احتمال کارگردانی رزیدنت اویل 8 توسط شینجی میکامی

ALBERT W3SKER

THE FATHER OF SURVIVAL HORROR
کاربر سایت
Dec 13, 2016
697
نام
بهزاد
ejqa_shinji-mikami1_%281%29.jpg

درود

شرکت کپکام با عنوان رزیدنت اویل 7 سری معروف رزیدنت اویل را به ریشه هایش بازگرداند و به نظر میرسد پدر ژانر ترس برای ساخت قسمت هشتم بازخواهد گشت.

شینجی میکامی خالق رزیدنت اویل و در حال حاضر به عنوان تهیه کننده اجرایی عنوان اویل ویتین 2 مشغول به کار است.اما این بدان معنا نیست که مرد افسانه ای سبک ترس به سری رزیدنت اویل بازنگردد.طی یک مصاحبه در مراسم QuakeCon از او پرسیده شد ایا برای ساخت قسمت هشتم رزیدنت اویل بازمیگردد یا خیر که او در پاسخ گفت: ممکن است.

چیزی که مشخص است این هست که میکامی به تنگو و اینده عناوین این استدیو متعهد است اما امیدواریم بعد از ساخت اویل ویتین 2 به سری رزیدنت اویل بازگردد.

با توجه به این پاسخ باید منتظر ماند و دید ایا میکامی در قسمت هشتم سری افسانه ای رزیدنت اویل نقشی خواهد داشت یا خیر

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
پس با این اوصاف کوجیما باید بره بمیره چون بعد و قبل هر متال گیر میگفت آخرین بازی هست که میسازم
بروس استریلی و نیل دراکمان با میکامی سلفی میگیرن ، بعد اینجا می خوان مچ شینجی میکامی رو بگیرن که تو که گفتی اینجوری، پس شکر می خوری الان
اونکه کوجیما بره بمیره یا نه به خودش مربوطه نه من. گرچه اوشون هم با اون حرفاشون خودشون رو مضحکه خاص و عام و ملت رو اسگل کردن.
میکامی با مردم عادی هم عکس میندازه. الان مردم عادی باید خدا باشن لابد؟ انگار عکس گرفتن باعث میشه سند خدا بودن طرف صادر بشه.

بحث واضحه. گفتی ملت میگن میکامی باید بره استراحت کنه و منم با منبع بهت نشون دادم که خود ایشون فرمودن وقتشه میدون رو بدن دست جوون تر ها تا با ایده های نو بازی بسازن. این مغالطه و سفسطه رو نمیدونم واسه چیه.

p990_judi

کاربر سایت
Jul 25, 2009
815
والا ما هنوزم مصاحبه های ابر ستاد یادمون نرفته که قرار بود با tew1 انقلاب کنه. اخرم چیزی که تحویل داد یه کپی پیست ضعیف از بازیای قبلیش بودکه هنوزم بعد 20+ گیگ پچ فریم تک رقمی میشه .انیمیشن و لول دیزاین تاریخ مصرف گذشته هم بماند. اینجا کسی منکر این نیست که میکامی چی ساخته قبلا. ولی ابر استاد با tew1 نشون داد که هنوزم تو استاندار های نسل 6 گیر کرده.

مسئله واضحی هست
یه بازی ساخت آقای میکامی که عنوان متوسطی بود حالا اینکه مجبور به استفاده از موتور خاصی بود یا منابع کمتری (نسبت به زمان کپکام ) در دسترسش بود جداست
ولی واقعا عجیبه که کسی که واقعا نوآوری های مثال زدنی در صنعت داشته یا شاگرد های زیادی زیر دستش پر وبال گرفتن الان تو یه ایران دارن بش میگن برو استراحت کن
دلیل نمیشه چون یکی یه بازی متوسط ساخت انقدر به سخره بگیرنش اونم نه هرکسی میکامی

اونکه کوجیما بره بمیره یا نه به خودش مربوطه نه من. گرچه اوشون هم با اون حرفاشون خودشون رو مضحکه خاص و عام و ملت رو اسگل کردن.
میکامی با مردم عادی هم عکس میندازه. الان مردم عادی باید خدا باشن لابد؟ انگار عکس گرفتن باعث میشه سند خدا بودن طرف صادر بشه.

بحث واضحه. گفتی ملت میگن میکامی باید بره استراحت کنه و منم با منبع بهت نشون دادم که خود ایشون فرمودن وقتشه میدون رو بدن دست جوون تر ها تا با ایده های نو بازی بسازن. این مغالطه و سفسطه رو نمیدونم واسه چیه.
بحث استراحت کردن میکامی به شما مربوط میشه دیگه ایشالا ؟!!!
استاد !
میکامی می تونه با همه عکس بندازه اینجوری نیست که دوربین فقط بقل دست سلبریتی ها ببینتش که
منظور خیلی واضحه افرادی بزرگ امثال نیل و بروس ایشون رو قبول دارن و بهش نمیگن برو استراحت کن از این جهت ترول کردن ایشون توسط یوزر های سایتی که افراد ذکر شده در بالا (نیل و بروس ) رو می پرستن باطل هست فلذا شما فازت چیه ؟!
بعضی ها طوری می گن میکامی خواسته جاشو بده به جوونا انگار پشت در های کپکام و تانگو بودن یهو تصمیم عوض شده الان شاکین :))

WTF?

کاربر سایت
Mar 27, 2015
1,087
نام
محمد
همین اویل 7 رو بصورت سوم شخص بسازن نصف ترسی که داشت از بین میره. حالا ببین میکامی چه پدیده ایه که هنوزم که هنوزه بری سراغ اویل 4 خوف میگیرتت. اگر قرار باشه کسی گیمرهارو تو دنیای گیمینگ بترسونه درحال حاضر تنها گزینه ی استاندارد شینجی میکامیه. امیدوارم نسخه ی دوم TEW رو بهینه بسازه. اون عملکرد افتضاح بازی رو سیستم های شخصی باعث شد نصف لذت بازی بره. ولی در کل بازیه خیلی خوبی بود. اویل هم تبدیل شده به یک چیز سودآور.. سودی که متاسفانه لذتی برای گیمر در پی نداره.
استاد میکامی هم فشار آورد به خودش یه جمله گفت : ممکن است :)) البته برای گفتن این دو کلمه یه ساعت حرف زده.

باید سعی کنه یه چیز بسازه ایرانی جماعت بترسن :)) ما بترسیم یعنی دنیا باس پوشک ببنده :))

rockstar 69

کاربر سایت
Aug 11, 2011
784
نام
علی محمد
همین اویل 7 رو بصورت سوم شخص بسازن نصف ترسی که داشت از بین میره. حالا ببین میکامی چه پدیده ایه که هنوزم که هنوزه بری سراغ اویل 4 خوف میگیرتت. اگر قرار باشه کسی گیمرهارو تو دنیای گیمینگ بترسونه درحال حاضر تنها گزینه ی استاندارد شینجی میکامیه. امیدوارم نسخه ی دوم TEW رو بهینه بسازه. اون عملکرد افتضاح بازی رو سیستم های شخصی باعث شد نصف لذت بازی بره. ولی در کل بازیه خیلی خوبی بود. اویل هم تبدیل شده به یک چیز سودآور.. سودی که متاسفانه لذتی برای گیمر در پی نداره.
استاد میکامی هم فشار آورد به خودش یه جمله گفت : ممکن است :)) البته برای گفتن این دو کلمه یه ساعت حرف زده.

باید سعی کنه یه چیز بسازه ایرانی جماعت بترسن :)) ما بترسیم یعنی دنیا باس پوشک ببنده :))
RE4 فقط تو دهکده اونم اوایلش ترسناک بود بقیش حتی با استانداردای اون موقع هم ترسناک نبود چه برسه به الان!
مثلا تو Castle چه چیزه ترسناکی وجود داشت؟
RE4 بازیه بزرگیه ولی ترسناک؟بیخیال!

gamer1998y

کاربر سایت
May 18, 2014
660
نام
شهاب
فکر کنم اگه اویل 4 دوبله میکردن وقتی میرسیدین به یارو فروشنده به جای (گود فاره سلو) میگفت چه برایمان اورده ای از دل وحشت ای لیون اس کنیدی شجاع و دلاور:Dخودتونم که میدونین لیون چی جوابشو میداد

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
تو بازیسنتر میکامی ترول نشده بود که خدا رو شکر اونم شد و دوستان نظرشون اینه که نره اویل 8 رو نسازه !! بهتره !!! به هر حال نظر اساتید بازیسنتر خیلی مهم تره ! میکامی غلط میکنه داره میره اویل 8 رو میسازه ! بره مرخصی ! چه کاریه ! یه قهوه و یه پنجره که نوری کم داره به اتاقش تابش میکنه و میکامی هم داره به بیرون نگاه میکنه و داره گریه میکنه ! و با خاطراتش زندگی میکنه !!! :| زندگی ادامه داره و تا آدم نفس میکشه با امید زندست و میکامی هم مثل من و شما ها تو برهه هایی از زندگی احساساتش عوض میشه و شاید یه دوره احساس خستگی کنه و یه دوره ای امیدش بیشتر باشه و حال بهتری داشته باشه ! انقدر سطحی به دنیا و آدما نگاه نکنیم ! انگاری خودمون کارمون خیلی درسته ! آره بابا جان ......

و درباره اویل ویتین 1 ........... هر کی هر چی دوست داره بگه ! بازی تو درجه سختی آخر یه بازی Old Scchool قدیمی بود و بسیار چالش برانگیز ! با یه اسپیکر 5.1 مینشتی این بازی رو انجام میدادی کلی کیف میکردی ! بازی عالی بود ، عالی ...... و فقط در بخش گرافیک فنی مشکلاتی داشت !

و در ضمن بودجه ساخت این بازی و امکاناتی که داشت یعنی فاجعه بود ! فاجعه ! هر کسی با اون امکانات کم بازی رو میساخت بازی تو سطل زباله ربخته میشد ولی میکامی میدونست که باید چی کار کنه با امکانات محدود ! و تو نسخه دوم مثل این که بازی حالت گشت و گذار در محیط و تعامل با محیط بیشتری داره و مثل این که داره روند پیشرفت خودش ادامه میده !

من وقتی خبر اویل 8 رو شنیدم که میکامی شاید بره بازی رو بسازه باورم نمیشد و همیشه آرزوم بود که روزی برگرده !

و باز هم در ضمن این آدم با اویل بزرگ شده و با اون بازی خاطره داره مثل همه ماها ! اونم احساس داره !! مشکلی نیست که !!!

همیشه تو صحت هاش آرزوی اینو داشت که بره روزی این بازی رو بسازه و وقتی دیده بود سیاست های کپکام در قبال این بازی شده کال اف اویل قشنگ عصبانی بود و میگفت من اصلا رزیدنت اویل 5 و 6 رو بازی نکردم !! ولی حالا که دیده سیاست های کپکام در قبال این بازی عوض شده خوشش اومده و مدیران یه کمپانی هم همیشه که دائمی نیستن و عوض میشن و این نسل هشتم کپکام کلا وضعیت به نسبت بهتری به نسل قبل پیدا کرده ......

شاید اصلا به همین خاطر چون میخواد با تمام وجودش بازی رو بسازه چیزی بده بیرون که وحشتناک عالی باشه و موتور گرافیکی کپکام هم از اون موتور گرافیکی که در اویل داره ساخته میشه به مراتب بهتر هستش به نظر من !

امیدوارم بیاد سر وقت این بازی ! آرزومه ! هم نسلی های من قشنگ میدونن دارم چی میگم ! ما به چنین آدمایی مدیونیم !! صنعت گیم بهشون مدیونه ! مثل سازنده ماریو ! مثل کوجیما ! مثل میکامی ، مثل ......=D>:x

آخرین ویرایش:

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,753
نام
مراد حلیمی
چرا کسی نمیتونه نظر مخالف دیگری رو تحمل کنه؟؟؟؟و نظر مخالف رو ترول و توهین میدونه؟
اقای میکامی بازی قبلیش در حدی که باید باشه نبود و این باعث میشه یه عده بگن که بهتر ایشون دیگه برنگرده سراغ re (همونطور که خودش هم دیگه کارگردان ew2 نیس) این نظر ایناس و براش دلیل هم دارن از نظر خودشون
اگر ew مثلا یه بازی خیلی خفن و متای بالا بود میشد گفت که حرف این عده بیهودس و وقتی میکامی کماکان کیفیت کاریه خودشو حفظ کرده اینطور خطاب کردنش ترول و توهین و ......... هستش.

یکم آدم منطقی فکر کنه خیلی خوبه

.

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,555
نام
Mehrdad
کاری به جو مسخره و بچه گانه ای که به لطف یکی از بزرگواران سایت علیه میکامی راه افتاده ندارم.
اما به هر حال واقع بین باشیم ایشون 10 سال گذشته کار خیلی شاخصی نداشته. به نظرم کسی که جز اصلی ترین مهره های شکل گیری امثال رزیدنت اویل بوده و شاهکار هایی مثل re4 تو کارنامش داره باید خیلی بهتر 10 سال گذشته میکامی عمل کنه. یعنی واقع بین باشیم میکامی یک پسرفت در طول زندگی حرفه ایش داشته. تنها نکته مثبت ایول ویتین جو اتمسفر وحشت انگیزش و گیم پلی چالش بر انگیز بود (صرف نظر از مشکلات تکنیکی!) . خب کسی که re4 یکی از بی نقص ترین بازی های تاریخ رو ساخته بیاد ew بسازه خیلی عادیه که ملت هم اعتمادشونو بهش از دست بدند.

یه زمانی RE شده بود تکن و استریت فایتر. اون موقع ملت صرفا به خاطر اتمسفر و وحشت کار های میکامی تو کف بازگشتش به RE بودند. اما الان که حداقل از نظر سبک و تاثیرپذیری Re به روز های اوجش برگشته به نظرم هیچ نیازی به میکامی نیست. اصلا فکر کردن بهش از فن دریم هم فراتر میره :D

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
میکامی مطمئنا گزینه خوبیه ولی خیلی کاری که کپکام با 7 کرد رو دوست داشتم. درسته که کلا شبیه هارور های لو لول هالیوودی شده بود ولی بازم از 5-6 خیلی جذاب تر بود و از همه مهمتر اینکه تازه بود! یعنی نمونش رو کمتر دیده بودیم. الان اویل ویژین که بازی می کنم حسم میگه که کار تکراریه و قبلا یه همچین تجربه ای داشتم. در کل میکامی توی این ژانر عالیه و هر چقدر هم میگذره بازم ایده داره ولی اون ساختار بازی هاش یه مقداری داره تکرار میشه و این از کیفیت کار کم می کنه. دوست دارم ایده های جدید با بازی سازهای جوون و نظارت یه کسی مثل میکامی روی بازی باشه تا بازی به یه عنوان درجه یک تبدیل بشه. عین کاری که نینتندو و میاموتو انجام میدن و یه مقداری هم شبیه دیزنی و جان لستر

Yukimura

کاربر سایت
Aug 15, 2013
1,094
میکامی دیگه تموم شده است، یه مهره سوخته که داره برای زنده کردن گذشته دست و پا میزنه!
شما هم دیدی همه کامنتا یک سو دارن یکی چسبوندی تهش؟ میکامی مهره سوخته؟ اینجوری حساب کنی چند نفر هستن تموم نشدن؟

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,525
ما میکامی رو با سبکی شناختیمش که توش پیشرو و ساختارشکن بود ، کسی نمیتونه ، هیتر هم باشه نمیتونه Dino Crisis رو کار شاخص پرونده ی میکامی ندونه مگه اینکه سنش کم باشه ، وقتی کامیا کارگردان بازی RE2 شد بی شک همکاری بینظیری با میکامی داشت که توی همین نسل رنکش توی این فرنچایزو ژانر هنوز در سطر معتبرترین مجلاته ، حالا مشکل من چیه با میکامی ، یک پارادوکسی بین امثال منو میکامی افتاده ، میکامی بی شک مثل نیل دراکمن ، فامیتو اودا ، کوجیما ، ایده های بکری داره ، ولی نشون داده مثل این افراد برجسته نمیتونه روی هدفش تمرکز کنه ، زمانی که استودیوی tango تاسیس شد شینجی گفت وقتشه که خودمو کنار بکشمو فرصتو به بقیه بدم ، وقتی مصاحبه کرد گفت هدفمو احتمالا برای عنوان ترسناک عوض کنم ، و خیلی مصاحبه های ناامید کننده ، کوجیما از کونامی جدا شد با وضعیت بسیار ناراحت کننده تر از میکامی ، کار ندارم نتیجه ی DSبه کجا میرسه ، ولی فهمیدیم در پشت درهای بسته قراره یه تجربه یونیک تحویلمون بده ، فهمیدیم خیلی به کاری که انجام میده امید داره ، شوقو اشتیاق کوجیما ستودنیه ، میکامی کاری که به من تحویل داد بیشتر شبیه منت بود تا کاری که با عشق به این ژانرو احترام به فناش ساخته شده . اینکه سبک Survival horror پیشرفتش مدیون این بازیه از دیدگاه من این مورد توی این بازی خیلی معمولیه ، و اگه قراره با RE ، میکامی ، میکامی بشه ، همون بهتر که کارگردانان بازی کسای دیگه ای باشن ، تا اینکه کسی بیاد که هنوز توی افتخارات گذشتش سیر میکنه .
اینکه من مخالف میکامیم ربطی به هیتر بودنم نداره ، مگه چند نفر توی این سبک موفق عمل میکنن ؟ میکامی با TEWناامیدم کرد . ولی شاگردش امیدو برگردوند . این نشون از قوی بودن کار جوهاناس نیس ، کار میکامی ضعیف بوده .

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: gamer1998y

hoseinlu

کاربر سایت
Jan 28, 2008
478
نام
زهير
اگر همین الان هم اویل 8 رو با المان های re remake بسازن قطعا بازی از re7 موفق تر میشه . معماهای سخت تر و مهمات محدودتر و دشمنان کند اما استرس زا اینها چیزایی هستند که هیچ وقت قدیمی نمیشن . چون تجربه ترس و بقا اونم تو یک بازی کامپیوتری بستگی به همین چیزا داره .
میکامی قطعا استاد استفاده از این المان هاست و قطعا حضورش موثر .
اویل ویزن یک عنوان موفق نسبت به محدودیت هایی بود که براش وجود داشت . ( همونطور که خیلی از دوستان اشاره کردن ) .
ایده رزدنت اویل متعلق به میکامی هستش و این تصور که حضور میکامی به این فرنچایز لطمه میزنه از نظر من کاملا اشتباهه .
اویل ۷ خیلی خوب بود ولی کامل نبود.
به نظرم معماها باید بیشتر و پیچیده تر میشد . به راحتی میتونستن پای زامبیهای کلاسیک رو به بازی باز کنن . تنوع دشمنان خیلی کم بود . مدت زمان بازی قطعا نقطه ضعف بازی بود که بیشتر بر میگشت به ساده بودن بازی .
کلا چالش تو اویل 7 کم بود و این خوب نیست .
میکامی میتونه با ارتقا بخشیدن به این خصیصه ها اویل 8 رو به کمال برسونه و نسخه بعدی اویل همون چیزی بشه که فنهای این بازی انتظار دارند . هر چند که واقعا باید گفت اویل 7 جبران مافات بود .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر