چکیده ای از نقد های PS4 Pro

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
PS4-Pro-Specs-709205.jpg

در حالی که کمتر از دو روز به عرضه جهانی PS4 Pro مانده است، اکثریت سایت ها نقد و نظر خود را در مورد این کنسول که عنوان قوی ترین کنسول در بازار را به خود اختصاص داده منتشر کرده اند. بنا به گفته قریب به اتفاق این سایت ها، این کنسول انتخاب خوبی برای کسانی هست که به دنبال خرید کنسولی جدید هستند، ولی برای کسانی که PS4 دارند ارزش چندانی ندارد:

GameSpot
-اگر صاحب یک کنسول PS4 هستید، خرید Pro نیازی نیست مگر اینکه یک تلویزیون 4K و مقداری پول برای خرج کردن دارید. کسانی که خیلی به دنبال گرافیک هستند شاید بتوانند از aliasing بهتر و رنگ های شادتر لذت ببرند ولی برای بقیه ، تفاوت در آن حد نیست که نیاز به ارتقا وجود داشته باشد.

CNET
در این مرحله از زندگی Pro، تعداد بسیار محدودی باید حتی به فکر خرید این کنسول باشند، این تعداد حتی برای کسانی که PS4 دارند کمتر هم می باشد. اگر تلویزیون 4K دارید، می خوهید کنسول بخرید و 100 دلار اضافه هم دارید، قدرت کنسول و حجم حافظه دو برابر کنسول می تواند دلیل خوبی برای خرید باشد. هرچقدر بخواهید می توانید در مورد قدرت و مشخصات بحث کنید، ولی حقیقت این است که ما تفاوت چندانی در بازی های Pro ندیدیم. البته این امکان دارد که درآینده، بازی هایی که Pro را در نظر دارند ساخته شوند و این تفاوت ملموس تر شود.

PCMag

بدون شک این کنسول قوی تر و ارتقایی از PS4 هست. ولی، تفاوت زیادی بر روی بازی های پچ نشده برای این کنسول دیده نمی شود. در مورد بازی های پچ شده هم بایست بین چیز هایی مثل 4K و یا Frame Rate بالاتر انتخاب کنید، امکان انتخاب هر دو وجود ندارد. عدم عرضه HD Blue ray player خود یک نقطه منفی در این کنسول حساب می شود. این ارتقای سخت افزاری برای "حرفه ای ها" جالب است، ولی بقیه؟ نه چندان که ارزش سرمایه گذاری داشته باشد.

TechRadar

برای تازه وارد ها و کسانی که کیفیت و رزلوشن 4K برایشان مهم است این کنسول انتخابی بسیار عالی است. برای بقیه، احتمال زیادی وجود دارد که مزیت های این کنسول ارزش قیمت بیشتر را ندارد.

آخرین ویرایش:

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
یک بار دیگه هم میگم
بازی های انحصاری سونی از قدرت بیشتر pro استفاده میکنن.همین برای من کافیه برای خرید pro
البته من دو ماه پیش کنسولم رو فروختم و اماده شدم برای pro.
مجبوریم دیگه.چاره دیگه ای نداریم.

• Like
Reactions: ps3_360_wii

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
امیدوارم با این کارا برابری نسل بعد بهم نخوره یکی کنسولش یه تاریخ بده یکی یه تاریخ دیگه اون وقت هی با هم کل کل میکنن این کنسول بهتره یا اون کنسول بهتره مثل همین نسل شروع شه بهتره

آخرین ویرایش:

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,755
نام
مراد حلیمی
هنوز زوده قضاوت کردن ، بزارین gow4 بیاد اون وقت فرقشو میبینید
تو انحصاریهای پرگرافیک بله احتمال داره فرق زیاد باشه ولی مساله اینجاس بازی مثه همین gow4 در بهترین حالت اواخر ۲۰۱۷ منتشر میشه که این یعنی حداقل یک سال دیگه.

+

در کل فعلا و در این مقطع زمانی خرید pro برای اکثریت توجیه نداره(اون مایه دارا به کنار، جزو بحث ما نیستن)
چون اکثریت هنوز tv ای ندارن که 4k باشه و تفاوتا هم در حد همین رزولوشن و فریم که باید tv مناسبش رو داشت.
من خودم میخواستم ارتقا بدم به pro حداقل سال بعد اینموقع اینکارو می کردم که واقعا تغییرات محسوسی رو گرافیک بازیهای pro باشه و قیمت نمایشگر های4k هم معقول و قابل خریدتر شده باشه

در نتیجه تو این مقطع فعلی سونی مایه دارا رو نشونه گرفته و بازار هدف اونا هستن

.

آخرین ویرایش:

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,525
نام
علی
یادم نبود از کاربران قدر اینجا هستی با پست های بسیار پر مغز. فقط بهت بگم اگه فکر کردی می تونی با دیدن ویدیو ضبط شده ببینی تفاوت رو خیلی حرفه ای هستی. کلا همه سایت ها رو ول می کنن می چسبن به نظر شما ایشالا.

روشنفکر :

جوجه رو آخر پاییز میشمرن .

اگه فرقی نداشت خودت نمیخریدی.

• Like
Reactions: Ostad fariborz

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
امیدوارم با این کارا تواضع نسل بعد بهم نخوره یکی کنسولش یه تاریخ بده یکی یه تاریخ دیگه اون وقت هی با هم کل کل میکنن این کنسول بهتره یا اون کنسول بهتره مثل همین نسل شروع شه بهتره

میشه یه توضیح بدین منظورتون از «تواضع» در این جمله چی هست؟ من واقعا مفهوم تواضع نسل بعد رو نفهمیدم :| یعنی نسل بعد باید فروتن باشه؟
====================

به نظر من تا زمانی که تفاوت زیاد نباشه و بازیهای بهتری برای VR منتشر نشه (که به نظرم پرو بهتر میتونه VR رو پشتیبانی کنه) همین کنسول عادی برای اشخاصی مثل من که عشق گرافیک نیستن کافی هست

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
روشنفکر :

جوجه رو آخر پاییز میشمرن .

اگه فرقی نداشت خودت نمیخریدی.
من چون تازه 4K TV گرفتم و HDR هم داره دوست دارم ببینم چی فرقی داره. به جز این فقط چون یکی از دوستام قصد خرید دست دوم داشت منم گفتم فرصت بدی نیست اپگرید کنم. کسی نمی گه فرق نداره ولی فرقش در حدی نیست که نیاز باشه بخری، مخصوصا اگر 4k نداری، حداقل تو این برهه زمانی. اگر روزی تفاوت به حدی رسید که قابل لمس بود آره، اون موقع قیمتش هم میاد پایین تر.

آخرین ویرایش:

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
میشه یه توضیح بدین منظورتون از «تواضع» در این جمله چی هست؟ من واقعا مفهوم تواضع نسل بعد رو نفهمیدم :| یعنی نسل بعد باید فروتن باشه؟
====================

به نظر من تا زمانی که تفاوت زیاد نباشه و بازیهای بهتری برای VR منتشر نشه (که به نظرم پرو بهتر میتونه VR رو پشتیبانی کنه) همین کنسول عادی برای اشخاصی مثل من که عشق گرافیک نیستن کافی هست
تواضع معادل همون توازنه ، مثل شلغم معادل سیب چون از یک وزنن دیگه درسته :D
امروز بازار بودم خودم به خودم دست رد میزدم :D اصلا یه قیمتایی که روی چند نسل اخیرو سفید کرد ، اختلافایی بود که منهدم میشدی ، بگردم بازار تجارت ایرانو اعتماد به سقفو ، گفتم امشب کنسولو میزنم به برقو .. خودمو برق گرفت :D ، واقعا خجالت داره وقتی خودت میدونی هفته ی دیگه به همین قیمتی که میخوام میدیشو اعترافم میکنی چرا خو این کارت لامصبی رو نمیکشیو تو کف میزاریم شب جمعه ای 8-|:|:D چرا ؟؟؟
سقوط قیمتا منو کشته فقط یه هفته ۵۰۰ تا ۱ تومن میفته

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
تواضع معادل همون توازنه ، مثل شلغم معادل سیب چون از یک وزنن دیگه درسته :D
امروز بازار بودم خودم به خودم دست رد میزدم :D اصلا یه قیمتایی که روی چند نسل اخیرو سفید کرد ، اختلافایی بود که منهدم میشدی ، بگردم بازار تجارت ایرانو اعتماد به سقفو ، گفتم امشب کنسولو میزنم به برقو .. خودمو برق گرفت :D ، واقعا خجالت داره وقتی خودت میدونی هفته ی دیگه به همین قیمتی که میخوام میدیشو اعترافم میکنی چرا خو این کارت لامصبی رو نمیکشیو تو کف میزاریم شب جمعه ای 8-|:|:D چرا ؟؟؟
سقوط قیمتا منو کشته فقط یه هفته ۵۰۰ تا ۱ تومن میفته
کف قیمت چقدر بود؟

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
کف قیمت چقدر بود؟
۲.۷۰۰ موجود داشت ، بقیه هم میگفتن میاریم ، باورت نمیشه ۳.۴۰۰ قیمت میدادن مادر... ، خود اون کسی که موجود داشت گفت هفته بعد ۲ تومنم میدم !!! میخواستم لهش کنم به خدا . آخه بیشرف دارم میگم بیا ۲۱۰۰ بکش خلاص !! ، اصلا !!!! Reada. تو این بازار

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,525
نام
علی
من چون تازه 4K TV گرفتم و HDR هم داره دوست دارم ببینم چی فرقی داره. به جز این فقط چون یکی از دوستام قصد خرید دست دوم داشت منم گفتم فرصت بدی نیست اپگرید کنم. کسی نمی گه فرق نداره ولی فرقش در حدی نیست که نیاز باشه بخری، مخصوصا اگر 4k نداری، حداقل تو این برهه زمانی. اگر روزی تفاوت به حدی رسید که قابل لمس بود آره، اون موقع قیمتش هم میاد پایین تر.

مگه من غیر از این میگم ؟

واسه کسیکه 1080 میخواد استفاده کنه تغییر لازم نیست ولی اگه فریم میخواد چرا.

ماشالله ایران هم همه یا فریم میخوان یا تکسچر.

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
====================

اره اشتباه نوشتم معانی کلمات جابه جا کردم ببخشید منظورم این بود که برابر باشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر