Metro Exodus

نسخه جدید سری محبوب Metro در مراسم 2017 E3 و در کنفرانس مایکروسافت به طور غافلگیرانه ای معرفی شد!

وقایع بازی Metro Exodus در سال 2036 و در یک جهان آخرالزمانی که بیش از 20 سال پیش طی یک جنگ اتمی ویران شد جریان داد. بازی داستان نسخه قبلی یعنی Metro: Last Light و اندینگ 'Redemption' را ادامه می دهد. بازیکنان دوباره کنترل Artyom را بر عهده خواهند داشت که در خرابه های مسکو قدم میگذارد. شخصیت اصلی بعدی که در این نسخه بازخواهد گشت Anna هست که الان همسر Artyom شده است.

بازی توسط استودیو 4A Games در دست ساخت است و توسط Deep Silver در سال 2018 برای پلتفرم های PS4, Xbox One, PC منتشر میشود.

Last edited by a moderator:

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
997
نام
امیر حسین
به خدایی که بالا سرم هست، به ۲۰ و اندی سابقه گیمری که داشتم و بازیهای مختلفی رو بازی کردم قسمممم که تاحالا بازیه اکشن اول شخصی به زیبایی، عظمت و هاردکوریه این بازی ندیدم.
اولین‌توضیحی که از‌بازی دادم گفتم امتیازشو ۸.۵ میدم. اما الان‌جز ۱۰ هیچی‌نمیتونم بدم.
فقط کافیه برین جلوووو. فقط کافیه از فصل زمستون (volga) رد شین و به مرحله ی caspian و taiga برسین. اونوقت میبینین عظمت و زیبایی یعنی چی.
گرافیک هنری و فنی بیداد میکنه . گیم‌پلی وحشتناک قشنگه. داستان شدیدا درگیر کنندس. اسلحه ها بی نظیره.
سنگنینی اسلحه رو کامللل حس‌میکنین.
بازی به شدت هاردکور و سخته. لطفا روی نرمال به بالا بازی کنین تا بفهمین چه کاره هستین.
سندباکس بودن بازی و بزرگ شدن محیط ها نه تنهد ضربه نزده بلکه به قدریییی جذاب و پر جزئیات طراحی شدن که واقعا اگه نسخه ی بعدس مترو رو اپن وورلد نسازن من‌نمیخرم دیگه.
ماموریت فرعی ها عالیه. همه چی عالیه. من‌هیچ نقصی نمیبینم.
دوستان این بازی جزو بهترین گرافیک هایی هست که‌میتونین توی این نسل ببینین:D در وصف گرافیک و پیشرفت و عظمتش فقط سکوت میکنم. همین.

'!|SNAKE|!'

کاربر سایت
Sep 4, 2011
725
نام
Soroush
به خدایی که بالا سرم هست، به ۲۰ و اندی سابقه گیمری که داشتم و بازیهای مختلفی رو بازی کردم قسمممم که تاحالا بازیه اکشن اول شخصی به زیبایی، عظمت و هاردکوریه این بازی ندیدم.
اولین‌توضیحی که از‌بازی دادم گفتم امتیازشو ۸.۵ میدم. اما الان‌جز ۱۰ هیچی‌نمیتونم بدم.
فقط کافیه برین جلوووو. فقط کافیه از فصل زمستون (volga) رد شین و به مرحله ی caspian و taiga برسین. اونوقت میبینین عظمت و زیبایی یعنی چی.
گرافیک هنری و فنی بیداد میکنه . گیم‌پلی وحشتناک قشنگه. داستان شدیدا درگیر کنندس. اسلحه ها بی نظیره.
سنگنینی اسلحه رو کامللل حس‌میکنین.
بازی به شدت هاردکور و سخته. لطفا روی نرمال به بالا بازی کنین تا بفهمین چه کاره هستین.
سندباکس بودن بازی و بزرگ شدن محیط ها نه تنهد ضربه نزده بلکه به قدریییی جذاب و پر جزئیات طراحی شدن که واقعا اگه نسخه ی بعدس مترو رو اپن وورلد نسازن من‌نمیخرم دیگه.
ماموریت فرعی ها عالیه. همه چی عالیه. من‌هیچ نقصی نمیبینم.
دوستان این بازی جزو بهترین گرافیک هایی هست که‌میتونین توی این نسل ببینین:D در وصف گرافیک و پیشرفت و عظمتش فقط سکوت میکنم. همین.

موافقم . هر چی پیش میریم بازی زیباتر میشه و وسیع تر با اپشنای بیشتر و زیباتر . فصل زمستون هم عالی بود با برف اما مراحل بعد بازم عالیتر هست .
یکم بازی اوایلش نامفهوم هست اما هر چه میگذره بیشتر جا میوفته .
یعنی این بازی اگر مشکلات فنی و هوش مصنوعی نداشت به راحتی متای بالای ۹۰ میگرفت . چون از هر لحاظ بازی با وسواس کار شده .از داستان و شخصیتا و کاستومایز و ...
راستی یه نکته مهم حتما سعی کنید تا حد امکان از کشتار جلوگیری کنید و از ناک اوت استفاده کنید و مخفی کاری برین .چون این نسخه هم این مسائل تاثیر گذار هست تو روند داستان .
بازی پر از دیالوگ و نوت هست و مدتها میتونید بشینید با افراد گروهتون گپ بزنید .

• Like
Reactions: The Pale King

The Pale King

کاربر سایت
Jul 5, 2008
997
نام
امیر حسین
د
موافقم . هر چی پیش میریم بازی زیباتر میشه و وسیع تر با اپشنای بیشتر و زیباتر . فصل زمستون هم عالی بود با برف اما مراحل بعد بازم عالیتر هست .
یکم بازی اوایلش نامفهوم هست اما هر چه میگذره بیشتر جا میوفته .
یعنی این بازی اگر مشکلات فنی و هوش مصنوعی نداشت به راحتی متای بالای ۹۰ میگرفت . چون از هر لحاظ بازی با وسواس کار شده .از داستان و شخصیتا و کاستومایز و ...
راستی یه نکته مهم حتما سعی کنید تا حد امکان از کشتار جلوگیری کنید و از ناک اوت استفاده کنید و مخفی کاری برین .چون این نسخه هم این مسائل تاثیر گذار هست تو روند داستان .
بازی پر از دیالوگ و نوت هست و مدتها میتونید بشینید با افراد گروهتون گپ بزنید .
دقیقا.
من واقعا اولش برام یه کم‌سنگین‌بود بازی. یه کم‌نظرم‌منفی شد. اما بعد از زمستون انگار یه بازی دیگه شد.
بله این بازی هم مثل سایر نسخه ها good ending و bad ending داره. ۴ تا تروفی هم‌براش هست که اگر یه سری افراد خاص رو نکشیم‌یه سری از crew ما میمونن باهامون. وگرنه‌میرن.
من واقعا با هوش مصنوعی مشکل ندارم. دیگه تیم‌اونقد بزرگ‌ نبوده واقعا. اگه هوش مصنوعی فوق العاده کار‌نشده، عوضش اکشن و گیم پلی بازی شدسدا هاردکور و سخته. بازی هم به شدت روی سبک‌بقا قوی کار‌کرده و منابع و فشنگ‌ شدیدا کمه . مخصوصا روی درجه ی سختی اخر که دیگه واقعا نمیشه کسیو کشت و کلش رو باید مخفی کاری رفت.
ولی بازم میگم: نشونه‌گیری و اکشن بازی واقعا سخت و شاهکاره. انگار واقعا خودت تفنگ‌ دست گرفتی. عالیه

WTF?

کاربر سایت
Mar 27, 2015
1,087
نام
محمد
د

دقیقا.
من واقعا اولش برام یه کم‌سنگین‌بود بازی. یه کم‌نظرم‌منفی شد. اما بعد از زمستون انگار یه بازی دیگه شد.
بله این بازی هم مثل سایر نسخه ها good ending و bad ending داره. ۴ تا تروفی هم‌براش هست که اگر یه سری افراد خاص رو نکشیم‌یه سری از crew ما میمونن باهامون. وگرنه‌میرن.
من واقعا با هوش مصنوعی مشکل ندارم. دیگه تیم‌اونقد بزرگ‌ نبوده واقعا. اگه هوش مصنوعی فوق العاده کار‌نشده، عوضش اکشن و گیم پلی بازی شدسدا هاردکور و سخته. بازی هم به شدت روی سبک‌بقا قوی کار‌کرده و منابع و فشنگ‌ شدیدا کمه . مخصوصا روی درجه ی سختی اخر که دیگه واقعا نمیشه کسیو کشت و کلش رو باید مخفی کاری رفت.
ولی بازم میگم: نشونه‌گیری و اکشن بازی واقعا سخت و شاهکاره. انگار واقعا خودت تفنگ‌ دست گرفتی. عالیه

تائید میکنم. اوایل بازی یه تفنگ فشاری بهمون میده من کرک و پرم ریخت مکانیزم کار کردنش رو دیدم. تفنگ ها و سیستم اسمبل کردنشون شاهکاره. اصن آدم دکمه میزنه آرتیوم کوله پشتی رو میاره جلو ارضا میشه:D
یه نکته جالب این که با تفنگ درست مثل انسان واقعی برخورد میکنه. یعنی ممکنه بعضی مواقع دو سه بار کلید reload رو بزنید و خشاب عوض نکنه و یادش بره. یه چیز عجیب غریب و بسیار سنگین و خفنی در اومده گان پلی بازی

The Pale King

کاربر سایت
Jul 5, 2008
997
نام
امیر حسین
بالاخره، متاسفانه بازی تموم شد....
تاحالا سر تموم شدن چهار بازی اشک ریختم (از سر دلتنگی برای بازی):
۱-لست آو آس
۲-پرسونا۵
۳-hollow knight
۴-مترو

بی شک فراموش‌نشدنی ترین‌ بازی عمرم‌بود. انتظار برای نسخه ی جدید برام‌شدیدا سخته. ۶۰ دلار حلالشون...
۱۰ از ۱۰.

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,880
نام
حسين
تمام شد. بازی فوق العاده ای بود ...

لحظات پایانی بازی با اون موسیقی بی نظیرش مو به تنم سیخ کرد ...

من فک کنم پایان بد رو دیدم، هم ارتیوم مرد و هم میلر ! دقیقا پایان بازی چجوری انتخاب شده الان ؟ باید چه کارایی میکردیم که پایان خوب رو میدیدیم ؟

The Pale King

کاربر سایت
Jul 5, 2008
997
نام
امیر حسین

من فک کنم پایان بد رو دیدم، هم ارتیوم مرد و هم میلر ! دقیقا پایان بازی چجوری انتخاب شده الان ؟ باید چه کارایی میکردیم که پایان خوب رو میدیدیم ؟

من فک‌میکنم این پایان در واقع پایان خوب بود. من در جریان نیستم پایان دیگش چجوریه. هنور تموم نکردم برا دفعه دوم. ولی من فک‌میکنم اینکه از خود گذشتگی کردیم و گذاشتیم آنا زنده بمونه با اون دارو این یعن پایان خوب. من‌حس‌میکنم توی اون یکی پایان خودمون زنده میمونیم و آنا میمیره. شایدم نه.
ولی سوالم اینه که اگه الان آرتیوم مرد، نسخه ی بعدی مترو یعنی چی‌میشه؟

• Like
Reactions: TeTration

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,880
نام
حسين
من فک‌میکنم این پایان در واقع پایان خوب بود. من در جریان نیستم پایان دیگش چجوریه. هنور تموم نکردم برا دفعه دوم. ولی من فک‌میکنم اینکه از خود گذشتگی کردیم و گذاشتیم آنا زنده بمونه با اون دارو این یعن پایان خوب. من‌حس‌میکنم توی اون یکی پایان خودمون زنده میمونیم و آنا میمیره. شایدم نه.
ولی سوالم اینه که اگه الان آرتیوم مرد، نسخه ی بعدی مترو یعنی چی‌میشه؟

منم موافقم باهات حس خیلی خاصی بود اون دور شدن دوربین و دیدن قبر میلر و ارتیوم. توی پایان دیگه بازی یا همون پایان خوش ارتیوم زنده میمونه و به همراه آنا سر خاک میلر میرن ...

The Listener

Take Me Home
کاربر سایت
Feb 20, 2016
591
نام
رایان

اگر اشتباه نکنم از بین Duke، Damir و Alyosha حداقل دو نفرشون باید همراه آرتیوم بمونن تا آخر بازی که بتونن بهش خون بدن. نگه داشتنشون هم برمیگرده به نکشتن افراد بی‌گناه (راهزنا رو میشه با خیال راحت کشت) و انجام دادن ماموریت‌های جانبی.

shayan7

کاربر سایت
Aug 14, 2010
1,021
همیشه از بازی هایی که تجربه متفاوتی نسبت به بقیه بازی های روز فراهم می کنه و خلاقیت به خرج میده لذت خاصی می برم و حس خوبی می گیرم که یه مثالش همین بازیه:
شروع بازی خیلی جذاب نبود بخصوص توی ولگا یکم سردرگم میشه آدم اما رفته رفته که سوار بازی میشی واقعاً استرس لذت بخشی می گیری بخصوص برای صرفه جویی در مهمات :D تو کاسپین دیگه به درک کامل از گیم پلی می رسی و لذت واقعی شروع میشه و چپتر تایگا با اون محیط زیبا و اون خرس ـه هولناک محشر بود، چپتر آخر که یکی از بهترین مراحلی بود که تو گیمینگ تجربه کردم بخصوص لحظات آخر بازی کاملاً میخکوب میشی و متوجه گذر زمان نمیشی! وقتی اثرات وحشتناک دز بالا رادیواکتیو روی بدن انسان خوندم واقعاً دلم سوخت برای آرتیوم و میلر که چی کشیدن اونجا :(

• Like
Reactions: Madridista

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,944
نام
امین پاشاپور
دوستان ببخشید گرافیک بازی رو کنسول ps4 pro در چه حده. میشه بعنوان بهترین های گرافیک تو کنسول ازش یاد کرد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر