طرفداران ژانر JRPG

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
با توجه به ابعاد پروژه ریمیک 7 من خیلیییی بعید میدونم حالا حالا ها خبری بشه.
شخصا امیدوارم یه اسپین آف یا کلا یه اف اف غیر شماره دار بسازن با یه تیم تازه کار ولی با استعداد.
مگه می‌خوان نیر یا ایندی بسازن ! درسته فاینال خوار ذلیل شده ولی یه زمانی بزرگترین فرانچایز صنعت بود!

این کارا هیچ کمکی به سری نمیکنه ، اتفاقا اگه میخوان نسخه های فرعی یا خلاقانه با استقبال مواجه بشه ، باید اول با یه نسخه بزرگ و دهن پر کن شکوه فرانچایز رو بهش برگردونن!

یعنی کل کمپانی رو تعطیل کنند تا چند شماره هفت تموم شه؟

Fallen God

کاربر سایت
Jun 1, 2011
128
نام
Soshy
مگه می‌خوان نیر یا ایندی بسازن ! درسته فاینال خوار ذلیل شده ولی یه زمانی بزرگ ترین فرانچایز صنعت بود!

این کارا هیچ کمکی به سری نمیکنه ، اتفاقا اگه میخوان نسخه های فرعی یا خلاقانه با استقبال مواجه بشه ، باید اول با یه نسخه بزرگ و دهن پر کن شکوه فرانچایز رو بهش برگردونن!

نمیدونم منظورت از عبارت "مگه میخوان نیر بسازن" چی بود ولی به فال نیک میگیرم. :D
والا نسخه های فرعیش مثل همین تایپ زیرو و یا اصلا کمی عقب تر بریم، تاکتیکس، بسیار موندگار شدن. اتفاقا من فکر میکنم بهترین مسیره برای این سری. ملت تجربه خوشی با 15 و گستردگی پروژه ش نداشتن.
اسکوئر اینکس بار ها ثابت کرده هرچی بیشتر به چیزی توجه کنه بیشتر بهش گند میزنه. (از آخرین نسخه های دئوس اکس و توم رایدر بگیر بیا تا همین اف اف خودمون).

کمپانی هم آیپی و فرانچایز زیاد داره بیکار نمیمونن غصه نخور. :D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
نمیدونم منظورت از عبارت "مگه میخوان نیر بسازن" چی بود ولی به فال نیک میگیرم. :D
والا نسخه های فرعیش مثل همین تایپ زیرو و یا اصلا کمی عقب تر بریم، تاکتیکس، بسیار موندگار شدن. اتفاقا من فکر میکنم بهترین مسیره برای این سری. ملت تجربه خوشی با 15 و گستردگی پروژه ش نداشتن.
اسکوئر اینکس بار ها ثابت کرده هرچی بیشتر به چیزی توجه کنه بیشتر بهش گند میزنه. (از آخرین نسخه های دئوس اکس و توم رایدر بگیر بیا تا همین اف اف خودمون).

کمپانی هم آیپی و فرانچایز زیاد داره بیکار نمیمونن غصه نخور. :D
اصلا نمیگیری منظور منو ، داریم در مورد فاینال فانتزی شماره دار بعدی حرف می‌زنیم !

وگرنه خوب منم میتونم بگم ، دیگه از این به بعد تمام تمرکز کمپانی میتونه روی اونجرز باشه، اصلا چرا تا این ابر قهرمان های بفروش هستن ، اسکوار باید بازی دیگه ای بسازه =))

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
یه کم غر زدیم سر سونی که اهمیت نمی‌ده ، ولی خوب یه کارایی دارن میکنن

The June 2019 issue of Official
PlayStation Magazine UK has a 10-page feature on Granblue Fantasy action RPG Granblue Fantasy: Relink and fighting game Granblue Fantasy: Versus, which shares a few new tidbits of information on each title.

اول از همه، مثل اینکه پلاتینیوم خودش پروژه رو ترک کرده ! و دست اینا رو گذاشته تو حنا ! فکر کنم دلیل اینکه بازی رفت تو سکوت و احتمالا از زمان بندی عقب افتادن همین موضوع باشه!

While Platinum Games left the project earlier in 2019, the bulk of what it built remains, including the level layout, character animation, and fighting systems.

خود گیماتسو هم قرمز کرده این تیکه رو ، همون موقع هم گفتم این همه هندونه ای که پلات گذاشته زیر بغلش از پس همشون بر نمیاد ، خصوصا وقتی که شایعات نیر ۲ اومد!

Each character has their own fighting style and is tied to a certain weapon or weapon type.

این که طبیعیه ، فقط اون بخش که سلاح ها چقدر تفاوت ایجاد میکنن می‌تونه جذاب باشه!

The game progresses in a mostly linear fashion, but there will be additional activities. “You can pick up side-quests from the towns you visit along the way, and come and
go between them as you please,”

فکر کنم بیشتر. منظورش اینه که بازی اوپن ورلد نیست و محیط ها وسیع نیستن ، نه اینکه بازی خطیه , یه جورایی مثل woff باید باشه! که خیلی خوبه

according to director Tetsuya Fukuhara.
Towns also act as lobbies where you can team up with other players online and take on missions. (You can also play solo, with the rest of the four-person party being AI-controlled.)
اینم که بهترین بخششه، هر چند که چهار تا رفیق درست حسابی نداریم بازی رو بخرم ، با هم بریم ! خیلی حال میده !

آخرین ویرایش:

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,260
نام
محمد
مگه می‌خوان نیر یا ایندی بسازن ! درسته فاینال خوار ذلیل شده ولی یه زمانی بزرگترین فرانچایز صنعت بود!

والا با این سودی که دارن با 14 میکنن، تعجب نکن اگه 16 هم تماما انلاین باشه:D:-"

• Like
Reactions: vaan 2

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,094
نام
مــاکــان
Oninaki دموش برا استیم اومده، اونقدری که بازی کردم خوشم اومد.
خوراک اینه که لش کنی رو مبل/صندلی با گیم پد بازی کنی.
البته 45 دلار هم بنظرم کمی زیاد میاد، اما تو تخفیفات بعدی استیم حتما چشم بهش هست.

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,368
نام
علی
Oninaki دموش برا استیم اومده، اونقدری که بازی کردم خوشم اومد.
خوراک اینه که لش کنی رو مبل/صندلی با گیم پد بازی کنی.
البته 45 دلار هم بنظرم کمی زیاد میاد، اما تو تخفیفات بعدی استیم حتما چشم بهش هست.
منم یکم دموشو بازی کردم به نظر خیلی خوب باشه. از بازی قبلی توکیو آر پی جی زیاد خوشم نیومد! حوصلم نکشید تا تهش برم!:|

Fallen God

کاربر سایت
Jun 1, 2011
128
نام
Soshy
فایرامبلم هم امروز ریلیز شدو طبق انتظار ترکوند. :D بازیی که همین 9 سال پیش میخواستن پروندشو ببندن الان در خط مقدم آیپیای نینتندو قرار داره که جالبه واقعاً.
من که سوییچ ندارم ولی دوستانی که دارن بازی کنن نظرشونو بگن.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
What should I play first? Final Fantasy X/X-2 or Final Fantasy XII Zodiac Age?

جدا چرا این کامیونیتی آدم بشو نیست ! طرف فقط یه سوال ساده پرسیده، جوابشو بده

این رسالت فاجعه بار که ثابت کنن شماره ای که دوست داشتن بهترین نسخه سری هست که به همین جا ختم نمیشه و حتما باید ثابت کنم که باقی نسخه ها افتضاح هستن!

یعنی فقط و فقط تو کامیونیتی ff همچین چیزی میبینم!

شما gta رو ببینی مثلاً من هیچوقت ندیدم فن پنج بیاد بگه سن آندرس یا وایس سیتی اشغالن !

حتی jrpg های مثل پرسونا ، شما این نزاع رو بینشون نمی‌بینی

هیلو ، گیرز ، انچارتد زلدا ، ماریو و و و !

فقط همین فایناله که این شکلیه و فن بیسش شدیدا معیوبه!

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
113152

خب Fire Emblem: Three Houses بعد 60 ساعت تموم شد! مسیر Golden Deers البته
گفتم کجا در موردش بنویسم... دیدم بخش نینتندو که مرده، بقیه بخش ها هم که مزاحمیم
یاد این جا افتادم...به صورت تکنیکی، بازی JRPG نیست و SRPG ـه ولی چون ژاپنی ها ساختن و یخورده انیمه ایه همین جا میذارمش :D

احتمال زیاد در مورد فایر امبلم بدونید ولی من یکم توضیح میدم، خیلی کوتاه
فایر امبلم یه بازی استراتژیک شطرنج ماننده که توش میگیرید مرحله اول یه سری راهزن شتک می کنید، مرحله آخر هم یه اژدها رو پایین می کشید... این مابین ـشه که عموما بی هر نسخه فرق می کنه :D

تجربه من با فایر امبلم به نسخه GBA و Awakening بر میگرده... که هیچ کدوم رو بیشتر از دو ساعت بازی نکردم چون کنسول شون رو نداشتم
ولی از همون مدت کوتاه میدونستم با استایل شطرنجی بازی میتونم حال کنم
Wargroove هم اول امسال ما رو گرم کرد که این هفته مستقیم بریم سراغ پرچمدار این سبک

بازی برام 9.5 از 10 ـه حقیقتا... نمره رو اول بدم بعد بحث کنیم چرا این قدر خوبه بازی :x

113154

اول این که اگه FFTactics باز و اینایید با درجه سختی Hard و مود Classic بذارید که اصل بازی تو این حالته
درجه سختی بازی کلا بالانسه و اشتباه کنی له میشی تو مود نرمال هم، ولی چون Divine Pulse دارید و میتونید زمان رو عقب برگردونید، بذارید رو Hard که واقعا له شید و تو مصرف DP احتیاط به خرج بدید

خب وارد بازی شیم

داستان بازی واقعا محشره... انتظار نداشتم... توییست های خوب، دنیای پرجزئیات، کات سین های باحال(نه اندازه پرسونا باحال) حماسی، با کلی وقایع تاریک و تم های سیاسی مذهبی و...
بهتر از همه شخصیت هان، چه فرعی چه اصلی. اکثرا همشون یه تیپ مشخص اند و سریع می فهمی... مثلاً رافائل یه پسر گنده خوشحال شکموئه... ولی همین تیپ خیلی قشنگ وا میشه. برای همین موجودی مثل Lorenz هم تا آخر داستان آروم آروم دوست داشتنی میشه. بیشترش هم به خاطر Support Conversation هایی که بین هر شخصیت در جریانه، قشنگ ذهنیت هر کدوم رو وا می کنه و یه جورایی مثل Confidant ها عمل می کنه.
یه عامل دیگه هم این وسط دوبله خفن "انگلیسی" بازیه... با این که از همون معرفی بازی میخواستم ژاپنی برم بازی رو، هر چی به عرضه نزدیک شدیم فهمیدم چقدر تیم لوکالیزیشن بازی خفن عمل کردن و بعدا هم مقایسه کردم دیدم مخصوصا تو شخصیت های فرعی، صداهای انگلیسی خیلی بهتر بهشون میاد تا ژاپنی.
البته تم اروپایی بازی تو این زمینه بی تاثیر نیستش خدایی.

113160 113161 113162

گیمیک این یکی فایر امبلمه اینه که شما این دفعه استاد یه آکادمی اید... چرا استاد آکادمی اید... چمیدونم مادر روحانی کلیسای مادر آکادمی بهت نظر داره و از این چیزا... طولانیه قصه اش...
بعد شما می تونید برخلاف روند گیم پلی استراتژیک همیشگی فایر امبلم، آخر هفته بزنی زیر همه چی بری تو آکادمی چرخیدن...>:D<
یه حس پرسونا مانند خوبی داره این بخش و خوبیش اینه خیلی هم پرسونا نیست... شما تو پرسونا نمی تونید با شاگردات چایی بخوری جوک بگی میتونی؟ :D (شاید بتونی، من پرسونا 4 رو بازی نکردم :D ولی خب در هر صورت تو پرسونا شما همیشه شاگرده اید :D)
کلا این حس استادی خوب به گیم پلی منتقل شده...باز جای کار داره البته آخر بازی که یکم همه چی داغ تر میشه شما هم همزمان متوجه می شید دیگه چیزی نمونه که به شاگداتون یاد بدید، در نتیجه فقط میرید جنگ و کمتر آخرای بازی خسته میشید
گفتیم آموزش... هز کدوم از دانش آموزای شما یه سری مهارت خاص داره... ولی لزومی نداره حتما طبق همون مهارت بهش آموزش بدید
این جاست که یه بخش عظیمی از فان بازی شروع میشه>:)>:)>:)

113153

خود مبارزه ها هم که همون فایر امبلم همیشگیه، فقط دیگه Weapon Triangle رو نداره... عوضش یه سری کلاس و مهارت اضافه شده و گُردان دارید و بیشتر شبیه جنگه و...
اصلش آهنگ مبارزه است... قشنگ سر یه سری از ماموریت ها لرزه به اندام میندازه این قدر خوبه :x

و این که دیگه سرتون رو درد نیارم، به شدت با بازی حال کردم و قطعا یه دور دیگه رو با Blue Lions میرم تا ببینم دیمیتری بدبخت چشه :D

Fallen God

کاربر سایت
Jun 1, 2011
128
نام
Soshy
View attachment 113152

خب Fire Emblem: Three Houses بعد 60 ساعت تموم شد! مسیر Golden Deers البته
گفتم کجا در موردش بنویسم... دیدم بخش نینتندو که مرده، بقیه بخش ها هم که مزاحمیم
یاد این جا افتادم...به صورت تکنیکی، بازی JRPG نیست و SRPG ـه ولی چون ژاپنی ها ساختن و یخورده انیمه ایه همین جا میذارمش :D

احتمال زیاد در مورد فایر امبلم بدونید ولی من یکم توضیح میدم، خیلی کوتاه
فایر امبلم یه بازی استراتژیک شطرنج ماننده که توش میگیرید مرحله اول یه سری راهزن شتک می کنید، مرحله آخر هم یه اژدها رو پایین می کشید... این مابین ـشه که عموما بی هر نسخه فرق می کنه :D

تجربه من با فایر امبلم به نسخه GBA و Awakening بر میگرده... که هیچ کدوم رو بیشتر از دو ساعت بازی نکردم چون کنسول شون رو نداشتم
ولی از همون مدت کوتاه میدونستم با استایل شطرنجی بازی میتونم حال کنم
Wargroove هم اول امسال ما رو گرم کرد که این هفته مستقیم بریم سراغ پرچمدار این سبک

بازی برام 9.5 از 10 ـه حقیقتا... نمره رو اول بدم بعد بحث کنیم چرا این قدر خوبه بازی :x

View attachment 113154

اول این که اگه FFTactics باز و اینایید با درجه سختی Hard و مود Classic بذارید که اصل بازی تو این حالته
درجه سختی بازی کلا بالانسه و اشتباه کنی له میشی تو مود نرمال هم، ولی چون Divine Pulse دارید و میتونید زمان رو عقب برگردونید، بذارید رو Hard که واقعا له شید و تو مصرف DP احتیاط به خرج بدید

خب وارد بازی شیم

داستان بازی واقعا محشره... انتظار نداشتم... توییست های خوب، دنیای پرجزئیات، کات سین های باحال(نه اندازه پرسونا باحال) حماسی، با کلی وقایع تاریک و تم های سیاسی مذهبی و...
بهتر از همه شخصیت هان، چه فرعی چه اصلی. اکثرا همشون یه تیپ مشخص اند و سریع می فهمی... مثلاً رافائل یه پسر گنده خوشحال شکموئه... ولی همین تیپ خیلی قشنگ وا میشه. برای همین موجودی مثل Lorenz هم تا آخر داستان آروم آروم دوست داشتنی میشه. بیشترش هم به خاطر Support Conversation هایی که بین هر شخصیت در جریانه، قشنگ ذهنیت هر کدوم رو وا می کنه و یه جورایی مثل Confidant ها عمل می کنه.
یه عامل دیگه هم این وسط دوبله خفن "انگلیسی" بازیه... با این که از همون معرفی بازی میخواستم ژاپنی برم بازی رو، هر چی به عرضه نزدیک شدیم فهمیدم چقدر تیم لوکالیزیشن بازی خفن عمل کردن و بعدا هم مقایسه کردم دیدم مخصوصا تو شخصیت های فرعی، صداهای انگلیسی خیلی بهتر بهشون میاد تا ژاپنی.
البته تم اروپایی بازی تو این زمینه بی تاثیر نیستش خدایی.

View attachment 113160View attachment 113161View attachment 113162

گیمیک این یکی فایر امبلمه اینه که شما این دفعه استاد یه آکادمی اید... چرا استاد آکادمی اید... چمیدونم مادر روحانی کلیسای مادر آکادمی بهت نظر داره و از این چیزا... طولانیه قصه اش...
بعد شما می تونید برخلاف روند گیم پلی استراتژیک همیشگی فایر امبلم، آخر هفته بزنی زیر همه چی بری تو آکادمی چرخیدن...>:D<
یه حس پرسونا مانند خوبی داره این بخش و خوبیش اینه خیلی هم پرسونا نیست... شما تو پرسونا نمی تونید با شاگردات چایی بخوری جوک بگی میتونی؟ :D (شاید بتونی، من پرسونا 4 رو بازی نکردم :D ولی خب در هر صورت تو پرسونا شما همیشه شاگرده اید :D)
کلا این حس استادی خوب به گیم پلی منتقل شده...باز جای کار داره البته آخر بازی که یکم همه چی داغ تر میشه شما هم همزمان متوجه می شید دیگه چیزی نمونه که به شاگداتون یاد بدید، در نتیجه فقط میرید جنگ و کمتر آخرای بازی خسته میشید
گفتیم آموزش... هز کدوم از دانش آموزای شما یه سری مهارت خاص داره... ولی لزومی نداره حتما طبق همون مهارت بهش آموزش بدید
این جاست که یه بخش عظیمی از فان بازی شروع میشه>:)>:)>:)

View attachment 113153

خود مبارزه ها هم که همون فایر امبلم همیشگیه، فقط دیگه Weapon Triangle رو نداره... عوضش یه سری کلاس و مهارت اضافه شده و گُردان دارید و بیشتر شبیه جنگه و...
اصلش آهنگ مبارزه است... قشنگ سر یه سری از ماموریت ها لرزه به اندام میندازه این قدر خوبه :x

و این که دیگه سرتون رو درد نیارم، به شدت با بازی حال کردم و قطعا یه دور دیگه رو با Blue Lions میرم تا ببینم دیمیتری بدبخت چشه :D
ممنون از توضیح مفصل و شیرینت. :D
یکی از دوستان هم بازی کرده بود میگفت کمپینش یکم کوتاهه، جالب شد گفتی 60 ساعت بازی کردی؛ حالا نمیدونم این شصتا زیرو بم بازیو درآوردی یا نه.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
ممنون از توضیح مفصل و شیرینت. :D
یکی از دوستان هم بازی کرده بود میگفت کمپینش یکم کوتاهه، جالب شد گفتی 60 ساعت بازی کردی؛ حالا نمیدونم این شصتا زیرو بم بازیو درآوردی یا نه.

راستش آره... کمپین بازی اگه بخوای فقط کمپین بازی رو بری به نسبت کوتاهه...
ولی خب دو نکته
بازی 4 تا کمپین داره :D 4 تا پایان نه! 4 تا کمپین!
نکته دوم اینه که اگه بخوای سرتو بندازی پایین ماموریت های اصلی رو بری، مخصوصا بعد از تایم اسکیپ بازی یهو می بینی دارن نیروهات هندل میزنن تپ و تپ شهید میشن و وان هیت میشن. پس گرایند کردن واقعا پیشنهاد میشه و بازی خیلی راه های خوبی برای گرایند گذاشته
اتفاقا یه سری از مراحل فرعی و ماموریت های Paralouge اش(که داستان های فرعی بازی رو میگن) اتفاقا یک طراحی نقشه و سناریوهایی دارن که نفس منم گرفت یه جاهاییش :D

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,368
نام
علی
با تشکر و قدردانیه خیلی عمیق از توکیو آر پی جی، توف تو این شانس!:| من رو طلا بزارم خاک میشه:| یکم علاقه به این بازی نشون دادم متاش رفت تو دیوار:| خوبه کم بود اگه زیاد ابراز علاقه کرده بودم الان متا قرمز بود:|

Fallen God

کاربر سایت
Jun 1, 2011
128
نام
Soshy
با تشکر و قدردانیه خیلی عمیق از توکیو آر پی جی، توف تو این شانس!:| من رو طلا بزارم خاک میشه:| یکم علاقه به این بازی نشون دادم متاش رفت تو دیوار:| خوبه کم بود اگه زیاد ابراز علاقه کرده بودم الان متا قرمز بود:|
من مدت مدیدیه که میگم توکیو آر پی جی فکتوری بلد نیست بازی بسازه ولی باز گول زرق و برقشو میخورین. :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر