طرفداران ژانر FPS

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
BL3 سلطات لوتر شوتر هم معرفی شد حرفی حدیثی چیزی ؟؟ :D به قول یـ کامنتی King is Back به راستی که امسال سال FPS هاست مخصوصا واسه PC گیمرا که MCC هم واسش میاد دیگه نور الا نور ـه :hearteyes:
شخصا با همه وجود دوست دارم borderlands 3 بزنه این Rage 2 رو با خاک یکسان کنه :D تا نشون بده یه بازی باید پایبند به اصالت هاش بمونه و روی موج موفقیت بازی های دیگه راه نره. من تریلر B3 رو که دیدم دقیقا حس و حال دو نسخه قبلی رو گرفتم ولی این Rage 2 همه چیز هست جز خود Rage ، از doom و bulletstorm بگیر تا wolfenstein و خود همین bosderland (البته با گرافیک واقعا گرایانه ):D.
بهترین شوتر امسال هم metro هست در کل :D:D:D. wolfenstein young blood هم جیز خفنی به نظر میاد.

• Like
Reactions: sajjad++ and 9716

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
دلم لک زده برای یه sci-fi FPS خفن و درست و حسابی، یه چیزی مثل Half life یا Quake یا Stalker . از این hero محور بودن و بزن بهادری بکشن بیرون و یه بازی واقعا عمیق تر شبیه بازی هایی که گفتم بسازن. Halo هم با اینکه خودم فقط نسخه اولش رو بازی کرده بودم ولی انصافا یکی از بازی های فوق العاده عالی توی ساب ژانر علمی تخیلی به حساب میاد و ضمن اینکه یه hero عالی داره ولی عمیق و لایه دار به حساب میاد و جاش خالیه واقعا.
الان جای بازی های این تیپی واقعا خالیه توی این ژانر، یه زمانی عناوینی مثل killzone و resistance هم واقعا FPS های کنسولی رو با همین رویکرد کلی رو به جلو حرکت میدادن ولی الان واقعا جاشون خالیه.
امیدوارم یه تغییری توی ژانر ببینیم دوباره، بتسدا با wolfenstein the new order یه خون تازه وارد رگ های این ژانر کرد ولی وقتی مدام یه فرمول رو تکرار کنی یکم لوث میشه ، امیدوارم دوباره با عناوین جدیدشون این تغییر رو شاهد باشیم .

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828

رسما دارن Retro Shooter ها بر میگردن =D>

WRATH: AEON OF RUIN توسط سازندگان اصلی Duke Nukem ینی 3D Realms توسط موتور Quake 1 در حال ساخته شدنه

Five Reasons To Be Excited For Wrath: Aeon of Ruin

3D Realms Pulls Back The Veil On Dark Fantasy Shooter Wrath
رفقا خبر ندارید این بازی دقیقا کی میاد؟ داشتم گیم پلیشو میدیدم کف و خون قاطی کردم، انصافا چی ساختن

• Like
Reactions: Destruction

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
رفقا خبر ندارید این بازی دقیقا کی میاد؟ داشتم گیم پلیشو میدیدم کف و خون قاطی کردم، انصافا چی ساختن
همین تابستان پیش رو میاد اما تاریخ دقیق نگفتن. بسیار بازی زیبایی میزنه. :D
سازنده Duke Nukem هم پشتش هست.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
همین تابستان پیش رو میاد اما تاریخ دقیق نگفتن. بسیار بازی زیبایی میزنه. :D
سازنده Duke Nukem هم پشتش هست.
فوق العادس اصلا کاوه.
یه ادای احترام عالی به شوترهای دهه 90 علی الخصوص سری Quake هست. جوش و شوتینگ و فضاسازیش بی نظیره، انگار id software یا monolith و یا حتی Raven این بازی رو دهه 90 ساختن و سال 2019 دارن ریلیزش میکنن :D. سازندش هم سازنده خیلی خوبیه بهش خیلی خیلی امیدوارم. زودتر تاریخ بزننش، از اون بازیاس که قطعا باید توی آرشیو هر گیمر الد اسکول که علاقه به ژانر اول شخص و اتمسفر dark داره باشه.

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
آقا این بازی Amid Evil رو از دست ندین. از ناشر Dusk هست و ادامه معنوی سری Heretic هست. ظاهرا فوق العاده از کار در اومده و از نظر مکانیکی با بهترین های سبک رقابت میکنه.
خیلی وقت بود که تو استیم داشتمش، اما به بهونه ارلی اکسس و این حرفا بازیش نمیکردم، الان خیلی خوشحالم که هم عرضه شده و هم خیلی خوب از کار در اومده. :D
نقدش رو هم رایان عزیز لطف کرده و برا سایت نوشته که میتونین از طریق لینک زیر مطالعه کنین :
بررسی بازی Amid Evil - بازی سنتر

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
آقا این بازی Amid Evil رو از دست ندین. از ناشر Dusk هست و ادامه معنوی سری Heretic هست. ظاهرا فوق العاده از کار در اومده و از نظر مکانیکی با بهترین های سبک رقابت میکنه.
خیلی وقت بود که تو استیم داشتمش، اما به بهونه ارلی اکسس و این حرفا بازیش نمیکردم، الان خیلی خوشحالم که هم عرضه شده و هم خیلی خوب از کار در اومده. :D
نقدش رو هم رایان عزیز لطف کرده و برا سایت نوشته که میتونین از طریق لینک زیر مطالعه کنین :
بررسی بازی Amid Evil - بازی سنتر
کاوه این بازی بررسی ویدئویی نداره؟
نقدشو خوندم عالیه، از dusk خیلی خیلی بهتر به نظر میاد قشنگ خوراک retro بازها هست. و شاید به طور واقعی بهترین و نزدیک عنوان به hexen و heretic ها میشه به حسابش آورد.
خود hexen و heretic با وجود اینکه عناوین اکشن ادونچر بی نظیری بودن که اتمسفر و گیم پلیشون توی دهه 90 کم نظیر بود ولی بزرگترین نقصشون از نظر من maze گونه بودن بیش از حد بعضی چپترهاشون بود، که البته توی نسخه های اول بیشتر به چشم میخورد و گاهی دیگه کلافه میشدی ، امیدوارم این بازی اگر اقتباس هم کرده از گیم پلی اون عناوین، این موارد رو اصلاح کرده باشه.
امیدوارم یه روز خود hexen و heretic رو ریبوت کامل کنن و اون فضای بی رحم و شیطانیشون رو با مکانیزم های گیم پلی امروزی و جلوه های بصری جدید ببینیم.
فی الحال واقعا باید دست این سازنده هارو بوسید که نمیزارن خاطرات ما از بین بره، این بازی رو حتما تهیه ش میکنم و همینجا نظرمو راجبش میگم.
امسال wrath aeon of ruin رو هم داریم که واقعا برای من بهترین شوتر امساله، حتی Doom eternal هم با همه جذابیتش نمیتونه در حد این بازی برام جذاب باشه.

TwistedFate

کاربر سایت
Jul 31, 2013
404
نام
Alireza
انگار اینجا کسی به بازی Ion Fury اشاره نکرده ( قبلا Ion Maiden بود ولی بند Iron Maiden بخاطر اسم از سازنده ها شکایت کرد و مجبور شدن اسم بازی رو عوض کنن :|) . بازی با Build engine توسط سازنده های Duke Nukem 3D ساخته شده و بعد از حدود یک سال و نیم تو early access بودن برای 15 آگوست تاریخ عرضه خورده:

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
447
انگار اینجا کسی به بازی Ion Fury اشاره نکرده ( قبلا Ion Maiden بود ولی بند Iron Maiden بخاطر اسم از سازنده ها شکایت کرد و مجبور شدن اسم بازی رو عوض کنن :|) . بازی با Build engine توسط سازنده های Duke Nukem 3D ساخته شده و بعد از حدود یک سال و نیم تو early access بودن برای 15 آگوست تاریخ عرضه خورده:

اره اقا. دقیقا! گل گفتی! اصلا اگه کسی دوک ناکم 3d میخواد با شخصیت مونث فقط همین و بس!
کلا شوتر درست زیاد اومد این چند وقت. dusk هم که منو شش ماه معتاد کرده بود!! از secret های مختلف و محتویات بی نظیر بازی هم چیزی نگم، حتی جالبه که توی dusk یه پوشه goodies هست که توش هزارتا چیز دیگه از جمله چیت کد و غیره داره! ولی کلا dusk اصولا به طرفداران quake و blood توصیه میشه بیشتر تا doom یا wolfenstein 3d. هر چی نباشه pacing بازی مثل quake عه و این به این معنیه که نمیشه به طرفداران doom 1 یا doom 2 توصیه ش کرد. اصلا خود quake 1 و quake 2 جذابیت شون به همین روند خاص شون بود که نه مخاطب احساس تجربه یه doom clone رو بکنه و نه حس کنه یه بازی خطی الکی عه. dusk دنباله رو همین راهه و شدید هم موفقه و حس ترس ش هم کم و بیش یادآور blood عه (البته کم و بیش ها! چون blood کلا یه فاز دیگه س!).
ولی از نکات منفی داسک بگم:
محیط ها بعضی جاها بیخودی زیادی تاریک اند و چراغ قوه هم بعضا کارساز نیست تو این محیط ها
به طرز عجیبی برای بازی یه منوی دایره وار (مثل doom 2016 و هزارتا بازی دیگه) طراحی نکردن که بتونی اسلحه ها را از اونجا انتخاب کنی و انتخاب اسحله ها هم با اسکرول موس ممکنه یکم طولانی به نظر برسه و کارو خراب کنه (به هر حال اسکرول موس بهترین تاکتیک برای انتخاب اسلحه تو بازی هست و فشردن اعداد کیبورد توصیه نمیشه (اصلا مگه کسی می تونه یک دفعه بره وسط یه مبارزه خفن عدد 9 رو فشار بده!!!!!))
نکته دیگه اینکه توی تعداد انگشت شماری از مراحل گلوله کم پیدا میشه که این قضیه زیاد جالب نیست (البته که همین پرت کردن اشیا به سمت دشمنا خودش باعث میشه که احساس کنید که یه gravity gun همیشه همراه دارید با خودتون و پرتاب اشیا هم که به سمت دشمنا باعث کشتن شون میشه)
ایراد بنی اسرائیلی هم اگه بگیریم میتونیم بگیم که مود endless بعد از یه مدت جذابیت ش رو از دست می ده و بدتر اینکه نمیتونید آهنگ دلخواه تون رو انتخاب کنید و هی مجبورید پشت سر هم endless رو از توی منو انتخاب کنید تا آهنگی که قراره پخش بشه تغییر کنه
سلاح اصلی بازی اصلا جذاب نیست و گویا حالا حالا ها رقیبی برای پنجه بکس doom guy و لگد duke nukem پیدا نمی شه
این نکات هم پس از 6 ماه تجربه بی وقفه درآوردم! امیدوارم خوش تون اومده باشه!
یه نکته رم بگم که نگید نگفتید، توی پوشه goodies می تونید نسخه های ابتدایی رو تجربه کنید (که دست بر قضا یه شات گان quake 1 مانند هم توی یکی شون هست!)، چیزی که کاملا مشخصه اینه که صداگذاری ها توی این نسخه ها به شدددددددت از نسخه اصلی بهتره و مشخص نیست چرا سازنده ها رفتن صداگذاری رو تغییر دادن! چون این صداگذاری ها لذت کشتن دشمنارو هم بیشتر می کرد که این لذت مشخصا توی نسخه اصلی بازی کمتره (اما اصلا و ابدا این به معنی بد بودن داسک نیست)
اما نکات مثبت dusk:
گان پلی مردونه
پاور آپ super hot mode که بازی رو super hot ای و خفن میکنه
موسیقی سرایی گولاخ
امکان به پایان رسوندن بعضی مراحل با دو راه (یعنی مثلا یه مرحله دو راه برای اتمام داره که یکی شون شما رو به یه مرحله جانبی می برند)
secret هایی که برای پیدا کردن شون لازم نیست بدبختی بکشید و این خیلی عالیه
ارزش تکرار شدید بالا (بهترین مرحله بازی هم مرحله یکی مونده به پایان بازی بود، از شدت تیراندازی به ا.ر.گ.ا.س.م میرسید توی این مرحله دوستان(مخصوصا اگر پالت بازی رو روی vivid گذاشته باشید که دیگه هیچی، عشقه!)، البته در کنار مرحله erubus reactor که اگر با هدفون بازی کنید میشه یه تجربه گیمی بی نظیر)
وجود یک gravity gun سیار (چون با دکمه e میتونید همه چی بر دارید و پرتاب کنید!)
تنظیمات شدید زیاد (در حد serious sam 3 و project warlock)
ادای دینی به quake که نسخه دومش اولین شوتری بود که تو زندگی م زدم
قابلیت چرخش سلاح ها که به طرز عجیبی باعث میشه شخص کناری تون و حتی خودتون از بازی لذت ببرید
وجود یک سیگار (!) که مثل یه دوربین هم عمل می کنه !
خون زیاد به هنگام شلیک super shotgun (هر چند حیف که انیمیشن های زیادی برای خون پاشیدن طراحی نشده، مثلا من الان نسخه ریمستر blood 1 رو میزنم انیمیشن های خونش واقعا ارضا تون می کنه!)
نکته مثبتی بهتر از اینکه وقتی یه بازی رو تموم می کنید تمامی مراحل ش توی ذهنتون ثبت میشه و باعث میشه dusk برای طرفداران quake تبدیل به یه عنوان خاطره انگیز بشه؟! بازی به یادموندنی عه و به یاد موندنی بودن یه بازی برای موفقیت ش کافیه کلا.
در نتیجه:
تجربه dusk توصیه میشه، اما به طرفداران qauke یا blood. نه کسایی که doom یا painkiller دوست داران. amid evil هم دوستان صبح زدم انگار heretic ها رو ریختن تو painkiller ها!!! این چیه لعنتی؟! اصلا گیم پلی amid evil توی همون نیم ساعت ی که زدم شدیدا ارضا کننده س! کلا دوستان شوتر باز باید کارهای new blood رو زیر رادار شون بگیرن، چون maximum action هم که ...:) اصلا چیزی نگنم! مخم از شدت هیجان شوتر های این چند وقت بخار شد وقعا! دم تون گرم ناشرای گیم شناس! ناشر شمایین بقیه اداتون رو در میارن!
درباره ion maiden هم نظری نمی دم چون کم بازیش کرده بودم، ولی خود duke nukem 3d عه عملا با شخصیت مونث با گیم پلی شدید راضی کننده!

آخرین ویرایش:

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
447
دوستاااااااااااااان، حتما ببینند چه ویدیویی اماده کردم ;););););););););)
Dusk 2019-07-14 00-09-23-50
وقتی داری با نسخه کاور شده ترک decapitated spheres of madness بخش endless بازی dusk رو بر بدن می زنی، اون هم با چیت کد :)
هر کی ویدیو رو دید لایک کنه! ویدیو خوب و اشتها آور درست شده دوستان؟!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر