بحران هویت | نقد و بررسی Mass Effect Andromeda

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,269
نام
مــاکــان
اگر قرار بود که با آپدیت بازی نمره منتقدها هم آپدیت بشه که الان باید درایو کلاب رو نمره اش رو 90 به بالا تغییر میدادن :D

دوم اینکه نمره 60 برای یک بازی معمولی هست و بازی های داغون معمولا نمره 2 و 3 و کمتر میگیرن :D
من نمیدونم که تو متا قابلیت تغییر نمره هست یا نه نریمان جان.
قبلا به گوشم خورده یک همچین چیزی که میشه آپدیت کرد نمره رو، شاید مربوط به نمره متا نبوده باشه، نمیدونم.
لااقل نمره سایت میتونه عوض بشه، نمیگم حتما ولی انتظار دارم منتقد دوباره تو ماه های آتی بازیو تجربه کنه.
بنظرم بخاطر تک تک زحماتی که تو تاپیکش کشید ارزشش رو داره.
خدائیش هرجوری نگاه میکنم بازی لیاقتش 60 نیست،
داریم در مورد بازی حرف میزنیم، نمره 2 و 3 که دیگه بازی نیستن:D

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
با تشکر از میلاد عزیز بابت نقد بازی.
قبلش بگم،من هنوز بازیو تموم نکردم، تقریبا اواسطش هستم.بنابراین در مورد داستان و... نظری ندارم،تا اینجا هم اصلا انتظاراتم رو برآورده نکرد.

اما در مورد نقد
قابل توجه هست که اون مشکلات مربوط به چشم با آپدیت 1.05 برطرف شده والان چشم ها خیلی عمق دارن و خیلی طبیعی تر شدن.
ماموریتهای تکراری و مزخرف جانبی هم که تو همه نسخه ها بوده، تو یک که واقعا مسخره بود، تو 2 هم من یادم میاد که بوده.
کلا بایورر تو چند بازی اخیرش ماموریتهای جانبی مزخرف داره، دیگه تبدیل به امضا شده.
من هم فکر میکنم این نمره 60 به بازی مقدار زیادیش از مایوس شدن منتقد (میلاد عزیز) از بازی نسبت به انتظارات قبلی خودش هست وگرنه نمره 60 به یک بازی فوق العاده داغون باید داده بشه. نمیدونم اگر با این دید همه بازیها قرار باشه نمره داده بشه و فقط با هر ضعف بازی از 100 نمره کم کنیم که خیلی از بازیهای 90+ نمیتونن نمره بالای 80 بگیرن، چه برسه به 90.
===============
بایورر داره رو اشکالات بازی کار میکنه، غیر از داستان، ماموریتهای جانبی و... که امکان بهبود ندارن، باقی قسمتها مثل انیمیشن هم دارن بهبود پیدا میکنن.
من انتظار دارم که تو آینده با اومدن آپدیتهای جدید، نقد بازیسنتر هم آپدیت بشه.
نمیگم باید نمره بالای 80 بگیره، نظر من اینه که بازی حداقل میتونه 70 رو داشته باشه، الیته این نظر من هست.
مطمئنا میلاد عزیز که اینقدر شجاعت داشته که به یکی از آی پی هائی که تو این چند سال اخیر خیلی براش زحمت کشید (همه شاهدش بودیم) و این نمره رو داده، انتظار میره با اومدن آپدیتها و رفع شدن مشکلات فنی، نمره ای که به بازی داده رو هم آپدیت کنه.
یک اپدیت به تازگی برای کنسول بابت انمیشن ها و کلا موارد فنی دادن که بهبود پیدا کرده رابطه شخصیت ها و حتی تنظیمات کاراکترها باید صبر کرد حل میشن

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,269
نام
مــاکــان
یک اپدیت به تازگی برای کنسول بابت انمیشن ها و کلا موارد فنی دادن که بهبود پیدا کرده رابطه شخصیت ها و حتی تنظیمات کاراکترها باید صبر کرد حل میشن
منم به همین آپدیت اشاره کردم، آپدیت 1.05:D
منم بنظرم بازی بهتر داره میشه، حداقل از لحاظ فنی، همین که بایوور بازیو ول نکرده و مسئولیتش رو قبول کرده خیلی مهمه.

اینهم تاثیر تغییرات آپدیت 1.05

آخرین ویرایش:

Mr. Children

کاربر سایت
Sep 24, 2013
1,287
6 یعنی یک بازی متوسط که میشه ازش لذت برد. افتضاح و abysmal که نبوده. نویسنده هم به هر دلیلی- نقص های فنی، نوستالژی یا هر چیز دیگه ای- بازی رو ناامید کننده دونسته و این توی لحنش و کلماتی که به کار برده مشخصه. اشکالی هم نداره. الان خیلی ها میگن اپیزود هفتم استاروارز فیلم خوبیه، از نظر من ولی ناامید کننده و حتی مزخرف بود. به نظرتون از جاده ی انصاف خارج شدم؟

بنا نیست که همه با یه نگاه علمی و خشک به موضوع نگاه کنن. احساسات ما توی نقدمون باید حرف اول رو بزنه. نقد subjective هست. نگاه منتقد و بازیباز به اثر مهمه و قابل احترام. من شخصا اگه ببینم منتقد خیلی بخواد محافظه کاری توی نقدش به خرج بده و دست به خودسانسوری بزنه- عصبانی میشم. واقعا اعصاب خورد کنه که به خاطر حرف طرفدارها آدم نظرش رو سانسور کنه. اگه فکر می کنید یه بازی آشغاله لطف کنید و بگید و از هیچ کس هم نترسید، و اگه هم از یه بازی که از دید بقیه مزخرفه واقعا لذت بردید بازم حرفتون رو بزنید. از هیچ کس هم نترسید.
الان طرفدارای Andromeda هم نظرشون برام هم جالبه و هم مهم. آدم دوست داره نظر همه رو بشنوه.

JOKERACN7

کاربر سایت
Aug 8, 2014
379
نام
حمید
6 یعنی یک بازی متوسط که میشه ازش لذت برد. افتضاح و abysmal که نبوده. نویسنده هم به هر دلیلی- نقص های فنی، نوستالژی یا هر چیز دیگه ای- بازی رو ناامید کننده دونسته و این توی لحنش و کلماتی که به کار برده مشخصه. اشکالی هم نداره. الان خیلی ها میگن اپیزود هفتم استاروارز فیلم خوبیه، از نظر من ولی ناامید کننده و حتی مزخرف بود. به نظرتون از جاده ی انصاف خارج شدم؟

بنا نیست که همه با یه نگاه علمی و خشک به موضوع نگاه کنن. احساسات ما توی نقدمون باید حرف اول رو بزنه. نقد subjective هست. نگاه منتقد و بازیباز به اثر مهمه و قابل احترام. من شخصا اگه ببینم منتقد خیلی بخواد محافظه کاری توی نقدش به خرج بده و دست به خودسانسوری بزنه- عصبانی میشم. واقعا اعصاب خورد کنه که به خاطر حرف طرفدارها آدم نظرش رو سانسور کنه. اگه فکر می کنید یه بازی آشغاله لطف کنید و بگید و از هیچ کس هم نترسید، و اگه هم از یه بازی که از دید بقیه مزخرفه واقعا لذت بردید بازم حرفتون رو بزنید. از هیچ کس هم نترسید.
الان طرفدارای Andromeda هم نظرشون برام هم جالبه و هم مهم. آدم دوست داره نظر همه رو بشنوه.

درسته، متاسفانه سیستم امتیازدهی بین وبسایت ها و گیمرها طوری شده که ملت زیر 8 رو فاجعه میبینن، هرچند خودم باور دارم از تاثیرات تاکید بیش از حد رو نمره مخصوصا متا هست.

اما در مورد قسمت نقد چندان موافق نیستم، بله درسته نقد ذاتا سابجکتیو هست و منتقد باید احساسشو بیان کنه و تحت تاثیر هیچ چیزی مخصوصا تعصب طرفداری قرار نگیره، ولی درعین حال میتونه آبجکتیو هم عمل کنه، یعنی میتونه سیستم ها و مکانیک های بازی رو باز کنه و توضیح بده و بگه که چرا جواب میدن و چرا جواب نمیدن، شاید منتقد از اون مکانیک ها خوشش نیومده ولی توصیفشون میتونه باعث ترغیب خواننده بشه و خوشش بیاد، میتونه نویسندگی بازی رو توضیح بده نمونه بیاره که چرا از فلان دیالوگ خوشش نیومده، مشکل نویسندگی رو کجا دیده، تون بازی رو توضیح بده، موسیقی رو توضیح بده، به لول دیزاین و اینکونتر دیزاین بپردازه، خلاصه نقد باید تمام سعیشو بکنه که آبجکتیو هم بشه و این امکان پذیره، ولی متاسفانه اکثرا نقدهایی که میبینیم خیلی ناقص و سریع نوشته شدن و به همون سابجکتیو بودن بسنده میکنن (این رو حتی در بعضی از وبسایت های معروف هم میبینیم)، به همین خاطر که نقدهای ویدیویی طولانی محبوبیت بیشتری کسب کردن چون به تمام موضوعات بازی پرداخته میشه.

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,739
نام
مراد حلیمی
من با نقد این بازی کاری ندارم
ولی کلا در مورد نقد باید بگم که منتقد میتونه subjective عمل کنه ولی نقد باید طوری باشه که شما از هر لحاظ علمی و فنی و ........ از نقد یاد بگیری.
یعنی کسی باید نقد کنه و منتقد باشه که در مورد مکانیک بازی ، در مورد موسیقی بازی ، در مورد طراحی مراحل بازی و در مورد اون سبک و گذشته بازی اطلاعاتش از عموم بیشتر باشه و با نقدش یه چیزی به عموم اضافه کنه

ولی الان اکثرا اینطور نیستن و منتقد هم یکی مثه بقیس که از قضای روزگار یا هر چی اومده منتقد شده ( ایرانی خارجی هم نداره تو اکثر جاها اینطوری شده متاسفانه)
برا همین به نظرم همونطور که ارزش نمره اومده پایین ارزش نقد هم اومده پایین چون می بینی اونی که نقد می کنه داره کلی گویی می کنه و حرف اکثر سایتا رو به فرم دیگه تکرار می کنه

البته بازم میگم در مورد نقد این بازی من صحبتی ندارم چون بازی رو انجام ندادم

.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر