سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,180
البته من شنیدم مشکل جویکانها حل شده باتریشم خیلی عمرش بیشتر شده

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
نه جویکان همونه هیچ تغییری نکرده!چندتا سایتام بازش کردن مقایسش کردن
بلی باتری بهتر شده
ولی خوب بیشتر خریدرا دنبال هک هستن حداقل تو ایران که این رو نینتندو رفع کرده

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
نه جویکان همونه هیچ تغییری نکرده!چندتا سایتام بازش کردن مقایسش کردن
بلی باتری بهتر شده
ولی خوب بیشتر خریدرا دنبال هک هستن حداقل تو ایران که این رو نینتندو رفع کرده

نه اتفاقا وا کردن، شماره مدلش فرق داشت اگه یادم باشه
البته زمان تعیین می کنه که مشکل دریفت تو این مدل ها هم هست یا نه

جوی استیک ها مدل لایت هم حتی وا کردن و شماره مدل اونم فرق داشت

darkworld

کاربر سایت
Oct 22, 2011
2,568
یه سوال در مورد مدل Lite داشتم. آیا میشه بازیای معروف و جدید رو توش بازی کرد؟ مثل زلدا ماریو یا حتی بازیای دیجیتالی توی استور سوییچ اصلی. و آیا واقعا ارزش داره خریدن این مدل؟

• Like
Reactions: che-jaleb

porfesor

کاربر سایت
Jan 30, 2013
2,488
نام
Farhad
یه سوال در مورد مدل Lite داشتم. آیا میشه بازیای معروف و جدید رو توش بازی کرد؟ مثل زلدا ماریو یا حتی بازیای دیجیتالی توی استور سوییچ اصلی. و آیا واقعا ارزش داره خریدن این مدل؟
سلام.نسخه لایت یه سری محدودیت ها داره نسبت به اوریجینالش مثلا به تی وی وصل نمیشه جوی کان هاش جدا نمیشن که بخوای بازی دونفره با کسی‌بازی کنی.الانم امده قیمتش۳تومنه که ارزونتره.و اینکه هکم نشده و شاید نشن.بهرحال اکه قابلیت تی وی و دونفره بازی کردن برات مهم نیست و هکی نمیخوای بازی کنی گزینه خوبیه

• Like
Reactions: darkworld

rhett butler

کاربر سایت
Aug 30, 2009
135
سلام دوستان
راهی هس ک دسته های پی اس یا ایکس باکس رو به سوییچ متصل کنیم بدون نیاز ب دانگل و یو اس بی و فلان؟
از یکی شنیدم ی‌برنامه داره براش میاد کسی اطلاعی داره؟

اگه خبری نیس ک ی‌پرو کنترلر براش بخرم و اینکه این دسته های فیک ، های کپی کسی داشته ؟ مشکلی ندارن؟

• Like
Reactions: che-jaleb

ashkan_saremi

کاربر سایت
Sep 4, 2010
307
نام
اشکان
دوستان برای تعمیر جویکان سوییچ و اینا تو تهران اگر کسی آدرس و شماره داره برام بفرسته
من آی دی تلگرامشو دارم @PLAYEER1

اما اگه دریفت میکنه جوی کان هات خودتم میتونی درست کنی من کردم

اسپری خشک ناهید بخر دیجی کالا داره - بعد از لای جویکان یه پلاستیک نازک داره اونو بده بالا یکم اسپری کن توش جویکان و یکم بچرخون تند تند درست میشه فقط خاموش باشه ها و کم بزن در ضمن فیلم آموزشی این کار تو کانال اینستاگرامم هست @ninten2switch

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
دوستان کسی از اینا استفاده کرده؟؟
چطوره خوب کار میکنه؟؟
dd0839fdfaaa9ad9b21e0c2536dd694c.jpg

من قبلا دربارش تحقیق کردم تو youtube و بخوای از تک دسته استفاده کنی(دو نفره نمیشه یعنی دوتا دسته همزمان pair باهاش نمیشه)
و دسته ها که وصل میشن مثل ps4 همه چی کار میکنه به غیر از سنسورهای حرکتی و اینکه فقط هم در حالت بیسیم کار میده دسته ها و بصورت سیمی امکانش نیست و البته در کل وسیله خوبیه میشه از همه دسته های ساپورت شده بصورت سیمی استفاده کرد و لگ دسته هم قابل قبوله و مشکلی نیست

ولی نمونه بهترش که خودم هفته پیش از امازون سفارش دادم (چند هفته طول میکشه برسه دستم) اسمش Mayflash Magic-NS Wireless Controller Adapter for Nintendo Switch PC NEOGEO mini هست و هم مولتی پلیر ساپورت میکنه یعنی همزمان با چند دسته میشه بازی کرد و هم سنسورهای دسته ساپورت میکنه و هم حالت بیسیم و سیمی ساپورت میکنه و در اخر هم اینکه هر دو هم قیمت هستن و من 338 تومن خریدم و البته اونی که قبلا وارد ایران میکنه سود هم روش میشکه 390 تومن قیمت میده که بنظر من معقوله.

لینک امازون

مقایسه تصویری هر دو این اداپتورها

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: faraz_n

faraz_n

کاربر سایت
Oct 26, 2007
831
نام
فراز
من قبلا دربارش تحقیق کردم تو youtube و بخوای از تک دسته استفاده کنی(دو نفره نمیشه یعنی دوتا دسته همزمان pair باهاش نمیشه)
و دسته ها که وصل میشن مثل ps4 همه چی کار میکنه به غیر از سنسورهای حرکتی و اینکه فقط هم در حالت بیسیم کار میده دسته ها و بصورت سیمی امکانش نیست و البته در کل وسیله خوبیه میشه از همه دسته های ساپورت شده بصورت سیمی استفاده کرد و لگ دسته هم قابل قبوله و مشکلی نیست

ولی نمونه بهترش که خودم هفته پیش از امازون سفارش دادم (چند هفته طول میکشه برسه دستم) اسمش Mayflash Magic-NS Wireless Controller Adapter for Nintendo Switch PC NEOGEO mini هست و هم مولتی پلیر ساپورت میکنه یعنی همزمان با چند دسته میشه بازی کرد و هم سنسورهای دسته ساپورت میکنه و هم حالت بیسیم و سیمی ساپورت میکنه و در اخر هم اینکه هر دو هم قیمت هستن و من 338 تومن خریدم و البته اونی که قبلا وارد ایران میکنه سود هم روش میشکه 390 تومن قیمت میده که بنظر من معقوله.

لینک امازون

مقایسه تصویری هر دو این اداپتورها

ممنون علی جان
تو خودت مستقیم از امازون گرفتی؟؟
با این سایتایی که خرید از امازون میکنن؟؟ اگر آره که یه خوبشو بهم معرفی میکنی خودمم ۲-۳ تا خرید از آمازون دارم

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
ممنون علی جان
تو خودت مستقیم از امازون گرفتی؟؟
با این سایتایی که خرید از امازون میکنن؟؟ اگر آره که یه خوبشو بهم معرفی میکنی خودمم ۲-۳ تا خرید از آمازون دارم

اره از امازون سفارش دادم ولی خوب طول میکشه تا بیاد بسته به سفارش و اینی که گفتم از همه جدیدتر و بهتره و اگه تنها هدفت وصل کردن دسته کنسولهای دیگه بصورت بیسیم هست و اینکه خودت هم یه دسته پرو داشته باشی یا همون جفت جوی کان سوییچ میتونی دو نفره با همین 8bito هم بازی کنی و زودتر از همین فروشنده توی تلگرام بخری و خودم قبلا خرید کردم ازشون اداپتور ویتا و غیره مطمئن هستن و قیمت هم خوب گذاشته و در غیر این صورت از یه سایت واسطه مثل https://malltina.com یا لک لک یا غیره میتونی سفارش بدی

• Like
Reactions: faraz_n

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,409
نام
Ali
سلام من از سایت مالتینا و از امازون ارزونترین دسته سیمی رو برا سوییچ خرید کردم که هنوز به دستم‌ نرسیده نمی‌دونم خوبه یا نه

دیگه این چیزها رو باید با تحقیق بخری دیگه همینجوری بخری شانسیه

• Like
Reactions: Pyramid Head

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر