چکیده ای از نقد های PS4 Pro

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
PS4-Pro-Specs-709205.jpg

در حالی که کمتر از دو روز به عرضه جهانی PS4 Pro مانده است، اکثریت سایت ها نقد و نظر خود را در مورد این کنسول که عنوان قوی ترین کنسول در بازار را به خود اختصاص داده منتشر کرده اند. بنا به گفته قریب به اتفاق این سایت ها، این کنسول انتخاب خوبی برای کسانی هست که به دنبال خرید کنسولی جدید هستند، ولی برای کسانی که PS4 دارند ارزش چندانی ندارد:

GameSpot
-اگر صاحب یک کنسول PS4 هستید، خرید Pro نیازی نیست مگر اینکه یک تلویزیون 4K و مقداری پول برای خرج کردن دارید. کسانی که خیلی به دنبال گرافیک هستند شاید بتوانند از aliasing بهتر و رنگ های شادتر لذت ببرند ولی برای بقیه ، تفاوت در آن حد نیست که نیاز به ارتقا وجود داشته باشد.

CNET
در این مرحله از زندگی Pro، تعداد بسیار محدودی باید حتی به فکر خرید این کنسول باشند، این تعداد حتی برای کسانی که PS4 دارند کمتر هم می باشد. اگر تلویزیون 4K دارید، می خوهید کنسول بخرید و 100 دلار اضافه هم دارید، قدرت کنسول و حجم حافظه دو برابر کنسول می تواند دلیل خوبی برای خرید باشد. هرچقدر بخواهید می توانید در مورد قدرت و مشخصات بحث کنید، ولی حقیقت این است که ما تفاوت چندانی در بازی های Pro ندیدیم. البته این امکان دارد که درآینده، بازی هایی که Pro را در نظر دارند ساخته شوند و این تفاوت ملموس تر شود.

PCMag

بدون شک این کنسول قوی تر و ارتقایی از PS4 هست. ولی، تفاوت زیادی بر روی بازی های پچ نشده برای این کنسول دیده نمی شود. در مورد بازی های پچ شده هم بایست بین چیز هایی مثل 4K و یا Frame Rate بالاتر انتخاب کنید، امکان انتخاب هر دو وجود ندارد. عدم عرضه HD Blue ray player خود یک نقطه منفی در این کنسول حساب می شود. این ارتقای سخت افزاری برای "حرفه ای ها" جالب است، ولی بقیه؟ نه چندان که ارزش سرمایه گذاری داشته باشد.

TechRadar

برای تازه وارد ها و کسانی که کیفیت و رزلوشن 4K برایشان مهم است این کنسول انتخابی بسیار عالی است. برای بقیه، احتمال زیادی وجود دارد که مزیت های این کنسول ارزش قیمت بیشتر را ندارد.

آخرین ویرایش:

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,159
نام
سبحان
پچ ارتقای گرافیک واسه هر بازی که سازنده دوست داشته باشه میاد،لیست بازی های اولیه هم که پچ گرافیکی دارن هم اومده:D
من قاطی کرده بودم و اشتباه نوشته بودم
منظورم این بود که واسه بلاد بورن میاد؟

m49663

کاربر سایت
Sep 27, 2010
653
نام
علیرضا
درباره بازیا که تحلیل گرا گفته بودن هیچی دیگه ذوب شدن خیلی عجیب بود اون ps4 اولیا هم فکر کنم تقسیر شرکت چینی منتاژ کننده بود درسته ؟؟؟
-----------------------
ای بابا من هی عکسایه تفاوتا رو نگاه میکنم بازم به فکر خریدنش می افتم پولشم که ندارم 8-| اون عکسایه تفاوت f.f xv هم رفته رو مخم#-o
منم خیلی دوست دارم بخرم اما به نظرم صبر کردن تا اومدن کنسول جدید ماکروسافت بهترین کاره. من صبر میکنم ببینم اون چی درست کرده هر کدوم بهتر بود رو میگیرم

• Like
Reactions: Pun1k and sadegh93

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,159
نام
سبحان
منم خیلی دوست دارم بخرم اما به نظرم صبر کردن تا اومدن کنسول جدید ماکروسافت بهترین کاره. من صبر میکنم ببینم اون چی درست کرده هر کدوم بهتر بود رو میگیرم
بله نظر من اگه شما در حال حاضر پی اس 4 دارین عاقلانه ترین کار این هست که صبر کنید و اسکورپیو رو بخرید که هم انحصاری های سونی رو داشته باشید هم مایکرو از اونطرفم واسه مولتی پلتفرما اسکورپیو قدرت بهتری داره

• Like
Reactions: m49663

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,159
نام
سبحان
دوستان یک سرچی کنید ببینید این مشکل ذوب شدن جدی هستش یا نه؟
موقع لانچ همیشه این مشکلا هست.یادمه موقع لانچ پی اس ۴ اصلی هم مشکل چراغ آبی شدن دستگاه و درایو بلوری بود که توی سری های بعدی حل شد.به نظرم صبر کنید تا سری دوم بیاد و اونموقع تهیه کنید.قیمت هم معقول تر شده و سونی هم چن تا آپدیت برای رفع مشکلات داده
من خودم سری دوم که اومد و قیمت طرفای ۱۶۰۰ رسید میگیرم

• Like
Reactions: GPSY and mohsen2012

m49663

کاربر سایت
Sep 27, 2010
653
نام
علیرضا
بله نظر من اگه شما در حال حاضر پی اس 4 دارین عاقلانه ترین کار این هست که صبر کنید و اسکورپیو رو بخرید که هم انحصاری های سونی رو داشته باشید هم مایکرو از اونطرفم واسه مولتی پلتفرما اسکورپیو قدرت بهتری داره
دقیقا تازه اضافه کنم انحصاری های ماکرو هم هست که از هر جهت برد میکنی اگه صبر پیشه کنی. سخته برای من که اینطوره لامصب تبلیغاتشون طوریه که میگی بیخیال بابا برم بخرم و ... .ولی کمی صبر لذت زیادی احتمالا به همراه داره . تا ببینیم ماکرو چیکار میکنه. بعدشم چیزی رو آدم از دست نمیده اگه کنسول ماکرو خوب نبود دوباره میره سراغ پرو اونم با قیمت های متعادل

• Like
Reactions: Sobhan_23

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
دوستان یک سرچی کنید ببینید این مشکل ذوب شدن جدی هستش یا نه؟
کاشف به عمل اومد با سشوار اینکارو کرده :|
برید نون بازوتونو بخورید . این abyss رو فردین از کانال لفتش بده :D کارای تروریستی زیاد میکنه فکر کنم همدسته . :D

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,159
نام
سبحان
کاشف به عمل اومد با سشوار اینکارو کرده :|
برید نون بازوتونو بخورید . این abyss رو فردین از کانال لفتش بده :D کارای تروریستی زیاد میکنه فکر کنم همدسته . :D
اینم شده مثل جریان لانچ پی اس 4 اصلی که یه هیتر سر سخت سونی توی روز لانچ همراه ملت توی صف وایمیسه برای خرید پی اس 4 و وقتی کنسول رو میخره جلوی همه کارتون رو پاره میکنه و دستگاهو اینقد میکوبه زمین که تیکه تیکه میشه!!!:Dحین کوبیدن زمین هم از الفاظ جالبی استفاده میکرد!:D
این افراد پول هم براشون مهم نیست فقط هیتر سرسختن و تعصب کورشون کرده و باعث میشه دست به هر کاری بزنن

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
نکته جالبی که تو این چند روز دیدم هجوم عجیب هیترای سونی به اکانت های این شرکته به ویژه داخل توییتر! لامصب هر پیامی که اکانتهای سونی درباره PS4 Pro میدن یکی میگه نخرید اون یکی میگه مفتی یکی واسم بفرست یه بابایی هم که کلا گیر داده فاک سونی , نینتندو بهتره:Dکاربرای عادی هم که میگن خریدیم و داریم لذت میبریم بهشون حمله میکنن که سرت کلاه رفته خنگ خدا و توصیه میکنن دستکم PCتو آپگرید میکردی یا وایمیسادی سال دیگه برا اسکورپیو! کلا این یکی دو هفته اول هیترا ناجور مشغولن:D

بنظرم تو 2017 هیچ کنسول خونگی با PS4 نمیتونه رقابت حتی نزدیکی هم داشته باشه چه از نظر فروش سخت افزاری و چه از نظر انحصاری.هر جور حساب میکنم تو نسل 8 همینطور که تا الان PS4 بهترین گزینه بوده تا پایان این نسل هم PS4 و به ویژه Pro بهترین گزینه کنسولای خونگی محسوب میشن.

قدرت سخت افزاری مهمه ولی از اون مهمتر انحصاریها هستن که طی 15 سال گذشته سونی اینو بارها ثابت کرده که دست بسیار بالاتری نسبت به رقیبش داره

به نظرات شخصی شما کاری ندارم محترم هست ولی برای اون بخش Bold شده من دیگه فکر نمیکنم انحصاری اون کارکرد قدیم خودش رو زیاد داشته باشه. برای مثال از هم موفقیت خوده PS4 بگیم.
در دو سال 2014 و 2015 سونی به طور کاملا قالب برنده فروش کل سال بود ولی دریغ از یکدونه انحصاری که بین ده بازی پرفروش برتر سال قرار بگیره.

2015 NPD: The 10 best-selling games of the year
The Top Ten Best-Selling Video Games Of 2014

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
بنده Infamous رو تست کردم. توی High performance و Better Graphics فرق خاصی ندیدم. ولی وقتی HDR رو روشن خاموش کردم واقعا تفاوت واضح بود توی نورپردازی و سایه های بازی! یه چیزی تو مایه های اینکه مثلا shadows رو روی low و high بذاری مثلا. فعلا بیشترین فرقی که دیدم تو این بوده. در مورد Uncharted 4 هم بگم که دویدن خیلی بد رقم، وقتی HDR رو خاموش روشن می کنم 90% مواقع کنسول کلا قفل می کنه صفحه سیاه می مونه.

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
همینطور که میبینید بیشترین درجه حرارت در اون نقطه قرمز رنگ هست که اگه چیزی باید ذوب بشه اون قسمت باید ذوب بشه نه بغل کنسول پس نتیجه میگیریم اون عکس فیکه و اون شخص کلا سونی هیتره :D

Attachments

• photo_2016-11-14_10-44-29.jpg
    photo_2016-11-14_10-44-29.jpg
    40.8 KB · مشاهده: 43

mr10

کاربر سایت
Oct 7, 2012
133
نام
مسعود
والا این پرو مارو دیوونه کرد حدود 2/300 دارم بعد 4 معمولیم دارم لبتابمو فروختم و چند تا چیز دیگه حالا موندم چیکار کنم ایا ارزششو داره معمولیو بفروشم پرو بخرم یا نه تلوزیونمم 56 اینچ هست 1080 فول اچ دی
نمیدونم حالا کدوم عاقلانه تره جی تی ایکس 1070 بخرم با رم 16 یا پرو رو بگیرم خودم اول برنامم این بود پرو بگیرم با وی ار ولی الان که میگن زیاد فرقی اصلا ندراه بازیا تو پرو با معمولی خیلی به شک افتادم چیکار کنم واقعا این چه کاری بود سونی کرد اصلا هم حال و حوصله صبر کردن برا اسکپریو رو ندارم باز بشینم تا یکسال دیگه چون خیلی صبر کردم تا این پولو جمع کنم و تا قبل عید یه چیز عالی رو بازی کنم حالا هم واقعا موندم چیکار کنم قیمتش که تا هفته بعد قشنگ میاد رو 1800 تا1700 مطمئنم پرو ولی سوال اصلی اینه گرافیکش و کیفیتش فرقی داشته با معمولی یا نه واقعا موندم چیکار کنم :|:Sniper:

gamer1998y

کاربر سایت
May 18, 2014
660
نام
شهاب
منم فکر میکنم این هیتر بازی ها برای اینکه کنسول تو هفته اول فروش خوبی نکنه و باعث هایپ برای بقیه نشه که در دراز مدت باعث فروش خوب کنسول بشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر