100 بازی RPG برتر تاریخ از نگاه IGN

highergraphic

کاربر سایت
Jul 18, 2007
292
i461595_rpgs-cover.jpg

IGN یه مدت بود که هر روز 10 تا بازی جدید به لیستش اضافه می کرد که امروز بلاخره تموم شد.
اینم لیست:
100 - Ys Book I & II
99 - Lunar: Eternal Blue
98 - Shadow Hearts: Covenant
97 - Final Fantasy VIII
96 - Phantasy Star
95 - The Legend of Dragoon
94 - Vagrant Story
93 - Tales of Phatansia
92 - Diablo III
91 - Fable II
90 - Shin Megami Tensei: Persona 4
89 - Fallout: New Vegas
88 - Final Fantasy IX
87 - Lufia II: Rise of the Sinistrals
86 - Shadowrun
85 - Breath of Fire III
84 - Kingdom Hearts
83 - Fire Emblem
82 - Might and Magic VI: The Mandate of Heaven
81 - Dragon Warrior VII
80 - Dungeon Master
79 - Icewind Dale 2
78 - The Witcher 2
77 - Tales of Symphonia
76 - Illusion of Gaia
75 - Front Mission 3
74 - Wizardry 8
73 - Final Fantasy
72 - Grandia 2
71 - The Bard's Tale
70 - Demon's Souls
69 - Shin Megami Tensei: Persona 3
68 - Kingdom Hearts 2
67 - Final Fantasy Tactics Advance
66 - Mario & Luigi: Partners in Time
65 - Paper Mario: The Thousand Year Door
64 - Final Fantasy X
63 - Skies of Arcadia
62 - The World Ends With You
61 - Chrono Cross
60 - EVE Online
59 - Phantasy Star IV
58 - Freedom Force
57 - Mass Effect 2
56 - Tactics Ogre: Let Us Cling Together
55 - Monster Hunter Tri
54 - Neverwinter Nights 2
53 - Ultima VII
52 - Odin Sphere
51 - Wild Arms
50 - Golden Sun
49 - Dragon Quest V
48 - Tales of Destiny
47 - Xenogears
46 - Pool of Radiance
45 - Disgaea
44 - Suikoden II
43 - Valkyria Chronicles
42 - Lunar: Silver Star Story
41 - Xenoblade Chronicles
40 - Ogre Battle: The March of the Black Queen
39 - Ultima Underworld: The Stygian Abyss
38 - Phantasy Star II
37 - Guild Wars
36 - Shining Force II
35 - Pokemon Black/White
34 - Fallout
33 - Ultima Online
32 - The Elder Scrolls: Morrowind
31 - Neverwinter Nights
30 - Jade Empire
29 - Dragon Warrior
28 - Fallout 2
27 - Dragon Quest VIII
26 - Ultima IV
25 - Deus Ex
24 - Baldur's Gate
23 - Phantasy Star Online
22 - Elder Scrolls IV: Oblivion
21 - Super Mario RPG
20 - Everquest
19 - System Shock 2
18 - Dark Souls
17 - Earthbound
16 - Diablo
15 - Secret of Mana
14 - Final Fantasy Tactics
13 - Planescape Torment
12 - Star Wars: Knights of the Old Republic
11 - Final Fantasy VII
10 - Fallout 3
9 - Mass Effect 1
8 - World of Warcraft
7 - The Elder Scrolls V: Skyrim
6 - Diablo 2
5 - Final Fantasy IV
4 - Pokemon Red/Blue
3 - Baldur's Gate 2
2 - Chrono Trigger
1 - Final Fantasy VI

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
ممنون بابت انتقال خبر

همینجوریش این IGN هیچی از گیم نمیفهمه (هر هفته هم یه لیست میده) حالا بیاد راجع به RPG اظهار فضل بُنماید

رتبه Diablo ها من رو کشته=))

جای 3 تا ابر RPG شرکت Bethesda هم که کاملاً برعکس زده:))

یعنی واقعاً The Witcher (شماره اولش) حقش نیست اینجا باشه،یا مثل MGS4 شده قضیه!؟!؟

بعد هم چطوری میشه FF،WOW و مثلاً بازی مثل Skyrim رو با هم همکاسه کرد!؟!؟نه چیجوری!؟!؟
فک کنم هر کدومشون یه سبک سُوا داشته باشن

آخرین ویرایش:

highergraphic

کاربر سایت
Jul 18, 2007
292
خوب من باید بگم که آدمی نیستم که هر لیستی که با نظرم یه ذره متفاوت باشه بگم چرت و پرته و اینا ولی این دیگه اصلا نابود هست! :D
اولین چیزی که توی ذوق میزنه اینه که 4 تا از 5 تا بازی اول JRPG هستند که دیگه رسما توهینی به سبک نقش آفرینی حساب میشه! :D
از موارد جالب دیگه میشه به وجود skyrim در مقام هفتم (من خودم خیلی از skyrim لذت بردم ولی RPG نبود هر جور حسابش کنیم!) ME در مقام نهم (مثل قبلی!) و این موضوع که Fallout 3 هفتاد و نه رتبه جلوتر از Fallout New Vegas هست اشاره کرد! :D

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
لیستی که Deus Ex رتبه 25 داره و FF VII رتبه 11 رو بزاری دو کوزه ابش رو بخوری بهتره !!!:|

پ.ن : دوباره IGN لیست داد:|

DON MICHAEL

کاربر سایت
Jun 4, 2012
390
نام
علیرضا
احتمالا منظور IGN ، برترین Jrpg های تاریخ بوده !!!!!

والا اینی که من میبینم زیادی تخیلیه!!!!

در کل بیش از اندازه تحویل گرفتن Skyrim ، بی محلی به Dark Souls ، خارج از RPG دونستن Witcher 2، زیادی پرستیده شدن Final Fantasy و به باد فراموشی سپرده شدن Diablo رو هیچ وقت نتونستم علتشو درک کنم و قانع بشم . به هر حال این نظر شخصی منه و حداقل من اینطوری فکر میکنم !!

master.mhn

کاربر سایت
Sep 15, 2009
2,775
اتفاقا Deus Ex حقش بود واقعا فوق العاده بود بازیش فقط تنها بد شانسی ای که اورد این بود که سالی اومد اسکایریم و دارک سولز و ویچر2 اومدن.
ویچر1توی لیست نیست ویچر2 هم اون اخرا.اسکایریم هفتمه بعد FF اول این IGN هم گند زده با این لست دادنش.Dragon Age1 هم تو لیست نیست.
paper mario ار پی جیه؟

---------- نوشته در 01:26 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:25 PM ارسال شده بود ----------

خوب من باید بگم که آدمی نیستم که هر لیستی که با نظرم یه ذره متفاوت باشه بگم چرت و پرته و اینا ولی این دیگه اصلا نابود هست! :D
اولین چیزی که توی ذوق میزنه اینه که 4 تا از 5 تا بازی اول JRPG هستند که دیگه رسما توهینی به سبک نقش آفرینی حساب میشه! :D
از موارد جالب دیگه میشه به وجود skyrim در مقام هفتم (من خودم خیلی از skyrim لذت بردم ولی RPG نبود هر جور حسابش کنیم!) ME در مقام نهم (مثل قبلی!) و این موضوع که Fallout 3 هفتاد و نه رتبه جلوتر از Fallout New Vegas هست اشاره کرد! :D

اسکایریم ار پی جی نیست پس چیه؟

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
لیست بسیار خوبی هست.

خصوصا اینکه FFVI رو گذاشته اول که واقعا بهترین RPG دنیاس!

در ضمن دوستانی که به رتبه Diablo گیر میدن من اگه بودم تو این لیست پایین تر از 30 رتبه اول نمیذاشتمش! Diablo و یا مثلا Deus Ex المان های نقش آفرینیشون به نصبت مثلا Fallout خیلی کمتره! Diablo بیشتر HnS هست و همین DE مخلوطی از همه سبک ها.

این لیست بر اساس معیار RPG بودن و کیفیت این مقدار ترتیب شده که قطعا همه سلایق رو پوشش نمیده اما با این حال لیست خوبی هست.

یعنی واقعاً The Witcher (شماره اولش) حقش نیست اینجا باشه

نه حقش نیست! اینجا ملاک بازی خوب بودن نیست، RPG خوب بودنه!

سوپر ماریو چه جوری RPG میشه اون وقت..؟

این یه ماریو خاص هست که مایموتو بزرگ تحت تاثیر موفقیت FF و DQ میسازتش. طراح بازی هم تتسویا نومورا بوده!:D

Deus Ex وقتی 25 ـم باشه F3 بشه 10 ـم وقتشه بگی no comment .

بالا توضیح دادم، بازم میگم. شما که مثلا DE بازی باید بدونی که این بازی RPG صرف نبود! مخلوطی از همه المان ها بود! اینجا ملاک RPG بودن هست. وگرنه به این معنی نیست که مثلا F3 از DE بهتره یا برعکس!

کلا JRPG های نسل های پیش به المان های این سبک خیلی وفادار بودن، برای همین هم تو لیست اسم های زیادی از این سبک میبینیم. مثلا همین FFVI نهایت RPG هست و پرفروش ترین FF تو آمریکا همین ایشونه و البته جزو پرفروش ترین RPG ها هم هست.

آخرین ویرایش:

highergraphic

کاربر سایت
Jul 18, 2007
292
اتفاقا Deus Ex حقش بود واقعا فوق العاده بود بازیش فقط تنها بد شانسی ای که اورد این بود که سالی اومد اسکایریم و دارک سولز و ویچر2 اومدن.
ویچر1توی لیست نیست ویچر2 هم اون اخرا.اسکایریم هفتمه بعد FF اول این IGN هم گند زده با این لست دادنش.Dragon Age1 هم تو لیست نیست.
paper mario ار پی جیه؟

---------- نوشته در 01:26 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:25 PM ارسال شده بود ----------

اسکایریم ار پی جی نیست پس چیه؟
داریم میگیم Deus Ex رتبش زیاده نه کم! :D (یعنی این که رتبش باید بهتر میبود :D) در ضمن این Deus Ex 1 هست نه HR! اون اصلا توی لیست نیست!
منظورم این بود که زیاد RPG نیست. یه ذره از Fable بیشتره RPGـیتش! :D

در ضمن دوستانی که به رتبه Diablo گیر میدن من اگه بودم تو این لیست پایین تر از 30 رتبه اول نمیذاشتمش! Diablo و یا مثلا Deus Ex المان های نقش آفرینیشون به نصبت مثلا Fallout خیلی کمتره! Diablo بیشتر HnS هست و همین DE مخلوطی از همه سبک ها.
دیابلو رو قبول دارم من خودم هم بالاتر از 30 نمیذاشتم ولی Deus EX چرا؟ به نظر من این بیشتر به این ربط داره که RPG رو چی تعریف کنیم. به نظر من RPG بازی ای هست که به اسمش عمل کنه یعنی توش بشه نقش آفرینی کرد و واقعا بازیباز در بازی تاثیر گذار باشه. با این تعریفی که من دارم مثلا بازی هایی مثل دیابلو نقش آفرینی به حساب نمیان. ولی Deus Ex این مورد رو کاملا داشت و شما میتونستید بازی رو هر طور که دلتون بخواد انجام بدید.
در ضمن اگه بخوایم تا این حد به المان های نقش آفرینی گیر بدیم که همه ی JRPG ها باید شوت بشن بیرون! :D

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
دیابلو رو قبول دارم من خودم هم بالاتر از 30 نمیذاشتم ولی Deus EX چرا؟

من نمیدونم شما DE بازی کردی یا نه و در این مورد نظر نمیدم اما باز هم رو این نکته تاکید میکنم که DE مخلوطی از ژانرهای مختلف بود. یه RPG صرف نبود. بازی محشری هست و تو Top 5 شخص خودم قرار میگیره اما اینکه آیا RPG خوبی هم هست یا نه یه سوال دیگه! البته که جواب این سوال قطعا مثبت هست اما المان های RPG این بازی به نصبت کم رنگ تره، مثل Diablo. در نتیجه وقتی شما داری بازی های RPG رو رتبه بندی میکنی کاملا حق داری این بازی رو پایین تر از مثلا BG بدونی!

به نظر من RPG بازی ای هست که...

خوب از همینجا اشتباه شما شروع میشه. برای ژانرها تعاریف مشخص وجود داره. من نمیتونم بگمبه نظر من FPS این هست و بر اساس تعریف خودم مقایسه کنم! البته در جایگاه یک بازیساز همیشه تعریف شخصی از همه چیز، از جمله ژانر، مهمه و منجر به خلاقیت میشه اما در جایگاه نقد و مقایسه اصلا درست نیست!

در ضمن اگه بخوایم تا این حد به المان های نقش آفرینی گیر بدیم که همه ی JRPG ها باید شوت بشن بیرون! :biggrin1:

احتمالا شما اصلا JRPG بازی نکردی و یا اینکه داری JRPG های این نسل رو میگی!

درسته که JRPG ها به لحاظ فضا و اتمسفر داستانی خیلی خاصن و حتی کمی بچه گانه بنظر میرسن اما اصلا اینطور نیست که بگیم RPG نیستن! چون اتفاقا به لحاظ المان های نقش آفرینی خیلی گیم پلی قوی دارن! همین FFVI، از نظر تنوع کلاس ها، نحوی ارتقاشون، سیستم اتک ها، سلاح ها و ... یکی از بهترین و RPG ترین بازی های تاریخه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر