barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,723
نام
nucky thompson
نمی دانم چه بگویم اما انگار به قول @barneysawyer ، این سریال نیکولاس وندینگ رفن زیاد به مذاق تماشاچیان و منتقدان خوش نیامده است. در طول 180 دقیقه ای که این سریال در فستیوال پخش شده، به دلیل صحنه های خشونت فراوان ( از جمله خشونت جنسی، تبعیض علیه زنان و خشونت بر علیه زنان) و صحنه های جنسی متعدد، بسیاری از تماشاچیان را از سالن رانده است. زیاد هم منتقدان سریال را تحویل نگرفتند. گرچه منتقدان وبسایت گاردین یا هالیوود ریپورتر، سریالی متفاوت آن را دانستند اما بقیه منتقدان سریال را اثری خسته کننده پر از سکانس های خشونت عریان نامیده اند یا بعضی ها می گویند که سریال خوش تصویر است اما در روایت پوچ است. احتمالا با یکی از جنجالی ترین سریال های تاریخ تلویزیون داریم روبرو می شویم. جالب است که خیلی از منتقدان این سریال را جزی شبیه آثار گاسپر نوئه دانسته اند.

The premiere sharply divided both audiences and critics, prompting mass walkouts. Praise was directed at Refn's signature style and Teller's performance but criticisms were raised regarding the depiction of sexual violence and the treatment of female characters​
باید دید سریال چی از آب در اومده . به نظر میاد بیشتر شبیه فقط خدا می بخشد شده باشه تا شیطان نئونی . به نظر من با توجه به کارهایی که از رفن دیدم کارگردان قابلیه . ولی فیلم نامه نویس خوبی نیست . و نمیتونه برای ایده های بصری اش چهارچوب منسجمی پیدا کنه . موفق ترین کارش همچنان درایو که فیلم نامه اش کار خودش نبود . عجیبه که همچنان همین روش رو ادامه میده . بار دومیه که در کن این اتفاق براش می افته .

• Like
Reactions: Origami 2008

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,371
نام
رامین
به هیچ وجه شاهکار Chernobyl از دست ندید ، کلا پنج قسمته که سه قسمتش اومده و رتبه 1 سایت IMDB شده
روایت داستان و فضا سازی و هیجان و درام سریال در بالاترین سطح ممکنه ، موسیقی و فیلم برداری بی نظیره ، گریم کارکترها عالیه و ...... .
واقعا بعد از افتضاح GOT این مینی سریال حالمو خوب کرد :D

107299

107300

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
به هیچ وجه شاهکار Chernobyl از دست ندید ، کلا پنج قسمته که سه قسمتش اومده و رتبه 1 سایت IMDB شده
روایت داستان و فضا سازی و هیجان و درام سریال در بالاترین سطح ممکنه ، موسیقی و فیلم برداری بی نظیره ، گریم کارکترها عالیه و ...... .

نمی دانم بگویم خوشبختانه یا متاسفانه چرنوبیل به شدت از زمان بدبیاری گات داره نهایت سوء استفاده رو می بره و خیلی از کسانی که به سریال امتیاز بالا در همین سایت IMDB داده اند، قطعا به دلیل خالی کردن عقده شان به دلیل گیم آف ترونز است. سریال خوب است اما آن قدر فوق قوی نیست که در رتبه یک قرار بگیرد. روایت چرنوبیلی که دارد به نمایش می گذارد، گرچه سیاه است و مقداری ژورنالیستی اما احساس می کنم که اغراق شده است. مستندهای فراوانی در مورد پریپیات یا چرنوبیل دیده ام اما دیدگاهش به شدت در آن مستند ها اغراقی نبود و منتظرم قسمت پایانی هستم که چطور دولت روسیه چنین فاجعه ای را پنهان کاری می کند! ( که ارتباط مستقیمی به کولد اوپن قسمت اول دارد!)

آخرین ویرایش:

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,371
نام
رامین
نمی دانم بگویم خوشبختانه یا متاسفانه چرنوبیل به شدت از زمان بدبیاری گات داره نهایت سوء استفاده رو می بره و خیلی از کسانی که به سریال امتیاز بالا در همین سایت IMDB داده اند، قطعا به دلیل خالی ردن عقده شان به دلیل گیم آف ترونز است. سریال خوب است اما آن قدر فوق قوی نیست که در رتبه یک قرار بگیرد. روایت چرنوبیلی که دارد به نمایش می گذارد، گرچه سیاه است و مقداری ژورنالیستی اما احساس می کنم که اغراق شده است. مستندهای فراوانی در مورد پریپیات یا چرنوبیل دیده ام اما دیدگاهش به شدت در آن مستند ها اغراقی نبود و منتظرم قسمت پایانی هستم که چطور دولت روسیه چنین فاجعه ای را پنهان کاری می کند! ( که ارتباط مستقیمی به کولد اوپن قسمت اول دارد!)
امتیاز منتقدینم به این مینی سریال عالی بوده و روترنش تا این لحظه 96 شده
سه قسمتی که اومده واقعا عالی بوده و ارتباطی به گات نداره ، کیفیت سریال عالیه .
باید منتظر بمونیم تا دو قسمت بعدی هم بیان تا بفهمیم چطور تمومش میکنن ولی تا این لحظه کاندید اصلی بهترین مینی سریال ساله بدون شک .

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,634
نام
Ali
نمی دانم بگویم خوشبختانه یا متاسفانه چرنوبیل به شدت از زمان بدبیاری گات داره نهایت سوء استفاده رو می بره و خیلی از کسانی که به سریال امتیاز بالا در همین سایت IMDB داده اند، قطعا به دلیل خالی کردن عقده شان به دلیل گیم آف ترونز است. سریال خوب است اما آن قدر فوق قوی نیست که در رتبه یک قرار بگیرد. روایت چرنوبیلی که دارد به نمایش می گذارد، گرچه سیاه است و مقداری ژورنالیستی اما احساس می کنم که اغراق شده است. مستندهای فراوانی در مورد پریپیات یا چرنوبیل دیده ام اما دیدگاهش به شدت در آن مستند ها اغراقی نبود و منتظرم قسمت پایانی هستم که چطور دولت روسیه چنین فاجعه ای را پنهان کاری می کند! ( که ارتباط مستقیمی به کولد اوپن قسمت اول دارد!)
به نظرم امتیاز بالا و استقبال مردم از سریال هیچ ربطی به got نداره.
مهمترین دلیل امتیاز بالا، اسم و داستان پشت سریال هست، چرنوبیل. بیننده های سریال افرادی هستند که از واقعه چرنوبیل و اتفاقی که افتاده تا حدودی اطلاع دارن و وقتی سراغ سریال میرن میبینن که با یه کار واقعا با کیفیت طرف هستند و طبیعتا بیشتر جذب سریال میشن و امتیاز بالا میدن.
در مورد اغراق، بله اغراق داخل سریال هست و برای همین هم به عنوان یه سریال ( یا mini series ) داره پخش میشه و نه مستند. ولی نکته ی مهمی که هست اینه که اطلاعات و ارقامی که در مورد واقعه چرنوبیل تا اینجا نشون داده شده تا حد خیلی خیلی زیادی به واقعیت نزدیک هستن و در کل سریال به واقعیت وفادار هستش.

سریال هنوز تموم نشده ولی به نظر منم شماره 1 بودنش بیشتر بخاطر جدید بودن سریال و در حال پخش بودنش هست، احتمالا امتیازش بعد از پایان فصل پایین تر بره...

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
وضعیت ارمور دیزاین سریال ویچر :|

به خدا فن میدش شرف داره :| چی میخواد بشه این سریال ؟

View attachment 107295

جدی میگم ارمور اصلی واقعا خیلی چیزه خفنی نیست که بخوان عینا کپی پیستش کنند و خیلی مهم باشه. خالق اثر به عنوان اقتباس کننده حق اینو داره تو یکسری چیزا دست ببره تا به نظرش محصول نهایی رو خفن بشه

هموطنوری که CDRP خیلی دست برده و خیلی هم موفق بوده (برای مثال مرحله بلادی بارون تو ویچر سه کاملا برداشته شده از چپتر اول کتاب لست ویش هست ولی براساس تجربه خودم حداقل از لحاظ سناریو بلادی بارون خیلی خیلی خیلی بهتر شده از کتاب)

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,331
البته این اول شدنا زیاد بدرد نمیخوره
مثلا اون یکی سریالا بالای یک میلیون نفر رای دادن ولی اینو 40 هزار نفر ولی درکل موافقم ک سریال خوبیه

• Like
Reactions: only sony

Hamzeh_Yz

کاربر سایت
Jan 28, 2013
560
نام
حمزه
اقا من از سر بیکاری زدم این its always sunny رو دان کردم یه فصل رو دیدم ولی بهم نچسبید گفتم بزار فصل دو رو برم اونم دو قسمت دیدم ولی بازم خیلی ابکیه به نظرم اگر قراره تا تهش همینجوری باشه بیخیالش شم به نظرم تا اینجاش اصلا خنده دار نبود یا قراره بهتر شه ؟ کاراکتر هاشم خیلی نچسبن خیلی توخالیه سریال به نظرم

• Like
Reactions: mansour2023

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,338
نام
Majid
اقا من از سر بیکاری زدم این its always sunny رو دان کردم یه فصل رو دیدم ولی بهم نچسبید گفتم بزار فصل دو رو برم اونم دو قسمت دیدم ولی بازم خیلی ابکیه به نظرم اگر قراره تا تهش همینجوری باشه بیخیالش شم به نظرم تا اینجاش اصلا خنده دار نبود یا قراره بهتر شه ؟ کاراکتر هاشم خیلی نچسبن خیلی توخالیه سریال به نظرم
صد تا سیزنم نگاه کنی نخواهد چسبید اگه با سیزن اول حال نکردی :D کلا داستان خاصی نداره و مثل ساینفلد it's about nothing، اگه با کانسپتش مثل من حال کنی میشه جز تاپ 5 ـت حال نکنی کلا تا آخرم حال نخواهی کرد.

Hamzeh_Yz

کاربر سایت
Jan 28, 2013
560
نام
حمزه
صد تا سیزنم نگاه کنی نخواهد چسبید اگه با سیزن اول حال نکردی :D کلا داستان خاصی نداره و مثل ساینفلد it's about nothing، اگه با کانسپتش مثل من حال کنی میشه جز تاپ 5 ـت حال نکنی کلا تا آخرم حال نخواهی کرد.

اخه فرندز هم همینجوریه ولی خیلی از این بهتره . نمیدونم حالا خوبیش اینه زیاد طولانی نیست نمه نمه میریم ببینیم چی میشه :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• H^D^
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر