اولین شکاف‌ها در زرهی پولادین (بررسی اجمالی Dark Souls III)

Gabit0

کاربر سایت
Aug 29, 2010
545
نام
گابريل
i7b0_1.jpg
بازی Dark Souls III از اون بازی هایی نیست که همینجوری برید سراغش، باید عاشق این سبک و از همه مهم‌تر عاشق وقت گذاشتن برای یاد گرفتن مکانیک های یک بازی باشید تا از سری دارک سولز لذت ببرید. ولی هرچه بیشتر برای نسخه سوم دارک سولز وقت گذاشتم بیشتر به درست بودن نظر Polygon پی بردم، این بازی اولین شکاف در زره پولادین دارک سولز بود!
به نظر میرسه که From Software دیگه نمی تونه فشار عظمت این سری رو تحمل کنه و کم کم داره کمر خم می کنه. اشتباه نکنید، دارک سولز همچنان یک بازی عمیق، خشن و با فضایی سنگین و دپرس کننده‌ست. گرافیک و انیمیشن‌های بازی نسبت به نسخه قبل خیلی بهبود داشته و صداگذاری همچنان به کیفیت نسخه های قبلی هست.
l34q_3.jpg
داستان بازی به عظمت خودش باقیه و حسابی شما رو درگیر خودش میکنه، و نقشه بازی به اندازه کافی بزرگ هست که ساعتها توش بچرخید و موجودات خبیث رو به درک واصل کنید. باس فایت های بازی به نظرم کمی تکراری میان، احساس می کنم اون خلاقیتی که برای شکست دادن باس های سری های قبلی نیاز بود توی این سری کمرنگ شده. البته از نظر سختی، شاید این سخت ترین نسخه سری دارک سولز باشه و بعضی باس ها شکست ناپذیر به نظر میرسن!
nhky_2.jpg
سیستم مبارزه خیلی بهتر شده، سرعت شما و دشمناتون بیشتر شده و باعث میشه در مبارزات ابتکار عمل بیشتری داشته باشید. همچنین شیرجه زدن خیلی توی مبارزات خیلی کاربردی تر از نسخه های قبلی هست.

اگه خیلی اهل گشت و گذار توی بازی و امتحان کردن مسیرهای خطرناک و ترسناک هستید شاید کمی از این بازی ناامید بشید ولی اگه عاشق نبردهای خشن و هیجان انگیز هستید این بازی برای شما مناسبه..
من این بازی رو روی MSI Vortex G65VR اجرا کردم. اگه نگاهی به کانفیگ این دستگاه بندازید متوجه می‌شید که سخت افزارش خیلی بیشتر از اون چیزیه که دارک سولز 3 نیاز داره، پس تعجبی نداره که بازی رو روی بالاترین تنظیمات قرار دادم و مشکلی در اجرای اون نداشتم. فریم ریت بازی روی 60fps قرار داشت و پس از دوره های طولانی بازی 3 یا 4 ساعته مشکلی از نظر صدای سیستم خنک کننده نداشتم. پیشنهاد میکنم این دستگاه رو به یک صفحه نمایش حداقل FHD و یک هدفون با کیفیت مجهز کنید تا تجربه بهتری از بازی هایی که روش اجرا می کنید داشته باشید. (البته فرض کردم که قبلا کیبورد و ماوس مناسبی خریداری کردید!)

با یک پردازنده Ci7 و دو کارت گرافیک 1070 فکر نمی‌کنم تا مدت زیادی نیازی به تعویض/ارتقا ورتکس داشته باشید. ظاهرش هم به اندازه کافی زیبا هست که بتونید توی پذیرایی قرارش بدید و از بازی کردن روی تلویزیون لذت ببرید.

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
اصلا با این نظریه که این شماره سخت ترین عنوان سری سولزه موافق نیستم برعکس به نظرم ساده ترین عنوان سری همین شماره سومه چندین دلیل مهم هم براش دارم
1-تعداد بانفایر ها به طرز عجیبی زیاد شده و دیگه مثل قبل خطر از دست دادن سول هاتون رو اصلا حس نمی کنید یکی از دلایل سخت بودن سری سولز همین تعداد کم بانفایر ها و فاصله زیاد بینشون بود گاهی اوقات تو شماره های قبلی شما یه باس سخت رو می زدید و بعد از اون باید یه راه و فاصله زیاد و طاقت فرسا رو طی می کردید تا به یه بانفایر برسید (مثلا بعد از Gaping Dragon شما باید یه فاصله زیاد رو در یکی از ترسناک ترین مناطق کل سری سولز یعنی بلایتاون طی می کردید تا یه بانفایر برسید )
2-تاثیر زیاد ضربات شمشیر ها روی دشمنای بازی :هیچکدوم از عناوین قبلی سری سولز دشمنای بازی مثل این شماره از ضربات شمشیر بازی آسیب نمی دیدند شما تو این شماره می تونید با یه broadsword ساده چندین و چند بار بازی رو تموم کنید در صورتی که عمرا نمیشد تو عناوین قبلی با یه شمشیر مثل broadsword همه رو نفله کرد) از طرفی میزان آسیبی که ضربات دشمنای بازی به کاراکتر بازی می رسونه هم بسیار کمتر شده و همین بازی رو ساده تر کرده
3-build بازی تغییر داشته و سرعتی تر شده حرکات کاراکتر تاثیر زیادی رو بازی گذاشته درسته که دشمنان بازی هم به اندازه کافی سریع شدند ولی نتونسته جلوی هیولا بودن کاراکتر بازی رو بگیره
به نظر من دارک سولز 3 بازگشت عالی به اتمسفر و محیط غمناک دارک سولز 1 داشته و باس های فراموش نشدی زیادی داره ولی اشکالاتی در داستان بازی باعث شد بازی به اندازه دارک سولز 1 و دیمنز سولز بیادماندنی نباشه

Gabit0

کاربر سایت
Aug 29, 2010
545
نام
گابريل
اصلا با این نظریه که این شماره سخت ترین عنوان سری سولزه موافق نیستم برعکس به نظرم ساده ترین عنوان سری همین شماره سومه چندین دلیل مهم هم براش دارم
1-تعداد بانفایر ها به طرز عجیبی زیاد شده و دیگه مثل قبل خطر از دست دادن سول هاتون رو اصلا حس نمی کنید یکی از دلایل سخت بودن سری سولز همین تعداد کم بانفایر ها و فاصله زیاد بینشون بود گاهی اوقات تو شماره های قبلی شما یه باس سخت رو می زدید و بعد از اون باید یه راه و فاصله زیاد و طاقت فرسا رو طی می کردید تا به یه بانفایر برسید (مثلا بعد از Gaping Dragon شما باید یه فاصله زیاد رو در یکی از ترسناک ترین مناطق کل سری سولز یعنی بلایتاون طی می کردید تا یه بانفایر برسید )
2-تاثیر زیاد ضربات شمشیر ها روی دشمنای بازی :هیچکدوم از عناوین قبلی سری سولز دشمنای بازی مثل این شماره از ضربات شمشیر بازی آسیب نمی دیدند شما تو این شماره می تونید با یه broadsword ساده چندین و چند بار بازی رو تموم کنید در صورتی که عمرا نمیشد تو عناوین قبلی با یه شمشیر مثل broadsword همه رو نفله کرد) از طرفی میزان آسیبی که ضربات دشمنای بازی به کاراکتر بازی می رسونه هم بسیار کمتر شده و همین بازی رو ساده تر کرده
3-build بازی تغییر داشته و سرعتی تر شده حرکات کاراکتر تاثیر زیادی رو بازی گذاشته درسته که دشمنان بازی هم به اندازه کافی سریع شدند ولی نتونسته جلوی هیولا بودن کاراکتر بازی رو بگیره
به نظر من دارک سولز 3 بازگشت عالی به اتمسفر و محیط غمناک دارک سولز 1 داشته و باس های فراموش نشدی زیادی داره ولی اشکالاتی در داستان بازی باعث شد بازی به اندازه دارک سولز 1 و دیمنز سولز بیادماندنی نباشه

منظورم بیشتر باس های بازی بود، به نظرم توی نسخه های قبلی راحت تر میشد شکستشون داد، شاید هم من پیر شدم :))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر