بنظر شما خرید کنسول wii یا wii u؟؟!!!

کدوم کنسول درجیه میدید بیشتر داشته باشید؟ جدا از زمان عرضه

• مجموع رای دهنده‌ها
    30

playstation1

کاربر سایت
Feb 17, 2017
614
سلام

تو این تاپیک میخوام بین این 2 کنسول یکی رو انتخاب کنم برای خرید
مقایسه کوچیکی هم بینشون انجام بدم
و خواسته ها خودم از کنسول مطرح کنم
تا نظر شما دوستان بدونم

اول کنسول wii
این کنسول سال 2006 لانچ شد
کنسولی که بین کنسول ها خونگی برنده نسل هفت شد و بالا 100 میلیون عدد کنسول فروخت
کنترل ها حرکتی آسان ( مثل کینکت نیاز به فعالیت بدنی زیاد نداره )
حرکتی بدون کنترل ها نیاز به لوازم جانبی نداره ( مثل کینکت لازم نیست کلی هزینه لوازم جانبی خود کینکت داد و بازی هاش محدود باشه )
بازیا ها خوب و عالی زیاد , تنوع بازی زیاد
کپی خور بودن راحت نرم افزاری که با یه فلش بازیا اجرا میشن همگی
بازیا نسبتا کم حجم
قابلیت اجرا بازی ها gamecube
اتصال به tv با کابل 3 فیش و 5 فیش
لوازم جانبی نیاز ندارخ غیر از موشن پلاس که تو اکثر موارد باید جدا تهیه شه
دارای بخش ها کنسول مجازی و wiiware
قیمت دست دوم بسیار پایین کنسول از 200 تا 300 هزار تومان پک کامل و سالم و تمیز

عیب wii
تو ایران کمبود لوازمش مثل ویموت و نانچاک ( قیمت بالا و خیلی ازموارد جنس کلون و فیک انداختن )
کمبود روش خرید بازی - دانلود هم میشه کرد

دوم wii u
کنسول نسل هشت و نسل بعدی wii , سال 2102 لانچ شد
این کنسول شکست خورد و فروش 13 میلیون عدد کنسول تا اول 2017
گیم پد این کنسول تبلت شکل هست و امکانات زیادی داره از جمله لمسی بودن - شارژی و بیسیم بودن - میکروفون داشتن و ....
قابلیت اتصال ویموت و نانچاک به کنسول
قابلیت اتصال به tv با hdmi و 3 فیش کابل wii
بازیا انحصاری زیبا و فوق العاده
کپی خور شده اجرا بازی با sd card و هارد اکسترنال
اجرا بازی ها wii به صورا مستقیم
اجرا بازی ها کنسول ها سابق nintendo به صورت رسمی در کنسول مجازی مثل nintendo ds , gamecube و .........

عیب wii u
تعداد خیلی خیلی کمتر بازی برای این کنسول موجود هست نسبت به wii
خیلی از بازی هایی که برای این کنسول بودن روی بقیه کنسول ها نسل هشت مثل ps4 و xbox one و switch پورت شدن
از لحاظ قیمت چندین برابر wii هست ( آکبند wii u حدود 1.300 الی 1.400 هست دست دومش 800 هزار )

---------------------------------------------------------------------

سوال ها و نظرات

1 - بنظر شما کدوم از این 2 کنسول واقعا بیشتر ارزش خرید داره؟
یعنی برم یه wii بخرم یا پول بیشتری بزارم یه wii u بخرم؟ یا wii بخرم بهتره؟

2- بیشتر بازیا فانتزی و شاد و ..... میپسندم که تعدادی از بازیا wii برام مناسب هستن
بسته به علاقه ام کدوم کنسول بهتره برام؟

3- بازی ها جدید و به روز برای wii u میاد؟ غیر از جاست دنس ها

4- پیشتبانی از wii u تا کی خواهد بود؟ بخاطر عرضه شدن کنسول نسل بعدی نینتندو یعنی switch

5- تلویزیون خونه ما از این لامپ تصویری ها hd tv هستش , پس چه wii چه wii u هر کدومو بخرم باید وصل کنم به این تلویزیون
پس روی فول اچ دی بودن و ..... حساب نکنید
فقط یه تلویزیون پورتابل 7 اینچی lcd دارم که ورودی hdmi داره اما بدرد بازی کردن نمیخوره

6- من از طراحی wii و wii u به عنوان کنسول خونگی بیشتر خوشم میاد , پول خرید switch هم ندارم و اینکه پول خرید بازی اصلی هم ندارم

شما به جا من بودید کدومو میخریدید؟

آخرین ویرایش:

sambol

کاربر سایت
Feb 11, 2007
71
اگر از لحاظ مالی مشکلی ندارید قطعا WII U
چون خیلی راحت قسمت WII رو میشه هک کرد یعنی شما با خرید WII U هم کل بازی های WII هم GAME CUBE و خیلی از کنسول ها رو از طریق امولاتور میتونید اجرا کنید.
اینکه پشتیبانی میشه یا نه که قطعا بازی جدیدی به اون شکل براش نمیاد شاید انگشت شمار.

playstation1

کاربر سایت
Feb 17, 2017
614
اگر از لحاظ مالی مشکلی ندارید قطعا WII U
چون خیلی راحت قسمت WII رو میشه هک کرد یعنی شما با خرید WII U هم کل بازی های WII هم GAME CUBE و خیلی از کنسول ها رو از طریق امولاتور میتونید اجرا کنید.
اینکه پشتیبانی میشه یا نه که قطعا بازی جدیدی به اون شکل براش نمیاد شاید انگشت شمار.

درسته
خوب wii هم بازیا خودشو اجرا میکنه - هم بدون نیاز به شبیه ساز بازیا gamecube اجرا میکنه هم کنسول مجازی داره که بازیا gameboy - gameboy color - nes - snes و ..... اجرا میکنه و wiiware هم داره - الان میشه wii بدون جعبه با 150 هزار تومن خرید

آیا wii u انقدر ارزش و تفاوت داره که مثلا من بجا خرید wii که 150 بدون جعبه یا 200 تا 300 هزار باجعبه فول پک در حد آک نخرم بجاش wii u بخرم دست دوم 800 هزار تومن؟

تا جایی که تو اینترنت خوندم wii u مزیتش اجرا بازی ها خودشه - بازیا n64 و nintendo ds هم اجرا میکنه از طریق کنسول مجازی خود کنسول
بقیه بازیا که هم تو کنسول مجازی خود کنسول wii هم هست هم میشه با شبیه ساز روی wii اجرا کرد

playstation1

کاربر سایت
Feb 17, 2017
614
معلومه هیچ کدوم برا چی پولتون دور بریرید وقتی عمر هر دوشون تمومه تمام بازیای وی و بازیای اصلی وییو هم الان با کامپیوتر اجرا میشن.

نظر شما محترم

یعنی مثلا یه کنسول نسلش تموم شد این همه بازی که براش اومدن بی ارزش میشن؟ بدرد نخور میشن؟ که حتما عنوان هایی که ارزش بازی کردنشون زیاده کم ندارن
من اگر میخواستم با کامپیوترم بازی کنم دنبال خرید کنسول نبودم طبیتا
و اینکه بنظر من پول ریختن دور نیست , قدر چیزا با ارزش نمیدونید - مطمعنام اگر میگفتم ps4 هیچوقت این حرف نمیزدید

هر چیزی جای خودش ارزششو داره

mehran3500

کاربر سایت
Feb 23, 2008
489
نام
master
نظر شما محترم

یعنی مثلا یه کنسول نسلش تموم شد این همه بازی که براش اومدن بی ارزش میشن؟ بدرد نخور میشن؟ که حتما عنوان هایی که ارزش بازی کردنشون زیاده کم ندارن
من اگر میخواستم با کامپیوترم بازی کنم دنبال خرید کنسول نبودم طبیتا
و اینکه بنظر من پول ریختن دور نیست , قدر چیزا با ارزش نمیدونید - مطمعنام اگر میگفتم ps4 هیچوقت این حرف نمیزدید

هر چیزی جای خودش ارزششو داره
عزیز. کلی گفتم. برا کلکسیون و... ارزشمنده. بازیاشم عالین کی گفته بده .من خودم همه ماریوهارو بازیکردم.

• Like
Reactions: playstation1

playstation1

کاربر سایت
Feb 17, 2017
614
01FNu6Sxj.jpg

• Like
Reactions: New Shredder

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
998
نام
Ali
اگر به انحصاري هاي نينتندو علاقه داريد هردو خوب هستند هرچند بازي هاي wii بيشتره ، طبيعيه هرچه بيشتر پول بديد امكانات بيشتري ميگيريد اما مسائل كپي wii خيلي راحت تر از wiiu هست و اگر خواستيد wiiu بخريد حتما قبلش مطمعن بشيد كه يا خودتون ميتونيد كپي خورش بكنيد يا كسي بتونه براتون انجامش بده، خودم قصد خريد wiiu رو داشتم به اميد كاهش قيمت بعد از عرضه سوئيچ كه متاسفانه جايي كه هستم دسته دوش گيرم نيومد چه برسه به اكبند ، پول هم خرج شد و ما به مرادمون نرسيديم... اما حتي پورت ماريو رو گوشي هم ارزشمند هست چه برسه به تجربه روي خود كنسول
*اگر كامپوننت گيرتون بياد شايد wii گزينه بهتري باشه چرا كه قيمت اكبند wiiu حباب داره و نزديك به قيمت سوئيچ هست از طرفي با wii بدون هزينه زياد گنجينه اي از بازي دراختيارتون قرار ميگيره

playstation1

کاربر سایت
Feb 17, 2017
614
اگر به انحصاري هاي نينتندو علاقه داريد هردو خوب هستند هرچند بازي هاي wii بيشتره ، طبيعيه هرچه بيشتر پول بديد امكانات بيشتري ميگيريد اما مسائل كپي wii خيلي راحت تر از wiiu هست و اگر خواستيد wiiu بخريد حتما قبلش مطمعن بشيد كه يا خودتون ميتونيد كپي خورش بكنيد يا كسي بتونه براتون انجامش بده، خودم قصد خريد wiiu رو داشتم به اميد كاهش قيمت بعد از عرضه سوئيچ كه متاسفانه جايي كه هستم دسته دوش گيرم نيومد چه برسه به اكبند ، پول هم خرج شد و ما به مرادمون نرسيديم... اما حتي پورت ماريو رو گوشي هم ارزشمند هست چه برسه به تجربه روي خود كنسول
*اگر كامپوننت گيرتون بياد شايد wii گزينه بهتري باشه چرا كه قيمت اكبند wiiu حباب داره و نزديك به قيمت سوئيچ هست از طرفي با wii بدون هزينه زياد گنجينه اي از بازي دراختيارتون قرار ميگيره

انحصاری ها خود نینتندو و غیر نینتندو برام فرقی نمیکنه مهم اینه بازی به سلیقه من بخوره همونی که گفتم فانتزی و شاد و ....... اونم بخاطر جنسیت
wii یه بازی داشت krby epic yarn یا یه بازی بود آدمک بیسکویتی نینجا و .....
همین منو به شک انداخته از نظر بازی کنسول wii خیلی عناوین خوب داره و قیمت به مراتب خیلی کمتری داره از نصف کمتر
هک wii u پس واردی میخواد - اگر لینک سایتی بدید که آموزش فارسی هک هر دو کنسول داشته باشه خوب میشه
ایشالله شما هم میخرید , منم کنسول کپی خور نباشه نمیخرم چون پول خرید بازی اصلی ندارم
پس نظر نهایی شما خرید wii هست , رو تلویزیون عادی لامپی فرقی میکنه کابل 3 فیش با 5 فیش؟

آره آیدی صادق 93 بهم گفت نو wii u هم 1.400 هسست تعجب کردم هم قیمت switch میدن

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
998
نام
Ali
انحصاری ها خود نینتندو و غیر نینتندو برام فرقی نمیکنه مهم اینه بازی به سلیقه من بخوره همونی که گفتم فانتزی و شاد و ....... اونم بخاطر جنسیت
wii یه بازی داشت krby epic yarn یا یه بازی بود آدمک بیسکویتی نینجا و .....
همین منو به شک انداخته از نظر بازی کنسول wii خیلی عناوین خوب داره و قیمت به مراتب خیلی کمتری داره از نصف کمتر
هک wii u پس واردی میخواد - اگر لینک سایتی بدید که آموزش فارسی هک هر دو کنسول داشته باشه خوب میشه
ایشالله شما هم میخرید , منم کنسول کپی خور نباشه نمیخرم چون پول خرید بازی اصلی ندارم
پس نظر نهایی شما خرید wii هست , رو تلویزیون عادی لامپی فرقی میکنه کابل 3 فیش با 5 فیش؟

آره آیدی صادق 93 بهم گفت نو wii u هم 1.400 هسست تعجب کردم هم قیمت switch میدن
Wii بازي شاد زياد داره ،رو لامپي ها فكر نكنم انچنان فرقي بكنه همون سه فيش كارراه بنداز هست، باز بقيه دوستان بهتر ميدونند بپرسيد در اين مورد ، اگر واسه لامپي هست wii بهتره قطعا ، خواستيد بخريد حتما مطمعن بشيد كنسول بازي هكي رو اجرا ميكنه هرچند تعداد معدودي wii غير كپي خور وجود داره تو ديوار
تو همين فروم بچه ها تاپيك هك wiiu رو زدند اما حقيقتش بنظر من اونقدرا اسون نيست مثل wii

• Like

playstation1

کاربر سایت
Feb 17, 2017
614
Wii بازي شاد زياد داره ،رو لامپي ها فكر نكنم انچنان فرقي بكنه همون سه فيش كارراه بنداز هست، باز بقيه دوستان بهتر ميدونند بپرسيد در اين مورد ، اگر واسه لامپي هست wii بهتره قطعا ، خواستيد بخريد حتما مطمعن بشيد كنسول بازي هكي رو اجرا ميكنه هرچند تعداد معدودي wii غير كپي خور وجود داره تو ديوار
تو همين فروم بچه ها تاپيك هك wiiu رو زدند اما حقيقتش بنظر من اونقدرا اسون نيست مثل wii

ممنونم از وقتی که گذاشتی و راهنمایی کردی
البته من تاپیک هکی ندیدم نه تو این بخش wiiu نه بخش دیگه

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
998
نام
Ali
ممنونم از وقتی که گذاشتی و راهنمایی کردی
البته من تاپیک هکی ندیدم نه تو این بخش wiiu نه بخش دیگه
ببخشيد اصلا حواسم نبود ، بخاطر قوانين جديد لينك ها و راهنماهاي هك از سايت حذف شدند فكر كنم اون تاپيك هم همين بلا سرش اومده باشه
خواهش ميكنم

• Like

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
923
نام
سعید
سلام ..اول از همه ممنون که به نظر ما اهمیت دادید..:"> تشکر....^:)^^:)^^:)^
دوم اینکه قطعا wii ...
راستش من تجربه بازی نه با wii داشتم و نه wiiu ...پس نمی دونم که آیا میشه با دسته های wii به راحتی بازی کرد منظورم اینه که آیا بازی ها بخاطر کنترل , سطحی هستند مثل موبایل یا رد کردن بعضی جاها بخاطر کنترل بد , سخت و غیر ممکنه و یا همینطور در مورد wii u اینکه دسته بزرگ دست رو خسته میکنه و یا اون نمایشگر کاربرد چندانی داره یا نه...پس فرضم روی تجربه با یک جوی استیک معمولی قرار میدم ...با هک و بریک شدن هم کاری ندارم...مقایسه من فقط روی عنوان بازیهایی هست که ساعت ها ازشون ویدئو دیدم.........#:-S

بنظرم بازی های وی 3 دسته اند یکی انحصاری های نینتندو ( که تقریبا همه عنوان هاش رو زنده کرده غیر از star fox اونم از هر کدوم چندتا, یکی انحصاری های شرکت های دیگه (مثل alien syndrome و sonic سگا ,spyborge , okami resident evil کپکام batman brave & bold وارنر) , یکی هم مشرک با پلتفرم های دیگه که چون این عنوان ها هم مخصوص وی ساخته شدند باز هم یجورایی انحصاری اند (مثل prince of Persia که برای wii متفاوته) به علاوه بازی هایی که از انیمیشن ها ساخته میشدند و روی کنسول های دیگه بازی نداشتند مثل رالف خرابکار ....پس کلا wii کنسولی بود که بازی هاش روی کنسولای دیگه نبود.....ولی wiiu همونطور که خودتون گفتید غیر از چندتا عنوان انحصاری خود نینتندو که در اصل دنباله و اچ دی شده عنوان های wii بودن (مثل donkey kong ,Mario bros, xenoblad , Zelda twilight باز هم غیر از star fox ) و چند عدد عنوان دیگه (بایونتا 2 و ..و......و همون بایونتا 2 ) بقیه بازی هاش عنون های موفق کنسول های دیگه بود که همون اول های عمرش براش اومد و دیگر هیچ....(batman darksiders 2 assassins 3 ,...) #:-S#:-S

playstation1

کاربر سایت
Feb 17, 2017
614
سلام ..اول از همه ممنون که به نظر ما اهمیت دادید..:"> تشکر....^:)^^:)^^:)^
دوم اینکه قطعا wii ...
راستش من تجربه بازی نه با wii داشتم و نه wiiu ...پس نمی دونم که آیا میشه با دسته های wii به راحتی بازی کرد منظورم اینه که آیا بازی ها بخاطر کنترل , سطحی هستند مثل موبایل یا رد کردن بعضی جاها بخاطر کنترل بد , سخت و غیر ممکنه و یا همینطور در مورد wii u اینکه دسته بزرگ دست رو خسته میکنه و یا اون نمایشگر کاربرد چندانی داره یا نه...پس فرضم روی تجربه با یک جوی استیک معمولی قرار میدم ...با هک و بریک شدن هم کاری ندارم...مقایسه من فقط روی عنوان بازیهایی هست که ساعت ها ازشون ویدئو دیدم.........#:-S

بنظرم بازی های وی 3 دسته اند یکی انحصاری های نینتندو ( که تقریبا همه عنوان هاش رو زنده کرده غیر از star fox اونم از هر کدوم چندتا, یکی انحصاری های شرکت های دیگه (مثل alien syndrome و sonic سگا ,spyborge , okami resident evil کپکام batman brave & bold وارنر) , یکی هم مشرک با پلتفرم های دیگه که چون این عنوان ها هم مخصوص وی ساخته شدند باز هم یجورایی انحصاری اند (مثل prince of Persia که برای wii متفاوته) به علاوه بازی هایی که از انیمیشن ها ساخته میشدند و روی کنسول های دیگه بازی نداشتند مثل رالف خرابکار ....پس کلا wii کنسولی بود که بازی هاش روی کنسولای دیگه نبود.....ولی wiiu همونطور که خودتون گفتید غیر از چندتا عنوان انحصاری خود نینتندو که در اصل دنباله و اچ دی شده عنوان های wii بودن (مثل donkey kong ,Mario bros, xenoblad , Zelda twilight باز هم غیر از star fox ) و چند عدد عنوان دیگه (بایونتا 2 و ..و......و همون بایونتا 2 ) بقیه بازی هاش عنون های موفق کنسول های دیگه بود که همون اول های عمرش براش اومد و دیگر هیچ....(batman darksiders 2 assassins 3 ,...) #:-S#:-S

مرسی از توجهی که کردین و وقتی برای پاسخگویی گذاشتید یه دنیا ممنون
پس نظر شما هم روی کنسول wii هست
درسته تجربه با گیم پد ها عادی پلی استیشن و ..... بوده
همین منو به شک انداخت چون من لیست و عکس بازی ها wii دیدم بازیا خیلی خیلی خیلی زیادی داشت که خیلی هاشون واقعا بینظیر بودن اما برا wii u خیلی کم بودن
خیلی جالبه که 4 دسته بازی داره - بازیا خاص زیاد داره اینطوری که شما میگید بازی هایی که از روی انیمیشن ساخته میشن رو هم دوست دارم

star fox بازیش چطوریه؟
پس من درست حس کردم هر چی میگشتم بازی ها خاص و زیاد و خوبی برای wii پیدا میکردم تو یوتیوب و گوگل اما برا wii چنتا بازی خشن بیشتر مثل بتمن آرخام و ...... بیشتر نبود
البته این جور بازیا اصلا رو wii نبودن مثل دراک ساید یا بتمن آرخام

البته واسه من زیاد فرقی تو hd هم نمیکنه چون تلویزیونم لامپیه - اکثر بازیا wii u هم فول اچ دی نیستن 720p هستن تا جایی که فهمیدم
دیشب تو اینترنت میگشتم به یه سایت بر خوردم توش 2 نفر درباره wii u و wii صحبت کرده بودن از صحبتشون عکس گرفتم

10j6_zzzzzzzzzzzz.jpg

مرسی بابت عکس خیلی خیلی خوب و عالین :x
پس نظر شما هم روی wii هستش باید برم دنبال خرید یه wii خوب و سالم >:D< مشکی بهتره یا سفید؟

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: New Shredder

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر