طرفداران ژانر JRPG

BoxBox

کاربر سایت
Jun 16, 2014
3,078
نام
آریا
تو میتونی FF XIV وارد بازی بشی؟ من از وقتی تِر زدن به تلگرام و کل نت کشور دیگه نمیتونم وارد بازی بشم :|
من میتونم :<

------------------
منم دیگه نمیتونم:sob::sob::sob::sob::sob:

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: se.phi.roth

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,086
به نظرتون واسه ورود به این سبک جذابترین بازی چیه؟
بازی فوق العاده زیاده ولی من اگه بخوام پیشنهادی بدم نظرم رو persona 5 هست چون بازی در کنار نوآوریاش جدیدم هست و میتونی ازش لذت ببری
قبل بازی کردنم هر آت آشغالی که از بازیا تو ذهنته رو بریز دور از خود بازی لذت ببر چون قرار نیست اصلا کوچیک ترین شباهتی به بازیای غربی داشته باشه
البته اینم اضافه کنم زبانت باید در حد معمولی باشه که بتونی متنارو بخونی و داستانو متوجه بشی. کلا اکثر بازیای شرقی بزرگ ترین نقطه فوتشون داستانای فوق العادشونه

AminMoradiX

کاربر سایت
Nov 24, 2017
846
بازی فوق العاده زیاده ولی من اگه بخوام پیشنهادی بدم نظرم رو persona 5 هست چون بازی در کنار نوآوریاش جدیدم هست و میتونی ازش لذت ببری
قبل بازی کردنم هر آت آشغالی که از بازیا تو ذهنته رو بریز دور از خود بازی لذت ببر چون قرار نیست اصلا کوچیک ترین شباهتی به بازیای غربی داشته باشه
البته اینم اضافه کنم زبانت باید در حد معمولی باشه که بتونی متنارو بخونی و داستانو متوجه بشی. کلا اکثر بازیای شرقی بزرگ ترین نقطه فوتشون داستانای فوق العادشونه
پرسونا رو اگه تخفیف بخوره میخرم
آره بازیای ژاپنی حس عجیبی دارن واسه تنوع خوبه
زبان هم در این حده که ویچر رو بدون زیرنویس کامل میفهمم کلمه به کلمه :))

BoxBox

کاربر سایت
Jun 16, 2014
3,078
نام
آریا
disgaea 5 ام خیلی خیلی باحاله plip
شخصیتاشو خیلی دوس دارم عاشق گیم پلیش شدم بعد چند روز بازی کردن هنوز کلی چیزای خفن و جالب انگیز باز میشه plip
داستانشم خیلی خیلی باحاله توی ماجراجویی هاشونم کلی دیالوگ و اتفاقای باحال و خنده دار میافته d:

linkorn90

کاربر سایت
Aug 3, 2010
775
نام
ارش
آره. 5 سال پیش شروع کردم به یاد گرفتن.
اینورا معلم خوبی برای زبانای شرقی پیدا نمیشه باید خودآموزی کنی.
سلام... منم 3 ماهی شروع کردم به یاد گیری، اول از یاد گیری کلمه به صورت romaji و تلفظ لغات و هم‌خانواده، متضاد،فاعل و جملات کوتا خیلی ساده. الان هم میخوام خط hiragana و katakana رو یاد بگیرم، خط kanji واقعا سخته..
بعد از یاد گیری اولیه خط، basic grammar یاد میگیرم
هر کی افتاده تو یاد گیری ژاپنی واقعا درک کرده چقدر شیرین و غنی هستش....
کسایی هم که ژاپن رفتن میگفتن تا روزی چند ساعت صدای ژاپنی تو گوشت نباشه نمیتونی یاد بگیری....
خلاصه امیدوارم بازی های jrpg و انیمه ها رو مستقیم بفهمم

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,086
سلام... منم 3 ماهی شروع کردم به یاد گیری، اول از یاد گیری کلمه به صورت romaji و تلفظ لغات و هم‌خانواده، متضاد،فاعل و جملات کوتا خیلی ساده. الان هم میخوام خط hiragana و katakana رو یاد بگیرم، خط kanji واقعا سخته..
کسایی هم که ژاپن رفتن میگفتن تا روزی چند ساعت صدای ژاپنی تو گوشت نباشه نمیتونی یاد بگیری....
اتفاقا بنظرم kanji راحتتره
هم یبار ببینیش یادت میمونه و هم موقع خوندن متن راحتتر از hiragana/katakana هست
اون چیزی که درمورد یادگیری بهت گفتن هم در مورد همه زبانا میگن چون معمولا هر کسی با یه زبان دیگه تو زندگی روزمرش سروکار نداره و یه سری چیزارو تو گذر زمان استفاده نکنه یادش میره ولی نه برای ماهایی که همش با انیمه و بازیای ژاپنی سروکار داریم.
پرسونا رو اگه تخفیف بخوره میخرم
آره بازیای ژاپنی حس عجیبی دارن واسه تنوع خوبه
زبان هم در این حده که ویچر رو بدون زیرنویس کامل میفهمم کلمه به کلمه :))
تخفیف زیاد میخوره احتمالا یکم صبر کنی بازم تخفیف میخوره
هرچند بنظرم جزو بازیاییه که ارزش هزینه کاملو داره. بعد از 200 ساعت بازی کردن هنوز دوست دارم وقت خالی گیر بیارم از اول بشینم بازی کنم

Fallen God

کاربر سایت
Jun 1, 2011
129
نام
Soshy
بسیار عالی.
فقط یه نکته (و هشدار) هست که قبلا گفتم جا داره بازم بگم. یادگیری یه زبان، به خصوص زبان های شرقی که به خاطر ماهیت غیر-هندو اروپایی بودنشون برای ما میتونن بسیار چالش بر انگیز باشن، انگیزه قویی میخوان؛ انگیزه ای فراتر از دیدن انیمه بدون زیرنویس. دقیقا مثل یه ماراتون که هرچی بیشتر جلو بری طاقتت کم تر میشه و مثل اغلب افرادی که در گذشته دیدم، وسط راه بیخیال میشی. قواعد ژاپنی از N3 به بعد به طرز جالب و مسخره ای پیچیدن. جدا از بحث کانجی که هرچی بیشتر یاد میگیری بیشتر هم سردرگمت میکنه. (به عنوان مثال 闇-聞-開-闢 همونطور که میبینی این 4 کانجی بسیار شبیه همن ولی از پایه متفاوتن :D بعضیا از بس استروک دارن که با فونت های ریز رایج تشخیصشون غیرممکن میشه، یادمه سر یه سری از بازی های ویتا و 3دی اس شماره چشمم دوتا جا به جا شد. تازه بعضیا شکلشون دقیقا مثل همه اما تلفظ و معنیشون متفاوت یا برعکس، به حافظه سپردن اینا طوری که بعدا یادت نره سال ها زحمت میخواد)

همه اینا رو گفتم تا تصورت از مسیر پیش رو صحیح باشه تا بعدا یه وقت ناامید نشی. (البته اگر تا الان نشده باشی، به هر حال جنگ اول به از صلح آخره :D) و قطعا به دردسرش میارزه، چه از لحاظ اقتصادی، چه از لحاظ فیزیولوژیکی و چه از لحاظ کلاس اجتماعی. (kek)
سوالی هم بود ازم بپرس در خدمتم.

اتفاقا بنظرم kanji راحتتره
هم یبار ببینیش یادت میمونه و هم موقع خوندن متن راحتتر از hiragana/katakana هست
اون چیزی که درمورد یادگیری بهت گفتن هم در مورد همه زبانا میگن چون معمولا هر کسی با یه زبان دیگه تو زندگی روزمرش سروکار نداره و یه سری چیزارو تو گذر زمان استفاده نکنه یادش میره ولی نه برای ماهایی که همش با انیمه و بازیای ژاپنی سروکار داریم.

تخفیف زیاد میخوره احتمالا یکم صبر کنی بازم تخفیف میخوره
هرچند بنظرم جزو بازیاییه که ارزش هزینه کاملو داره. بعد از 200 ساعت بازی کردن هنوز دوست دارم وقت خالی گیر بیارم از اول بشینم بازی کنم

با گزاره جمله اولت موافق نیستم. یادگیری کانجی دشوار ترین بخش یادگیری چینی و ژاپنی هست، اگر دقت کرده باشی تو انیمه ها و بازی ها هم بعضیاشون موقع معرفی اسمشون از کوه و دشت و دریا مثال میزنن تا طرف براش جا بیوفته اسمش چطوری نوشته میشه. برای خودشونم راحت نیست چه برسه ما. خبر خوش اینه که فقط کافیه 500 تا کانجی (از 2 هزار تای کلاس جویو) فرکانس بالا رو یاد داشته باشی تا بتونی نصف بیشتر متونُ راحت بخونی.

با حرف بعدیت، ولی کم و بیش موافقم؛ البته دیدن انیمه هیچ کمک خاصی نمیکنه اما بهترین شیوه ای که من پیشنهادش میدم اینه که بعد یادگیری قواعد N5 و کانا (ِیادگیریشون بیشتر از یه هفته طول نمیکشه) برید تا میتونین VN (یه چیزی مثل آماگامی که دیتینگ سیمه، نه عناوین سنگینی همچون اشتاینز گیت ها) و بازیای اکشن (S̶e̶n̶r̶a̶n̶ ̶K̶a̶g̶u̶r̶a̶:D) بزنید. اینطوری هم دایره لغاتتون زیاد میشه هم ذهنتون دچار کنش واکنش مفیدی خواهد شد.

به نظر من ورود نکنی جاش بری اول انیمه ببینی بهتره. رول پلیینگ شرقی جمعا سبک نیچی محسوب میشه و تا وقتی که با فرهنگ و تروپ های رایج آثار ژاپنی آشنا نشی هم لذتت نصف میشه هم اینکه دایره بازی های مناسبی که میتونی انجام بدی بسیار کم میمونن.

آخرین ویرایش:

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,086
ب

با گزاره جمله اولت موافق نیستم. یادگیری کانجی دشوار ترین بخش یادگیری چینی و ژاپنی هست، اگر دقت کرده باشی تو انیمه ها و بازی ها هم بعضیاشون موقع معرفی اسمشون از کوه و دشت و دریا مثال میزنن تا طرف براش جا بیوفته اسمش چطوری نوشته میشه. برای خودشونم راحت نیست چه برسه ما. خبر خوش اینه که فقط کافیه 500 تا کانجی (از 2 هزار تای کلاس جویو) فرکانس بالا رو یاد داشته باشی تا بتونی نصف بیشتر متونُ راحت بخونی.

با حرف بعدیت، ولی کم و بیش موافقم؛ البته دیدن انیمه هیچ کمک خاصی نمیکنه اما بهترین شیوه ای که من پیشنهادش میدم اینه که بعد یادگیری قواعد N5 و کانا (ِیادگیریشون بیشتر از یه هفته طول نمیکشه) برید تا میتونین VN (یه چیزی مثل آماگمی که دیتینگ سیمه، نه عناوین سنگینی همچون اشتاینز گیت ها) و بازیای اکشن (S̶e̶n̶r̶a̶n̶ ̶K̶a̶g̶u̶r̶a̶:D) بزنید. اینطوری هم دایره لغاتتون زیاد میشه هم ذهنتون دچار کنش واکنش مفیدی خواهد شد.
میدونم بطور کامل یاد گرفتنش سخت هست منم منظورم همون پایه بود. باید کاملتر توضیح میدادم. درکل یاد گرفتن حروف مهم kanji (حداقل برای من) یجورایی راحتتره مثلا 火 یا 猫 رو من کلا یبار بیشتر ندیدم ولی طریقه نوشتن و معنیشون همون بار اول یادم مونده

درمورد اون قسمت دومم کمکی خاصی تو یادگیری شاید نکنه ولی همین دیدن و شنیدن باعث میشه وقتی آدم یادگیری زبانو یه مدت بذاره کنار چیز خیلی زیادی یادش نره.

پ.ن: Bullet Girls Phantasia Gets Tons of Screenshots Showing Waifus and Fanservice Aplenty

Fallen God

کاربر سایت
Jun 1, 2011
129
نام
Soshy
میدونم بطور کامل یاد گرفتنش سخت هست منم منظورم همون پایه بود. باید کاملتر توضیح میدادم. درکل یاد گرفتن حروف مهم kanji (حداقل برای من) یجورایی راحتتره مثلا 火 یا 猫 رو من کلا یبار بیشتر ندیدم ولی طریقه نوشتن و معنیشون همون بار اول یادم مونده

درمورد اون قسمت دومم کمکی خاصی تو یادگیری شاید نکنه ولی همین دیدن و شنیدن باعث میشه وقتی آدم یادگیری زبانو یه مدت بذاره کنار چیز خیلی زیادی یادش نره.

پ.ن: Bullet Girls Phantasia Gets Tons of Screenshots Showing Waifus and Fanservice Aplenty
همون کانجی نِکو یا 猫 یه کانجی دیگه هست به معنای نقاشی کشیدن یا رسم کردن 描 با تلفظ کاکو، جفتشونم 11 استروکن تنها تفاوتشونم اینه که کانجی نکو اون خط سمت چپش 20 درجه کج تره :D الان اگر تجربه شو نداشته باشی اینا رو ببینی قاطی نمیکنی؟

آه بولت گلرز. تو لیستم بود ولی با این قیمت دلار نمیصرفه دیگه. :D

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,086
همون کانجی نِکو یا 猫 یه کانجی دیگه هست به معنای نقاشی کشیدن یا رسم کردن 描 با تلفظ کاکو، جفتشونم 11 استروکن تنها تفاوتشونم اینه که کانجی نکو اون خط سمت چپش 20 درجه کج تره :D الان اگر تجربه شو نداشته باشی اینا رو ببینی قاطی نمیکنی؟

آه بولت گلرز. تو لیستم بود ولی با این قیمت دلار نمیصرفه دیگه. :D
خب کاملا قانع شدم

linkorn90

کاربر سایت
Aug 3, 2010
775
نام
ارش

عزیز من خود ژاپنی ها تو یاد گیری kanji موندن... از 20 سال پیش تا همین الان خیلی از ژاپنی ها ناچیز kanji یاد گرفتن!الان که بدتر هم شده! جوون های امروزی تر تو ژاپن خیلی کم kanji میدونن،این حرف نقل و قول خودشونه... درضمن kanji حروف نیست. نزدیک چند هزار لغت هست

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
یه گونی بازی JRPG و غیره دارم ولی حسشون نیست :<

Blue Reflection

Nights of Azure 2

Danganronpa V3

Gundam Versus

Star Ocean The Last Hope

چند روز دیگه مانستر هانتر سوئیچ هم اضافه میشه :|

Nights of Azure 2 رو در حد 15 دقیقه بازی کردم پرفورمنس بد بازی بدجور ضد حال بهم زد. بازی مدام افت فریم شدید داشت :<

گاندام هم چند ساعتی بازی کردم ولی باید خیلی چیزاش رو آزاد بکنم هنوز

استار اوشن هم زیاد رفتم ولی هنوز وسطای بازی هم نشده XD حس کاملا Love & Hate نسبت بهش دارم. گرافیک بازی واقعا قشنگه, مبارزات بازی بی نظیره واقعا لذت میبرم ازش ولی غیر این 2 تا همه چیز بازی شدیدا بده XD از شخصیتای شدیدا رو اعصاب بگیر تا داستان بی مزه و لول دیزاین خیلی سطحی و صداگذاری خیلی بد :| شدیدا هم بازی شونن بازی داره و کرینجیه >_>

دانگان هم که بزرگترین ناامیدی کل عمر گیمریم بود

من عاشق سری دانگانم محبوب ترین سری بازیای عمرمه. وقتی 1 رو بازی کردم داشتم سکته میکردم سر هر چپتر و کاملا یه تجربه جدید و معرکه بود برام و با هرچیزی که قبلا تجربه کردم متفاوت بود

درحالی که فکر میکردم بهتر از دانگان 1 چیزی نمیشه دانگان 2 اومد که زمین تا آسمون باهم از نظر کیفیت و معرکه بودن فرق داشتن D: دانگان 2 شاهکاره و برا من بهترین بازی عمرمه ( ناگیتو عشق بنده :(( )

بعد وقتی دانگان V3 معرفی شد خیلی هایپ شدم واقعا میخواستم بازی بکنم ولی وقتی منتشر میشد که من اون سال کنکور داشتم و شدیدا وقتم پر بود و مجبور بودم تحمل بکنم وقتی کنکور دادم 1-2 هفته بعدش تخفیف خورد و درجا خریدم منی که عاشق سری دانگانم و حاضر بودم اگه کنکور نداشتم فول پرایس بخرمش شدیدا از خریدم پشیمون شدم و گفتم کاشکی پایرتش میکردم

شدیدا بازی ضعیفیه اصلا باورم نمیشه اسم دانگان رو این بازیه. حتی تا مرز دراپ کردن بازی هم رفتم :|

شخصیتا نسبت به 2 خیلی خیلی ضعیف تر کار شدن

جَو بازی بدترین جَو ممکنه جدی باورم نمیشه همچین جَوی برا یه دانگانه

بعد چپتر اول که همه اولین قتل و مجازات رو دیدن به جای اینکه شوکه شدید باشن که چه اتفاق وحشتناکی افتاده و همه این چیزا الکی نیست و جدی جدی جونشون وسطه قشنگ یه روز بعدش که بیدار شدن همه خوشحال و خندان داشتن تو سالن غذا خوری میزدن تو سر و کله همدیگه و انگار همه چیز یادشون رفته بود :|

بعد تو Trial ها هم که ماشالله 4 نفر جوکن فقط :| به جای اینکه جدی ببینن چی به چیه جون خودشون وسطه و یکی از دوستاشون مرده دارن دلقک بازی در میارن :| تو 1 و 2 هم بود ولی در حد 1-2 شخصیت اونم به ندرت تیکه خنده دار و مسخره بازی در میاوردن ولی اینجا 4 نفرن و 24ی این کار رو میکنن :|

یا خیلی چیزای دیگه که اسپویل میشه بگم و حال اسپویلر گذاشتن ندارم XD ولی خیلی اوضاع بده به زور چپتر 2 رو تموم کردم و اول چپتر 3ئم

خب یکم حرف مفت زدم که تاپیک جون بگیره و هیتم رو هم نسبت به V3 نشون بدم 3:

راستی ربطی به تاپیک نداره ولی اگه کسی اینجا GTA V online بازی میکنه بگه باهم بازی بکنیم

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر