نمایشگاه/رویداد Microsoft's E3 2016 Press Conference

شما از 10 به کنفرانس چه نمره‌ای می‌دهید؟

• 10

• 9

• 8

• 7

• 6

• 5

• 4

• 3

• 2

• 1

• 0

Results are only viewable after voting.

ヽ(。_°)ノ

Death may be my only freedom
کاربر سایت
Feb 4, 2013
3,406
نام
EsmaiL
cmj38nbvguatvhqrbh3s.gif

xfoimedudur6pa6os2jd.png

6srtbe1871x75hr72opc.png

Thank You

آخرین ویرایش:

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
دیگه حوصله ی تک تک نقل قول را ندارم خلاصه بگم اولا فیلمهایی را لیست کردید تعدادشون زیاد نیست و جدیدا داره 4k جا میفته خود سونی هم اخبارش تو نت هست جدیدا سعی داره که بتونه با دوربین های مناسب فیلم برداری این رزولوشن را استاندارد کنه .
خودم هم تو پستم اشاره کردم اگر همچین رزولوشنی هست به خاطر بزرگ بودن پرده نمایش تو سینماهاست که رزولوشن بالا واجب هست که سایز صفحه 20 یا 30 برابر بزرگتر نسبت به تصویر tv شماست ولی شما رو tv دیگه نیاز انچنانی به چنین سطح رزولوشن ندارید .
کسی نمیگه نباشه ولی اونقدرها هم واجب نیست چون الان شما بهترین کیفیت فیلمها را روی بلوری با حداکثر رزولوشن 1080p نگاه میکنید دیگه چه بماند که کسی این ادعا را واسه یه سرگرمی مثل بازی داشته باشه .
کسی که دلش 4k میخواد به جزء تهیه یه کنسول یا pc گرانبها باید به فکر یه tv گرانبها هم باشه کسی که 4k واقعی با کیفیت عالی میخواد tv های ارزون قیمت تو این مورد براش جوابگو نیست tv های 4k کاردرست قیمت های بالایی دارند حتی خود مانیتور های 4k که مخصوص بازی کردن هستند و سطح بالا قیمت بسیار بالایی دارند .

حالا هم من نمیدونم چرا باید از یه نسل به نسل دیگه جهش 4 برابری در رابطه با رزولوشن داشته باشیم ؟ اصلا چرا باید یه همچین خواسته ای داشته باشیم ؟ مثلا یه رزولوشن 1440p هم میتونه برای نسل بعد استاندارد خوبی باشه و هم تقریبا 2 برابر 1080p پیکسل داره . دست سازنده ها خیلی بازتره برای ارئه گرافیک بالاتر و افکتهای بیشتر .

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,643
نام
سهيل
خب اگه مایکرو به 1440p راضی بشه و دست سازنده رو باز بذاره که خیلی هم عالیه اتفاقا من با PCم اکثر بازیهارو 1440p اجرا میکنم با اینکه مانیتورم 1080p ه و اختلاف واقعا به چشم میاد
ولی ترس من از اینه که مایکرو سازنده هارو مجبور کنه که رو Scorpio فقط بازی 4k ران شه که خب در این حالت معلومه که بازی ای که رو نئو 1080p60 اجرا میشه ، روی Scorpio با 4k60 اجرا نمیشه ... تفاوت gpu ِ این 2 در بهترین حالت 50% میخواد باشه درحالی که واسه اجرای بازی رو 4k به 3 الی 4 برابر قدرت بیشتر نیازه
این جا هست که یا سازنده مجبور میشه از جزئیات و گرافیک بزنه یا بازی رو 30 فریم تحویل بده (که بازهم بعیده از گرافیک زده نشه)

دقیقا حرف من هم همینه
الان مایکروسافت کلا تعداد خیلی محدودی استودیو داره که پتانسیل تحویل گرافیک وحشتناک دارن
درحالی که Sony این هارو داره که هر کدوم تو زمینه گرافیک جزو تاپ های صنعت هستن:
Guerrilla Games - Santa Monica - Naughty Dog - Sucker Punch - polyphony digital - Bend Studio - Quantic Dream ...

اینو که خودشون گفتن که محدودیت وجود نداره.قطعا هردو کنسول از روش 4k Updscaling استفاده خواهند کرد.منتهی به مراتب تعداد بازی هایی که با رزولوشن 2k/4k نیتیو روی اسکورپیو اجرا خواهند شد بیشتر خواهد بود.

اصلا ماکروسافت بخاد هم نمیتونه سازنده ها رو مجبور کنه بازیشون رو به اجبار 4k کنن.مثلا از همین الان من مطمئنم بازی های بعدی دایس فوقش همون 2K اجرا بشن.

بعلاوه کنسول جدید هم GPU اش قوی تر از نئو خواهد بود. هم 4 گیگابایت رم با بیشتر خواهد داشت.هم کل 12 گیگ رمش بیشتر از 100 GB/s ریت بیشتر خواهد داشت.واحدهای محاسباتی به تعداد 28 تا بیشتر خواهد داشت. CPU قدرمندتری خواهد داشت.کلا قدرتش به جرات شاید 100 درصد بیشتر خواهد بود نه 50.

البته همین الان به نظرم The Collition ,Turn 10, Playground, 343i به لحاظ تکنیکی خیلی نزدیک به اون استدیوهایی که لیست کردین هستن.فقط بیچاره ها دستشون محدود بوده تا اینجا.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: A l i N T 7 7

A l i N T 7 7

کاربر سایت
May 3, 2014
764
نام
Ali
بعلاوه کنسول جدید هم GPU اش قوی تر از نئو خواهد بود. هم 4 گیگابایت رم با بیشتر خواهد داشت.هم کل 12 گیگ رمش بیشتر از 100 GB/s ریت بیشتر خواهد داشت.واحدهای محاسباتی به تعداد 28 تا بیشتر خواهد داشت. CPU قدرمندتری خواهد داشت.کلا قدرتش به جرات شاید 100 درص بیشتر خواهد بود نه 50.

مطمعنا 100% نخواهد بود ولی اصلا حتی اگر فرض بگیریم که 200% قویتره از NEO (!) باز هم نمیتونه رو 4k همون گرافیک و فریم ریتِ Neo رو بده
این رو که دیگه قبول دارید؟

بزرگترین نگرانی من ، از همین حرف اسپنسر هست که میگه اگر TV FHD دارید Scorpio براتون کاری نمیکنه ... خب اگر فردا روز کنسول عرضه شد و همه بازیها 1080p60 بود باز یک موج راه میافته که عاقا چیشد پس قرار بود همه چی "True 4K" باشه که ...
اگر هم قرار باشه 4k بازی بدن هم باز یک عده با Neo مقایسه میکنن و میگن "عه این بود این همه 4k 4k ؟؟ این که رو neo گرافیکش بیشتره... "

من خودم خیلی خیلی دوست دارم Xbox پا به پای Playstation پیش بیاد ولی با این سیاست ها و حرف های نسنجیده همین طور Xbox داره اعتبارشو از دست میده متاسفانه ...

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
دقیقا حرف من هم همینه
الان مایکروسافت کلا تعداد خیلی محدودی استودیو داره که پتانسیل تحویل گرافیک وحشتناک دارن
درحالی که Sony این هارو داره که هر کدوم تو زمینه گرافیک جزو تاپ های صنعت هستن:
Guerrilla Games - Santa Monica - Naughty Dog - Sucker Punch - polyphony digital - Bend Studio - Quantic Dream ...

البته مایکروسافت کلا سابقه زیادی تو همکاری با استدیو های ترد پارتی داره و همیشه بازیهای انحصاریش به استدیو های فرست پارتیش محدود نمیشد + در حال حاضر هم با این سیاست جدید عرضه بازیهای انحصاری روی PC دست مایکروسافت برای همکاری و جذب استدیو های ثالث خیلی بیشتر از قبل باز شده.

• Like
Reactions: Lord Odin

A l i N T 7 7

کاربر سایت
May 3, 2014
764
نام
Ali
البته مایکروسافت کلا سابقه زیادی تو همکاری با استدیو های ترد پارتی داره و همیشه بازیهای انحصاریش به استدیو های فرست پارتیش محدود نمیشد + در حال حاضر هم با این سیاست جدید عرضه بازیهای انحصاری روی PC دست مایکروسافت برای همکاری و جذب استدیو های ثالث خیلی بیشتر از قبل باز شده.
تا حالا که این Third-Party ها واسه مایکرو کارِ خاصی نکردن

Crytek با Ryse بود که نتیجه رو دیدیم چی بود
Remedy این همه با مایکرو همکاری کرد و QB رو تحویل داد (از نظر من بازی خوبی بود) که اون هم متاسفانه Fail شد و درحال حاضر هم که دارن بازی Multi-Platform میسازن
Crystal Dynamics با RotTR بود که اون هم نمیشه انحصاری به حساب آوردش چون واسه PS4 هم داره میاد
Insomniac با SO تقریبا موفق بود که الان دیگه برگشته به سونی و R&C رو ساخت که موفقیتش از SO بیشتر بود و الان هم که داره Spiderman رو واسه PS4 میسازه

P3RsiAN boY

کاربر سایت
Jun 8, 2013
6,527
نام
محمد
مطمعنا 100% نخواهد بود ولی اصلا حتی اگر فرض بگیریم که 200% قویتره از NEO (!) باز هم نمیتونه رو 4k همون گرافیک و فریم ریتِ Neo رو بده

بزرگترین نگرانی من ، از همین حرف اسپنسر هست که میگه اگر TV FHD دارید Scorpio براتون کاری نمیکنه ... خب اگر فردا روز کنسول عرضه شد و همه بازیها 1080p60 بود باز یک موج راه میافته که عاقا چیشد پس قرار بود همه چی "True 4K" باشه که ...
اگر هم قرار باشه 4k بازی بدن هم باز یک عده با Neo مقایسه میکنن و میگن "عه این بود این همه 4k 4k ؟؟ این که رو neo گرافیکش بیشتره... "

من خودم خیلی خیلی دوست دارم Xbox پا به پای Playstation پیش بیاد ولی با این سیاست ها و حرف های نسنجیده همین طور Xbox داره اعتبارشو از دست میده متاسفانه ...
خوده اسپنسر یعدش دوباره مصاحبه کرد و حرفش رو پس گرفت :D

P3RsiAN boY

کاربر سایت
Jun 8, 2013
6,527
نام
محمد

Remedy این همه با مایکرو همکاری کرد و QB رو تحویل داد (از نظر من بازی خوبی بود) که اون هم متاسفانه Fail شد و درحال حاضر هم که دارن بازی Multi-Platform میسازن
Crystal Dynamics با RotTR بود که اون هم نمیشه انحصاری به حساب آوردش چون واسه PS4 هم داره میاد
Insomniac با SO تقریبا موفق بود که الان دیگه برگشته به سونی و R&C رو ساخت که موفقیتش از SO بیشتر بود و الان هم که داره Spiderman رو واسه PS4 میسازه
گرافیک RYSE عالی نبود ؟؟!!!:D

A l i N T 7 7

کاربر سایت
May 3, 2014
764
نام
Ali
گرافیک RYSE عالی نبود ؟؟!!!:D
نگفتم گرافیک رایز بد بود اتفاقا تو زمان خودش بهترین بود
ولی کلا بازی موفقی نبود
الان هم که crytek اصلا معلوم نیست کجاست و چیکار میکنه! فعلا که سرشون به VR گرمه

بحث سرِ مقایسه استودیو هاست که خب باید همه چیز رو درنظر گرفت

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,643
نام
سهيل

خب 100 درصد که قطغا نمیشه.منظورم این بود که تنها CPU نیست و باقی پارامترهاش هم قویتره.بهتره بگیم Overall نزدیک به پنجاه درصد بیشتر خواهد بود (نه تنها GPU).

اونم باز دستشون بازه.به طور کلی طرفی که قدرت بیشتر دستش باشه میتونه انعطاف بیشتری توی کار داشته باشه.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali

استدیو Playground بوده که سری فورزا هورایزن رو تحویل داده، همین الان FH3 رونمایی شده کلا تمام ریسینگ ها رو برده زیره سایه خودش
همکاری ده ساله استدیو رمدی بوده با مایکروسافت بوده که حاصلش دوتا بازی باکیفیت شد (که اینم بازم بخواند ادامه کوانتوم بریک رو با توجه به داستان ادامه دارش بسازند باید به سمت مایکروسافت بگردند. چون فرانچایز به نام مایکروسافت هست)
همین الان همکاریش با creative assembly برای ساخت ادامه هیلو وارز هست تا چند ماه دیگه میاد
همکاری با پلاتینیوم گیمز و ساخت scalebound
همکاری با iron galaxy و زنده کردن فرانچایز killer instinct
همکاری در ساخت Titanfall که جز 5 تا شوتر برتر نسل هشت هست تاکنون
بازی موفق SO هم مثال زدید خودتون (حالا نمیدونم چه طور میزان موفقیت یک بازی شصت دلاری رو با یک بازی 40 دلاری یکی میکنی شما اگر میعارت نمرات باشه و فروش باشه ) که همین بازی هم برای PC میخوان عرضه کنند و بازم راه ساخت نسخه دوم هموار تر شده

حالا به سالهای دورتر هم نگاه کنیم همین هیلو و گیرز هم توسط سازنده های ترد پارتی توسعه داده شدند و فرانچایز های میلیاردی محسوب میشند.
یک مقایسه هم با سمت مقابل بکنید میبینید از لحاظ تعداد و میانگین کیفیت کلی بازی ها(بازیهای شصت دلاری و به اصطلاح AAA ) میان مایکروسافت و بازیسازان ترد پارتی روابط گسترده تری وجود دارد. حالا این بستر عرضه بازی های روی PC هم فراهم شده که خودش یک برگ برنده برای مایکروسافت به حساب میاد.

• Like
Reactions: Gartall

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
مثل اینکه Rare علاوه بر Sea of Thieves داره روی دو تا بازی دیگه هم کار میکنه (البته الان شایعه به حساب میاد)، بسیار هم عالی :D بهترین حرکت مایکروسافت تو این نسل میتونه همین زنده کردن دوباره Rare باشه.
Rumor: Rare is working on two new games

@Gartall :D

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
یه خبر خفن :D شماره اول System Shock داره ریمیک میشه و توی کیک استارتر قرار گرفته، جالب اینجاست که انحصاری X1 و PC هست. عجیبه اینو تو کنفرانس رونمایی نکردن :think: :D تو کمتر از 24 ساعت، 350000 دلار برای بازی جمع شده و اگه به 900000 دلار برسه، میره که ساخته بشه! :D
System Shock

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
998
نام
محمد
آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر