Metro Exodus | PC

fgy6_header_(1).jpg

Metro Exodus
Developer:
4A Games
Publisher: Deep Silver
Platforms: PC,X1,PS4
Release Date: 15 Feb 2019
9yww_ff04bc4a3f368b0911844ee640ce7cbd3f4f3cab.jpg

سومین قسمت از سری مترو با نام Metro Exodus در جریان کنفرانس مطبوعاتی Microsoft با تریلری In-Engine معرفی شد. این قسمت ادامه ای بر پایان خوب بازی Metro: Last Light می باشد و بار دیگر شاهد حضور Artyom به عنوان شخصیت اصلی خواهیم بود. دموی نشان داده شده قسمت پایانی یکی از ماموریت های داخل بازی است، اما کمی هم ویرایش شده تا برای اولین نمایش مناسب باشد. سازندگان گفته اند که کیفیت نهایی بازی همان چیزی خواهد بود که مشاهده کردید و تنها در یک سری قسمت ها به صورت جزیی تفاوت خواهد بود.

اطلاعات منتشر شده:

• بازی به مدت 3 سال است که در دست ساخت می باشد و بزرگترین پروژه 4A Games تا به حال است.
  • در این بازی باز هم در نقش Artyom بازی خواهید کرد و پایان خوب بازی قبل یعنی Metro: Last Light در نظر گرفته شده است.
  • یکی از اهداف بازی خارج شدن از شهر مسکو (مکان اتفاقات دو بازی قبلی) است. این کار به وسیله قطاری که در تریلر مشاهده شد انجام می پذیرد. تعداد دیگری از بازماندگان نیز در این قطار هستند و در این راه شما را همراهی می کنند.
  • در این قسمت به فضای سطح زمین (خارج از تونل های مترو) بیشتر پرداخته می شود.
  • بازی هم دارای مراحل خطی به صورت قبل هست و هم مراحلی با وسعت بیشتر که از آن با نام Sandbox Survival یاد می شود.
  • سیستم ارتقا اسلحه در این نسخه بهبود داشته و همچنان شاهد المان های قبلی نیز می باشیم.
  • موجودات جهش یافته بیشتری در بازی وجود دارند. مثلا خرس و گرگ هایی که در تریلر مشاهده شدند.
  • بر خلاف بازی های قبلی که فقط در فصل زمستان جریان داشت، داستان این بازی در مدت یک سال روایت می شود و شاهد هر چهار فصل خواهیم بود.
  • فصلی که در اولین تریلر مشاهده کردید پاییز بود.
  • مناطق آلوده اینبار پراکنده هستند (هم در زیر زمین و هم در سطح آن) و همچنان ماسک تنفس و المان های گیم پلی آن در بازی نقش مهمی دارند (تایمر فیلتر و ... )
  • اتمسفر سنگین بازی که یکی از قسمت های شاهکار این سری به حساب می آید در این شماره هم وجود خواهد داشت.

عکس های بازی:

آخرین ویرایش:

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
یعنی چون طرف محصولشو جایی که ما میخوایم و طوری که ما میخوام نمیفروشه، به عنوان یک حرکت اعتراضی بریم ازش بدزدیم؟
انحصار چیز بدیه و حرفی توش نیست.کار ناشر هم قابل دفاع نیست و منطقیه که اگه یه نفر میخواسته رو استیم بازی رو بعدا بخره,این کار رو نکنه. ولی اونی که علاقه داشته به محصول و از سازنده پشتیبانی کرده و پیش خرید کرده، داره از طرف ناشر هم پشتیبانی میشه و دلیلی نداره که ریفاند کنه.
ولی همونطور که گفتم احتمالا یه تعداد قابل توجهی از خریداران بالقوه نسخه دیجیتال بازی کم میشه که ضرر و زیان اون هم تو قراردادی که با اپیک دارن لحاظ شده.

به نظرم عبارت"بی احترامی به کاربر" زیاده روی و یکم بی معنی به نظر میرسه.
اگه قضیه بر عکس بود و تو استیم ( که مطبوع خیلی هاست) انحصاری میشد،باز هم به کاربران بی احترامی شده بود و مثلا کمپین تحریم بازی از سوی کاربران زده میشد؟
اصلا جای دفاع برای اینکارشون نیست اگر از اول تصمیم داشتن برن epic gamesاره ولی یهو بخوان حذفش کنن انتقالش بدن یه جا دیگه واقعا مسخره است من هیچوقت لانچر Epic Gamesنصب نمیکنم
والا تقریبا از زمان PS3 دیگه بازی پایرت نکردم، حتی بازی گوشی، دیشبم تو همین جوی که درست شد، رفتم gold مترو رو پیشخرید کردم. ولی واقعا این بازی برام اونقدر اولویت نداشت، میخواستم تو اولین تخفیفی که میدن بگیرمش، جدی شما بودی Refund میکردی؟ ولی درکل اوج چیپ بودن یک سازنده هست، اینجوری و با این فاصله از انتشار بازی، بازی رو انحصاری کردن. هنوزم دو دل هستم، واقعا بی احترامی به من کاربر هست، از طرفی میشه refund کنم برم برای sekiro یا DMC5.... بازم میگم که از همه بیشتر زورم اومد سر پیشخرید بازی، چون واقعا علاقه به پیشخرید بازی نداشتم و فقط با تخفیف میخواستم بگیرمش...

شما فکر کن god of war بعدی 2 هفته قبل اومدن، یک دفعه برای یک سال اول برای xbox انحصاری بشه، میشه اوکی باشی با این قضیه؟
به جز این بسیار چیز trashی هست استور اپیک گیمز.... من واقعا علاقه ای ندارم که برای اجرای هر بازی حالا یک luncher باز کنم. دوست دارم کل آرشیوی که دارم یک جا باشه، ولی الان دو نسخه اول مترو میشه مثلا Steam بعدی میشه epic game store برای یک سری از ملت...
من فقط به شرطی نقل مکان میکنم، که اپیک بیاد کل library استیم من رو اسکن کنه و همه اون بازی ها رو کامل با تمام DLC ها تو اکانتم اونور اضافه کنه.
من قصد داشتم بازی رو بخرم که دیگه نمیخرم،همین الانش یدونه بازی کرکی روی سیستمم نیست تمام بازی ها رو اورجینال میخرم ولی اختصاصی اینو پایرت میکنم:D

• Like
Reactions: FableBW and kamyy

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
سر قضیه انتقال به اپیک ملت هم شروع کردن به Review Bomb کردن دو شماره قبلی توی استیم. در جواب این حرکات هم یکی از سازنده‌ها گفت اگر به خاطر استیم بازی رو مردم روی PC نخرن، ازین به بعد بازی‌های آینده شرکت روی PC منتشر نمی‌شن که الان بیانیه رسمی خود استودیو در این مورد اومده:

M-SNORK

کاربر سایت
Apr 22, 2009
141
به هر حال به نوعی پای لرزش باید وایساد , مردم ضرری نمی کنن به نظرم
تا بوده تو بیشتر مواقع پلتفرم PC اولویت اول نبوده

• Like
Reactions: kamyy

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
به هر حال به نوعی پای لرزش باید وایساد , مردم ضرری نمی کنن به نظرم
تا بوده تو بیشتر مواقع پلتفرم PC اولویت اول نبوده
این چیزی که میگین برای سال‌ها پیش هست، اونم در مواردی!
الان آمارها چیز دیگه رو نشون می‌دن!

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
یا بخرید یا PC بی PC , البته در اینجا حق رو به پول میدم که گردن کلفته
متن بالا رو بخونید خوب، گفته شرکت همچین قصدی نداره و PC همیشه توی برنامه‌هاشون هست ...
اون قضیه هم ناراحتی یک نفر بوده به خاطر جریانات پیش اومده

• Like
Reactions: kamyy and M-SNORK

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
والا تقریبا از زمان PS3 دیگه بازی پایرت نکردم، حتی بازی گوشی، دیشبم تو همین جوی که درست شد، رفتم gold مترو رو پیشخرید کردم. ولی واقعا این بازی برام اونقدر اولویت نداشت، میخواستم تو اولین تخفیفی که میدن بگیرمش، جدی شما بودی Refund میکردی؟ ولی درکل اوج چیپ بودن یک سازنده هست، اینجوری و با این فاصله از انتشار بازی، بازی رو انحصاری کردن. هنوزم دو دل هستم، واقعا بی احترامی به من کاربر هست، از طرفی میشه refund کنم برم برای sekiro یا DMC5.... بازم میگم که از همه بیشتر زورم اومد سر پیشخرید بازی، چون واقعا علاقه به پیشخرید بازی نداشتم و فقط با تخفیف میخواستم بگیرمش...

.

شما با دلار 12 هزار تومانی بازی میخری؟ حالا این بازی که آمریکایی نیست ایرادی نداره اما خواهشا غیرت کنید و بازیهای آمریکایی رو نخرید تو این شرایطی که حتی تمام وب سایت های آمریکایی مارو تحریم کردن! حتی بعد از برداشته شدن تحریم ها هیچ کدم از این وب سایت ها حاضر نشد ما ایرانی ها رو رفع تخریم کنه تا اینکه دوباره تحریم ها برگشت. منم هرچی ایمیل میدادم به این وب سایت ها که بابا برجام شده تحریم هارو بردارید اصلا ما ایرانی هارو آدم حساب نمی کردن! شما هم غیرت کنید دلار دونه ای 12 هزار تومان رو واسه بازی های آمریکایی حداقل هزینه نکنید.

Monster Hunter

کاربر سایت
Aug 3, 2014
453
نام
محمد
شما با دلار 12 هزار تومانی بازی میخری؟ حالا این بازی که آمریکایی نیست ایرادی نداره اما خواهشا غیرت کنید و بازیهای آمریکایی رو نخرید تو این شرایطی که حتی تمام وب سایت های آمریکایی مارو تحریم کردن! حتی بعد از برداشته شدن تحریم ها هیچ کدم از این وب سایت ها حاضر نشد ما ایرانی ها رو رفع تخریم کنه تا اینکه دوباره تحریم ها برگشت. منم هرچی ایمیل میدادم به این وب سایت ها که بابا برجام شده تحریم هارو بردارید اصلا ما ایرانی هارو آدم حساب نمی کردن! شما هم غیرت کنید دلار دونه ای 12 هزار تومان رو واسه بازی های آمریکایی حداقل هزینه نکنید.
عزیز معمولا وقتی میخوایم از استیم بازی بخریم ریجن استیم رو تغییر میدیم. الان مثلا همین نسخه مترو ارزونترین ریجنش توی استیم حدود ۱۹۰ تومن درمیومد که واقعا قیمت خوبیه به ارز ما. و اینکه استیم ریجن ایران هم داره که با یورو حساب میشه. ا

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
من واقعا بعد از صحبت های اون کارمند خیلی بهم برخورد سر خرید بازی و کامل به فکر refund بازی بودم، گفتم با این attitude اینا اصلا حقشونه بازی پایرت بشه، ولی خوب حالا که پس گرفتن اون حرف رو بخشیدمشون. فکر کنم کارت های این بازی بدجور تو استیم قیمتش بالا باشه چون بالاخره دیگه حالا حالا ها کسی نداره که بخرتشون.

والا دقیق یادم نیست، ولی من هم با دلار آمریکا در واقع بازی رو نمیگیرم، تو هند بازی 16 دلار بود، که من البته gold رو پیش خرید کردم ولی درکل قیمت بازی نزدیک 300 تومن برام تموم شد، یک مقداری هم برام تهش موند تازه. کمی off-topic میشه ولی حتما قیمت بازی ها رو قبل از خرید چک کنید در steamdb.info که کدوم ریجن مناسبتر هست.

Monster Hunter

کاربر سایت
Aug 3, 2014
453
نام
محمد
Metro Exodus - Metro Exodus
نسخه استاندارد شده 20 دلار برای پیش خرید و نسخه گلد 30 دلار!!!!!!! :| الان داستان چیه؟ چرا قیمت بازی indie گذاشتن؟!
پ.ن: login که میکنم میشه 50 دلار ولی قبل وارد شدن مثه عکس زیره:

Attachments

• Capture.PNG
    Capture.PNG
    1.9 MB · مشاهده: 45
  • Like

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
نسخه استاندارد شده 20 دلار برای پیش خرید و نسخه گلد 30 دلار!!!!!!! :| الان داستان چیه؟ چرا قیمت بازی indie گذاشتن؟!
:)) lol

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

• Like

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
به خاطر Regional Pricing هست، یک آپدیتی کردن گویا امروز

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر