Multi Platform Marvel's Avengers

سازنده
Crystal Dynamics / Eidos Montreal
تاریخ انتشار
August 2020
ناشر
Square Enix
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
e0nm_marvel_39_s_avengers_2019_logo.png

Publisher: Square Enix
Developers: Crystal Dynamics / Eidos Montreal
Genre: Action-Adventure
Release Date: September 4th

اطلاعات کلی
  • بازی، اولین محصول از قرارداد چندین ساله مشترک مارول و Square Enix می باشد
  • 5 استودیو در توسعه بازی نقش دارند
    • Crystal Dynamics, استودیوی اصلی
    • Eidos Montreal
    • Crystal Northwest, یکی از زیرشاخه های که CD که صرفا جهت تمرکز روی بخش آنلاین تشکیل شده
    • Nixxes, یک استودیوی هلندی با تمرکز روی ساخت Asset
    • Square Enix Japan, متمرکز روی تکنولوژی و نورپردازی
  • Shaun Escayg (از استودیوی ناتی داگ) کارگردان خلاق بازی میباشد
  • Bill Rosemann, رییس مارول گیمز، مشاور بازی میباشد
داستان
  • مقدمه داستان در روز A-Day اتفاق می افتد، جایی که گروه در حال جشن گرفتن به مناسبت افتتاح دومین مرکز فرماندهی در سان فرانسیسکو و همچنین Helicarrier جدید می باشند
  • با حمله ی Taskmaster نیمی از سان فرانسیسکو و Helicarrier نابود شده و همچنین کاپیتان آمریکا در ظاهر کشته میشود
  • اونجرها مقصر خرابی شناخته شده و در نتیجه گروه از هم می پاشد
  • وقایع بازی 5 سال بعد دنبال می شود، جایی که قهرمانان مجرم شناخته شده و سازمانی به نام AIM مسئولیت بازسازی و کنترل سان فرانسیسکو را بر عهده گرفته
  • زمانی که کامالا خان جوان، پرده از توطئه ی پشت وقایع A-Day بر میدارد، تصمیم به گرداوری مجدد گروه و اصلاح شرایط میگیرد
  • شرکت AIM برای استفاده از تکنولوژی خود از قدرت Inhuman های زندانی شده استفاده میکند و اونجر ها درصدد آزاد کردن آنها هستند
gw5a_fotojet.png

گیمپلی و ویژگی ها
  • بازی از دو بخش اصلی تشکیل شده: کمپین تک نفره داستانی و مراحل Co-Op وارزون
  • کمپین
    • (بعد از اولین اتصال جهت لینک کردن آکانت SE) تمام کمپین به صورت آفلاین قابل بازی است.
    • مراحل با توجه به قدرت هر قهرمان متفاوت می باشد، به طور مثال مراحل Black Widow شامل مخفی کاری می باشد در حالی که مراحل Hulk تماما در مورد درهم شکستن دشنان است
  • Co-op
    • مراحل Warzone و بودن نیاز به اتمام بخش داستانی در دسترس است
    • مراحل Warzone به روایت بهتر داستان کمک میکنند
    • تمامی مراحل Warzone به صورت Solo قابل انجام است، همچنین قابلیت استفاده از AI به عنوان هم تیمی وجود دارد
    • حداکثر تعداد بازیکنان در یک مرحله 4 نفر میباشد
    • هر بازیکن باید از یک قهرمان متفاوت استفاده کند، نمی توان با 4 هالک یک مرحله را شروع کرد!
    • با پر شدن نوار Stun قهرمانان توانایی انجام یک فینیشر گروهی را دارند
    • برخی از مراحل طراحی مراحل بازتری به جهت تشویق گردش دارا میباشند
wyh_1nav_fotojet_(4).png

• شش قهرمان در زمان لانچ: Iron Man, Captain America, Hulk, Black Widow, Thor, and Ms. Marvel
  • تمام قهرمانان قابلیت شخصی سازی دارند، شخصی سازی شامل موارد زیر می باشد:
    • Gear
      • روی Stat تاثیرگذار و روی ظاهر بی تاثیر است
      • هر بخشی از بدن دارای گیر های مخصوص بوده، گیر ها بر اساس میزان نایاب بودن رنگ بندی شده اند
    • Costumes
      • تماما ظاهری، هیچ تاثیری رو Stat ندارند
      • برخی از کاستوم ها با بازی کردن باز شده و برخی دیگر نیاز به خریداری دارند
    • Abilities
      • برای هر قهرمان Skill Tree های متفاوتی جهت انتخاب پلی استایل وجود دارد
    • Perks
      • قابلیت اضافه کردن دمیج گاما به گیر دارند
      • قابلیت کوچک کردن دشمنان را دارا می باشند
    • Artifacts
    • Emotes
  • هر قهرمان دارای روش منحصر به فردی جهت حرکت می باشد ( ایرون من توانایی پرواز دارد، هالک میتواند پرش های بلند انجام دهد و...)
  • هر قهرمان دارای 3 نوع توانایی می باشد که با گذشت زمان فعال شده و شامل 3 دسته میشود (Support (L1), Assault (R1, و (Ultimate (L1+R1
  • Hub بازی Helicarrier آسیب دیده میباشد که با پیشروی در بازی ارتقا پیدا میکند
  • Hub های دیگری برای کاوش انجام مراحل وجود دارد از جمله:
    • Northwest Wilderness
    • American Southwest
    • Pacific Northwest
    • Eastern Seaboard
    • Russian Tundra
  • در H.A.R.M. Room قابلیت تمرین و مبارزه با موج های مختلف دشمنان وجود دارد
wvgk_fotojet_(2).png

برنامه های بعد از لانچ
  • Crystal Dynamics برنامه ساپورت بازی تا چندین سال را دارد
  • قهرمانان جدید به مروز به بازی اضافه میشوند
    • Hawkeye اولین قهرمان بعد از عرضه میباشد
      • شامل مراحل داستانی و یک ضد قهرمان جدید میباشد
    • Spider-Man در اوایل سال 2021 به صورت انحصاری برای کنسول های PlayStation عرضه میشود
      • ورژن کریستال داینمکس بوده و هیچ ارتباطی با اسپایدرمن اینسامنیاک ندارد
  • تقریبا تمامی DLC های بازی (قهرمانان، مراحل و مناطق جدید) رایگان میباشد
  • تنها برخی از اسکین های بازی پولی میباشد

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
من چیزی که از این بازی میخوام کلی اینتراکشن و تعامل فان، باحال یا اپیک بین کاراکترهاست و تا الان تو نمایشا هیچ چیز امیدوار کننده ای ندیدم
Ultimate Alliance 3 خداییش از این نظر بهتر و فان تر میزنه... تازه اون تو یوری لاونتهال هنوز تو نقش اسپایدی ـه... یه کات سین بین خودش و ونوم هست من خیلی دوستش دارم :D
===
گیم پلی باحاله ولی این که هیچ ست پیس خفنی نشون نمیدن که بازی کردن توش حال بده، بازم شدید ناامید کننده است.
شبیه بازی ای شده که جنبه کمیک بوکی اش حتی از خود MCU هم کمتره.

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
من چیزی که از این بازی میخوام کلی اینتراکشن و تعامل فان، باحال یا اپیک بین کاراکترهاست و تا الان تو نمایشا هیچ چیز امیدوار کننده ای ندیدم
Ultimate Alliance 3 خداییش از این نظر بهتر و فان تر میزنه... تازه اون تو یوری لاونتهال هنوز تو نقش اسپایدی ـه... یه کات سین بین خودش و ونوم هست من خیلی دوستش دارم :D
===
گیم پلی باحاله ولی این که هیچ ست پیس خفنی نشون نمیدن که بازی کردن توش حال بده، بازم شدید ناامید کننده است.
شبیه بازی ای شده که جنبه کمیک بوکی اش حتی از خود MCU هم کمتره.
یکم کار تو ساخت اونجرز سخت تر و پیچیده تر تو اسپایدرمن و بت من خوب مشخصا یک شخصیت مرکزی داری قهرمان با ضد قهرمان مثل بتمن که باید بره به جنگ ویلیان های مختلف ولی شما تو اونجرز چندین کاراکتر مهم داری که همشم باید داخل بازی باشن حالا با این محدودیت سخت افزار ساخت این بصورت جهان باز که غیر ممکنه یکجورایی و کریستال داینامیک هم تجربه ای نداره ولی خوب شاید بهتر باشه مارول بزاره با محکریت یکیشون بازی ساخته بشه داستانی

mobile1199

_-[ BE THE BATMAN ]-_
Gold User
Jun 21, 2015
1,942
نام
MR.1199
View attachment 111566

View attachment 111567

View attachment 111568

View attachment 111569

پ.ن : سازندگان بازی گفتن گرافیک بازی نسبت به بیلد E3 پیشرفت داشته
هالک توی کت و شلوار ؟ :| نکنه پروفسور هالکه ؟
احتمالا یه پیچش داستانی راجع به هالک داشته باشیم ، به این صورت که یه مدت نتونه به حالت عادی ـش برگرده .
چهره بلک ویدو هم خیلی بهتر شده تو این تصویر ! اون چی بود تو تریلر E3 :|

پ.ن : کارکترا به شدت ضعیف نشون داده شدن تو گیم ! نه از اون چیزی که مارول تو MCU بهمون تحویل داد ، نه از این ثور و آیرون من که مفت نمی ارزن ...

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
هالک توی کت و شلوار ؟ :| نکنه پروفسور هالکه ؟
احتمالا یه پیچش داستانی راجع به هالک داشته باشیم ، به این صورت که یه مدت نتونه به حالت عادی ـش برگرده .
چهره بلک ویدو هم خیلی بهتر شده تو این تصویر ! اون چی بود تو تریلر E3 :|
این اگه اشتباه نکنم معرفی کاسوتم های بازیه حالا نمیدونم ربطی به داستان داره یا نه ولی هرچی که هست میخواد مثلا کاستوم های متفاوت بازی رو نشون بده که بعدا قرار با پرداخت درون برنامه ای بکنن تو پاچه ملت ....

• Like
Reactions: mobile1199

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,253
نام
امیر حسین
گیم پلی ثور و آیرون من رو دیدم...من که دوست داشتم:D البته واکنش دشمن ها در حد سری Warriorی که Koei و امگا فورس میسازن بود:)) ولی بازم.... :D

امیدوارم دشمن ها حداقل جلوتر مثل اسپایدرمن و بتمن بشن و اینجوری مثل ماست فقط کتک خور نباشن:-"

اون کومبوهای ثور که باعث میشد دشمن ها سوت بشن خیلی حال میداد:)) اون حرکتی که چکش هم تو دستش سریع میچرخوند حال داد....>:)

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
من که خیلی بدم نیومد:D بیشتر مشکل از اون هوش مصنوعی افتضاح و دشمنای کوچولوش بود:D گیم پلی تور و ایرون من یجوری نچسب بود ولی هالک و کاپتان خیلی خوش ساخت بود از نظر من که مشکلی نداشت صنحه دویدن هالک خوب روش کار شده بود
co op هم داره؟:-"

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,533
ویژوالها با همین آف اسکرین ، بار اکشن ماجرا رو خیلی خوب به دوش کشید ، چند بار ویدئو رو نگاه کردم ، این کات خوردن بین شخصیتها ... گفتن در بعضی مراحل واجب و در بعضی جاهای دیگه انتخابیه ، حالا اینجا بنظر جزو مراحل ابتدایی بود که میخواست شخصیتها و نحوه کنترلشون رو با بازیکن آشنا کنه خرده نمیگیرم ، امیدوارم نحوه تعاملشون در مراحل دیگه به این شکل نباشه چون به اکشن بازی ضربه می زنه و تا بازیکن میاد خودشو قاطی ماجرا کنه و ارتباط بگیره با محیط ، کات سین و شخصیت بعدی وارد ماجرا میشه برای زمان کوتاهی و باز دوباره کات میخوره ، برای هر شخصی تجربش فرق می کنه ولی چیزی که مشخصه حسو حال بازیکنو می گیره ، بنظرم همینطور که دوستان گفتن نحوه تعامل و کار تیمی بهترین گزینست تا گیم پلی درگیرکننده تر بشه و لطمه ای به تجربه بازیکن نزنه ، لول دیزاین ... تا مراحل دیگه رو نبینم نمیتونم نظری بدم چون اینجا محدودیتش بخاطر پل بود ، صحنه های اسکریپت شده داشت ، QTE داشت ، برای هیجان بیشتر لازمه و امیدوارم در این مورد هم دوزش رو بالا نبرن ! ، گیم پلی روی هر شخصیت و نحوه وارد کردن ضربات و اون حس سنگینیش متفاوته ، ثور حس سنگینی ضرباتش و حرکاتش قابل لمس بود ، استیو راجرز گیم پلی روونتری داشت و در بحث گیم پلی ارتباط بیشتری گرفتم بخاطر استراتژی حملاتش ، طراحی آرمور آیرون من جذاب نیس بنظرم ، برای هر شخصیت مثل نمایش آیرون من باید چالش های متفاوت و با توجه به قدرتهای اون قهرمان دشمنانی در نقطه مقابلش قرار داده بشه تا به راحتی پودر نشن و به گیم پلی خیلی کمک می کنه ، چیزی که مشخصه گیم پلی در بخش کمبو تنوع میخواد ، اون هم بستگی به دشمنان داره که چقدر به این چالش کمک کنن و بازیکنو مجبور کنن سرعت عملشو بالا ببره (این گیم پلی بچه بازی بود هر چند که نمایشی برای اصحاب رسانه باشه ، نباید نمایشش به این شکل باشه) ، بهترین صحنه سینمایی بازی هم متعلق به بانوئه ، با اینکه همش QTE بود ولی کارگردانی خوبی صحنه ها داشت و نحوه پرش هم یاد بانو لارا انداختم :D . نظر نهایی ندارم ! ، صبر می کنم تا در مورد یونیورسش بیشتر اطلاعات تصویری بیاد تا بتونم نظر شخصیمو در این رابطه بدم .

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Ludens

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
شاید قضاوت زودهنگام باشه ولی Crystal Dynamics کلا استدیوی درجه یکی نیست که بشه بهشون مطمئن بود که یه بازی خفنی تحویل میدن. پروژه سختی هم به شمار میاد مخصوصا برای استدیویی که معمولا فرمول‌های مطمئن و پیاده‌سازی شده توسط استدیوهای دیگه رو دنبال کرده و خودش چندان نوآور و پیش قدم نبوده.
نمایش‌ها و گیم‌پلی هم اگه نگیم متوسطه، صرفا خوبه و دیدن یه بازی Avengers با بودجه کلان خیلی هیجان‌انگیزه. انتظارم یه بازی سوپرهیرویی درجه یک مثل بتمن‌های راک‌استدی و اسپایدرمن نیست ولی به هر حال یه بازی کاملا AAA پر از سوپرهیروهای محبوب محسوب میشه که شاید نمونه‌اش رو دیگه تا سالها نبینیم.

JohnnySilverhand

کاربر سایت
Jul 5, 2019
2,757
نام
ژوبین
استدیویی که معمولا فرمول‌های مطمئن و پیاده‌سازی شده توسط استدیوهای دیگه رو دنبال کرده و خودش چندان نوآور و پیش قدم نبوده.
قبول دارم که نوآور نیست و تومب ریدرای جدید یجور تقلید میشه دونست اما cd قبلا از نوآور ترین ها بوده یه زمانی بهترین های nd توش بودن (امی هنینگ) که چیز شاخی مثل soul reaver ساخت بعد از اون تومب ریدر نجات دادن الان بهترین زمانه که امی هنینگ برگردونن یه legacy of kain بسازه ولی خیلی بعیده چون همینا بودن که چند سال پیش فرد با ارزشی مثل کوری بارلوگ با اون ایده جالبش برا تومب ریدر پس زدن!...................... در کل دلیل اینکه الان یه مقلد به حساب میان و نه یه نوآور تقصیر خودشونه حالا یا مدیریت خودشون بده یا آیدوس یا SE

AxeL90

کاربر سایت
Aug 27, 2014
505
حالا چه کاری بود از همون اول اونجر بسازن ، جا داشت یه چندتا بازی مستقل بسازن ، مثلا شخصیتی مثل کاپیتان قشنگ پتانسیل یه بازی مستقل رو داره
کلا به سبک mcu میرفتن جلو بهتر بود

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Barcelona FC

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,253
نام
امیر حسین
حالا چه کاری بود از همون اول اونجر بسازن ، جا داشت یه چندتا بازی مستقل بسازن ، مثلا شخصیتی مثل کاپیتان قشنگ پتانسیل یه بازی مستقل رو داره
کلا به سبک mcu میرفتن جلو بهتر بود
نشدنیه... سرعت ساخت بازی خیلی پایین تر از فیلمه، و اگر بخوان مثل MCU عمل کنند رسما باید 5~6تا استودیو بازی سازی تقریبا هم زمان مشغول ساخت بازی بشن... و یا روی PS6 بالاخره میرسیم به اولین Avengers ! اونم با تعداد کاراکترهای کم... ولی الان میخوان با آپدیت و ... هرچقدر که میتونند کاراکترهای جدید به بازی اضافه کنند! و خود بازی اصلی هم احتمالا سوپر هیروهای بیشتری از اولین Avengersه MCU رو شامل بشه!

حالا هم بد نیست در کنار اونجرز، بازی تکی از اسپایدی رو داریم از یک کار دیگه که تمرکز کامل رو یک کاراکتر داره هم لذت میبریم:D
آیرون من VR هم هست گویا دارن ازش تعریف میکنند... که البته VRه پس هیچی...:D

AxeL90

کاربر سایت
Aug 27, 2014
505
نشدنیه... سرعت ساخت بازی خیلی پایین تر از فیلمه، و اگر بخوان مثل MCU عمل کنند رسما باید 5~6تا استودیو بازی سازی تقریبا هم زمان مشغول ساخت بازی بشن... و یا روی PS6 بالاخره میرسیم به اولین Avengers ! اونم با تعداد کاراکترهای کم... ولی الان میخوان با آپدیت و ... هرچقدر که میتونند کاراکترهای جدید به بازی اضافه کنند! و خود بازی اصلی هم احتمالا سوپر هیروهای بیشتری از اولین Avengersه MCU رو شامل بشه!

حالا هم بد نیست در کنار اونجرز، بازی تکی از اسپایدی رو داریم از یک کار دیگه که تمرکز کامل رو یک کاراکتر داره هم لذت میبریم:D
البته منظورم این نبود از همه شخصیتا بازی بسازن :D، همون سه نفر اصلی اونجر کافی بود مابقی تو همین سه تا بازی به مرور معرفی میشدن و حتی قابل بازی بودن (مثلا یه چیزی تو مایه های کت وومن ارکام سیتی ) ، هم از کل پتانسیل که دارن استفاده میشد هم واسه تجربه اونجر عطش بیشتری وجود داشت (البته به شرط موفق بودن بازی های مستقل)
در مورد وقت گیر بودن به نظرم ارزش این صبر رو داره تا اینکه بخوان یه بازی بسازن که فقط ساخته باشن یه پولی به جیب زده باشن (احساسم نسبت به این بازی )
بعد کلا جماعت گیمر صبوره:D 6.7 سال صبر کردیم داستان کریتوس تو یونان تموم بشه ، 7 سال صبر کردیم دوباره برگرده ، بالای یک دهه اس منتظر هاف لایف 3ایم و کلی مثال دیگه
اصلا گیمری که چیزی مشابه mcu رو تو مدیوم گیم میخواد میدونه که باید صبور باشه مثل تمام فرانچایز های دیگه این مدیوم (البته به جز سلاطین مثل acو cod) و به نظرم عادیه این قضیه که اینم برمی گرده تفاوت مدیوم سینما و گیم

• Like
Reactions: mohsenebrahimi

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن

کلا هر چه بازی ابرقهرمانی بیاد استقبال میکنیم هنوز که هنوزه بعد سالها میرم گاهی Batman arkham night میزنم حال میکنم ولی این اونجرز معلوم نیست خیلی تمرکز رو داشتان و شخصیت پردازی اینا داشته باشه بیشتر فان بازی میخوره باشه اکشن و درگیری ...بر عکس اسمایدرمن و بتمن که تو جفتشون داستان اهمیتش زیاده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر