10 مرگ ناراحت کننده در بازی های ویدیویی

ARTHUR WESKER

“We can’t change what’s done, we can only move on.
کاربر فعال
Jan 25, 2018
5,575
نام
Albiceleste

1679896794462.png


داستان‌های بزرگ گاهی در برگیرنده خداحافظی‌های دردناک هستند. در این فهرست، به غم‌انگیزترین خداحافظی‌هایی می‌پردازیم که در تاریخ بازی‌های رایانه‌ای دیده‌ایم.مرگ بخشی از زندگی است و این حقیقت حتی در بازی‌های ویدیوئی هم دیده می‌شود. تجربه‌های روایی و بازی‌های داستان‌محور اکثراً لحظاتی تکان‌دهنده را در دل خود دارند که درگذشت قهرمانان محبوب و شخصیت‌های نمادین جزو این لحظات هستند. این مرگ‌ها به هیچ وجه بی‌هدف یا ناشی از نویسندگی بدبینانه نیستند.
فداکاری‌ها و مُردن‌های شرافتمندانه مهر تاییدی بر عظمت این شخصیت‌ها می‌زنند. در این مقاله، ما به بعضی از معروف‌ترین مجموعه‌ها و قهرمانان آن‌ها اشاره می‌کنیم تا شما بتوانید به ضمانت خودتان این خاطرات سوزناک را دوباره زنده کنید. حتی با این که برخی شخصیت‌ها شایستگی حضور در این فهرست را داشتند، اما برای تنوع بخشیدن به این ده مورد برتر و گنجاندن هرچه بیشتر مجموعه‌ بازی‌های مختلف، صرفاً بعضی از مرگ‌ها باید به هر نحوی مورد یادآوری قرار می‌گرفتند.1679896886726.png


۱۰. Vesemir - The Witcher 3
وزمیر، مرشد دوست‌داشتنی Geralt، اولین قهرمان این فهرست است. در سرتاسر مجموعه بازی‌ها و کتاب‌های Sapkowski (آندژی ساپکوفسکی)، وزمیر نقش پدر را برای معروف‌ترین ویچر و یکی از شخصیت‌های اصلی خط داستانی بیان‌شده در قسمت سوم سری اصلی این فرانچایز را به عهده داشته است.

مسن‌ترین ویچر، مدیر مدرسه Wolf و نگهبان Kaer Morhen، جان خود را در دفاع از شاگرد قدیمی و محبوبش یعنی Ciri فدا کرد. Imlerith از Wild hunt کسی بود که گردن او را شکست.
1679896952692.png۹. Noble Six - Halo: Reach
بازی Halo: Reach - که آخرین بازی از مجموعه هِیلو بود؛ مجموعه‌ای که به دست Bungie و بیش از ۲۰ سال قبل خلق شد - یکی از تکان‌دهنده‌ترین قسمت‌های این مجموعه است. تیمِ نوبل، یکی از جوخه‌های Fireteam از ابرسربازان نخبه، با تهدید Covenant مواجه شدند و سقوط Reach را به چشم خود شدند.
هر یک از اعضای تیم نوبل و یکی پس از دیگری، در در یک مجموعه احساس‌برانگیز از فداکاری‌ها، جان‌شان را از دست دادند. Jorge در تلاش برای نابود کردن یک Covenant Blockade مُرد، Kat با شلیک گلوله‌ای به سرش توسط تک‌تیرانداز جانش را از دست داد، کارتر در تلاش برای از بین بردن یک Scarab کشته شد و Emile هم با ضربه‌ای از پشت کشته شد. نوبل سیکس هم در مبارزه‌ای نهایی و قهرمانانه جان خود را از دست داد و پلان آخر این صحنه، کلاه‌خود شکسته‌شده و نمادینی را نشان می‌دهد که هنوز هم آزاردهنده است.1679897018521.png۸. Soap - Call Of Duty: Modern Warfare 3
جان مک‌تراویس، شخصیتی پررنگ در سری Modern Warfare که بیشتر با نام Soap شناخته می‌شد، مثل یک سرباز شریف درگذشت. بعد از این‌ که ماکاروف به وجود تله و تلاشی برای ترور او در ماموریتی در پراگ بو برد، بمب کار گذاشته‌شده در کلیسایی را منفجر کرد که در آن یوری و Soap در حال پوشش دادن Price با اسلحه تک‌تیرانداز بودند.
این انفجار ویرانگر بود و سُوپ، در واکنشی قهرمانانه، یوری را به بیرون از ساختمان پرت کرد و برایش کمی وقت خرید تا بعدتر بمیرد. Soap که به خاطر سقوطش دچار جراحت‌هایی شدید شده بود، در یک صحنه دلخراش و با حضور کاپیتان پرایس در کنارش فوت شد.1679897044876.png


۷. Aerith Gainsborough - Final Fantasy VII
شخصیت Aerith، آخرین بازمانده از Cetra، یکی از شخصیت‌های قابل انتخاب از بازی افسانه‌ای Final Fantasy VII است و مرگ او احتمالاً شناخته‌شده‌ترین و پربحث‌ترین مرگ در تاریخ بازی‌های کامپیوتری است.

فرقی نمی‌کند صحنه سرنوشت‌ساز ضربه زدن و شکافتن تن ایریث به دست Sephiroth با آن Masamuneش را با گرافیک‌های سه‌بعدی اولیه دیده باشید یا این اعدام تکان‌دهنده را در بازسازی Final Fantasy VII تجربه کرده‌ باشید، در هر صورت مرگ Aerith شما را به گریه می‌اندازد. Cloud (کلاود استرایف)، بعد از جابه‌جا کردن جسد او، حاضر است تمام دنیا را زیر پا بگذارد تا Sephiroth را پیدا کند – اگر شما هم جای او بودید، مطمئناً همین کار را می‌کردید.
1679897092934.png۶. Sarah Miller - The Last of Us
مرگ دختر جوئل به هر شکل و فُرمی سوزناک است، حتی در اقتباس HBO از این مجموعه. استودیوی Naughty Dog در بازی لست آو آس یا همان آخرین بازمانده، توانست درد و رنج یک پدر را به تصویر بکشد و به شما اجازه دهد با او همدردی کنید.

داستان بازی آن‌چنان خوب نگارش شده که باعث می‌شود شما پا در کفش جوئل بگذارید و درست بعد از پانزده دقیقه از شروع بازی، همان شوکی را تجربه کنید که او تجربه کرد.در زمانی که همه انسانیت خود را از دست می‌دهند، یک سرباز دستورات دریافتی از بالا را اجرا می‌کند و هیچ ترس و اِبایی از کشتن سارا، یک دختر بی‌گناه ۱۲ ساله ندارد.
1679897121860.png۵. John Marston - Red Dead Redemption
جان مارستون یک ضدقهرمان رنج‌دیده‌ و از شخصیت‌های بهترین داستان ژانر وسترن تاریخ یعنی مجموعهRDR است. او که مجبور به باج‌دهی به Edgar Ross و Archer Fordham شده، باید رد دوستان سابقش را بگیرد و مجرمان و قانون‌شکنان دار و دسته Dutch van der را نابود کند تا خانواده‌اش زنده بمانند.

بعد از این که جان بدون جا گذاشتن هیچ اثری از شر آن‌ها خلاص می‌شود، در نهایت دوباره به آغوش خانواده و دوستش Uncle باز می‌گردد. با این حال، داشتن یک زندگی آرام قسمت او نیست، چون راس به او خیانت می‌کند و یک جوخه اعدام، جان مارستون را تیرباران می‌شود. جان با مقاومت شدید اما بی‌فایده خود در برابر مرگ، تک تک بازی‌بازها را به گریه می‌اندازد.1679897193884.png
۴. Dominic Santiago - Gears Of War 3
دومینیک سانتیاگو، سرباز COG و دوست محبوب Marcus Fenix (مارکوس فنیکس)، یکی از مشهورترین شخصیت‌های مکمل تمام تاریخ است. در Gears Of War 2 و طی عملیات Hollow Storm، بعد از این که او شاهد شکنجه‌های صورت‌گرفته روی همسرش ماریا است و در صحنه‌ای دلخراش مجبور می‌شود او را خلاص کند، دچار افسردگی می‌شود.
اما‌ دومینیک مثل یک اسطوره و در بخش بعدی از این فرنچایز و در طول ماموریت To Mercy جان می‌بازد. زمانی که کل تیم با خطر Locust‌ها روبه‌رو شدند، او با سرعت تمام و با آهنگ پس‌زمینه Mad World یک کامیون را به دل مواد منفجره می‌برد و خودش را فدا می‌کند تا دوستانش زنده بمانند.1679897234555.png۳. Lee Everett - Telltale's The Walking Dead
لی اورت، شخصیت اصلی اسپین‌آف مشهورترین فرنچایز زامبی‌محورِ جهان، اگرچه یک قاتل است و مجبور به انجام کارهایی می‌شود که به انجامشان افتخار نمی‌کند، اما باز هم موفق شد تا نقش یکی از بهترین پدرهایی را ایفا کند که تا حالا در صنعت بازی‌های رایانه‌ای حضور داشته است.

در دنیایی که تلاش برای بقا باعث شده جهان تقریبا خالی از ارزش‌های والا باشد، او انسانیت و شفقت را به نمایش می‌گذارد. در یک تجربه تکان‌دهنده و داستان‌محور، Lee به کلمنتین، دختری که بعد از او شخصیت اصلی فرنچایز را به ارث می‌برد، یاد می‌دهد چه‌طور زنده بماند و انسان خوبی باشد (و این‌که موهایش را کوتاه نگه دارد!)
1679897273082.png۲. Joel Miller - The Last of Us Part II
جول میلر شخصیتی است که به ما یکی از بهترین درام‌های تاریخ بازی‌های ویدیوئی را هدیه داد. Joel زندگی‌ای سرشار از غم و اندوه را پشت سر گذاشت که دخترش سارا، دوستانش و انسانیتش را از او گرفت و او را مجبور کرد بین امید احتمالی به آینده بشریت و دختر جدیدش الی تصمیم بگیرد.
در همان چند ساعت اول از قسمت دوم بازی The Last Of Us، او به دست Abby Anderson، یکی دیگر از قربانیان این دنیای بی‌رحم که انسان‌ها را در برابر یک‌دیگر قرار می‌دهد، با مرگ روبه‌رو می‌شود.1679897291774.png


۱. Arthur Morgan - Red Dead Redemption 2
آرتور مورگان یک کابویِ تک‌وتنهاست که در تنهایی به غروب خیره می‌شود، به گذشته تیره و تاریک خود فکر می‌کند، لبخندی ضعیف حاکی از غم و اندوه می‌زند و به نحوی از رستگاری خود راضی است.

این بازی که خودش پیش‌درآمد یک بازی افسانه‌ای بود که روایتگر اعمال جان مارستون بود، شاهکاری جاودانه است که زندگی مَرد رو به مرگی را دنبال می‌کند که به داشتن بیماری سل محکوم است؛ بیماری‌ای که در آن زمان هیچ درمانی نداشت.آرتور در طول زندگی‌اش مرد خوبی نبود، اما موفق شد در نهایت کمی خوبی کند و دوستش جان و بخشی از روح خودش را نجات دهد.
 

Ƥ.s.Y.c.H.o

Terrorist - 1967 - Trigger
کاربر فعال
Apr 5, 2012
6,483
نام
Matthew
همین ماه پیش دوباره TWD رو شروع کردم (نسخه کامل هر 4 سیزن و دی ال سی ها)
مرگ Lee یکی از احساسی ترین و غم انگیز ترین صحنه های تاریخ گیمینگ هست. امکان نداره به این تیکه از بازی برسم و بغضم نترکه.

چی ساخت TT.
 

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
2,791
نام
حامد
مرگ دومنیک می تونست متفاوت تر باشه.
اون صحنه ای که دومنیک رو تیم سازنده به کشتن داد یک جوری بود که انگار اینا از عمد می خواستن یک نفر رو از داستان حذف کنن و اون بدبخت رو توی اون شرایط گذاشتن.
 

Gotham Knight

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,072
قطعا همشون ناراحت کننده ان اما بنظرم مرگ جان مارستون، جو میلر و لی اورت از همه بدتر بود شاید به خاطر ارتباط عمیق گیمر با این شخصیت ها و این که به طرز فجیعی هم کشته میشن
البته مرگ ارتور مورگان هم هیچی از اینا کم نداره اما مرگ این سه شخصیت بیشتر روم تاثیر گذاشت و تا مدت ها از ذهنم پاک نمیشد
 

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر