اتصال دو مودم ADSL به یک کامپیوتر

OLD SNAKE_BIG BOSS

کاربر سایت
Jan 4, 2008
202
نام
snake
با سلام خدمت دوستان عزیز . من دو تا خط adsl دارم که هر کدوم به یه مودم وصل کردم و با توجه به اینکه لپ تاب یا کامپیوتر فقط یک پرت برای کابل کراس (RJ45) داره من می خوام دو تا مودم رو به یک کامپیوتر یا لپ تاپ وصل کنم .(یک خط نا محدود و یک خط محدود ) که بر حسب نیاز ازشون استفاده کنم . مشکل اینجاست که من برای وصل کردن این دوتا نیاز به هاب دارم یا سوئیچ ؟؟ نمی خوام هم زمان از دومودم استفاده کنم یا سرعتا رو ترکیب کنم می خوام جدا باشه. تو اینترنت سرچ کردن فقط روش نرم افزاری بود و ربطی به این کار نداشت اگر کسی اطلاعی داره ممنون میشم در اختیار من و بچه های سایت بزاره . با تشکر

@mahmoud

کاربر سایت
May 22, 2009
1,078
نام
Mahmoud
فکر کنم اگه درست منظورتون رو متوجه شده باشم یکی از ساده ترین راهاش خرید یه کارت شبکه دیگس(حالا چه usb چه pci)بعد هم هر کدوم رو خواستید enable یا disable کنید.

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk

@mahmoud

کاربر سایت
May 22, 2009
1,078
نام
Mahmoud
میتونید از کارت شبکه usb استفاده کنید.بالا هم گفتم.
Untitled-1-315-600x500.jpg

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
خیر بصورت کلی سوئیچ به کار شما نمیاد.
از اونجایی که شما یه کارت شبکه دیگه هم تهیه کنی باز نیاز داری که برای سوئیچ بین مودم ها کارت شبکه ها رو قطع و وصل کنی ، پیشنهاد من اینه که 2 تا کابل شبکه از هر مودم برسونی تا پای لبتاب بعد بسته به نیازت کابل ها رو قطع یا وصل کنی این راهکار ساده و کم هزینه ت میشه !
البته این توضیح برای لبتاب بود ، برای PC چون انجام این عملیات سخت تره بهتره که یه کارت شبکه جدا تهیه کنی (بسته به مشخصات Mainboardت میتونی PCI یا PCIE بگیری) و با فعال یا غیر فعال کردن هر کدوم بین مودم ها سوئیچ کنی.

آخرین ویرایش:

Kent

کاربر سایت
Sep 6, 2007
573
راهش اینه
یه مودم رو DHCP ش خاموش کن. مال اون یکی روشن باشه.
ip یک مودم رو بذار 192.168.1.1 و ای پی دومی رو بذار 192.168.1.2
حالا مودم ها رو بصورت lan بهم وصل کن.
حالا با wifi یا با lan به یکی از مودمها وصل شو.
در این حالت اگر تنظیمات کانکشن بصورت اتوماتیک باشه شما به مودمی وصل میشی که DHCPش روشن هست.
برای اینکه بتونی سویچ کنی بهتره اپی دستی بدی و هر وقت خواستی کانکشنت رو از یه اینترنت ببری روی یکی دیگه فقط کافیه gateway رو تغییر بدی.
شما در این حالت دو تا gateway داری 192.168.1.1 و 192.168.1.2
این راهشه

اینکه بخوای جفتشون وصل بشه هم به این صورت امکان پذیر هست که یکی رو با لن وصل کنی یکی رو به وای فای. که در این حالت یا برای استفاده از یکی باید یا مثلا کابل شبکه رو بکنی یا وای فای رو خاموش کنی. تو این حالت هم dhcp یه مودم باید خاموش باشه والا کامپیوتر شروع میکنه از دو جا IP گرفتن و اینترنتت روی کامپیوترت یا کلا قطع میشه یا اینکه ممکنه توش اختلال ایجاد بشه.

Farzad.s.o

عضو جدید
Feb 12, 2021
1
دوست عزیز میتونی ip یکی رو بزاری رو 192.168.1.1 ویکی رو 192.168.1.2 بعد اگه بتونی با دوتاشم کانکت بشی حالا یکی سیمی یکی وایرلس بعد تو تنظیمات کانکشن ipv4 گیتوی رو بزاری رو آی پی مودم اول بعد یه گزینه رو سربرگ داره alternative میری تو اون گیتوی اونم آی پی مودم دوم بزار اینجوری هردو وصله

SHAM

کاربر سایت
Nov 22, 2008
305
سلام دوستان یه سوال داشتم میشه با تبدیل دو به یک پورت شبکه برای بالا بردن سرعت اینترنت همزمان 2تا مودم وصل کرد ؟
سلام میشه
خودم همزمان یک مودم usb یک wifi و یک lan هر 3تا باهم وصل کردم و موقع دانلود با برنامه idm سرعت دانلود مجموع سرعت 3 تا شد
فقط یک برنامه هست اسمش العان یادم رفته و از یک ورژن به پایین ترش هم نصب کنی تا جواب بده این برنامه تمام کارها را خودش انجام میداد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر