Metro Exodus | PC

fgy6_header_(1).jpg

Metro Exodus
Developer:
4A Games
Publisher: Deep Silver
Platforms: PC,X1,PS4
Release Date: 15 Feb 2019
9yww_ff04bc4a3f368b0911844ee640ce7cbd3f4f3cab.jpg

سومین قسمت از سری مترو با نام Metro Exodus در جریان کنفرانس مطبوعاتی Microsoft با تریلری In-Engine معرفی شد. این قسمت ادامه ای بر پایان خوب بازی Metro: Last Light می باشد و بار دیگر شاهد حضور Artyom به عنوان شخصیت اصلی خواهیم بود. دموی نشان داده شده قسمت پایانی یکی از ماموریت های داخل بازی است، اما کمی هم ویرایش شده تا برای اولین نمایش مناسب باشد. سازندگان گفته اند که کیفیت نهایی بازی همان چیزی خواهد بود که مشاهده کردید و تنها در یک سری قسمت ها به صورت جزیی تفاوت خواهد بود.

اطلاعات منتشر شده:

• بازی به مدت 3 سال است که در دست ساخت می باشد و بزرگترین پروژه 4A Games تا به حال است.
  • در این بازی باز هم در نقش Artyom بازی خواهید کرد و پایان خوب بازی قبل یعنی Metro: Last Light در نظر گرفته شده است.
  • یکی از اهداف بازی خارج شدن از شهر مسکو (مکان اتفاقات دو بازی قبلی) است. این کار به وسیله قطاری که در تریلر مشاهده شد انجام می پذیرد. تعداد دیگری از بازماندگان نیز در این قطار هستند و در این راه شما را همراهی می کنند.
  • در این قسمت به فضای سطح زمین (خارج از تونل های مترو) بیشتر پرداخته می شود.
  • بازی هم دارای مراحل خطی به صورت قبل هست و هم مراحلی با وسعت بیشتر که از آن با نام Sandbox Survival یاد می شود.
  • سیستم ارتقا اسلحه در این نسخه بهبود داشته و همچنان شاهد المان های قبلی نیز می باشیم.
  • موجودات جهش یافته بیشتری در بازی وجود دارند. مثلا خرس و گرگ هایی که در تریلر مشاهده شدند.
  • بر خلاف بازی های قبلی که فقط در فصل زمستان جریان داشت، داستان این بازی در مدت یک سال روایت می شود و شاهد هر چهار فصل خواهیم بود.
  • فصلی که در اولین تریلر مشاهده کردید پاییز بود.
  • مناطق آلوده اینبار پراکنده هستند (هم در زیر زمین و هم در سطح آن) و همچنان ماسک تنفس و المان های گیم پلی آن در بازی نقش مهمی دارند (تایمر فیلتر و ... )
  • اتمسفر سنگین بازی که یکی از قسمت های شاهکار این سری به حساب می آید در این شماره هم وجود خواهد داشت.

عکس های بازی:

آخرین ویرایش:

mehran3500

کاربر سایت
Feb 23, 2008
490
نام
master
انصافا تفاوت خیلی زیاده. گرچه یه عکس کم حجم شده نمی تونه تفاوت اصلی رو نشون بده
ولی نسخه XONEX تقریبا در حد تنظیمات HIGH هست (روی PC دولول بالاتر ultra و extreme هم وجود داره)بدون HairWorks, PhysX, DXR و tessellation والبته 30 فریم
View attachment 101599
نسخه پلی استیشنش که انگار مال نسله قبله. بازم ایکس باکس

• Like
Reactions: kamyy and raminxxx

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
وقتی صحبت از BSOD میشه یعنی شما مشکل سخت افزاری داری و به بازی مربوط نیست، احتمالا از اورکلاک ناپایدار یا چیزی مثل اون. به کم آوردن ربطی نداره.
مرسی از توضیح شما، والا من دیگه الان بازی رو refund کردم و دسترسی برای تست دوباره ندارم، ولی به طور کلی سیستم فقط برای دسترسی به فرکانس رم روی پروفایل XMP 3400 اورکلاک شده و خنک کننده CPU من مدل Thermaltake Water 3.0 Ultimate هست که اونم فن های PWM خودش رو با فن های Thermaltake Riing 12 LED 1500RPM 120mm عوض کردم که رنگی باشه، و دور فن ها از bios تنظیم کردم، وگرنه به طور کلی به CPU کاری نداشتم اصلا. من با این سیستم رندر میگرم، بعضی وقتی به مدت های خیلی طولانی هم CPU رو فول لود خودش هست تو رندر کردن، ولی تاحالا تو اون کارا Blue Screen نشده بوده و رسما اولین بار بوده تو این 8-9 ماهی که این سیستم رو گرفتم. یک مقدار اون اول که کامنت رو گزاشتم کلا عصبانی بودم که با اون سیستم هم بازی قطع شد و سری هم refund کردم... الان یک مقدار پشیمونم.
آخه بازم روی یک سیستم دیگه با 1070 و 6700 هم بازی برام Crash شد به صورتی که رسما هیچ کاری با کامپیوتر نمیشد کرد و مجبور شدم ریست کنم. حالمو گرفت در کل بازی.

• Like
Reactions: kamyy and Vesemir

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
الان میگید چیکار کنیم ؟ بدم عزای عمومی اعلام کنن ؟؟
عجب گیری کردیم دو کلوم در مورد خود گیم پلی بازی حرف بزنید قصش رو بزارید کنسول گیمرا بخورن دست از سر این مسائل چیپ و هزاربار تکرار شده بردارید !!
تاپیک های pc همیشه همین وضعه
به چیزی که توجه نمیشه گیم پلی و داستان یه بازیه
به شخصه خودم چون تو تاپیک rdr2 خیلی زمان گذاشتم اما واقعا راضیم در مورد تنها چیزی که زیاد بحث نشد همین گرافیک بازی بود
اما تا دلت بخواد در مورد گیم پلی و داستان و چلنج های بازی صحبت کردیم
ضمنا سازنده اگر کاردرست باشه میتونه رو همین به اصطلاح قوطی هم گرافیک خفن در بیاره
نمونه اش همین GOW یا RDR2 یا Tlou2 که اصلا یه چیز ماورایی هست گرافیکشون

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
مرسی از توضیح شما، والا من دیگه الان بازی رو refund کردم و دسترسی برای تست دوباره ندارم، ولی به طور کلی سیستم فقط برای دسترسی به فرکانس رم روی پروفایل XMP 3400 اورکلاک شده و خنک کننده CPU من مدل Thermaltake Water 3.0 Ultimate هست که اونم فن های PWM خودش رو با فن های Thermaltake Riing 12 LED 1500RPM 120mm عوض کردم که رنگی باشه، و دور فن ها از bios تنظیم کردم، وگرنه به طور کلی به CPU کاری نداشتم اصلا. من با این سیستم رندر میگرم، بعضی وقتی به مدت های خیلی طولانی هم CPU رو فول لود خودش هست تو رندر کردن، ولی تاحالا تو اون کارا Blue Screen نشده بوده و رسما اولین بار بوده تو این 8-9 ماهی که این سیستم رو گرفتم. یک مقدار اون اول که کامنت رو گزاشتم کلا عصبانی بودم که با اون سیستم هم بازی قطع شد و سری هم refund کردم... الان یک مقدار پشیمونم.
آخه بازم روی یک سیستم دیگه با 1070 و 6700 هم بازی برام Crash شد به صورتی که رسما هیچ کاری با کامپیوتر نمیشد کرد و مجبور شدم ریست کنم. حالمو گرفت در کل بازی.
اون مشکل فریز شدن بازی و ریست کردن مال DirectX 12 هست بزاری رو 11 درست میشه. در نهایت طوری نیست منم مثل شما عصبانی بودم بازی رو ریفاند کردم خیلی سخت نگیر:D

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
به شخصه خودم چون تو تاپیک rdr2 خیلی زمان گذاشتم اما واقعا راضیم در مورد تنها چیزی که زیاد بحث نشد همین گرافیک بازی بود
ضمنا سازنده اگر کاردرست باشه میتونه رو همین به اصطلاح قوطی هم گرافیک خفن در بیاره

به قول معروف : کار هر بز نیست خرمن کوفتن......... گاو نر می خواهد و مرد کهن (بعضی کمپانی ها بازی هاشون به معنای واقعی بهینه و عالی هستش ولی بعضی ها ...)

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین

فارکرای جدید بزن روحیتو فضای فان بازی عوض می کنه .... سخت نگیر

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,920
نام
محمد حسین
@raminxxx
اگه عکسهای حجم بالا رو بند انگشتی بزارید بهتر میشه
برا دوستانی که سرعت پایینی دارند لودشون طولانی میشه.
خودت میگی تاپیک pc.
پس یه جا هست مال pc بازها و مختص اونها.
اونها براشون اونها مهمه ،،به نظر آدمها احترام بزار. برا این دوستان گرافیک مهمه که اومدن 5-6 تومن فقط پول گرافیک دادند.داستان اینجا آخر مهم میشه که همه میان نقدشونو میگن
براشون جذابه که از گرافیک بازی هم لذت ببرن. گیم سلیقه هست. یاد بگیریم به سلیقه هم احترام بگذاریم .
آیا اینجا تاپیک کنسول هست و اومدن دارن مسخره میکنن گرافیک کنسول رو .
احترام ،چیز خوبیست.
raminxxx اگه رفته i9 بسته برا اینه که 4k بزنه با کلیه جلوه ها و کلا بازی رو بکنه مکان برا گرافتن عکس و ساخت والپیپر.
خود من کلی از عکسهای odyssey روو کردم والپیپر کامپیوتر.
اینم یه جزئی از آیتمهاست

آخرین ویرایش:

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad

هرگز انحصاری های یک استدیو خدا مثل GOW و TLOU رو با بازی های پی سی مقایسه نکن
تو کار درست بودن ناتی داگ و سانتا مونیکا هیچ شکی نیست ولی همین استدیو ها اگر به جای یک سخت افزار واحد بخوان بازی رو برای جهان بینهایت پی سی گیمینگ بهینه سازی بکنن به یک درصد بهینگی بازیشون رو کنسول حتی نزدیک هم نمیشن ! هندل کردن این همه تکنولوژی رو سی پی یو ها ، کارت های گرافیک و حافظه ها و ... تو پی سی دیوانه کنندست !

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,410
شما اومدی تو تاپیک pc از پی سی گیمرا انتقاد میکنی؟
مرد مومن کنسول سه چهارتا بازی انحصاری داره اونم گرافیکشون اونقدرا بالا نیست که الکی جو بیخودی میدی برا اینکه بازیها برای پی سی عرضه نشده فکر میکنین گرافیکشون بالاست همین gears of war از وقتی اومده روی pc فرق کنسول و pc به شدت فرق میکنه
بعدشم pc گیمرا اکثرشون بازیها رو حرفه ای بازی میکنن خیلیاشون وسواس فریم و تنظیم گرافیک هستن شما کنسولو بده دست یه بچه فرقشو با pc نمیفهمه من خودم شخصا قدیما بازیهارو به خاطر گیم پلی بازی میکردم چون گرافیک برام مهم نبود اما چند سالیه که اولویت اولم گرافیک بازیه همین farcry 5 با اینکه داستان بازی ابکیه اما گرافیک بازی منو وادار کرده بازیو ۲ بار تمومش کنم

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
به قول معروف : کار هر بز نیست خرمن کوفتن......... گاو نر می خواهد و مرد کهن (بعضی کمپانی ها بازی هاشون به معنای واقعی بهینه و عالی هستش ولی بعضی ها ...)
این که شما نمیتونید تنظیمات صحیح رو به خورد سیستم بدید یه بحث دیگست!
در اینجا بایکی از بهنه ترین و قویترین گرافیک های صنعت گیم طرفیم! دقیقا هرچقدر پول داده باشید و البته اسمبل حرفه ای کرده باشید الان آش میخورید! هر سخت افزاری رو مثل gta v این بازی عرقش زو درمیاره! تاحدی که این گرافیک عالی و بی نظیر به گیم پلی من ضربه میزنه! از بس که گپچر و اسکرین شات میگیرم!
چیزی که در سه حرف گفتم xmp مشکل ایشونه! 1- یا پروفایل رم برای این برند رم بسیار زیاده و رم کشش نداره 2- تنظیمات بایوس مین برد با پروفایل رم ایشون سازگار نیست و این یعنی تا اینجا ایشون پول رم 3400 داده ولی عملا استغاده نکرده! و اینجا که این گیم میخواد استفاده کنه میمونه! ( با آپدیت بایوس یا اگر cpu اورکلاک شده با تحدید نظر درش میشه این مورد رو برطرف کرد!)

گذشت از این مسایل.
اتمسر بازی بینظیره!
گان پلی بازی بسیاااااااار سرگرم کنندس.
کاستوم کردن تقنگ بسیار عالی و جذاب کار شده هرچیزی قابل تعییره از لوله تا قنداق و.... که ترکیب این مورد با گانپلی زیبا و تنبل بازی حس بسیار عالی رو میده. و در درجه های سختی بالاتر با استفاده هوشمند به شدت کاربردی است.
به نخوی که بنده امروز ساعت 7 نشستم پای بازی والان یعنی 2:15 AM ار پاش بلند شدم!
طراحی محیط بازی استثنائی است به نحوی که من نزدیک 8 ساعت در مرحله دوم بازی درحال کاوش و رفتن مراحل فرعی هستم و هر خرابه هر خانه یک داستان جدا دارد. چیزی که به شدت فالوت 4 در برابر این گیم در اون شکست میخوره!

این مترو رشد کرده کامل شده و دیگه اون مترو خطی با حالت یکنواخت نیست! میشه اینجور برداشت که به شخصه از این آپگرید بازی بهشدت راضی هستم در حالی که 4A فراموش نکرده حس ترس مترو چی بوده و اونو به زیبایی میکسکرده با این حالت اوپن.
چون این بازی رو در سال 2018 پیش خرید کردم. از پیش خرید های سال 2018 ام از 2 تا اونها به شدت بیشتر از بقیه راضی بودم : اول mutant year zero: road to eden دوم مترو و حالا که بازی رو تجربه کردم با اینکه 16 دلار تهیش کردم حاضر بودم 59 دلار هم باباتش بدم و از این سارنده عالی حمایت گنم با این کار زیباش.
نمره من به بازی 92

آخرین ویرایش:

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,343
d279388_.png

a734301_.png

نسخه کنسول سونی به شدت ازلحاظ کیفیت متغییره
نسخه pro اقت فریم آزار دهنده ای تا ( 25 ) رو تجربه میکند.
جاهای سبک کیفیت high نسخه pc رو راحت در میابد اما فریم 30 لاک است
جاهای باز کیفیت بین مدیوم و high است! shadow quality و shader quality در نسخه کنسولی ضعیفه و در صحنه هایی وجود ندارد. اما ambient occlusion تفاوت بزرگ اصلی است!
کیفیت بافت های فرعی در نسخه کنسولی تفاوت زیادی داردو باید نسخه xbox x بدلیل ویرم بالاتر بهتر عمل کند
دیکه ندونسته اظهار نظر نکنید.
دسترسی به کارتهای RTX این مقایسه را زیباتر و اختلاف را فاحش تر هم خواهد کرد.
اینقدر گرافیک pc بالا هست که ببین بازی رو چی کرده.. پیرمرده پشت کچله آفریقایی شده.... صورت کچله اصلا پیدا نیست:)) بهترین نسخه فقط نسخه ی ps4 pro , one x هست بهترین بهینه سازی رو داره! البته شما اینقدر بازی بد کردی که بهینه سازی خوبی رو pc نداشتن که فکر نکنم متوجه منظورم بشی
m346084_.png

آخرین ویرایش:

WTF?

کاربر سایت
Mar 27, 2015
1,087
نام
محمد
فک کنم تو این 20 صفحه ای که از تاپیک رفته یکی دو نفر فقط ماهیت تاپیک رو درک کردن که باید راجب بازی نظر بدن. میخواستیم بحث بین فن های پی سی و پلی استیشن رو بخونیم اینجا نمیومدیم. یکی از مدیران لطف کنه پست این دوست عزیزمون که به اندازه ی چپتر اول یک کتاب 1000 صفحه ای هست رو تو اسپویلر بزاره ما عذاب نکشیم.

• Like
Reactions: Deadmau5 and kamyy

.MARSHAL.

کاربر سایت
May 29, 2012
119
نام
سیاوش
خب منم بعد از کلی کلنجار رفتن با خودم بالاخره مجبور شدم برخلاف میل باطنیم و کاملا از روی اجبار بازی رو از استور Epic با قیمت $50 دلار خریداری کنم. متاسفانه دقیقا روزی که از سرکار اومدم خونه و میخواستم بازی رو pre-order کنم کم تر از یک ساعت قبلش بازی رو به طور کامل از استیم برداشته بودند و دست ما فقط به پیج خالی بازی رسید. انصافا خیلی وقت بود که منتظر ریلیز این بازی بودم و شخصا نه اعصابش رو داشتم و نه وقتش رو که یک سال دیگه برای ریلیز بازی رو استیم صبر کنم، از طرفی هم وجدانم اجازه نمیده که بازی رو پایرت کنم. تنها دلخوشیم هم این هست که حداقل خرید بازی ساپورتی باشه برای 4A Games که ظاهرا این وسط کاملا قربانی سیاست ها و دلال بازی های پابلیشرها و کمپانی های بالادستی شده.

تو اون تاپیک اخبار بازی مفصل در مورد این خرابکاری اپیک بحث و صحبت کردیم و اینجا دیگه نمیخوام بحث رو باز کنم، فقط اینو بگم که شخصا علاقه و احترام زیادی برای Unreal Engine و سری UT و خود استودیو Epic Games قائل هستم و همونطور که قبلا هم اشاره کردم اگر واقعا اپیک از در درست وارد این رقابت میشد و درواقع یک رقابت سالم رو پیش میگرفت شخصا کاملا ازشون دفاع میکردم (چون مسلم هست این رقابت در مجموع به نفع همه ما گیمرها میشد) ولی متاسفانه گند زدند! و با این حرکتشون جز چرخ و فلک زدن رو اعصاب گیمرها و به راه انداختند تسونامی از امواج منفی پشت سر خودشون کار دیگه ای رو متاسفانه از پیش نبردند. همونطور که قبلا هم گفتم، شخصا با این حرکتشون مخالف هستم چون همونقدر که رقابت برای این صنعت مفید و سودمند هست، به انحصار کشیدن عناوین third-party و انحصار طلبی های به این شکل حداقل در پلتفرم PC به هیچ وجه نباید جایگاهی داشته باشند. ولی خب هر کمپانی یک روزی اشتباهات فاجعه باری رو ممکنه مرتکب بشه، اپیک هم فعلا این گند بزرگ رو بالا آورده، ولی خدا رو چه دید شاید این موضوع درس عبرتی بشه براشون و در آینده بتونند یک رقابت سالم رو با استیم و استور های دیگه پیش ببرند.

بگذریم... این چند وقته انقدر دیگه سر این موضوع با دوست و همکار و آشنا صحبت و جر و بحث کردم که دیگه واقعا حالم بد میشه در موردش فکر کنم...

و اما خود بازی؛

تقریبا کمتر از یک ساعت بازی رو پیش بردم و همونطور که انتظارش رو داشتم بازی واقعا خوش ساخت و عالی کار شده. هنوز برای هرگونه قضاوتی خیلی زوده ولی تا اینجای کار که همه چیز عالی بوده. حالا بیشتر که بازی کنم اگر فرصتی باشه بیشتر در موردش نظر میدم. از لحاظ تکنیکی هم خوشبختانه سایت ها و کانال های مختلف یوتیوب بازی رو از ابعاد مختلف گرافیکی و پرفورمنس ریویو کردند.

ویدئوهای زیر از Gamers Nexus و Hardware Canucks بررسی و مقایسه های دقیق تری رو روی RTX و DLSS و بنچمارک کلی بازی ارائه کردند.

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
اینقدر گرافیک pc بالا هست که ببین بازی رو چی کرده.. پیرمرده پشت کچله آفریقایی شده.... صورت کچله اصلا پیدا نیست:)) بهترین نسخه فقط نسخه ی ps4 pro , one x هست بهترین بهینه سازی رو داره! البته شما اینقدر بازی بد کردی که بهینه سازی خوبی رو pc نداشتن که فکر نکنم متوجه منظورم بشی
m346084_.png
نسخه کنسولی چیزی به اسم ambient occlusion نداره shadow quality و shader quality خیلی جاها حذف یا کم شده. فریم روی 30 لاکه تا 22-25 افت میکنه! جزییات محیط تا 40% تا 50% گمتره. نسخه پرو در محیط های باز سنگین یک نسل عقبه. نسخه کنسولی 3 لول very high - ultra - extreme زیر نسخه pc است و این کاملا از قبل از عرضه بازی مشخص بود اخه کنسولی که در حد یک RX460 قدرت داره و 400دلار قیمته ( الان ریالی هم قیمت کیبورد منه :))) بیش از این ازش انتظاری نمیره ( جهت یادگیری: RX460-RX470-RX480-RX570-RX580-RX590- Vega 56- Vega 64 - Radeon VII این ها بعد کنسول شماست پس زور بیجا نزنید جاش اطلاعاتتون زیاد کنید ) در ضمن با یکی از بهترین بهنه سازی های این صنعت و مخصوصا pc طرفیم.
این مورد هم که گداشتید یک ایراد درایور گرافیگ است که با نور پردازی جدید RTX ترکیب شده و احتمالا بعدش باری فلیکر داشته.
جواب شما با دلیل و مدرک داده شده. فقط یک نوب یا یک فن بی عقل نمیتونه قبول کنه وگرنه دیگه دلیل وجود نداره که این بحث بیهوده بیشتر از این ادامه پیدا کنه و دوستان رو ناراحت کنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر