چکیده ای از نقد های PS4 Pro

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
PS4-Pro-Specs-709205.jpg

در حالی که کمتر از دو روز به عرضه جهانی PS4 Pro مانده است، اکثریت سایت ها نقد و نظر خود را در مورد این کنسول که عنوان قوی ترین کنسول در بازار را به خود اختصاص داده منتشر کرده اند. بنا به گفته قریب به اتفاق این سایت ها، این کنسول انتخاب خوبی برای کسانی هست که به دنبال خرید کنسولی جدید هستند، ولی برای کسانی که PS4 دارند ارزش چندانی ندارد:

GameSpot
-اگر صاحب یک کنسول PS4 هستید، خرید Pro نیازی نیست مگر اینکه یک تلویزیون 4K و مقداری پول برای خرج کردن دارید. کسانی که خیلی به دنبال گرافیک هستند شاید بتوانند از aliasing بهتر و رنگ های شادتر لذت ببرند ولی برای بقیه ، تفاوت در آن حد نیست که نیاز به ارتقا وجود داشته باشد.

CNET
در این مرحله از زندگی Pro، تعداد بسیار محدودی باید حتی به فکر خرید این کنسول باشند، این تعداد حتی برای کسانی که PS4 دارند کمتر هم می باشد. اگر تلویزیون 4K دارید، می خوهید کنسول بخرید و 100 دلار اضافه هم دارید، قدرت کنسول و حجم حافظه دو برابر کنسول می تواند دلیل خوبی برای خرید باشد. هرچقدر بخواهید می توانید در مورد قدرت و مشخصات بحث کنید، ولی حقیقت این است که ما تفاوت چندانی در بازی های Pro ندیدیم. البته این امکان دارد که درآینده، بازی هایی که Pro را در نظر دارند ساخته شوند و این تفاوت ملموس تر شود.

PCMag

بدون شک این کنسول قوی تر و ارتقایی از PS4 هست. ولی، تفاوت زیادی بر روی بازی های پچ نشده برای این کنسول دیده نمی شود. در مورد بازی های پچ شده هم بایست بین چیز هایی مثل 4K و یا Frame Rate بالاتر انتخاب کنید، امکان انتخاب هر دو وجود ندارد. عدم عرضه HD Blue ray player خود یک نقطه منفی در این کنسول حساب می شود. این ارتقای سخت افزاری برای "حرفه ای ها" جالب است، ولی بقیه؟ نه چندان که ارزش سرمایه گذاری داشته باشد.

TechRadar

برای تازه وارد ها و کسانی که کیفیت و رزلوشن 4K برایشان مهم است این کنسول انتخابی بسیار عالی است. برای بقیه، احتمال زیادی وجود دارد که مزیت های این کنسول ارزش قیمت بیشتر را ندارد.

آخرین ویرایش:

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
یه سری از وسایل هستن که زمینه رو برای تغییرات بزرگ تر ایجاد میکنن و شاید خودشون خیلی در زمان عرضه تاثیر گذار نباشن!

به نظر من PS4 Pro هم از این دسته وسایل هست و هنوز 4K همه گیر نشده بود که HDR سر و کلش پیدا شد و اینقدر هم قیمت TV های HDR دار بالاست که به این زودی همه گیر نمیشه!

پس شاید این کنسول ها Pro و Scorpio موفق نباشن از نظر فروش ولی حداقل استانداردهای نسل بعد تا حدودی مشخص کردن

• Like
Reactions: gamer1998y

AghaReza

کاربر سایت
Nov 14, 2007
1,261
نام
آقا رضا
با توجه به نقدها کنسول میان نسلی خیلی خوبی میتونست باشه. برای کسایی که تازه بخوان ps4 بخرن خوبه برای اونایی هم که ps4 دارن لازم نیست.
اما متاسفانه این کنسول قرار هست با اسکورپیو رقابت کنه که خیلی از این قوی تره. مگر اینکه سونی بخواد دوباره سال بعد یه میان نسلی دیگه بسازه برای رقابت با اسکورپیو که دیگه واقعا مسخره میشه.

در هر صورت به نظر میاد سونی رقابت بین نسلی را به مایکروسافت میبازه.

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,413
نام
علی
gow5 نیست احتمالا اسنشن هم 4 حساب کردی پیش خودت !
پیشه خودش نبوده که:| با چند نفر دیگه نشستن حساب کردن به این نتیجه رسیدن که این 5ه لول مثل GTA که San Andreas برا خیلیا 5ه دابل لول

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
بعدِ جویی من اولین نفری میشدم که توی یک کشور بیگانه !!! کنسولو خریداری میکرد البته با یک تفاوت ، که گیمرای کشورم منو احمق خطاب میکردن :D یکی از اصلیترین نکته هایی که اجازه نداد با اون قیمت بخرم همین بود . درگیر چند تا بازیم که پچ 4K براشون نیومده تا هفته دیگه درگیرم با PS4م ، برا همین گفتم تا هفته ی دیگه هم خودزنی میکنم اشکال نداره8-| :D ، جویی اینجا ایرانه ، جایی که عشقو علاقه جاشو به حماقت میده:| :D برا ما طبیعیه ولی تو نه ، چون خودکشی میکردی :D آرزوی اول صف بودنوبه گور خواهم برد :((

• Like

sam2fisher

کاربر سایت
Sep 13, 2008
707
کاری به مشخصات و تغییراتش نسبت به نسخه معمولی پلی استیشن ندارم ولی اشتباه بود این حرکت کنسول معمولی داشت خوب میفروخت هنوزم میشد از قدرتش استفاده کرد و میتونست بازی خوب براش ساخت حالا واسه دوتا تکسچر اضاف همچین کنسولی بده کار مزخرفی بیش نبود با طراحی زشت تر باید توانشو میزاشت برای نسخه 5 کنسول .امار فروش کنسول ها تو ماه های اخیر نشون میده سیاست خوبی در پیش نگرفته سونی اکس باکس داره بشدت عالی عمل میکنه تو این بازار اولین اشتباه اخرین اشتباس نینتندو گواهی همین ادعاست

• Like
Reactions: J. Constantine

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
بعدِ جویی من اولین نفری میشدم که توی یک کشور بیگانه !!! کنسولو خریداری میکرد البته با یک تفاوت ، که گیمرای کشورم منو احمق خطاب میکردن :D یکی از اصلیترین نکته هایی که اجازه نداد با اون قیمت بخرم همین بود . درگیر چند تا بازیم که پچ 4K براشون نیومده تا هفته دیگه درگیرم با PS4م ، برا همین گفتم تا هفته ی دیگه هم خودزنی میکنم اشکال نداره8-| :D ، جویی اینجا ایرانه ، جایی که عشقو علاقه جاشو به حماقت میده:| :D برا ما طبیعیه ولی تو نه ، چون خودکشی میکردی :D آرزوی اول صف بودنوبه گور خواهم برد :((
الان این در چه راستایی هست؟ شما بگیری کسی اینجا بهت توهین می کنه؟

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
الان این در چه راستایی هست؟ شما بگیری کسی اینجا بهت توهین می کنه؟
توهین که نه ولی فحش زیروبالارو میدن چون حقم دارن پول ریختن توی جیب این فروشنده ها واقعا اشتباست ، اونم تو این موقعیت ،در راستای اینکه واقعا حالم از رفتار فروشنده های بازار کامپیوتر وکنسول بهم میخوره ، واقعا قصد خریدشو با همون قیمت داشتم ، خودم فروشنده ام ، جنسی رو که میدم هر چقدرم گرون باشه ولی جوری با مشتری رفتار میکنم که حتی از قیمت تموم شده هم خوشش نیاد رفتار مثبتو منش من به نیکی توی خاطرش بمونه ، مرت... نشسته انگار نه انگار میخوام ۳ تومن تو این بازار خرابی بدم بهش ، هر چی مودبانه برخورد میکنی مثل گاو فقط سرشو تکون میده !! ، منم گفتم میخوام به تو سود بدم میرم گرونتر میخرم ولی از این نمیخرم . کنسول هم کم بود بیخیال شدم ، وگرنه اگه ۴ تا مغازه داشت به همون ۲.۷۰۰ هم میخریدم خاطرت جمع ، تکوتوک داشتن

• Like

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
توهین که نه ولی فحش زیروبالارو میدن چون حقم دارن پول ریختن توی جیب این فروشنده ها واقعا اشتباست ، اونم تو این موقعیت ،در راستای اینکه واقعا حالم از رفتار فروشنده های بازار کامپیوتر وکنسول بهم میخوره ، واقعا قصد خریدشو با همون قیمت داشتم ، خودم فروشنده ام ، جنسی رو که میدم هر چقدرم گرون باشه ولی جوری با مشتری رفتار میکنم که حتی از قیمت تموم شده هم خوشش نیاد رفتار مثبتو منش من به نیکی توی خاطرش بمونه ، مرت... نشسته انگار نه انگار میخوام ۳ تومن تو این بازار خرابی بدم بهش ، هر چی مودبانه برخورد میکنی مثل گاو فقط سرشو تکون میده !! ، منم گفتم میخوام به تو سود بدم میرم گرونتر میخرم ولی از این نمیخرم . کنسول هم کم بود بیخیال شدم ، وگرنه اگه ۴ تا مغازه داشت به همون ۲.۷۰۰ هم میخریدم خاطرت جمع ، تکوتوک داشتن
از اون لحاظ، فکر کردم برای خریدن خود کنسول رو می گی. از اون نظر نه اینکه فحش دادن درسته ولی آره پول ریختن تو جیب این مفت خور ها هم درست نیست. کلا سیستم مسخره اونجاست دیگه اولش همیشه همینه. مثل سیستم preorder هست، انجام ندی صبر کنی بهتره! بازم اینجا صاحب داره به من زنگ زدن با احترام فراوان که بیا اخر هفته تحویل بگیر کنسولت رو بدون یه قرون اضافی!

MaMaSaN

~ Hope is a Lie ~
کاربر سایت
Jun 4, 2016
715
نام
مـحمـد حسـین
سلام؛

دیروز کنسول رو خریدم 1/920! البته از وارد کننده ی مستقیم خریدم. قبلش هم مدل اسلیم رو گرفته بودم و امروز هر دو کنسول رو روی TV 4K مقایسه کردم. اول بگم که پیدا کردن تفاوت های کنسول واقعا چشم بصیرت میخواد. من Tomb Rider رو روی هر دو کنسول تست کردم و باید بگم هیچگونه تفاوت فاحشی ندیدم. البته چند تا عکس هم گرفتم که بعدا اپلود میکنم ببینید. البته شاید بعدا بازیهایی روی Pro بیاد که تفاوت قدرتش با مدل معمولی مشخص بشه اما چیزی که الان مشخصه اینه که تا الان هیچگونه بازی ای وجود نداره که بشه باهاش اثبات کرد قدرت کنسول تا چه حد بیشتره! پیشنهاد منم به اونایی که میخوان Pro بگیرن اینه که فعلا صبر کنن تا مشخص بشه عیارش چقدره و تا چه اندازه قدرتمنده.

آخرین ویرایش:

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
سلام؛

دروز کنسول رو خریدم 1/920! البته از وارد کننده ی مستقیم خریدم. قبلش هم مدل اسلیم رو گرفته بودم و امروز هر دو کنسول رو روی TV 4K مقایسه کردم. اول بگم که پیدا کردن تفاوت های کنسول واقعا چشم بصیرت میخواد. من Tomb Rider رو روی هر دو کنسول تست کردم و باید بگم هیچگونه تفاوت فاحشی ندیدم. البته چند تا عکس هم گرفتم که بعدا اپلود میکنم ببینید. البته شاید بعدا بازیهایی روی Pro بیاد که تفاوت قدرتش با مدل معمولی مشخص بشه اما چیزی که الان مشخصه اینه که تا الان هیچگونه بازی ای وجود نداره که بشه باهاش اثبات کرد قدرت کنسول تا چه حد بیشتره! پیشنهاد منم به اونایی که میخوان Pro بگیرن اینه که فعلا صبر کنن تا مشخص بشه عیارش چقدره و تا چه اندازه قدرتمنده.
سلام
مبارکتون باشه
یعنی بین 4K نسخه پرو و 1080 نسخه معمولی پی اس 4 فرق زیادی نبودش ؟
به نظر من که الان خیلی زوده باتوجه به حباب قیمتش در ایران - اما اگه در حد مثلا 400 تومن ببشه فرق معمولی و پرو به نظرم میارزه این مقدار برای تجربه بهتر 60 فریم یا تجربه ی 4K داینامیک (و یا خیلی درصد کمی NATIVE )

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
سلام؛

دروز کنسول رو خریدم 1/920! البته از وارد کننده ی مستقیم خریدم. قبلش هم مدل اسلیم رو گرفته بودم و امروز هر دو کنسول رو روی TV 4K مقایسه کردم. اول بگم که پیدا کردن تفاوت های کنسول واقعا چشم بصیرت میخواد. من Tomb Rider رو روی هر دو کنسول تست کردم و باید بگم هیچگونه تفاوت فاحشی ندیدم. البته چند تا عکس هم گرفتم که بعدا اپلود میکنم ببینید. البته شاید بعدا بازیهایی روی Pro بیاد که تفاوت قدرتش با مدل معمولی مشخص بشه اما چیزی که الان مشخصه اینه که تا الان هیچگونه بازی ای وجود نداره که بشه باهاش اثبات کرد قدرت کنسول تا چه حد بیشتره! پیشنهاد منم به اونایی که میخوان Pro بگیرن اینه که فعلا صبر کنن تا مشخص بشه عیارش چقدره و تا چه اندازه قدرتمنده.
مبارک باشه ، الان اگر مقدوره ROTTR عکساشو آپ کن .از محیطها بیشتر بزار لطفا

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر