سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

ashkan_saremi

کاربر سایت
Sep 4, 2010
307
نام
اشکان
جوی استیک چپم دریفت میزنه و روش های اسپری و اینا جواب نمیده ، کسی تو تهران هست تعمیر دسته سوییچو انجام بده و قطعاتش هست؟

سلام ببین من نو خریدم ولی بازم خراب شد این مشکلی بوده که خود نینتندو قبول کرده و هرکی برده پس داده یه جدید بهش دادن البته خارج اینجا که از این خبرا نیست
من باد و اسپری و همرو تست کردم نشد
بازش کردم و قسمتی که جوی استیک روش قرار میگیره رو تمیز کردم اوکی شده 5 ماهی میشه کار کرده ولی الان هر دوتاش خراب شده
بازم باید بازش کنم درست کنم تا پول دستم بیاد یه جفت از این جدیداش بگیرم ببینم درست میشه یا نه
در هر صورت خواستی باز کنی دقت کن فیلمشو از یوتوب پیدا کنی چند بار نگاه کنی چطوری باز میشه بعد مو به مو مثل خودش برو جلو اینو گفتم چون به این سادگیا نیستش باز کردنش
در ضمن اگه دست به آچار نیستی بده بیرون
تهران زندگی میکنی؟ آدرس بدم

• Like
Reactions: xbla69

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
سلام ببین من نو خریدم ولی بازم خراب شد این مشکلی بوده که خود نینتندو قبول کرده و هرکی برده پس داده یه جدید بهش دادن البته خارج اینجا که از این خبرا نیست
من باد و اسپری و همرو تست کردم نشد
بازش کردم و قسمتی که جوی استیک روش قرار میگیره رو تمیز کردم اوکی شده 5 ماهی میشه کار کرده ولی الان هر دوتاش خراب شده
بازم باید بازش کنم درست کنم تا پول دستم بیاد یه جفت از این جدیداش بگیرم ببینم درست میشه یا نه
در هر صورت خواستی باز کنی دقت کن فیلمشو از یوتوب پیدا کنی چند بار نگاه کنی چطوری باز میشه بعد مو به مو مثل خودش برو جلو اینو گفتم چون به این سادگیا نیستش باز کردنش
در ضمن اگه دست به آچار نیستی بده بیرون
تهران زندگی میکنی؟ آدرس بدم
به نظرم یه پرو کنترلر بگیری بهتره .

faraz_n

کاربر سایت
Oct 26, 2007
831
نام
فراز
نه مهم نیست به چه روشی هک شده چون در حال حاضر فقط یک روش برای هک نینتندو سوییچ وجود داره و برای این روش هم حداقل یکبار نیاز به استفاده از جیگ هست. دوستان خوب و دقیق نوشتن مراحلش رو توی تاپیک‌های مختلف ولی خلاصه‌اش اینجوری میشه که با استفاده از جیگ کاری می‌کنن که کنسول بره روی حالت RCM که توی این حالت میشه اجرای خودکار کدهای پیشفرض روی دستگاه رو متوقف کرد و به جاش هر کد دلخواهی رو اجرا کرد. در واقع کنترل کامل دستگاه رو بدست می‌گیرن اینجوری و توی این مرحله میشه گفت کنسول کاملا هک شده. بعدش یه چیزی روش اجرا می‌کنن به نام Bootloader (مثلا hekate) که این نرم‌افزار به شما امکان می‌ده بوت شدن کنسول رو کاملا مدیریت کنین. از طریق این نرم‌افزار شما روی کنسول کاستوم فریمورهایی موجود رو اجرا می‌کنید (مثلا مثل reinx یا atmosphere) این کاستوم فریمورها هم اپ‌های غیررسمی نوشته شده رو اجرا می‌کنن (مثل اپ‌های نصب بازی و تم و این داستانا). حالا اگه شما از کاستوم فریموری که روی دستگاه هست خوشت نیامد یا راضی نبودی ازش به راحتی (در حقیقت با چندتا کپی پیست ساده) از طریق آموزش‌هایی که بچه‌ها گذاشتن می‌تونید عوضش کنید.
اونی هم که گفتی بدون نیاز به جیگ قضیه‌اش اینه که بعد از اینکه دفعه اول با استفاده از جیگ روی حالت rcm رفتید و مراحل اولیه رو انجام دادید می‌تونید با استفاده از گزینه‌ای به نام AutoRcm کاری کنید که دستگاه هر دفعه که راه اندازی می‌شه خودش بره روی حالت rcm به صورت خودکار و کلا دیگه نیازی به جیگ نداشته باشید.

اون مسئلۀ دریفت کردن جوی کان هم تا اونجایی که من می‌دونم نمی‌شه فهمید به شکل قطعی. چون هر چقدر هم دریفت بکنه با زندن اون اسپری یه مدت کوتاه درستِ درست می‌شه معمولا و فروشنده ممکنه روز قبلش بزنه و شما موقع خرید چک بکنی ببینی درسته ولی در واقع نباشه. ولی خب شانسیه دیگه. نوی نو هم بگیری ممکنه این مشکل بعد از مدت کوتاهی پیش بیاد براش. مشکلیه که هست متاسفانه تا حالا توی جوی کانهای جدید درستش کنن.
به هر حال برای چک کردن درست بودنش در اون لحظه هم باید بری روی قسمت کالیبریت کردن استیک‌های توی تنظیمات خود کنسول. اونجا به چیزی دست نزنی ببینی خود نشانگر تکون می‌خوره یا نه. تو این لینک نشون داده چجوری بری اون قسمت:
Knowledge Article
یک دنیا ممنون بابت توضیح کاملت

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

• Like
Reactions: a.motlagh

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
این جاها که تعمیر انجام میدن نوشتن تعویض انالوگ جویکان یعنی درستش میکنن؟؟

آره تعویض می کنن... ولی حتما حضوری برو چک کن همون جا آنالوگ ها رو...
من خودم این جوری تعمیر کردم
از خرید دوباره جویکان که خیلی ارزون تر درمیاد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
دوستان یه سوال حالت auto rcm چیز ریسکیه؟؟ یعنی بهتره با جیگ هر بار بالا بیاریم؟

من ببخشید اینو میگم ولی سوالات هک رو تو همون تاپیک هک بپرسید بهتره
چون سوالات خود کنسول و هک جدا شه خیلی بهتر و منظم تر میشه
بچه ها هم به اون تاپیک بیشتر سر میزنن

abo3bsa20

کاربر سایت
Dec 7, 2017
81
سلام..

من نینتیندو سویچ خودم دادم ب داداشم ولی میموریشو بهش ندادم بجاش یک میموری دیگه بهش دادم...
الان یک نینتیندو سویچ خریدم ایا امکانش هست که بازیهای که داخل میموری هست همش بیاد بالا روی این نینتیندو سویچ یا باید از اول حذفو نصب کنم بازیها ممنونم اگر پاسخ بدین

• Like
Reactions: che-jaleb

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,389
نام
Ali
سلام..

من نینتیندو سویچ خودم دادم ب داداشم ولی میموریشو بهش ندادم بجاش یک میموری دیگه بهش دادم...
الان یک نینتیندو سویچ خریدم ایا امکانش هست که بازیهای که داخل میموری هست همش بیاد بالا روی این نینتیندو سویچ یا باید از اول حذفو نصب کنم بازیها ممنونم اگر پاسخ بدین

اگه دستگات هکیه فکر نکنم باید از نو نصب کنی

• Like
Reactions: abo3bsa20

abo3bsa20

کاربر سایت
Dec 7, 2017
81
اگه دستگات هکیه فکر نکنم باید از نو نصب کنی
شرمنده داداش مزاحمت شدم یک سوالی اخری دارم گشتم دنبال جوابش توی انجمن پیدا نکردم...
دستگاه من کپی خوره و رینکس هستش میخوام رم که توشه عوض کنم ولی میخوام بدونم ایا کنسولم اتوrcm هست یا نه که کپی خورش نپره چجوری مطمئن بشم مرسی..

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر