1. برای کسب آخرین اخبار و اطلاعات کانال بازی سنتر را دنبال کنید.
  برای عضویت در کانال کلیک کنید
  بستن اطلاعیه

Cyberpunk 2077 | PC

گفتگو در 'بحث و تبادل نظر پيرامون بازی های PC' ایجاد شده توسط armin_shadow, ‏Apr 18, 2018.

 1. armin_shadow

  armin_shadow A New Era Begins
  ناظم انجمن

  تاریخ عضویت:
  ‏Mar 18, 2006
  ارسال ها:
  2,947
  نام:
  آرمين
  [​IMG]

  Title: Cyberpunk 2077
  Developer:
  CD PROJEKT RED
  Genre: Action RPG
  Release Date: NA
  بالاخره پس از مدت ها انتظار، دومین نمایش بازی در انتهای کنفرانس E3 2018 مایکروسافت به نمایش درآمد، نمایش از Engine بازی که شامل گیم پلی نمی شد، اما اطلاعات بسیاری در آن از Setting بازی نهفته بود. همچنین در پشت درهای بسته سازندگان نمایشی طولانی را به نمایش گذاشتند که تنها اطلاعات آن در دسترس است و خبری از ویدیو و عکس از گیم پلی نیست، اما اطلاعات منتشر شده به حدی جذاب هستند که خواندن آن ها نیز به اندازه دیدن بازی هیجان انگیز باشد.


  در ادامه به اطلاعات منتشر شده به صورت موردی اشاره خواهد شد و این لیست به مرور آپدیت خواهد گشت:

  • مهم ترین چیزی که باید در مورد بازی بدانیم، این است که بازی از نمای اول شخص دنبال خواهد شد، اما به هیچ وجه نباید آن را به یک بازی FPS اشتباه گرفت، بلکه بازی RPG کاملی است که از نمای اول شخص دنبال می شود. دلیل این انتخاب از سوی سازندگان هم قرار گرفتن در فضای بازی و نزدیک تر بودن او به صحنه هاست.
  • بازیکن کنترل شخصیت V را بر عهده دارد، شخصیتی که می توان پیشینه و کلاس او را تایین کرد، اما همچنان یک شخص مشخص مانند گرالت از سری ویچر خواهد بود.
  • با وجود اول شخص بودن و همچنین شخصیت از پیش مشخص V، امکان ساخت شخصیت (Character Creation) وسیعی در بازی وجود دارد، از جنسیت گرفته تا چهره و تجهیزات و پوشش.
  • شاید با خود فکر کنید وقتی قرار نیست شخصیت خود را ببینیم، مورد بالا به چه کار می آید؟! در جواب باید گفت که شخصیت شما در Cut Scene ها نشان داده می شود و گفته شده تغییر از گیم پلی به کات سین ها به نامحسوس ترین شکل ممکن صورت می پذیرد. در کنار این موارد شخصیت شما در آینه ها و Reflectionها قابل رویت است.
  • قابلیتی در بازی وجود دارد که توسط آن می توانید مشخصات افراد را مشاهده نمایید. از شغل گرفته تا حالت روانی و در مورد دشمنان، اسلحه و نقاط قوت و ضعف!

  • به صورت کلی 3 کلاس اصلی در بازی قابل انتخاب است، Solo، Techie و NetRunner
  • انتخاب Skill و Abilityها کلاس و حرفه شما در آن را مشخص می کند و بازی شما را محدود به یک شاخه نخواهد کرد.
  • در ابتدای بازی Statsهایی که انتخاب می کنید شامل: Strength, Constitution, Intelligence, Reflexes, Tech, and Cool خواند بود.
  • علاوه بر مهارت های سه کلاس اصلی، Skillهای فرعی که مربوط به سایر کلاس های Cyberpunk 2020 می شود نیز قابل دسترسی هستند.
  • سایر کلاس های Cyberpunk 2020 که جزو سه دسته اصلی ذکر شده و قابل دسترسی نیستند را می توان در شخصیت ها و NPCها دید.
  • در بازی دو مدل امتیاز کسب خواهید کرد، یکی از آن ها مختص فعالیت های جانبی خواهد بود که Street Cred نام دارد.
  • هر مسیری در بازی با توجه به Skillها انتخابی، شیوه دسترسی متفاوتی را خواهد داشت. برای مثال اگر به یک در بسته برخوردید، می توانید آن را هک کنید، می توانید قفل آن را از طریق Engineering دور بزنید و یا به زور وارد شوید.

  • بازی در شهر Night City جریان دارد (در پست دوم تاریخچه این شهر نوشته شده) و این شهر به 6 منطقه تقسیم بندی می شود. هر منطقه مشخصات مختص به خود را دارد و به صورت یکپارچه و بدون لودینگ می توانید بین آن ها جابجا شوید.
  • شهر Night City با آرزوی برترین شهر جهان و بالاترین سطح تکنولوژی ساخته شد، اما با وجود سطح بالای تکنولوژی در آن، در پی سیاست ها، قدرت طلبی و عوامل بسیار، به یکی از بدترین شهرهای جهان برای زندگی تبدیل شد تا جایی که در سال 2077 به عنوان بدترین منطقه برای زندگی در آمریکا نام گرفت.
  • شهر بازی بسیار پویاتر از شهرهای بازی The Witcher خواهد بود و NPCها هدفمندتر از گذشته فعالیت خواهند داشت.
  • در بازی قابلیت خرید خانه و آپارتمان خواهید داشت و این مکان ها لوازم اساسی یک خانه را در بر خواهند داشت.
  • برای مثال لباس و اسلحه هایی که بدست آوردید را می توانید در آپارتمان خود مشاهده کنید و خود را به آن ها تجهیز کنید، گرچه برای تعویض آن ها نیاز به برگشت به آپارتمان نخواهد بود.
  • وسایل نقلیه در بازی وجود خواهند داشت که شامل ماشین و موتور خواهد شد (اما خبری از کنترل مستقیم ماشین با قابلیت پرواز نیست). همچنین در هنگام استفاده از وسایل نقلیه نمای بازی قابل تغییر از اول شخص به سوم شخص خواهد بود.
  • علاوه بر قابلیت خرید ماشین، قابلیت دزدی آن ها را نیز خواهید داشت.
  • قابلیت جنگیدن در حین رانندگی وجود دارد که در این حالت کنترل وسیله نقلیه به AI منتقل خواهد شد.
  • در نمای اول شخص هنگام رانندگی، UI بازی بر روی شیشه جلو ماشین نمایان می شود.
  • Fast Travel در بازی وجود خواهد داشت که یکی از آن ها بنا بر تریلر نشان داده شده مترو است.
  • در مورد وسعت نقشه بازی دقیق نظری داده نشد، اما گفته شده که اگر Witcher 3 بازی بزرگی بود، این بازی بسیار بزرگ تر خواهد بود.
  • یکی از این موارد را می توان در نحوه پیاده سازی نقشه دانست، در The Witcher 3 نقشه بازی هموار بود و همه چیز بر سطح زمین اتفاق می افتاد، اما در Cyberpunk 2077 شما دسترسی به ساختمان های بزرگ و کوچک، برج ها و فضای داخلی آن ها خواهید داشت.
  • بخش هایی از شهر هستند که دسترسی به آن ها تحت شرایط خاصی امکان پذیر است، مثلا با پوشیدن یک لباس خاص می توانید وارد ساحتمان x شوید.

  • مبارزات به دو دسته مبارزات نزدیک به وسیله سلاح سرد و مبارزات توسط سلاح گرم تقسیم می شود.
  • در کدام از این دسته ها تنوع بسیاری در درون خود خواهند داشت. از سبک مبارزه تا تنوع اسلحه و ...
  • گفته شده که مبارزات نزدیک با الهام گیری از سری The Witcher در بازی پیاده سازی خواهند شد.
  • سلاحی که در اولین تریلر بازی (سال 2012) دیده شده Mantis Blade نام دارد که علاوه بر مبارزه، می تواند برای بالا رفتن از سطوح عمودی از آن استفاده کرد.
  • قابلیت آهسته کردن زمان در هنگام مبارزات نیز وجود دارد.

  • سازندگان همانند سری The Witcher، این عنوان را بزرگ سالانه و برای مخاطبان بزرگ سال می دانند.
  • گزینه های رومانس به پیشرفته ترین و پیچیده ترین حالت ممکن در بازی وجود خواهند داشت.
  • برهنگی کامل در بازی وجود دارد که قطعا آن را در دسته بازی های Mature قرار خواهد داد.
  • ماموریت ها به مانند سری ویچر و حتی پیشرفته تر از آن خواهند بود. از مکالمات گرفته تا تاثیرات آن ها بر داستان و دنیای بازی.
  • هدف سازنده ساختن دنیایی است که کاملا قابل تعامل باشد و تنها به مسیر داستانی و ماموریت های فرعی ختم نشود.
  • قابلیتی در بازی وجود دارد که توسط آن می توانید اشیاء را مورد بررسی قرار داده و در مورد آن ها اطلاعات بدست آورید.
  • فعالیت های جانبی در بازی وجود خواهند داشت، اما هنوز اطلاعاتی از آن ها منتشر نشده. با توجه به اولین تریلر مسابقات بوکس و بیلیارد احتمال حضور در بازی را خواهند داشت.
  • تاثیر انتخاب های شما بیشتر از سایر بازی های این شرکت خواهد بود. از نحوه برخورد سایرین با شما، تا تاثیرات بزرگ داستانی.

  ==================================================
  اخبار پیرامون بازی:
  در Cyberpunk 2077 ممکن است NPCها به چند زبان صحبت کنند.
  Cyberpunk 2077 بسیار بزرگ‌تر از تمامی بازی‌های CDPR خواهد بود
  Adam Kicinski: بازی Cyberpunk 2077 حتی جاه‌ طلبانه‌تر از آنچه در نظر داشتیم خواهد بود

  ==================================================
   
  #1 armin_shadow, ‏Apr 18, 2018
  آخرین ویرایش: ‏Jul 6, 2018
  kamyy, morteza75, noorihamid99 و 18 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 2. esm nadaram

  Gold User

  تاریخ عضویت:
  ‏Jan 24, 2010
  ارسال ها:
  1,804
  نام:
  حسین
  اصلا rpg رو من به عشق كاستومايز كردن شخصيت بازي ميكنم :D
  يكي از دلايلي كه واقعا ويچر رو دوست داشتم (جدا از lore و بقيه چيزا..)
  همين پيدا كردن gear ها بود، اصلا گرالت داخل اون كاستوم(wolf-bear-cat) راه ميرفت من ذوق
  ميكردم، كاش به هر حال اول شخص نباشه يا اگه بود انتخابي باشه( هرچند به نظر من انتخابي بودن باعث ميشه كيفيت ٢ تا دوربين ضربه بخوره

  Ps: اين e3 يه گيم پلي نشون بدن كه ديگه حجت بر ما تموم بشه

  Ps2: اگه بشه تفنگ كاستومايز كرد مثل بايوشاك ١-doom

  دوست ميداريم اول شخص بودنش رو ولي نه در حد سوم شخص :D
   
 3. ce7en44

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Mar 4, 2009
  ارسال ها:
  1,071
  نام:
  مسلم
  اون که گفتم GeOW در بهترین حال منظورم بود وگرنه میتونه سوم شخص مثل جی تی آ یا مکس پین باشه:D خب همین سیستم شخصی سازی که میگین یه بخشش هم شامل شخصی سازی اسلحه ها میشه که توی زاویه دید اول شخص بهتر میشه تغییراتشون رو مشاهده کرد و وقتی پای اسلحه وسط میاد دیگه بازیساز نمیتونه براش کمبو تعریف کنه و بهترین روش برای انتقال جذابیت کار با اسلحه به بازیکن نشون دادن لگد اسلحه هنگام شلیک کردن، ریلود کردن و ... هست که با زاویه دید اول شخص تجربه بهتری ارائه میده.
  اتفاقاً بازی های RPG هستن که زاویه دید اول شخص دارن و توی بازی هایی هم که دو نوع زاویه دید دارن خیلی ها ترجیع میدن که با اول شخص بازی کنن (نمونه اش خود من که تا یه جایی از اسکاریم رو با سوم شخص بازی کردم ولی بعد ادامه اش رو اول شخص رفتم و بیشتر هم راضی بودم).
  منم از خدامه که یه تجربه جدید از ترکیب زاویه دوربین اول شخص و سوم شخص ببینیم ولی یه جوری نباشه که با هر بار عوض شدن زاویه دوربین باعث سردرگمی بازیکن بشه و در کنترل شخصیت دچار مشکل بشه.
  در ضمن یکی از نقاط ضعفی که به نظر خودم زاویه دوربین سوم شخص توی بازی هایی مثل فال اوت 4 یا جی تی آ داشت این بود که وقتی اسلحه رو غلاف میکرد دوربین به صورت آزاد حرکت میکرد و این مورد شاید با موس و کیبورد مشکل به حساب نیاد ولی با دسته که حین نگه داشتنش همزمان باید دو تا آنلالوگ رو کنترل کنی و دکمه زنی هم بکنی واقعاً مشکل سازه حتی برای کسی مثل من که دست های بزرگی داره:D
   
 4. uriel

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Dec 6, 2010
  ارسال ها:
  2,493
  از این زاویه نگاهش نکرده بودم:D، آره الان که میبینم احتمالش زیاده بخوان مکانیزم دوربین بازی رو یه چیزی به شگل deus ex بسازن، سبک و سیاق بازی و ستینگشون هم مشابهت هایی داره اتفاقا:). و خب همونطور که اشاره کردی قابلیت کاستومایز کرکتر هم داره و قطعا اگه نشه کرکتر رو در نمای کلی دید عملا به دردی نمیخوره، پس قطعا اول شخص بودن صزف محاله اتفاق بیفته:-bd.
  ولی بازم خیلی خیلی امیدوارم کلا یا زاویه دوربین کلا سوم شخص باشه و یا قابلیت سوییچ کردن داشته باشه:D.

  موافق نیستم:D. اولا که داریم در مورد CD PROJECT صحبت میکنیم، و کلا در زمینه خلاقیت اگه نگم برترین قطعا یکی از برترین های حال حاضره. ثانیا حتی اگه یه کلون از Geow هم باشه ( که نیست:D) بازم هیجان سبک خودشو حفظ میکنه، شما سری mass effect رو ببین، به هر حال کاور گیری هاش و نوع مبارزات برداشت و اقتباس از سری گیرز اف وار بود تا حدی، ولی آیا جذابیتش کم شده بود، خیلی خیلی مبارزات بازی عالی بود واقعا. حالا شما داری درباره سی دی پراجکت و جدیدترین عنوانشون صحبت میکنی، قطعا سیستم مبارزات بازی بسیار مهندسی شده و نوآور خواهد بود، دست سازنده خیلی بازه از نظر من:D.
  در هر حال امیدوارم هر کاری میکنن بیخیال زاویه دید سوم شخص نشن اصلا.
  cd project تقزیبا با عرضه ویچر 3 اکثر استانداردهای این سبک رو تغییر داد و قدم ها رو به جلو هدایت کرد، اگه بتونه مکانیزم مبارزات و زاویه دید کرکتر رو هم تغییر بده و چالش های جدیدی براش به وجود بیاره میشه به راحتی گفت که تاج پادشاهی بازی های RPG رو از آن خودش میکنه.
   
  ce7en44 این نوشته را Like کرده است.
 5. stanley

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Nov 24, 2013
  ارسال ها:
  1,451
  من اتفاقا یجوری اطمینان دارم بازی سوم شخصه. تغییر دوربین ستینگ بازی رو کاملا عوض میکنه. چه توی طراحی مراحل و محیط ، چه توی داستان سرایی. برای سی دی پروجکتی که سالهاست با سوم شخص بازی ساختن و الان هم توی روایت به یک ایده الی رسیدن تغییر دوربین به اول شخص ریسک خیلی بزرگیه و بنظرم کار اشتباهی یه که بخوان اینکارو انجام بدن. حتی بنظرم قابلیت انتخابی هم بخوان بذارن بازم ضربه میزنه به بازی.
   
  UnHoLy666 این نوشته را Like کرده است.
 6. LiFE iS 5TrAnG3

  LiFE iS 5TrAnG3 ⏎千ㄖ尺 乇ᐯ乇尺
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏Feb 22, 2011
  ارسال ها:
  9,306
  نام:
  ∂αнмα
  وقتی Guerrilla Games از اول شخص خطی سوم شخص جهان باز ساخته چرا CDP نتونه ؟ وقتی ی تیم تو ساخت یک چیزی موفق شده ۱۰۰ درصد با مدیریت درست میتونه دست به هرکاری بزنه. از اونجایی که که کلا ستنیگ بازی هیچ ربطی به ساخته های قبلیشون نداره ما نمیدونیم کلا چه مکانیک هایی رو قراره پیاده کنن تو بازی پس اصلا نمیدونیم که ایا اول شخص بودن یا نبودن بازی رو مکانیک های بازی اثر گزاره یا نه روایت هم که باز از اونجایی که بازی RPG و جهان بازه خیلی راحت میتونن بین دوربین سوم شخص و اول شخص سویچ کنن و مشکلی برا روایت پیش نیاد. کلا دستشون بازه برا هرکاری که فکرش رو میکنیم چون واقعا تیم عظیمی پشت بازی داره کار میکنه ...
   
 7. Fifa 10

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Oct 6, 2009
  ارسال ها:
  3,245
  نام:
  پوریا
  آقا دعوا نکنید عکس رو پیدا کردم بازی اول شخصه. :)) اگه اشتباه نکنم خودشه. البته خودشون گفتن این فایلهای دزدیده شده خیلی ابتدایی و برای آلفای بازی هست. پولی هم برای اخاذی پرداخت نکردن. من رو یاد Blade Runner می اندازه.

  [​IMG]
   
  Cpt. price این نوشته را Like کرده است.
 8. Jack.bauer

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jun 17, 2012
  ارسال ها:
  322
  نام:
  Arash
  این عکس بازیcrysis 2 نیست احیانا؟
  خیلی تابلو عه
   
 9. Fifa 10

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Oct 6, 2009
  ارسال ها:
  3,245
  نام:
  پوریا
 10. LiFE iS 5TrAnG3

  LiFE iS 5TrAnG3 ⏎千ㄖ尺 乇ᐯ乇尺
  کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏Feb 22, 2011
  ارسال ها:
  9,306
  نام:
  ∂αнмα
  این عکس هرچی هست مال لیک ها نیست اون سایت هم همینجوری ی چیزی گذاشته (حالا واسه خالی نبودن عریضه یا کلیک خور کردن خبر) عکس هم معلومه مال Crysis 2 هستش که از رو صفحه نمایش عکس رو گرفتن تا به این روز بیوفته ....
   
 11. Fifa 10

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Oct 6, 2009
  ارسال ها:
  3,245
  نام:
  پوریا
  تنها عکسی که پیدا کردم همینه. حالا اینکه راست میگن یا نه پای خودشون. حقیقتن نمیدونم مال Crysis 2 هست یا نه. کیفیت عکس خیلی خیلی پایینه. توی E3 مشخص میشه.
   
 12. saphire

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Dec 9, 2007
  ارسال ها:
  2,885
  نام:
  امیرحسین
  پرچم آمریکا داره، Crysis 2 هم نباشه (که هست) قطعا هیچ ربطی به سایبرپانک نداره.
   
 13. Fifa 10

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Oct 6, 2009
  ارسال ها:
  3,245
  نام:
  پوریا
  ربطی به پرچم آمریکا نداره. Night city توی کالیفرنیاست. ویکیپدیا رو بخون. فکر کنم دوستان از روی اسلحه اش میگن نه پرچم.
  Night City

  احتمال الکی بودنش زیاده چون یکی دو تا از سایت ها این عکس رو گذاشتن. اگه عکسی لیک میشد که الان مثل بمب صدا میکرد. توی E3 همه چیز معلوم میشه. 47 روز دیگه مونده
   
 14. stanley

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Nov 24, 2013
  ارسال ها:
  1,451
  درسته ولی چون سی دی پروجکت دوباره همون سبک rpg رو داره میسازه و همینطور خودشون گفتن از ویچر خیلی تجربه کسب کردن فکر نکنم بخوان سبک بازیسازیشون رو کاملا تغییر بدن.
  مثل راک استار که با رد دد و جی تی ای دو بازی متفاوت ساخته ولی توی یه سبک کاری یه.
   
 15. Fifa 10

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Oct 6, 2009
  ارسال ها:
  3,245
  نام:
  پوریا
  کاری به اول یا سوم شخص بودنش ندارم ولی کاملا با حرفت موافقم. خودشون هم بارها گفتن از ویچر خیلی تجربه پیدا کردن و این تجربه هم صد در صد توی ساخت این بازی هم تاثیرش رو میزاره.
   
  stanley این نوشته را Like کرده است.
 16. Fifa 10

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Oct 6, 2009
  ارسال ها:
  3,245
  نام:
  پوریا
  انگار امروز یه شایعه از بازی اومده که بازی از هر دو دید اول شخص و سوم شخص پیروی می‌کنه. توی متن خبر هم میگه بازی بیشتر شبیه Deus Ex: Mankind Divided هست تا Bioshock.
  Rumor: Cyberpunk 2077 Could Be a Hybrid First Person/Third Person Game
  اینم از سایت gamepur که تیتر خبر میگه اول شخصه ولی وقتی خبر رو بخونی میبینی که توضیح داده که از هر دو دید پشتیبانی میکنه.
  Cyberpunk 2077 Set To Be Offered With First Person Perspective, Fast-Paced, With Wall Running

  نظر شخصیم اینه که اگه شوتر بازی شبیه Deus Ex باشه، خیلی عالیه و کاملا هم مشخص بود که بیخیال سوم شخص نمیشن.

  پ.ن: نگران خالی بودن عریضه یا کلیک خور بودنش نباشید. سایت های خبری خوبین :D

  Cyberpunk 2077's Release Date Might Be Announced Soon
   
  #30 Fifa 10, ‏Apr 24, 2018
  آخرین ویرایش: ‏Apr 24, 2018
  bezad این نوشته را Like کرده است.