PlayStation Days Gone

cyq3_1.png

بررسی بازی Days Gone

بازی Days Gone عنوانی جهان باز و سوم شخص ، همراه با ماجراجویی در سبک ترس و بقا است که توسط SIE Bend Studio در حال توسعه است و به صورت انحصاری برای PS4 در تاریخ 26م آپریل 2019 ، برابر با 6م اردیبهشت 98 منتشر خواهد شد . این عنوان آخرالزمانی 2 سال پس از وقوع یک بیماری هولناک و همه گیر رخ داده است ، تقریبا تمام بشریت را به کام مرگ کشانده و میلیون ها نفر را به "Freakers" تبدیل کرده است ، بازی دارای سیستم آب و هوایی پویا و چرخه شبانه روز می باشد . انجین بازی Unreal Engine 4 می باشد و از PS4 PRO پشتیبانی می کند .

1504_3.png

شخصیت اصلی بازی نامش دیکون است ، در تریلر بازی مشاهده کردیم دیکون همسرش سارا را به یاد می آورد که تنها خاطرات خوش او پس از پخش شدن ویروس است و احتمال مبتلا شدن سارا توسط این بیماری .
اکنون آخرالزمان ؛ دیکون عضو گروهی از موتورسواران است که دنیا برای آن‌ها در جاده‌ها خلاصه شده و دیگر زندگی و دوستی برایشان معنایی ندارد ، تنها چیزی که برای آن‌ها باقی مانده ، تلاش برای بقا در این دنیای بی‌رحم است . همه‌ جا پر شده از موجودات زامبی‌ مانند به نام فریکرها ، شهرها تبدیل به گورستان شده اند و بازماندگان به جنگلها و کوهها پناه برده اند ، موتور دیکون نقش اساسی در بازی ایفا خواهد کرد .
ناامیدی دیکون ، خاطرات تلخی که از گذشته برایش باقی مانده ، دنیای ضد قهرمانی که هر کس برای نجات جان خود دست به هر عملی می زند ، علتهایی که شخصیت پردازی دیکون را در طول بازی در بین بازیکنان قوی و قوی تر میکند .

iir2_2.png

وسیله نقلیه اصلی موتورسیکلت است ، با قطعاتی که در طول بازی به دست می آورید می توان به منظور افزایش سرعت ، دوام یا مانور نسبت به سایر پارامترها تغییرات ایجاد کرد ، بازیکن می تواند اهداف را با روشهای مختلفی پشت سر بگذارد ، از اختفا تا استفاده از سلاحهای گوناگون با بردهای متفاوت و تعامل با محیط . سیستم کرفتینگ در بازی باعث می شود بازیکن در قسمت آیتمها ، قادر به تولید موارد جدید برای بهبود کارایی مبارزه شود . مدیریت منابع از جمله مواردیست که بازیکنان را در طول بازی به چالش می کشد و در گیم پلی نقشی پررنگ خواهد داشت ، مانند تمام شدن سوخت موتورسیکلت ، حیوانات آلوده مانند خرس و گرگ در بازی حضور دارند که در بعضی موارد فرار ! ، منطقی ترین راه پشت سرگذاشتن این موجودات است .

76gn_giphy.gif
1fs5_giphy_(3).gif
bit_giphy_(2).gif

DIGITAL DELUXE EDITION

The full game downloadable from PlayStation Store , with a digital soundtrack and art book , three bike skins , the monkey wrench fast repair tool and a PS4 dynamic theme

iw1h_5.png

SPECIAL EDITION

The full game with a SteelBook case , a physical and digital artbook , the original soundtrack on CD, three drifter bike skins , the monkey wrench fast repair tool and a PS4 dynamic theme

hctb_6.png

Collector's Edition

The full game with a SteelBook case , the collector’s edition statue , six collector pins , a clothing patch , four decals and all the special edition content

cpji_4.png

Standard

The full game on Blu-ray Disc

oj9_days-gone-standard-bd-edition-two-column-01-ps4-05feb19nz_1549329195903.png

Last edited by a moderator:

'!|SNAKE|!'

کاربر سایت
Sep 4, 2011
725
نام
Soroush
بله فقط تو ایرانه که قیمت بازی بیشتر از نصف حقوق ادمه بایدم متای زیر ۸۰ رو خط بزنه
بحث اقتصادی رو باید گذاشت کنار چون همین الان خیلیا یا اکانت هکی استفاده میکنن یا شیرینگ یا ظرفیتی (مثلا ظرفیت یک اخرین بازی روز الان ۶۰ تومنه ) یا تو pc میشه رفت .
یه نفر با توجه به بودجه اش در مورد بازی نظر نمیده مثلا من چون دستم به زلدا نمیرسه باید بگم خوب نیست ؟
اگر منطقت بخواد این باشه که بازی زیر ۸۰ باید خط بخوره باید بگم شما این بازیا رو از دست دادی :
Prey,oxenfree,until dawn,south park,life bts,throne breaker ,alien, banner saga ,Detroit ,....
وخیلی عناوین خوب دیگه .

mahabad

کاربر سایت
Dec 14, 2010
1,427
نام
رحمان
خدایی تو متا اون نمره ایی و که گرفته (۷۱) فقط به خاطر انحصاری بودنو نام سونیست دقیقا شبیه فارکرای تو حالت سوم شخص . خیلی تکراری.اوپن ورد مزخرف.کنترل موتور مزخرم اسلحهاش چرت.۳ ساعته بازی میکنم هیچ هیجانی نداره . چقدر باگ داره .تو یه کلام بدترین بازی سونی

• Like
Reactions: kamyy

reza_cowboy

کاربر سایت
Jan 31, 2012
1,177
نام
رضا
بازیو شروع کردم اولین چیزی که نظرمو جلب کرد سنگینی گیم پلی بازی هست که واقعا چسبید!!!
بازی چیز جدیدی نداره تا این چند ساعتی که جلو رفتم ولی تو تمام قسمتها واقعا نرمال کار کرده و لذت میده....یه حالتی بازی مخلوطی از tlou و mad max هستش و فقط بجا ماشین موتور داری!!!

mahabad

کاربر سایت
Dec 14, 2010
1,427
نام
رحمان
خدایی تو متا اون نمره ایی و که گرفته (۷۱) فقط به خاطر انحصاری بودنو نام سونیست دقیقا شبیه فارکرای تو حالت سوم شخص . خیلی تکراری.اوپن ورد مزخرف.کنترل موتور مزخرم اسلحهاش چرت.۳ ساعته بازی میکنم هیچ هیجانی نداره . چقدر باگ داره .تو یه کلام بدترین بازی سونی
بعد از کمی بیشتر بازی کردن نظرم عوض شد:-SS:-SS:-SS:-SS:-SS
بازیش خوب شده فقط یکم باگ داره نمیدونم براش اپدیت اومده یا نه که این مشکلاتو حل کنه

• Like
Reactions: (STALKER) and kamyy

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
اینکه فروش عالی بازی رو خیلی بخاطر سبک بازی بدونیم درست نیست تاثیر داره ولی نه اینقدر , تو همین سبک SOD2 و نمونه های دیگه ای هست که فروش موفقی نداشتند و اگر هم داشتند موقت بوده مثلا روزای اول ریلیز ولی دیزگان بعد سه هفته همچنان فروش خیلی عالی و بیش تر از انتظار داشته (هنوزم آمازون رو چک میکنم در UK با وجود اومدن بازی های جدید اول هست و US هم رتبه بالایی داره) حتی تو ژاپن که آمارش کاملا غیرقابل پیش بینی و عجیب غریب خوب بوده ! دلیلش غیر از سبکش اینه که بازی کلا خوش ساخته و گرافیک چشم نوازی هم داره و گیمرهایی که تریلرها رو دیدن جذب شدن و مهم تر از اون بعد از تجربه بازی عکس العمل گیمرها خیلی خوب بوده تازه با توجه به نقدهایی که داشت این موضوع که اکثرا خوششون اومده خیلی مهمه , همین الان یوزراسکور بازی 81 هست که نشون میده رضایت گیمرها رو داشته و همین باعث میشه فروشش مقطعی نباشه و اونایی هم که بازی نکردن توسط دوستاشون که بازی کردن تشویق میشن برا تجربه دیزگان . نکته دیگه هم که یکی از دوستان گفت اینه که کلا اعتماد نسبت به بازی های سونی خیلی بالا رفته و از اواسط نسل قبل کم کم جا افتاد + تبلیغات خوبی که انجام میدن

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
تبلیغات برند سونی سبک بازی مهمترین دلیل فروش بازی هستن در مورد بیشتر فروختن بازی به نسبت به مثلا گاد تو ژاپن هم سبک بازی صد درصد بیشتر تاثیر داشته در کنار بقیه چیزا وگرنه گاد کم IP نبود همین چند وقت پیش یـ New IP بی نام و نشان به نام World War Z در عرض یک هفته یـ میلیون نسخه رو رد کرد صد درصد سبکش تو فروشش تاثیر داشته ! در مورد یوزر اسکور هم بگم که بعله کامیونیتی سونی تو اینترنت خیلی فعال هستن دیگه همینجا خیلی هستیم بقیه جاها که دیگه هیچی همه میرن اونجا تو سایت متا نمره میدن که یـ جورایی حمایت کنن از بازی وگرنه خیلی بازی های دیگه هستن در همین حد کیفیت ولی خوب چون کامیونتی به اون صورت بزرگ و پی گیر ندارن واسشون زیاد مهم نیست و اصلا نمره نمیدن برا بازی ! در کل اینجور مواقع تبلیغات حرف اول رو میزنن و نمره متا خیلی کم تاثیر داره واسه یـ برندی مثل سونی .....

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,276
نام
مهدی
بعد از 15 روز سر و کله زدن با این شاه کار چیزی در حدود 9 ساعت در هر روز بالاخره تمام مراحل اصلی و فرعیش رو به طور کامل به پایان رسوندم.چقدررررر چسبید ! برای بار میلیونم بهم ثابت شد نباید سر سوزنی به این متاها و نظرات بیخود یکثری از منتقدها گوش کرد ! بازی نکات منفی و مثبت بسیار مخلوطی داره جوری که هر خوبیش یه عیبش رو میپوشونه و بلعکس که اگر بخوام خلاصه بگم:
در درجه اول به خاطر طولانی بودم بازی واقعا باید چندین ساعت پاش بشینین که بتونین ارتباط باهاش بگیرید چون شخصیت اصلی بازی یعنی دیکون بسیار شخصیت عمیق و پخته ای هست و اینقدر صداگذاریش در طی مراحل داستانی , مراحل فرعی , گشت گذار در مپ , نوع کشتن دشمن انسان و فریکر یا حتی نوع مبارزه ی انتخابیتون یعنی مخفی کاری یا تحاجمی اینقدر دیالوگ و بالا پایینی صداش با ظرافت و متنوع کار شده که برای من یکی از بهترین شخصیت های طول دوران گیمریم هست و ارتباط بسیار عالی ای باهاش برقرار کردم و امیدوارم دیزگان تبدیل به یه فرانچر همیشگی بشه.داستان هرچند کلیشه ای اما به شدت جذاب و درگیر کننده طراحی شده که اینقدر خوب بهش پرداختن که 6ساعت کات سین براش گذاشتن و اگر کمی انگلیسیتون خوب باشه تا اخر مشتاق نگهتون میداره.
گیم پلی بازی کارهای آنچنان متنوعی نداره و بیشتر تسخیر کمپ های دشمن یا اتش زدن لانه فریکرها و کلاغ ها هستن یا نجات دادن یه شخص.نکته ای که این وسط وجود داره و باعث کششتون به بازی میشه تنوع بسیار عالی محیطها و اتمسفر و به خصوص پاداش این کارتون هست که بهتون تعلق میگیره.مپ به چند قسمت تقسیم شده و هر بخشش دست یه کمپ خودی هست.هر کمپ با انجام دادن ماموریت های فرعیش پول و اعتبارش مختص به منطقه خودشه و هر کمپ روی یه آپگرید خاص تخصص داره.یه کمپ بهتون سلاح های قدرتمند میده و یه کمپ موتور رو اپگرید میکنه.شما نمیتونید پول و اعتبار یه کمپ رو در کمپ دیگه خرج کنید و همین مساله باعث تشنه شدنتون به انجام کارهای یکنواخت میشه.
همچنین اسکیل های بازی که به مرور یه وسیله پاداش xp هاتون باید بازشون کنید باوجود متنوع بودن اما فقط بعضی هاشون تاثیر محسوس توی گیم پلی میذارن پس حتما بدونید کدوم ها رو باید اول انلاک کنید و توی اولویت بزارید.
ابتدای بازی موتور سواری خیلی بد هست اما رفته رفته با اپگرید کردنش چنان عالی و نرم روان و قدرتمند میشه که اصلا دوس ندارید ازش پیاده بشید البته لازمش رفتن ماموریت های فرعیه که هم درجه اعتبارتون توی کمپ خودی مخصوص موتور بره بالا و هم پول بابت آپگرید کردنش داشته باشید.نکته بعدی آب و هوای داینامیک فوق العاده ی بازی هست که در کنار گرافیک بسیار ناب بازی محیط های بسیار زیبا و لذت بخش به خصوص به معنی واقعی کلمه آخرو زمانی خلق کرده که واقعا باید تیم سازنده رو در این باره تحسین کرد چون انتقال جو آخرزمانی و اتمسفر خوفناکش کار مشکلی هست.
گان پلی بازی معمولی هست و اگر اپگرید نکنید شوتینگش رو واقعا عذاب آور میشه چون حتی میزان مهمات , فوکوس یا رنج دور برد اسلحه توی اپگریدهاست !
نگران سختی مراحل حجوم زامبی ها که 200تا همزمان میریزه سرتون هم نباشید چون اگر خیلی بخواید بمیرید بازی ازتون سوال میکنه اگر نمیتونید از پسش بربیاید میتونید اسکیپش کنید و شما حق انتخاب بله یا خیر رو دارید.
در کل من به بازی نمره 9 رو میدم و اون یک نمره رو سرجمع به خاطر کمی یکنواختی که البته با اپگریدهای عالی جبران میشه و کمی لودینگ ابتدایی طولانی(وسط بازی لودینگ کوتاه هست) کم میکنه.باگ ها ازاد دهنده نیست چون یوبیسافتم همش باگه.توی کنسول پرو با اخرین اپدیت هم افت فریم بازی نداره چون مدل معمولی رو نمیدونم.
استادیو bend در حد خودش به بهترین شکل ممکن از پس وظیفش بر اومد و مطمنم در آینده بسیار موفق تر از الان ظاهر خواهد شد.

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,505
اون قسمت کمپ ها یه چیزی شبیه mad max هست پس؟ درسته؟
و موتور سواری اینم مثل ماشین سواری اون حال میده (چون mad max برای من بهترین ماشین سواری تو بازی های این سبکی رو داشت)

• Like
Reactions: kamyy

reza_cowboy

کاربر سایت
Jan 31, 2012
1,177
نام
رضا
و موتور سواری اینم مثل ماشین سواری اون حال میده (چون mad max برای من بهترین ماشین سواری تو بازی های این سبکی رو داشت)
موتور سواری اوایلش یجوریه که شاید زده بشی ولی وقتی یکم پیشروی کنی وابسته میشی بهش وقتی ارتقاش بدی....دقیقا مثل مدمکس سوخت کم میاری که باید باک موتورو پرش کنی یا اگه ضربه خورد خودت بپری پایین تعمیرش کنی.
هدفگیری از رو موتور هم خیلی ساده و لذتبخشه و اصلا دست و پا گیر نیست.
تو کمپها باید اعتبار کسب کنی با انجام ماموریت یا کسایی که تو محیط باهاشون روبرو میشی رو معرفی کنی به کمپ مورد نظرت

• Like
Reactions: kamyy and mac man

'!|SNAKE|!'

کاربر سایت
Sep 4, 2011
725
نام
Soroush
نه نمیشه گفت شبیه مد مکسه کمپ گرفتناش اما بیشتر شبیه فارکرای سوم شخص هست . میتونی مخفی کاری یا اکشن بری و بگیریشون و جدای xp یه سری دستور کرفت بگیری .
موتور سواری بازی اوایل زیاد جالب نیست اما با اپگرید و خو گرفتن باهش خیلی لذت بخش میشه .
کلا اگر با عناوین اوپن رابطه برقرار میکنی حتما بگیر .

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
خب بازیو تمام کردم میخوام بدور از فن بازی و اینکه چه استودیویی ساخته میخوام نقد کنم و نمره بدم
این بازی متاسفانه زیر بلند پروازهایی سازنده له شد اگه بازی خطی بود راحت بالای 80 میتونست توی متا نمره بیاره متاسفانه سازنده فک میکردن هرچی بیشتر کش بدن و بازیو طولانی تر کنن و کاتسین بچپونن داخل بازی نمره بالاتری میگیره این اپن ورلد شدنم که شده کابوس بازی‌ها، متاسفانه ماموریت‌های بازی بعد یه مدت تکراری میشن و این داستانه که باعث میشه آدم بازیو ادامه بده گرافیک بازی و صداگذاری بازی جز نقاط قوت بازی حساب میشه شخصیت دیکون یه جور شوخ طبعی خاصی مثل نیتان داره سارا هم که آدم میبینتش یاد النا میوفته بازی کلا در همه ضمینه ها تقلید کرده، بخش موتورسواری هم خوب در اومده متاسفانه در بخش فنی و باگ بازی خوب پولیش نشده و با آپدیت های متعدد همچنان شاهد باگ هستیم هوش مصنوعی هم که بعضی جاها خوبه بعضی جاها نه، بازی پر از کاتسین های متعدد و حوصله سربر هست شوتینگ بازی زیاد جالب نیست متاسفانه تو کارگیری دکمه ای نیست برای این منظور باید بازدن دایره خم بشید برید پشت کاور و کامل بچسبید که اگه چند سانتی متر هم فاصله داشته باشید هم باز دمیج میخورید، شخصیت پردازی کاراکترها هم خوبه
نمره من 6.8
بازم میگم بازی پتانسیل بالایی داره فقط حیف که این وسط قربانی بلند پروازی سازنده شد، بازی درسته تکراری میشه ولی اونجور نیست که از تمام کردنش صرف نظر کنید کلا بازی کامل متوسطی هست

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
بنظرم یکی از دلایل فروش خوب این بازی تایم مناسب ریلیز بازی توسط سونی هست و اون تاخیری که بازی داشت خیلی کمک کرد به این قضیه
فقط زمان مناسب پارامتر نیست خبرش جایی خوندم سونی چند میلیون دلار فقط خرج تبلیغات برای بازی کرده در برنامه های مهم تلویزیونی بین مسابقات پخش بشه

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
فقط زمان مناسب پارامتر نیست خبرش جایی خوندم سونی چند میلیون دلار فقط خرج تبلیغات برای بازی کرده در برنامه های مهم تلویزیونی بین مسابقات پخش بشه
من که گفتم یکی از دلایلش
در هر صورت همین که بازی شکست مالی نخورد خیلی خوبه وگرنه مثل استودیو اولوشن ممکن بود توسط سونی درش تخته بشه لول

mahabad

کاربر سایت
Dec 14, 2010
1,427
نام
رحمان
دیشب بازی رو تموم کردم .4 روزه هر روز 10 ساعت بازی کردم دیروزم از 8 صبح بازی کردم تا 1:30 شب که میشه 17 ساعت در مجموع 50 ساعتی بازی کردم
اولش نظر دادم یه بازی چرته که زود قضاوت کردم. اولاش کنترل موتورو ... یکم سخته ولی با کمی پیشروی تو بازی و اپگرید خیلی راحت میشه بازی میاد دست ادم .
خودم کلا اهل بازیهای ترسناک نیستم چون واقعیتش از اینجور بازیا خیلی میترسم . 23 ساله که کلا دارم بازی میکنم . از days gone هم یکم میترسیدم مخصوصا وقتی تنهایی با موتور تو جنگل گشت میزدی
ولی در کل یه شاهکار دیگه برای سونی . تجربه این بازی حال میده:hearteyes::hearteyes::hearteyes::hearteyes::hearteyes:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر