سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
شما كارت درسته علي آقا 🌹والا من طبق آموزش همين سايت كه خودتون گذاشتين ميشن كنترل رو كپي كردم توي دستگاه ولي كار نميكنه متاسفانه يعني دسته ps5 رو نمشناسه !
فك كنم مسير درست كپي نكردم فايل ها رو!

لطف دارید داداش
من همون پک اتمسفر با میشن کنترل و اتمسفر جدید برای فریمور 18.0.0 ادقام کردم ولی دیدی کار نداد مشکل از جای دیگست و باید تو لیست دسته ps5 پیدا کنی و از حالت pair یا جفت سازی خارج کنی و از نو اینکار بکنی و فایلهای هکم رو هم نریز قبلیها پاک کن و بعد پک زیر بریز و دیدی موفق نشدی شاید برگردی فریمور پاینتر که کار میداده یا اون نسخه از میشن کنترل شاید درست بشه.

لینک دانلود پک اتمسفر همراه با میشن کنترل

یه برنامه هم هست نمیدونم روی فریمورهای جدید کار میده یا نه میزنه با اجراش تموم دسته های pair شده رو پاک میکنه و بعد از نو باید همه دسته ها رو باز pair کنی و این برنامه مال سازنده میشن کنترل هست میتونی به عنوان اخرین راه حل ازش استفاده کنی اگه کارهای بالا جواب نداد.

لینک دانلود

VITAMIN2X

کاربر سایت
Jul 8, 2021
324
لطف دارید داداش
من همون پک اتمسفر با میشن کنترل و اتمسفر جدید برای فریمور 18.0.0 ادقام کردم ولی دیدی کار نداد مشکل از جای دیگست و باید تو لیست دسته ps5 پیدا کنی و از حالت pair یا جفت سازی خارج کنی و از نو اینکار بکنی و فایلهای هکم رو هم نریز قبلیها پاک کن و بعد پک زیر بریز و دیدی موفق نشدی شاید برگردی فریمور پاینتر که کار میداده یا اون نسخه از میشن کنترل شاید درست بشه.

https://www.mediafire.com/file/htza...v1.7.0+With+MissionControl+AliTriple.zip/file

یه برنامه هم هست نمیدونم روی فریمورهای جدید کار میده یا نه میزنه با اجراش تموم دسته های pair شده رو پاک میکنه و بعد از نو باید همه دسته ها رو باز pair کنی و این برنامه مال سازنده میشن کنترل هست میتونی به عنوان اخرین راه حل ازش استفاده کنی اگه کارهای بالا جواب نداد.

لینک دانلود
سلام اقا علی
در مورد چیپ رزبری پای اطلاع دارین که این روش بدردبخوره یا خیر و اینکه با این روش کپی خور میشه انلاین شد یا خطر بن داره؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
سلام اقا علی
در مورد چیپ رزبری پای اطلاع دارین که این روش بدردبخوره یا خیر و اینکه با این روش کپی خور میشه انلاین شد یا خطر بن داره؟

سلام داداش
کلا همه چیپها کاربردشون هک کنسوله فرقی ندارن تو کار کرد و در مورد انلاین زدن باز روش یکیه چه سری قدیم چه هک با چیپ و در این پست گفتم و یه عده هم بگن فرق داره یا بهتره یا بدتر شما باور نکن اونها برا سود خودشون و غیره میگن.

aminqazxsw

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3
سلام دوستان. من دستگاه (اولد) رو از ورژن 16 به 17 خواستم آپدیت کنم، مراحل رو انجام دادم ولی الان ارور unknown pkg1 version میده. اگر راهنمایی، آموزشی یا ویدئوی دارین ممنون میشم بفرستید. اینم بگم من من خواستم autorcm رو on نشد چون گزینه اش خاموش بود کلا با daybreak آپدیت کردم اینجوری شد.

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
سلام دوستان. من دستگاه (اولد) رو از ورژن 16 به 17 خواستم آپدیت کنم، مراحل رو انجام دادم ولی الان ارور unknown pkg1 version میده. اگر راهنمایی، آموزشی یا ویدئوی دارین ممنون میشم بفرستید. اینم بگم من من خواستم autorcm رو on نشد چون گزینه اش خاموش بود کلا با daybreak آپدیت کردم اینجوری شد.

سلام
شما با پک زیر اپدیت کن تا فریمور 18.0.0 هم قابل اپدیت هست و دستگاه شما هک سخت افزاریه با مد چیپ هک شده و نیاز به روشن بودن Autorcm نداره خودش فعاله دائم و دستگاه هم خاموش کن(12 ثانیه دکمه پاور بگیری خاموش میشه) بعد مموری در بیار موارد مربوط به هک مثل پوشه اتمسفر و غیره قبلی رو پاک کن فقط پوشه nintendo کاری نداشته باش و پک زیر رو از حالت فشرده در بیار بریز تو روت مموری جانبی(روت مموری منظور همون اول که وارد مموری میشی) و دستگاه رو با دکمه پاور روشن کن اگه مستقیم رفت روی اتمسفر که هیج و اگه با هکاته بالا اومد از منو payload که ایکنش همون اوله بزن روش پیلود فیوز Fusee.bin انتخاب کن میره روی اتمسفر یا روش دوم گزینه launch بزن و cfw sys nand بزن و ببین مشکل رفع میشه یا نه.

لینک دانلود پک هک اتمسفر v1.7.0

aminqazxsw

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3
سلام
شما با پک زیر اپدیت کن تا فریمور 18.0.0 هم قابل اپدیت هست و دستگاه شما هک سخت افزاریه با مد چیپ هک شده و نیاز به روشن بودن Autorcm نداره خودش فعاله دائم و دستگاه هم خاموش کن(12 ثانیه دکمه پاور بگیری خاموش میشه) بعد مموری در بیار موارد مربوط به هک مثل پوشه اتمسفر و غیره قبلی رو پاک کن فقط پوشه nintendo کاری نداشته باش و پک زیر رو از حالت فشرده در بیار بریز تو روت مموری جانبی(روت مموری منظور همون اول که وارد مموری میشی) و دستگاه رو با دکمه پاور روشن کن اگه مستقیم رفت روی اتمسفر که هیج و اگه با هکاته بالا اومد از منو payload که ایکنش همون اوله بزن روش پیلود فیوز Fusee.bin انتخاب کن میره روی اتمسفر یا روش دوم گزینه launch بزن و cfw sys nand بزن و ببین مشکل رفع میشه یا نه.

لینک دانلود پک هک اتمسفر v1.7.0
خیلی خیلی ممنون. اگر اوکی شد بعد باید آپدیت 18 رو بریزم روی مموری بعد با daybreak دوباره آپدیت کنم؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
خیلی خیلی ممنون. اگر اوکی شد بعد باید آپدیت 18 رو بریزم روی مموری بعد با daybreak دوباره آپدیت کنم؟

خواهش میکنم.اپدیت میتونید بکنید یا نکنید و همیشه موقعی اپدیت دستگاه رو کنید که بازی مورد استفادتون نیاز داشته باشه به اپدیت و موقع اجرا ارور میده بازی.

amirfakhrian

کاربر سایت
Feb 19, 2011
198
سلام من به تازگی سوییچ هک شده گرفتم و مغازه دار کلی بازی و نرم افزار داخلش ریخته اگر بخوام بازی نصب کنم و بعضی بازی های داخل دستگاه را پاک کنم باید چکار کنم؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
سلام من به تازگی سوییچ هک شده گرفتم و مغازه دار کلی بازی و نرم افزار داخلش ریخته اگر بخوام بازی نصب کنم و بعضی بازی های داخل دستگاه را پاک کنم باید چکار کنم؟

سلام
بازیها رو دکمه + بزنی روش یه منو میاد میتونی پاک کنی و از قسمت ستینگ هم میتونی پاک کنی و ببینی چقدر فضا مونده برای بازی که میخوای نصب کنی.

برای نصب بازی هم بهترین برنامه فعلا dbi هست و بعد هم tinfiol یا ورژن کم حجمترش لیتیوم که روش نصب هم برای همه یکی هست و اموزشهای زیر ببین اولی نصب مستقیم از طریق کامپیوتر هست که همون اول قرمز نوشتم همون روش که جدیدتره عمل کن که هم برای dbi هم لیتیوم و tinfiol یکیه و روی خود مموری جانبی دستگاه هم میشه فایل دانلودی بازی ریخت و از طریق همین سه تا برنامه که گفتم نصب کرد و البته بازیهایی که بزرگتر از 4 گیگ حجمشون باشه مموری باید فرمت exfat باشه که البته این فرمت در طولانی مدت فایلهای بازی ممکنه خراب بشن پس fat32 بهتره و همون روشهای بالا که گفتم

روش نصب از طریق فلش مموری یا هارد هم هست و البته نصب انلاین بازی از طریق tinfiol یا همون پیکسل شاپ و غیره هم هست ولی چون مشکلاتی ممکنه پیش بیاد اونم با نت ایران یا ناپایداری سرورهای دانلود بهترینش همینه دانلود کنی با کامپیوتر و غیره و مستقیم از کامپیوتر یا روی مموری جانبی دستگاه یا از طریق فلش مموری یا هارد نصب کنی و این برنامه ها هم اگه نداری یا سرچ بزن تو گوگل یا پک هک اتمسفر من در اموزش دیبریک دانلود کنی همه داخلش هستن اخرین ورژن.

اموزش نصب بازیهای nsp و xci و nsz و xcz از طریق pc با برنامه Tinfoil و lithium

نصب بازیهای سوییچ با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
سالام آیا در سوییچ می توان یوزر را ایجاد کرد که با پسورد وارد شد یا مخفی باشه و در دسترس همه نباشه؟

سلام
قسمت parental controls که داره داخل ستینگ ولی یه برنامه جانبی هم روی گوشی باید نصب کنی که بهم مربوطه و توصیه میشه بیخیالش بشی چون انلاین کارهایی باید انجام و داد و من خودم تا الان انجام ندادم و دو ویدیو زیر اموزشش هست از یوتیوب میتونی ببینی.

لینک 1

لینک 2

Amir-Splinter

کاربر سایت
Apr 24, 2021
230
سلام دوستان، برنامه اتمسفر برای هک های سخت افزاری استفاده میشه؟ از کجا میتونم متوجه شم که کنسول سخت افزاری هک شده یا نرم افزاری (مدل اولد هست ، میدونم که سخت افزاری باید باشه اما فروشنده میگه که فکر میکنه نرم افزاری هست و با برنامه اتمسفر اجرا میکنه بازیارو)
و اینکه اگه سخت افزاری هست میشه مدل چیپ رو متوجه شد؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
سلام دوستان، برنامه اتمسفر برای هک های سخت افزاری استفاده میشه؟ از کجا میتونم متوجه شم که کنسول سخت افزاری هک شده یا نرم افزاری (مدل اولد هست ، میدونم که سخت افزاری باید باشه اما فروشنده میگه که فکر میکنه نرم افزاری هست و با برنامه اتمسفر اجرا میکنه بازیارو)
و اینکه اگه سخت افزاری هست میشه مدل چیپ رو متوجه شد؟

سلام
کوتاه بگم اینجا زیاد گفته شده این مسئله و فقط از زمان ساخت و لانچ سوییچ اون سریهایی که تو دو سال اول اومدن هک RCM یا همون با جیگ که نرم افزاری هم میگن روشون انجام میشه که شماره سریال اونها دو تا سایت هست بزنی مشخص میشه و بعد اون هر نسخه ای اومده هک با مد چیپ و یا سخت افزاری میگن و بعد چه هک نرم افزاری و چه با مد چیپ همه با اتمسفر بالا میان و برنامه هک هر دو یکی هستن و تو این مورد مشترکن و حالا این وسط فروشنده یا هر کس دیگه هر چی میخواد بگه غیر این چیزه دیگه نیست و مال شما هم سری اولده قطعا سخت افزاری هست مد چیپ داخلش کار گذاشته شده و برنامه هکش که روی مموری میریزن کاستوم فریمور اتمسفر هست و البته تا این تاریخ هکی که نرم افزاری و ساده و بدون باز شدن دستگاه باشه برای سریهای بعد اون دو سال نیومده ولی ممکنه یه روزی بیاد اخر یه روشی.

اینم برا اطلاعات بیشتر میگم فریمور 4.0.0 هم یه هک یا اکسپلوید اومد که بازم مال سریهای ساخت دو ساله اوله که این فریمور داشتن و بالاتر نبود یعنی روی فریمور 4.0.0 بودی بدون جیگم هک میکردی و البته اگه اپدیت میکردی و اتوrcm فعال نبود باز جیگ میخواست که بعضیها اون زمان فریمور روی ناند 4.0.0 میذاشتن و روی مموری ناند مجازی با فریمور بالاتر میریختن که الان هیچ توجیحی نداره همین کار و دنبالشم نرید و فقط گفتم بدونید همچین چیزی هم بوده یه زمانی تو دوره دلاره 3 تومنی.

Amir-Splinter

کاربر سایت
Apr 24, 2021
230
دوستان یه سوال دیگه، الان تقریبا ۱ سالی هست که این مدل هک سخت افزاری برای اولد اومده و دوستانی که انجام دادن، تجربه باگ و هنگی یا مشکلات سخت افزاری برای کنسولشون بعد چیپ مود پیش اومده؟

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,405
نام
Ali
دوستان یه سوال دیگه، الان تقریبا ۱ سالی هست که این مدل هک سخت افزاری برای اولد اومده و دوستانی که انجام دادن، تجربه باگ و هنگی یا مشکلات سخت افزاری برای کنسولشون بعد چیپ مود پیش اومده؟

اگه چیپ رو ادم وارد کار بزاره و از دستگاه هم منطقی استفاده بشه توسط کاربر مشکلی معمولا پیش نمیاد و اون کار گذاشتنش خیلی مهمه بدی دست ادم وارد و اینکه طرف ادم خوبی باشه نیت بدی در کارش نباشه و اوایل این هک با مد چیپ مشکلات نرم افزاری کمی بود ولی به مرور همه رفع شده در حال حاضر پس فقط همون کارگذاری چیپ مهمه و حتی خود چیپ هم که چه نوعیه چندان مهم نیست با اینکه یه عده تاکید میکنن فلان چیپ بهتره بیشتر جنبه گرفتن پول بیشتر داره از کاربر و مشکلات هم زیاد بوده در رابطه با همون بد کار گذاشتن چیپ دستگاه طرف کلا به فنا رفته نه اینکه حتی ایراد جزعی پیدا کنه و کم هم نبوده تابیکها رو بخونی یا کانالهای تلگرامی کم نبودن پس جای مطمئن بدید چیپ بزارن و دستگاهی هم که چیپ روشه و خریدید و چند ماه بدون مشکل کار بده پس موردی نداره و سوییچ یه دستگاه پرتابله خیلی مهمه ضربه نخوره خصوصا مدلی که چیپ داره و دست دوم میگیرید مثل کنسول خونگی ثابت نیست و طرف ممکنه دسته بچه داده باشه و یا مال ادم کم سن بوده و خلاصه یه تست یه هفته ای میطلبه با بازی کردن مداوم مشکلی داشته باشه معلوم بشه.

اینم اضاف کنم بکاب 30 گیگی از ناند هم داشته باشید در زمان سالم بودن ناند دستگاه میتونید با خیال راحتتر از دستگاه استفاده کنید یه موقع مشکلی پیش اومد بشه ناند رو ریستور کرد و این مورد برای هم هک قدیم و هم هک جدید صدق میکنه و فرقی نداره و اموزش بکاب هم تو بخش برنامه های کاربردی هست و نکته بعد هم استفاده از یه مموری جانبی نسبتا مرغوب هست و رعایت بعضی نکات و هر جور تستی انجام ندادن روی دستگاه تا وارد نشدی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر