Metro Exodus | PC

fgy6_header_(1).jpg

Metro Exodus
Developer:
4A Games
Publisher: Deep Silver
Platforms: PC,X1,PS4
Release Date: 15 Feb 2019
9yww_ff04bc4a3f368b0911844ee640ce7cbd3f4f3cab.jpg

سومین قسمت از سری مترو با نام Metro Exodus در جریان کنفرانس مطبوعاتی Microsoft با تریلری In-Engine معرفی شد. این قسمت ادامه ای بر پایان خوب بازی Metro: Last Light می باشد و بار دیگر شاهد حضور Artyom به عنوان شخصیت اصلی خواهیم بود. دموی نشان داده شده قسمت پایانی یکی از ماموریت های داخل بازی است، اما کمی هم ویرایش شده تا برای اولین نمایش مناسب باشد. سازندگان گفته اند که کیفیت نهایی بازی همان چیزی خواهد بود که مشاهده کردید و تنها در یک سری قسمت ها به صورت جزیی تفاوت خواهد بود.

اطلاعات منتشر شده:

• بازی به مدت 3 سال است که در دست ساخت می باشد و بزرگترین پروژه 4A Games تا به حال است.
  • در این بازی باز هم در نقش Artyom بازی خواهید کرد و پایان خوب بازی قبل یعنی Metro: Last Light در نظر گرفته شده است.
  • یکی از اهداف بازی خارج شدن از شهر مسکو (مکان اتفاقات دو بازی قبلی) است. این کار به وسیله قطاری که در تریلر مشاهده شد انجام می پذیرد. تعداد دیگری از بازماندگان نیز در این قطار هستند و در این راه شما را همراهی می کنند.
  • در این قسمت به فضای سطح زمین (خارج از تونل های مترو) بیشتر پرداخته می شود.
  • بازی هم دارای مراحل خطی به صورت قبل هست و هم مراحلی با وسعت بیشتر که از آن با نام Sandbox Survival یاد می شود.
  • سیستم ارتقا اسلحه در این نسخه بهبود داشته و همچنان شاهد المان های قبلی نیز می باشیم.
  • موجودات جهش یافته بیشتری در بازی وجود دارند. مثلا خرس و گرگ هایی که در تریلر مشاهده شدند.
  • بر خلاف بازی های قبلی که فقط در فصل زمستان جریان داشت، داستان این بازی در مدت یک سال روایت می شود و شاهد هر چهار فصل خواهیم بود.
  • فصلی که در اولین تریلر مشاهده کردید پاییز بود.
  • مناطق آلوده اینبار پراکنده هستند (هم در زیر زمین و هم در سطح آن) و همچنان ماسک تنفس و المان های گیم پلی آن در بازی نقش مهمی دارند (تایمر فیلتر و ... )
  • اتمسفر سنگین بازی که یکی از قسمت های شاهکار این سری به حساب می آید در این شماره هم وجود خواهد داشت.

عکس های بازی:

آخرین ویرایش:

AliShp

کاربر سایت
Nov 22, 2009
1,175
نام
alishp
سلام بر همه

مشکل عقب جلو بودن صدا تا جایی که فهمیدم به نظر میاد اول بازی رو روسی ساختن بعد صدای انگلیسی گذاتشن روش برای همین عقب جلو شده شایدم مشکل چیز دیگه باشه ....
اینم یه باگ که همین الان برخوردم ......
0tdf_metro.jpg

• Like
Reactions: kamyy

AliShp

کاربر سایت
Nov 22, 2009
1,175
نام
alishp
سلام بر همه

بچه ها این بازی هم مثله سری های پیش دو تا پایان داره خوب و بد نمیخواهم داستان لو بدم ولی توی بازی سعی کنید هر کی هر چی ازتون میخواهد انجام بدید براشون یعنی کلا هر چی ماموریت فرعی تو بازی هست رو برید تا جایی که میتونید همه کسای بازی رو بیهشون کنید وقتی از پشت بهشون میرسید نکشید که پایان خوبه رو ببنید من یه روزه خوشجالم که کاری نکردم پایان بد برسم اخرش ضد حال خوردم ........

• Like
Reactions: Simorq and kamyy

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
بازی رو روی 4K دارم می روم . زیباست و فصل پاییز عالیه . زمستان و بیابان خوب هستن ولی نه عالی

نمره کامپیوترش هم یکی کم شد . 83 از 100

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: s.1

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
خب بازی هم تموم شد:D متاسفانه خیلی نوسان کیفیت داره بازی. بزرگترین مشکل بازی اینه که سیستم های گیم پلی و مخفی کاری بازی اصلا با لول دیزاین جدید جور نیست. یه جورایی باعث شده جابه جایی تو محیط اصلا لذت بخش نباشه. تقریبا تمامی مکانیزم هایی که تو بازی های قبلی برای لول دیزاین خطی طراحی شده بود بدون تغییر خاصی اینجا پیاده کردن که بدجوری مشکل ساز شده برای بازی. بخش های آخر یه مقدار بهتر میشه ولی در کل این مدل لول دیزاین اصلا مناسب این سری نیست. کلا به نظرم ضعیف ترین نسخه سری هست.
قبلی ها :
metro 2033:9/10
last light:7/10
exodus:6.5/10

موافقم . دو شماره قبل واقعا محشر بودند . محیط های مخوف و بسته (نباید اینقدر محیط های بازی رو باز می کرد . آدم یاد بازی mad max میوفته)

• Like
Reactions: s.1

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
بازی رو روی 4K دارم می روم . زیباست و فصل پاییز عالیه . زمستان و بیابان خوب هستن ولی نه عالی

نمره کامپیوترش هم یکی کم شد . 83 از 100

بازی روی 4k که اصلا فریم نمی ده

به نظرم این بازی بهترین گرافیک این نسل هست چه فنی چه هنری فوق العادس

• Like
Reactions: Polaris

siavashgg

کاربر سایت
Dec 20, 2009
194
نام
سهراب
دوستان من هم به تازگی بازی رو تموم کردم
در رابطه با بازی :
گرافیک فنی و هنری و اتمسفر بازی (تو مرحله پایانی ) فوق العاده است (من رو Ultra و 1080p بازیش کردم )
داستان بازی خوبه یعنی جوری هست که آدم رو مجاب میکنه که بره ببینه اخرش چه میشه
همینطور که همه می دونید بازی تو زمستون شروع میشه بعد میره بیابان بعد میره جنگل بعد دوباره میره زمستون ، به نظرم فصل بیابان و جنگل بزرگترین ضربه رو به بازی زدند اخه من نمی دونم کدوم نفهمی میاد مترو رو ببره تو صحرا و جنگل ! من که وقتی تو صحرا بازی میکردم اصلا احساس نمی کردم مترو بازی می کنم بازی برام تبدیل شده بود به rage فقط سریع مراحل رو انجام می دادم و تحمل می کردم که از اینجا بیام بیرون بعد از این هم که رسیدم به فصل جنگل دیگه بازی رسما شده بود far cry ! ولی با تموم این اوصاف فصل جنگل که تموم شده دیگه بازی رفت به سمت ریشه های خودش و شد مترو واقعی ، این قسمت اخر بازی که به مترو بر میگردید فوق العاده و بی نظیره و این دو فصل قبلی رو کاملا جبران میکنه ...
در رابطه با داستان بازی هم همینطور که همتون می دونید بازی دو تا پایان داره ، پایان خوب و بد ، از نظر من پایان بدش فوق العاده احساسی و غم انگیز و قشنگ تر از پایان خوب کلیشه ای شه !
در یه کلام بازی در کل با کمی ارفاق فوق العاده است ، واقعا تو این زمونه که اکثر بازی های دارن میرن به سمت و سوی حذف داستان و انلاین شدن اجباری (بازی مضخرفی مثل anthem و امثالهم ) واقعا باید قدر این بازی رو دونست. امیدوارم که فروش خیلی خوبی رو تجربه کنه چون واقعا حقشه ...

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
دوستان من هم به تازگی بازی رو تموم کردم
در رابطه با بازی :
گرافیک فنی و هنری و اتمسفر بازی (تو مرحله پایانی ) فوق العاده است (من رو Ultra و 1080p بازیش کردم )
داستان بازی خوبه یعنی جوری هست که آدم رو مجاب میکنه که بره ببینه اخرش چه میشه
همینطور که همه می دونید بازی تو زمستون شروع میشه بعد میره بیابان بعد میره جنگل بعد دوباره میره زمستون ، به نظرم فصل بیابان و جنگل بزرگترین ضربه رو به بازی زدند اخه من نمی دونم کدوم نفهمی میاد مترو رو ببره تو صحرا و جنگل ! من که وقتی تو صحرا بازی میکردم اصلا احساس نمی کردم مترو بازی می کنم بازی برام تبدیل شده بود به rage فقط سریع مراحل رو انجام می دادم و تحمل می کردم که از اینجا بیام بیرون بعد از این هم که رسیدم به فصل جنگل دیگه بازی رسما شده بود far cry ! ولی با تموم این اوصاف فصل جنگل که تموم شده دیگه بازی رفت به سمت ریشه های خودش و شد مترو واقعی ، این قسمت اخر بازی که به مترو بر میگردید فوق العاده و بی نظیره و این دو فصل قبلی رو کاملا جبران میکنه ...
در رابطه با داستان بازی هم همینطور که همتون می دونید بازی دو تا پایان داره ، پایان خوب و بد ، از نظر من پایان بدش فوق العاده احساسی و غم انگیز و قشنگ تر از پایان خوب کلیشه ای شه !
در یه کلام بازی در کل با کمی ارفاق فوق العاده است ، واقعا تو این زمونه که اکثر بازی های دارن میرن به سمت و سوی حذف داستان و انلاین شدن اجباری (بازی مضخرفی مثل anthem و امثالهم ) واقعا باید قدر این بازی رو دونست. امیدوارم که فروش خیلی خوبی رو تجربه کنه چون واقعا حقشه ...
توی فروش شکست خورده. شاید در دراز مدت یکجورایی جبران کنه . فقط قسمت آخر من حس بازی مترو رو داشتم ( به قول شما)

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
هر چقدر جلوتر می رم بیشتر به گرافیک بازی ایمان می یارم دقتی که به گرافیک بازی شده چه جزئیات چه کلیات هوش از سر ادم می بره البته دقت کنید گرافیک بازی real نیست بلکه فانتزی هست نورپردازی بازی قطعا بهترین و بالاترین چیزی هست که تا الان ساخته شده اونم با اختلاف که در ترکیبش با گرافیک هنری بسیار زیبا 1 معجون فوق العاده شده در غیاب 1 عدد کراسیس جدید(چیزی مشابه نسخه ی 1) پرچم دار این نسل فعلا مترو هست. فقط 1 ابرادی که هست چرا در فصل زمستان میان ان همه برف مدام بارون میاد؟

سبک گرافیک بازی هم خیلی منو یاد kill zone 2 می ندازه که به نظرم اونم بهترین گرافیک کنسولی نسل پیش بود که هنوزم که هنوزه اگر بازیش کنید از گرافیکش لذت می برید.

• Like
Reactions: kamyy

mojahed25

کاربر سایت
Feb 28, 2014
716
در کنار توضیح دوستان من یه چند تا ایراد به بازی دارم اول صدای پای آرتیوم !!!! مثل ژاپنی ها انگار راه میره خیلی آزار دهنده هست< دوم افت فریم شدید (البته رو کنسول) مسئله بعدی هوش مصنوعی ان پی سی ها فوق العاده مسخره هست من در حین بازی اشتباهی به پشت مواضع یکسری دشمن رفتم اصلا منو نمیدین سیستم یا بکش یا بیهوش کن هم که اسباب بازیه انگار مثل توم رایدر یه انیمیشن از پیش تهیه شده رو اجرا میکنه !! مشکل دیگه اینکه بعضی دشمنها بدون اینکه خشاب گذاری بکنن مدام شلیک میکنن!!! مثلا تو بازی دیویژن شما بهترین زمان تیر اندازی خودتون زمانیه که دشمن داره خشاب گذاری میکنه بعد به بقول اکثر دوستان بخش صحرا چرت ترین طراحی برای این بازیه بخصوص که شبیه یک بازی آشغال مد مکس بود و این قضیه اتفاقی نیست چون هم ماشین درب وداغونش شبیه مد مکسه هم علامتها و پرچمهای فلزی و آتیش که سر پایگاه هاشون زدن عین مد مکسه!! البته ناگفته نمونه که من عاشق بازی مترو هستم طوری که مترو لست لایت رو وقتی تموم شد بلافاصله از اول دوباره شروع کردم , این بازی هم همینطور بخصوص گرافیک فوق العاده اش در آخر برام جا نمیوفته چرا آرتیوم لاله !!!!!؟؟؟؟؟؟

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
در کنار توضیح دوستان من یه چند تا ایراد به بازی دارم اول صدای پای آرتیوم !!!! مثل ژاپنی ها انگار راه میره خیلی آزار دهنده هست< دوم افت فریم شدید (البته رو کنسول) مسئله بعدی هوش مصنوعی ان پی سی ها فوق العاده مسخره هست من در حین بازی اشتباهی به پشت مواضع یکسری دشمن رفتم اصلا منو نمیدین سیستم یا بکش یا بیهوش کن هم که اسباب بازیه انگار مثل توم رایدر یه انیمیشن از پیش تهیه شده رو اجرا میکنه !! مشکل دیگه اینکه بعضی دشمنها بدون اینکه خشاب گذاری بکنن مدام شلیک میکنن!!! مثلا تو بازی دیویژن شما بهترین زمان تیر اندازی خودتون زمانیه که دشمن داره خشاب گذاری میکنه بعد به بقول اکثر دوستان بخش صحرا چرت ترین طراحی برای این بازیه بخصوص که شبیه یک بازی آشغال مد مکس بود و این قضیه اتفاقی نیست چون هم ماشین درب وداغونش شبیه مد مکسه هم علامتها و پرچمهای فلزی و آتیش که سر پایگاه هاشون زدن عین مد مکسه!! البته ناگفته نمونه که من عاشق بازی مترو هستم طوری که مترو لست لایت رو وقتی تموم شد بلافاصله از اول دوباره شروع کردم , این بازی هم همینطور بخصوص گرافیک فوق العاده اش در آخر برام جا نمیوفته چرا آرتیوم لاله !!!!!؟؟؟؟؟؟
جالبیش اینه سازنده ها ارتیوم لال ساختن بعد توی بازی به کررات ازش سوال می کنند اونم فقط نگاه می کنه =))
مرحله بیابان و جنگل اصلا حال و هوای بازی خراب کرده بود . تلفیقی از مد مکس و فارکرای شده بود .

شماره بعدی معلوم نیست چی تحویل بدهند

• Smile
Reactions: SILICON POWER

The Listener

Take Me Home
کاربر سایت
Feb 20, 2016
591
نام
رایان
توی فروش شکست خورده. شاید در دراز مدت یکجورایی جبران کنه . فقط قسمت آخر من حس بازی مترو رو داشتم ( به قول شما)

شما شکست تجاری بازی رو از کجا آوردی؟ چون تا جایی که من یادمه تنها خبری که در این مورد اومد، افزایش فروش پنجاه درصدی در هفته اول نسبت به نسخه قبلی بود.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
با همه خوبیاش این لال بودن آرتیوم واقعا رو اعصابه مورد دیگه که چند بار هم گفتم صدا گذاری بازی مخصوصا تو کات سیناست که بعضی از حرکات اصلا براشون صدا تعریف نشده و بدجور تو ذوق میزنه مثلا طرف جلو روت تو کات سین هدشات میشه انگار نه انگار باد هم رد میشد از کنارش ی صدا می‌شنیدیم ! موسیقی بازی هم اصلا خوب نیست کلا صدا گذاری اصلا خوب نیست Vioce Acting خوبه ولی ادیت به هیچ وجه در حد ی بازی AAA نیست ! مورد دیگه هوش مصنوعیشه که واقعا تو مخفی کاری اذیت میکنه حالا اکشن میکشی میری طرف رو ولی موقع مخفی کاری اصلا درست رفتار نمیکنن و کلی رفتار عجیب قریب از خودشون نشون میدن بعضا !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر