداد و خودم مجبور شدم بعضی موارد رو سرچ کنم.

mohamad_lhp

کاربر سایت
Jan 1, 2007
157
فعال بودن حالت اتوrcm روزی چند درصد باتری رو خالی میکنه مگر اینکه بخوای طولانی مدت خاموش بشه و این حالت رو غیر فعال کنی و بعدا با جیگ دستگاه رو بالا بیاری و اینجوری باتری مصرف نمیشه و اینم بگم کنسول روی حالت هکی با rcm چه اتو rcm فعال باشه و چه نباشه باتری بخاطر بودن روی این حالت مصرف میکنه یعنی شما با جیگ rcm رو فعال کردی برای فرستادن پیلود بصورت کلی باتری مصرف میشه و ربطی هم به فعال بودن یا نبود اتوrcm نداره و تنها وقتی اتوrcm فعال نباشه و کنسول خاموش بشه چون این حالت فعال دیگه نیست کنسول بصورت کامل خاموش میشه.
2. اگه با فرستادن پیلود Fusee Primary.bin مستقیم اتمسفر لود نشد توی مموری پوشه ای هست به اسم Bootloader که میشه تنظیم کرد روی چه چیزی کنسول بوت بشه و کسانی که اطلس kosmos همراه با اتمسفر دارن به صورت پیش فرض این حالت در تنظیمات روی بوت شدن هکته تنظیمه و اگه اتمسفر خالی نصب داشته باشید و این پوشه رو هم پاک کنید فقط اتمسفر بالا میاد و شما با پاک کردن خالی این پوشه هم میتونید با فرستادن پیلود Fusee Primary.bin مستقیم دستگاه رو بوت کنید یا اگه نخواید پاکش کنید و بهش احتیاج دارید تو پوشه همین Bootloader یه پوشه به اسم payloads هست(نبود میتونید بسازید) و هر پیلودی در این پوشه بریزید از طریق هکته قابل لود هست و مثلا پیلود Fusee Primary.bin رو بریزی و از طریق یکی از گزینه های هکته انو رو لود کنی و یا فایل تنظیمات ini رو جوری تنظیم کنید اتمسفر بالا بیاد.

اگه هدفتون از خاموشی دستگاه دراوردن مموری بازی ریختن باشه و اگه pc دارید روشهای زیادی برای بازی ریختن با کامپیوتر تو تابیک برنامه های کاربردی بدون خاموش کردن و دراوردن مموری گذاشتم و اگه حتما میخواید مموری دربیارید برای موارد دیگه برای دراوردن مموری که لازم نشه خاموش بشه بصورت کلی دستگاه یه جوری برید روی هکته و مموری روی هکته در بیارد و کارتون انجام بدید و جا بزنید و بعد از طریق همون هکته با همون روش بالا که گفتم مثلا پیلود اتمسفر Fusee Primary.bin رو لود کنید و خود من برنامه Reboot To Payloads رو دارم و با ریختن پیلودها تو مسیر Bootloader/payloads و اجرای این برنامه در محیط سوییچ هکته رو لود میکنم.

یه روشی هم هست تا حالا نگفتم چون خطراتی داره و روش memloder هست مموری لود میکنه توی pc بدون هیچ محدودیتی نه مثل برنامه nxmp و اینکار با برنامه تگراrcm قسمت tools و انجام مراحلی و دراوردن biskey انجام میشه و هر کی خیلی زیادی وارده بره خودش یاد بگیره در سایتهای خارجی.

------------------------
(دوستان با عرض معذرت یه نکته ای هم کلی بگم و من معمولا کامل جواب میدم تا اونجایی که بلد باشم ولی اگه جواب در حدی باشه که کلی گفته باشم انتظار دارم خودتون برید جزعیات رو یاد بگرید و هر دفه من مجبور نباشم توضیح کامل بدم و خیلی از سوالات هم تکراریه و چندین بار جواب داده شده و مثلا جواب سوال بعضی دوستان دقیقا تو پست قبلی بالای سرشون هست باز میان تکراری سوال میپرسن و من و بقیه دوستان هم نمیتونیم دائم اینجا باشیم و سوال جواب بدیم و اگه جواب سوال همدیگه هم بلدین جواب بدین و کسانی هم تازه دستگاه میگیرن بهتره بخشها رو بخونن با صبر و حوصله نکات زیادی یاد میگیرن.باتشکر)
ممنون از پاسخ کامل.

من الان با یه مشکل دیگه روبرو شدم.

من آخرین فرمویر (8.1.0) رو به همراه آخرین Kosmos و Hekate دارم. آخرین Sigpatch ها رو هم کپی کردم رو SD. اما وقتی میخوام از تو Goldleaf فایل های NSP رو نصب کنم (چه برای بازی های جدید چه قدیمی)، این اررور رو اکثر مواقع میگیرم:

Error: 0x234a02 (Invalid NC; might mean missing sigpatches or a too low firmware

ممنون میشم راهنمایی کنین.

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,389
نام
Ali
ممنون از پاسخ کامل.

من الان با یه مشکل دیگه روبرو شدم.

من آخرین فرمویر (8.1.0) رو به همراه آخرین Kosmos و Hekate دارم. آخرین Sigpatch ها رو هم کپی کردم رو SD. اما وقتی میخوام از تو Goldleaf فایل های NSP رو نصب کنم (چه برای بازی های جدید چه قدیمی)، این اررور رو اکثر مواقع میگیرم:

Error: 0x234a02 (Invalid NC; might mean missing sigpatches or a too low firmware

ممنون میشم راهنمایی کنین.

از Tinfoil یا lithium ورژن 1.55 به بالا استفاده کن و سیگ پچها هم در مسیر درست چک کن ریخته باشی
باید دو پوشه exefs_patches و kip_patches تو پوشه atmosphere تو مموریت ریخته باشی و اخرین ورژن مخصوص 8.1 هم باشه و لینکهای دانلود برات میزارم

Download tinfoil_v1.55.rar
Download lithium_v.155.rar

Sigpatches 8.1
Download Additional_Sigpatches_espatches_8.1.rar

اخرین ورژن گلدلیف 6.1

فایل nro برنامه
https://github.com/XorTroll/Goldleaf/releases/download/0.6.1/Goldleaf.nro

بصورت nsp
https://github.com/XorTroll/Goldleaf/releases/download/0.6.1/Goldleaf.nsp

آخرین ویرایش:
  • Like

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,870
این سوییچ های جدید که کپیخور نمیشن در آینده نزدیکم کپیخور نمیشن؟
قیمت نوشون خیلی خوبه. ولی کپی خور دست دومشم از نوی غیرقابل کپی بیشتره.

sajik

کاربر سایت
Mar 21, 2014
2
سلام
الان اگه من کنسول نو بگیرم میتونم هک کنم دستگاه رو یا دیگه نمیشه؟ و یا به صرفه نیست؟ و سریع بن میشم یا مثلا فریمور های جدید سویچ دیگه غیر قابل هک هست؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر