خداحافظی با اینترنت حجمی یا سلام به محدودیت های جدید

از اجرای این طرح راضی بودین یا نه ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    380

danielo

کاربر سایت
Jul 11, 2008
1,441
نام
daniel
"خداحافظى با اينترنت حجمى"
سلام به محدوديت از نوع ديگه
سلام به دزدى از نوع ديگه
واس چی ؟؟

طبق اعلام مسئولان، بر اساس مدل نهایی‌، هر بسته‌ی اینترنتی شامل یک کف و یک سقف سرعت است و دیگر بر اساس حجم محاسبه نخواهد شد. سرعت‌ این بسته‌ها شاملِ تا دو مگابیت بر ثانیه، تا شش مگابیت بر ثانیه و ۱۶ مگابیت بر ثانیه است.

این جمله به معنی سقف دونلود نیستا !!!! به سرعت ربط داره

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,093
نام
پوریا
واس چی ؟؟

طبق اعلام مسئولان، بر اساس مدل نهایی‌، هر بسته‌ی اینترنتی شامل یک کف و یک سقف سرعت است و دیگر بر اساس حجم محاسبه نخواهد شد. سرعت‌ این بسته‌ها شاملِ تا دو مگابیت بر ثانیه، تا شش مگابیت بر ثانیه و ۱۶ مگابیت بر ثانیه است.

دوست عزیز این متنی که نوشتید از مصاحبه ی وزیر مخابراته. مشکل اینه که یکی از معاونین ایشون دقیقا چند ساعت بعد اعلام کرد که نت جدید حجمی نیست ولی شامل مصرف منصفانه است. این یعنی محدودیت. البته من ندیدم که وزیر مخابرات این حرف رو تایید کنه و فعلا در حد شایعه است ولی خیلی خیلی بعید میدونم این مدیران به فکر من و تو باشن و اینترنت بدون محدودیت رو عرضه کنن.

آخرین ویرایش:

ezio252

کاربر سایت
Jun 22, 2010
1,141
نام
حمید
معلوم نیست شبانه رایگان میمونه یا نه ؟ اینجور که معلومه بسته ی پر مصرف اینا همش 20 گیگ ترافیک بین الملل داره که اصلا بدرد وب گردی هم نمیخوره
کاش اجازه میدادن سایتای داخلی همه ی بازی ها رو واسه دانلود بذارن که اینجوری حداقل بشه از ترافیک داخلی یه استفاده ای کرد

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,873
نام
malek
سقف دانلود گذاشتن که چیز بدی نیست.آدم تا یه حدی میتونه بیکار باشه و مدام دانلود کنه.الان ایرانسل هم واسه بسته های نامحدود ساعتیش محدودیت حجم گذاشته ولی خداییش خیلی عالین

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
واس چی ؟؟
اینجا میتونی این نقل قول رو از مدیرعامل شرکت زیر ساخت ببینی :
اینترنت نامحدود به معنای واقع کلمه، نامحدود نخواهد بود، زیرا جهرمی سقفی برای استفاده از اینترنت مطرح کرده است، سقف این سرویس بر اساس میانگین حداکثر مصرف فعلی کاربران در نظر گرفته شده است
این یعنی چی؟ یعنی سرویس محدوده. چرا اعلام نمی‌کنن محدودیتش چقدره؟ چون می‌خوان طرح رو اجرا کنن، بعد عمق فاجعه مشخص بشه.
در هر بسته، برای ترافیک داخلی سقفی ۱۰ برابری نسبت به ترافیک بین‌المللی در نظر گرفته شده است. به گفته‌ی جهرمی، کاربر خانگی در صورت استفاده از سرویس ویدئوی آنلاین داخلی می‌تواند روزی ۵ ساعت ویدئو تماشا کند و نیازی به پرداخت ندارد.
این یکی هم داره تفکیک نت بین‌الملل با نت داخلی رو می‌گه. این اختلاف 10 برابری یعنی فاجعه. یعنی اگه 100 گیگ نت داخلی بدن، بین‌الملل میشه 10گیگ.
تازه ببین میگه با این سرویس اگه مثلاً از جایی مثل آپارات روزی 5 ساعت ویدئو نگاه کنی کارت رو راه میندازه. بیشتر از این نه!!!
یه ویدئو با کیفیت 1080 و خصوصیات عادی تقریباً 1 گیگ میشه با کیفیت پایین 100 مگ. بدترین حالت ماهی 15 گیگ نت داخلی داری و 1.5 گیگ نت بین‌الملل. بهترین حالتش 150داخلی و 15بین‌الملل. هر دو گروه این اعداد غیرقابل قبولن.
اینجا هم این جمله به چشم میاد :
در این مصوبه، هم برای مشترکان کم‌مصرف و هم برای مشترکان پرمصرف تمهیداتی در نظر گرفته شده است.
اگه نامحدوده، چرا باید بین کم مصرف و پر مصرف تفاوتی وجود داشته باشه؟ اصلاً چرا باید واژۀ مصرف استفاده بشه؟
اینجا هم دیگه شاهکار :
در تکنولوژی چیزی به‌عنوان نامحدود وجود ندارد.
توی آمریکا که یکی از بدترین وضعیتهای ارائۀ اینترنت در بین کشورهای توسعه یافته رو داره هم سقف مصرف 150تا250گیگ (خبری هم از تفکیک داخلی و بین‌الملل نیست) در ماه هست که هر 50گیگ اضافه قیمتش 10دلاره، مشکل اینجاست که ما به خاطر تفکیک بین‌الملل وداخلی احتمالاً چنین آپشنی نخواهیم داشت. دولت آمریکا شرکتهایی که به دروغ گفته بودن سرویسشون نامحدوده رو جریمه کرده، اینجا دروغگو خود آقایونن.
تو هلند سقف مصرف وجود نداره (هیچ گونه سانسوری هم وجود نداره) و قیمتش از حدودای 10یورو شروع میشه. متوسط سرعت هم 17مگابیته(1مگابیت بیشتر از حداکثر چیزی که اینجا میخوان ارائه بدن)

اینا تا حالا چه قدم مثبتی برداشتن که این دومیش باشه؟
طرح رو می‌خوان به اجبار اجرا کنن ولی نه قیمتش معلومه و نه محدودیتش، این خودش نشون میده چقدر میتونه اتفاق منفی‌ای باشه که انقدر در موردش داره مخفی کاری میشه.
مطمئن باش اگه چیز بدرد بخوری بود از لحظه‌ای که به ذهنشون رسیده بود، شروع کرده بودن به منت گذاشتن.
هر چی باشه و با هر قیمتی هم که باشه ماها هیچ چاره‌ای هم نداریم، دیگه حداقل مدافعشون نشید.
من مشکلی که با ارائۀ این سرویس احمقانۀ نامحدود ندارم فقط می‌خوام بذارن سرویس الان خودم که ازش خیلی راضی هستم رو نگه دارم. هر کی تو کف سرویس "نامحدود"ه هم بره از اینا استفاده کنه. مسئله حق انتخابه که داره گرفته میشه.

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,574
سقف دانلود گذاشتن که چیز بدی نیست.آدم تا یه حدی میتونه بیکار باشه و مدام دانلود کنه.الان ایرانسل هم واسه بسته های نامحدود ساعتیش محدودیت حجم گذاشته ولی خداییش خیلی عالین
محدودینت ایرانسل میدونی چقدره؟

• Like
Reactions: mobile1199

mobile1199

_-[ BE THE BATMAN ]-_
Gold User
Jun 21, 2015
1,942
نام
MR.1199
بسته نامحدود 3 ساعته ایرانسل ، 60 گیگ حجمشه که تو این بازه زمانی فقط 10 درصد کاربرا ممکنه این حجم رو بتونن تموم کنن به خاطر سرعت !
ولی دلیل اینکه اکثریت به جای استقبال از طرح نامحدود ، وحشت کردن ، اینه که دزدی های مشابه بارها دیده شده و این بار بدتر از همیشه قراره این کار صورت بگیره :|
من 2 سالی میشه که از نت ثابت کلا استفاده نمیکنم ! ولی بنا به دلایلی قرار شد دوباره سرویس adsl بگیرم در چند روز اینده ، که شانس من این قضیه به وجود اومد ...

• Like
Reactions: IMANOKA

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,574
الان تکلیف ما هکه گیم میزنیم چیه
بخوایم آنلاین بزنیم و آپدیت کنیم حداقل حداقل ماهی 10 گیگ حجم میبره خارج از دانلود فیلم و موزیک و اینستاگرام
حالا فکرشو بکنید یه بازی 60 گیگی رو بخوایم دانلود کنیم
کلا این طرح و زدن برای حمایت از اینترانت
و این که آقا من وایرلس هم شامل این طرح که نمیشم؟

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
معلوم نیست شبانه رایگان میمونه یا نه ؟ اینجور که معلومه بسته ی پر مصرف اینا همش 20 گیگ ترافیک بین الملل داره که اصلا بدرد وب گردی هم نمیخوره
کاش اجازه میدادن سایتای داخلی همه ی بازی ها رو واسه دانلود بذارن که اینجوری حداقل بشه از ترافیک داخلی یه استفاده ای کرد
شبانه رایگان رو اکثرا از رو سرویس های جدید برداشتن! من الان از مخابرات استفاده میکنم با شبانه رایگان تقریبا 10 روز دیگه تموم میشه و تمدید هم نمی کنن دیگه.
پ.ن: امروز یه خبر خوندم که از زبون وزیر گفته بود سرورهای ت.ل/گ/ر.ام رو آوردن داخل بعد یه خبر دیگه چند ساعت پیش خوندم مدیر ت.ل/گ/ر.ام تکذیب کرده! کلا خیلی راحت دروغ میگن وجود چنین موجوداتی فاجعه به بار آورده

• Like
Reactions: Simorq

ATAR

کاربر سایت
May 9, 2011
343
من الان آسیاتک دارم شبانه نامحدود
هر شب ۲۰ گیگ میتونم دانلود کنم ماهی ۴۵ تومنم میدم طرح های شاتل ۴۰۰ تومن میدی تازه برای ۳۰۰ گیگ به نظرم هر سرویسی دارین تمدیدش کنین با مدت زمان زیاد :/
سلام شما کدام طرح رو دارید ؟ هر ماه چند گیگ دانلود میکنید ؟ منصفانه ندارد ؟
من شاشتل آرت 1 دارم 40 گیگ این ماه مصرف کردم سرعت خارج شده نصف یعنی 512 کیلو بیت که کمتر از اینه و 50 کیلوبایت دانلود میده معلوم نیست از کِی سرعت خارج نصف میشه فکر کنم باید از یه شرکت دیگه بگیرم بعد این طرح چون کارشون اصلا حساب نداره . حداقل پارس آنلاین با اینکه پول خون باباشو میگرفت همه چیزش روشنه

آخرین ویرایش:

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
سلام شما کدام طرح رو دارید ؟ هر ماه چند گیگ دانلود میکنید ؟ منصفانه ندارد ؟
من شاشتل آرت 1 دارم 40 گیگ این ماه مصرف کردم سرعت خارج شده نصف یعنی 512 کیلو بیت که کمتر از اینه و 50 کیلوبایت دانلود میده معلوم نیست از کِی سرعت خارج نصف میشه فکر کنم باید از یه شرکت دیگه بگیرم بعد این طرح چون کارشون اصلا حساب نداره . حداقل پارس آنلاین با اینکه پول خون باباشو میگرفت همه چیزش روشنه
من سرویس ۸ مگ ۱۰ گیگ دارم با ۲ تا ۸ رایگان
معمولا ماهی ۳۰۰ گیگ شبانه دانلود کردم سرعتو کم نکردن
هر شب با حدود ۲۰-۲۲ گیگ میتونم دانلود کنم

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,918
یه مناطقی فیبر نوریه و فقط نت باکیفیت! مخابرات مردم میتونن بگیرن، تکلیف اونا چیه؟ همین الانم 128 نامحدود مخابرات میده با سرعت عصر حجر...
کاش همون نت موبایل و LTE رو ارزونتر و برای کارهایی مثل بازی مناسبتر میکردن... کی بشه از این داستان خط مسی و نوری و فولادی راحت شیم و بازیهای مسخره اینا سر سرعت عصر حجریشون با همین نت موبایل راحت بشه بازی کرد.

s.j-rez

کاربر سایت
Aug 5, 2011
490
نام
ساجد
دوستان چرا انقدر جو منفی و تحلیل های هوایی دارین میدین ؟
تو دولت روحانی که مدام وضع اینترنت داشته بهتر میشده امیدم هست این طرح جدیدم بهتر باشه.
فعلا که دقیق در مورد حجم طرح ها صحبت نشده ! بزارید بیاد بعد ببینیم چیه ! بیکار نیستن که کلی سر و صدا کنن بعد همون طرح های قبلی رو با اسم جدید بدن !
هدفشون اینه که حجم ترافیک زیاد تو سرویس های با سقف و کف سرعت قرار بدن !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر