Final Fantasy XV SPOILER THREAD

Final-Fantasy-XV-Logo-Wallpaper.jpg
این تاپیک اختصاص داره به صحبت و تبادل نظر درباره داستان Final Fantasy XV و مواردی که قبل از انتشار بازی به صورت رسمی منتشر نشده،از جمله ویژگی های گیمپلی،محیط ها،سامون ها،ایتم ها و کوئست های مخفی و...
هر صحبتی درباره داستان دارید،اعم از توضیح،نظر و تئوری در این جا بیان کنید.نظراتتون هم راحت درباره همه جنبه های بازی ابراز کنید.
لازم به استفاده از تگ اسپویلر هم نیست.

اگر تمایل به دانستن داستان بازی ندارید،مطلقا وارد این تاپیک نشید.چون پایان،داستان و... کاملا مورد بحث قرار می گیرن و تشریح میشن.

موفق باشیم.:)

3yxx_yoral01.jpg

آخرین ویرایش:

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,954
نام
محمد
اتفاقا تغییر لوگو یکی از خاص ترین و cool ترین اتفاقایی بود که دیدم :D

QTE ؟ مرد حسابی بازی کردی اصلا آخرش رو؟ :D عین چی باید باهاشون میجنگیدی حالا تو مبارزه به اون طولانی QTE گذاشتن بده؟ :D که یه سری حرکات خفن بزنن بده؟ :D یه جوری میگی انگار کل مبارزه یا بیشترش QTE بوده اتفاقا به شدت عالی بودن 2 مبارزه آخر

راجع به 2011 جدی میگی؟ :D مردک اونموقع تو اون تریلر اون زمان حمله نیفلهایم به Insomniaست نه 10 سال بعدش و وقتی که دنیا رو تاریکی برداشته و غیر موجودای وحشی و کشنده چیز دیگه ای نیست :D
به نظر من نباید از QTE استفاده می شد.
علاوه بر اینکه یه المان منسوخ شده هست، یه حالت مصنوعی داشت.
پ.ن :الان مثلا من بازی را تموم کردم که اینجام. :| :))

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,500
نام
mohammad
اتفاقا تغییر لوگو یکی از خاص ترین و cool ترین اتفاقایی بود که دیدم :D

QTE ؟ مرد حسابی بازی کردی اصلا آخرش رو؟ :D عین چی باید باهاشون میجنگیدی حالا تو مبارزه به اون طولانی QTE گذاشتن بده؟ :D که یه سری حرکات خفن بزنن بده؟ :D یه جوری میگی انگار کل مبارزه یا بیشترش QTE بوده اتفاقا به شدت عالی بودن 2 مبارزه آخر

راجع به 2011 جدی میگی؟ :D مردک اونموقع تو اون تریلر اون زمان حمله نیفلهایم به Insomniaست نه 10 سال بعدش و وقتی که دنیا رو تاریکی برداشته و غیر موجودای وحشی و کشنده چیز دیگه ای نیست :D
دیروز لایو استریم می دیدم...:D ولی باز مستر تاباتا خالی بسته بودا که ifrit وسط های بازیه:D
نه اخه برای این گفتم اینسومنیا رو که داستان با xv تقریبا یکی بوده... از حمله تیفلهایم بگیر تا cg که تو فیلمشم بود... گفتم کسی انتظار اون رو نداشته باشه... زمان ورسوس جذاب تر بود...:D تجربه یه منطقه خطی درست حسابی هم به ادم نمیده:D
ـــــــ
کلا استقبال میشد از اینکه بازی خطی میبود:D اما جای سه نسخه رو یک نسخه و داستان عالی تر و کامل تر کار می کردند:D چون عملا دو سوم بازی داستان خاصی نداره و اصلش از بعدشه...:D
این نظر منه ها:D شاید اشتباه هم بکنم:D دوست داشتم حالا که نوکت میمیره... یه داستان صد در صد شاهکار رو تجربه می کردم:D
ـــــــــــــ
بهترین تجربم تو این چند سال بود بازی:D شاید من هنوز تو هایپم:D هر حسی هست عاشقانه بازی رو دوست دارم...
بزنه یه نمره عالی بگیره... 10 سال دیگه ازش ریمیک بیاد

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
دیروز لایو استریم می دیدم...:D ولی باز مستر تاباتا خالی بسته بودا که ifrit وسط های بازیه:D
نه اخه برای این گفتم اینسومنیا رو که داستان با xv تقریبا یکی بوده... از حمله تیفلهایم بگیر تا cg که تو فیلمشم بود... گفتم کسی انتظار اون رو نداشته باشه... زمان ورسوس جذاب تر بود...:D تجربه یه منطقه خطی درست حسابی هم به ادم نمیده:D
ـــــــ
کلا استقبال میشد از اینکه بازی خطی میبود:D اما جای سه نسخه رو یک نسخه و داستان عالی تر و کامل تر کار می کردند:D چون عملا دو سوم بازی داستان خاصی نداره و اصلش از بعدشه...:D
این نظر منه ها:D شاید اشتباه هم بکنم:D دوست داشتم حالا که نوکت میمیره... یه داستان صد در صد شاهکار رو تجربه می کردم:D
ـــــــــــــ
بهترین تجربم تو این چند سال بود بازی:D شاید من هنوز تو هایپم:D هر حسی هست عاشقانه بازی رو دوست دارم...
بزنه یه نمره عالی بگیره... 10 سال دیگه ازش ریمیک بیاد

نگفت وسط بازیه که خالی بسته باشه اون مشکل مترجم بود بعد هم خبرش رو که خودم گذاشته بودم مترجم اشتباه کرده بود. تاباتا گفته بود اون مبارزه تو قسمت دوم بازیه که الزاما معنی وسط بازی نمیشه و منظورش تو بخش خطی بازی بود که درسته

خودتو کشتی با زمان versus یه چیزی نزار بگما :D اگه اون نومورا یا حتی خود SE عرضه داشتن همون versus رو عرضه میکردن :D حالا که نکردن گور بابای جقتشون :D

اتفاقا به نظرم 3 تا میکردن بهتر بود چون الان همین مشکلات حالای بازی فکر میکنی از چی هست؟ از وقت کم و عجله داشتن چون تاباتا باید سریع بازی رو تحویل میداد پس کامل ترش امکان نداره ولی میتونستن 3 بخش بکنن و دیگه تو بخش اول هرچی میخواستن تمرکز کنن و مشکلی نداشته باشن

الکی جَو نده دو سوم :D نصف :)) و میگم مشکل هم برا اینه که اون فیلم رو دادن تو فکر کن ما با دانش از قبل داشته فیلم بازی رو انجام دادیم اگه فیلم رو نمیساختن و تو بازی بود کل داستان فیلم نیمه اول بازی رو پوشش میداد و یه چیز خیلی گولاخی بود ولی تو بازی کل اتفاقات پشت پرده داشت اتفاق میوفتاد
فکر کنم نه تنها نظر تو نظر بقیه هم هست :D کاشکی بازی چندگانه میشد :((

منم دارم وحشتناک لذت میبرم :D تازه خیلی چیزا هست که پیدا نکردم مثل همه 13 تا Royal Arm ها یا تو یه سری Dungeon ها یه در های بزرگ عجیبی هستن که باز نمیشن و ورودی به یه Dungeon دیگه هستن نمیدونم هنوز جریانشون چیه ولی یه حس در های تکنولوژی های گذشتست خودم احتمال میدم اون Treasure Map ها رو اگه همش رو پیدا کنیم کلید به این Dungeon ها پیدا میشه و بعد اینکه همه این Dungeon هارو بریم Ultima Weapon هارو پیدا میکنیم :D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
احتمال زیاد کرایسیس کور رو بازی کردی (کردی دیگه؟ :D ) پایان اون غمگین تر بود یا این؟ :(

اینم آره شخصیت زیاد مرد و غمگین بود ولی آخه غمگین ترین FF ؟ به نظر من که نه

تایپ 0 رو چی ؟ اینو بازی کردی؟ به نظر من هنوزم که هنوزه غمگین ترین و بهترین پایانیه که تاحالا دیدم :((

من الان وحشتناک از ساخت فیلم و انیمه ها از رو بازی پشیمونم فکرشو بکنید اگه همونارو تو بازی گذاشته بودن چه خفن میشد

انیمه رو به صورت فلش بکی چیزی میزاشتن فیلم رو هم یه جوری میچپوندن :< خیلی به شخصیت پردازی کمک میکرد

همه SE دروغ گفتن که فیلم و بازی 2 تجربه کاملا جدا هستن

اگه فیلم نبود هیچییییی از Regis نمیفهمیدیم یا امپراطور نیفلهایم رو که 1 دقیقه بیشتر تو بازی ندیدیم :|

بازی خیلی نکته خوب و مثبت داره ولی شخصیت پردازیش واقعا اذیت میکنه

امیدوارم خود SE بفهمه اشتباه تاباتا نیست و برا Type-next بزارن راحت کاری که میخواد رو بکنه :<

از اونطرف هم نومورا هم KH III هم VII remake رو درست روشون کار کنه (که بعید میدونم هی حس میکنم یکیشون به احتمال زیاد KH رو میخواد گند بزن)

خوب برای اینکه ببینم کدوم دارک تره خودم باید با پوست و گوشتم تجریش کنم ... چون من خیلی احساسیم ... حتی پای هپی اندینگ ها هم میشینم ابغوره میگیرم .. تو حساب کن من پای وان پیس و فیری تیلم ابغوره میگرم ... کلا هفت و متعلقاتش و شخصیت هاش و دنیاش همه تاریک و افسرده و نا امید و روانی و شکست خورده و بازنده و و و و و بودن ...

Type -0 رو هنوز بازی نکردم ...

در مورد فیلم همین هفته پیش که دیدمش کاملا مشخص بود که فیلم یه بخشی از وسط بازی و سقوط اینسومنیا رو روایت میکنه که خبرش به نوکت و دوستاش اگه اشتب نکنم تو اون هتل بهشون میرسه . از تو تریلرا یه چیزایی یادمه !

تا اونحا که این چند روز خبرا و کامنت ها رو میخونم مثل اینکه از یه جایی se بهشون اعلام کرده که دیگه هیچ ساپورتی از پروژه صورت نمیگیره .. و اینها هم نشستن هر چیزی رو که اماده کردن جمع و جور کنن و پولیشش کنن و منتشر کنن . یکی از دلایل کوتاه شدن خط داستانی رو همین میدونن .

• Like
Reactions: Oakenshield

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
راستی بازی چرا NG+ و درجه سختی بالاتر از Normal نداره؟ :|

چیزی که تو تایپ معرکه بود درجه سختی بازی بود که هیچوقت باعث نمیشد احساس OP بودن بکنی اگه درجه درست رو انتخاب میکردی

و اینکه بازی تو NG+ یه سری ماموریت های داستانی جدید اضافه میشد که داستان رو از یه دید دیگه بیان میکرد که خیلییی به درک داستان کمک میکرد

خوب برای اینکه ببینم کدوم دارک تره خودم باید با پوست و گوشتم تجریش کنم ... چون من خیلی احساسیم ... حتی پای هپی اندینگ ها هم میشینم ابغوره میگیرم .. تو حساب کن من پای وان پیس و فیری تیلم ابغوره میگرم ... کلا هفت و متعلقاتش و شخصیت هاش و دنیاش همه تاریک و افسرده و نا امید و روانی و شکست خورده و بازنده و و و و و بودن ...

Type -0 رو هنوز بازی نکردم ...

در مورد فیلم همین هفته پیش که دیدمش کاملا مشخص بود که فیلم یه بخشی از وسط بازی و سقوط اینسومنیا رو روایت میکنه که خبرش به نوکت و دوستاش اگه اشتب نکنم تو اون هتل بهشون میرسه . از تو تریلرا یه چیزایی یادمه !

تا اونحا که این چند روز خبرا و کامنت ها رو میخونم مثل اینکه از یه جایی se بهشون اعلام کرده که دیگه هیچ ساپورتی از پروژه صورت نمیگیره .. و اینها هم نشستن هر چیزی رو که اماده کردن جمع و جور کنن و پولیشش کنن و منتشر کنن . یکی از دلایل کوتاه شدن خط داستانی رو همین میدونن .

منم دقیقا اینجوریم :D با کوچیکترین چیزی گریم میگیره :D حتی صحنه های خوشحال کننده هم میبینم گریم میگیره :(( ولی بازم دوست دارم بازی یه پایان خاص داشته باشه که خب الان خاص بودن تو غمگین بودنه :D
دقیقا هفت نابود بودن همه :( نابود از حالت خوب منظورمه XD

تایپ رو بازی کن ببینم رکورد من رو تو گریه میشکونی؟ XD من هربار پایانش رو میبینم با اینکه 10 بار دیدم عین تمساح گریه میکنم

آره تو همون هتل میفهمن ولی برا کسی که فیلم رو ندیده باشه عملا کل بازی مسخره میشه براش چون هیچی نمیدونه چه اتفاقی افتاده

راجع به بخش آخرت نمیدونم خبر ندارم ولی تو اینکه SE مجبور کرده بازی زود عرضه بشه شکی نیست وگرنه این بازی حالا حالاها کار داشته

ولی بازم واقعا دم تاباتا گرم تا جایی که تونسته پرچم رو بالا نگه داشته

گیم پلی فوق العادست هرچی بیشتر بازی میکنم بیشتر توش خوب میشم و خرکی میشم :D

گرافیک واقعا زیبا و چشم نوازه

Dungeon های بازی خیلی درگیر کننده و کاملا متفاوت از همدیگه

دشمن های سوپر خفنی که تو دنیا پخش شدن

اون پایان محشر بازی

فقط منتظرم شروع ساخت Type-next اعلام بشه و کلی حال کنم :x

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
راستی بازی چرا NG+ و درجه سختی بالاتر از Normal نداره؟ :|

چیزی که تو تایپ معرکه بود درجه سختی بازی بود که هیچوقت باعث نمیشد احساس OP بودن بکنی اگه درجه درست رو انتخاب میکردی

و اینکه بازی تو NG+ یه سری ماموریت های داستانی جدید اضافه میشد که داستان رو از یه دید دیگه بیان میکرد که خیلییی به درک داستان کمک میکرد

منم دقیقا اینجوریم :D با کوچیکترین چیزی گریم میگیره :D حتی صحنه های خوشحال کننده هم میبینم گریم میگیره :(( ولی بازم دوست دارم بازی یه پایان خاص داشته باشه که خب الان خاص بودن تو غمگین بودنه :D
دقیقا هفت نابود بودن همه :( نابود از حالت خوب منظورمه XD

تایپ رو بازی کن ببینم رکورد من رو تو گریه میشکونی؟ XD من هربار پایانش رو میبینم با اینکه 10 بار دیدم عین تمساح گریه میکنم

آره تو همون هتل میفهمن ولی برا کسی که فیلم رو ندیده باشه عملا کل بازی مسخره میشه براش چون هیچی نمیدونه چه اتفاقی افتاده

راجع به بخش آخرت نمیدونم خبر ندارم ولی تو اینکه SE مجبور کرده بازی زود عرضه بشه شکی نیست وگرنه این بازی حالا حالاها کار داشته

ولی بازم واقعا دم تاباتا گرم تا جایی که تونسته پرچم رو بالا نگه داشته

گیم پلی فوق العادست هرچی بیشتر بازی میکنم بیشتر توش خوب میشم و خرکی میشم :D

گرافیک واقعا زیبا و چشم نوازه

Dungeon های بازی خیلی درگیر کننده و کاملا متفاوت از همدیگه

دشمن های سوپر خفنی که تو دنیا پخش شدن

اون پایان محشر بازی

فقط منتظرم شروع ساخت Type-next اعلام بشه و کلی حال کنم :x

امیدوارم هر چه زودتر بتونم بازی کنم هر دوشون رو این همه منتظر موندم تا پرو بیاد ... که ps4 بگیرم .. یه مشکلی پیش اومد مجبور شدم همه پس اندازم رو خرج عمل و بیمارستان برادرم کنم ... :((
ولی تا عید احتمالا میگیرم بازیشون میکنم .
........
هانت ها و دانجیون های xv باحال تره یا xii
منصفانه بگو .

البته خودمم خیلی تعریف دانجیون های ۱۵ رو شنیدم و خیلی خفن و کریپی هستن >:D<

• Like

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,954
نام
محمد
امیدوارم هر چه زودتر بتونم بازی کنم هر دوشون رو این همه منتظر موندم تا پرو بیاد ... که ps4 بگیرم .. یه مشکلی پیش اومد مجبور شدم همه پس اندازم رو خرج عمل و بیمارستان برادرم کنم ... :((
........
منصفانه بگو .

مازیار لینک که این خبر عدم سابورت از بازی را میدی؟یا یکم توضیح؟سرکاریه؟معتبره؟حدسه؟لیکه؟چیه؟
یعنی اینم مثل فانتوم بین....:/

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
مازیار لینک که این خبر عدم سابورت از بازی را میدی؟یا یکم توضیح؟سرکاریه؟معتبره؟حدسه؟لیکه؟چیه؟
یعنی اینم مثل فانتوم بین....:/

تحلیل بود ... لینکش رو چطور تو این جنگل gaf پیدا کنم ... دسته بندی که نداره اون خراب شده .
به هر حال قطعا تو مصاحبه ها و خبر ها و اینا حواشی ساخت و ساز بازی بیرون میاد ... به زودی

• Like

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
........
منصفانه بگو .

هممم هانت ها که خب دقیق نمیتونم بگم ولی بگم XII بهتره شاید درست تر باشه

از نظر Dungeon هم من XV رو بیشتر میپسندم :D فکر کنم تعداد Dungeon های XII بیشتر باشه ولی برا XV خیلی خاصن هر کدوم با اون یکی کامل فرق داره و یه سریاش خیلییییی بزرگن و باحالن آهنگی هم که توشون پخش میشه واقعا استرس بهت میده :D

دلم ریمستر XII خواست :((

ولی خداییش PS4 عالیه ها کلی FF ریمستر و ریمیک و جدید و قدیم روش میشه بازی کرد از 7 گرفته تا 12 و 14 و 15 و تایپ 0 و 10 :D

• Like
Reactions: bezad and vaan 2

Genesis

کاربر سایت
Dec 20, 2007
708
در تعجبم هیچکدوم از صحنه های تریلرهای نامورا توی بازی نیست.
هیجان بازی رو چیکار کردن!
کلا تاباتا بازی رو کوبیده. از نو چیز دیگری خیلی سریع ساخته
حس شاهزده وار تمام نبردها، گیم پلی و کات سین ها و داستان نامورایی رو باید فراموش کرد.
تاباتا همه رو تغییر داده و ازبین برده.
انتظار آنقدر حذفیات رو نداشتم.
هیجان بازی کاملا از دست رفته ست.
نظر من اینه: کسل کننده و زورکی.
و منتظر viir و khiii میمونم.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
داستان چرا اینقدر افتضاح شروع میشه؟ کلا عوض اینکه فصل اول بازی خیلی اپیک و خفن باشه مزخرف ترین چیز ممکن بود. یعنی یکی که Kingsglaive رو ندیده عمرا سر در نمیاره داستان چیه! حداقل 10 دیقه از Kingsglaive رو میزاشتن ملت بفهمن چی به چی بوده. یا دیگه ته تهش سر در بیارن لونا داستانش چی بود و از کجا امد و حلقه چی بود و ...

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,954
نام
محمد
دو تا سوال داشتم:
1.چرا هیچ خدایی تو بازی نبود؟
مگه تو کینگزگلیو لونا از یکی از خدایان(احتمال زیاد الهه اصلی لوسیس/وان وینگد گاددس)نمیخواد که مراقب نوکتیس باشه؟و گلاوکا بهش میگه داری به درگاه کدوم خدا دعا می کنی؟
یعنی به خاطر کمبود بودجه/وقت کلا این قسمت را واردش نشدن؟:/

2.توی اندینگ،توی پست کردیت سین،می بینیم که لونا و نوکت با هم میرن رو تخت پادشاهی میشینن.میشه اینجور تفسیر کرد که بعد از مرگ اردین،این دو تا دوباره زنده شدن؟:-?

و چقدر ایده ته بازی مسخره بود.یعنی کپی کاری بود که تو اندینگ ۱۳ اتفاق افتاد.فقط اونجا خیلی با معنی تر بود،اما اینجا چون نرسیدن برن سراغ خداهای بازی(آسترال ها خدا نیستند.تو بیش نمایشم هم گفتم.صرفا موجودات بسیار قوی هستن و شاید بشه demi god حسابشون کرد) برداشتن لونا و نوکت را با اون بوزیشن کنار هم قرار دادن.:/
نکته مسخرش اینجاست که کاملا معلومه که ایده اصلی این نبوده.
تو کینگزگلیو هم نقاشی جنسیس نشون داده میشه و هم طرحی که زمان ورسوس متعلق به اترو بود.
یعنی صد در صد الهه یا الهه هایی تو دنیای بازی هستن.

• Like
Reactions: KingAmir and bezad

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
بازی هم تموم شد . به نظرم کلیت داستان بازی خیلی خوب بود. ولی خوب معلومه به خاطر کمبود وقت خیلی از چیزها رو تو بازی نذاشتن. از مرگ ravus تا پادشاه نفلهایم . ولی در کل تجربه خیلی خوبی بود به نظرم.مخصوصا بعد 10 سال ساخت و عوض شدن کارگردان خیلی کار خوبی تحویل دادن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر