Jebaited

کاربر سایت
Feb 5, 2018
739
منم کامل فصل دوم 13RW رو دیدم نسبت به فصل 1 خیلی افت کرده بود کلا 2 تا قسمت این فصل خوب بود بقیش داشت پیام اخلاقی میداد مثه سریالای ایرانی حالم داشت بهم میخورد به زور دیدم خلاصه

• Like
Reactions: سگ Naughty

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,506
نام
سپهر
فصل دوم رو 13 RW رو هفته پیش تموم کردم. چیزی اینجا ننوشتم چون نقد بلند بالایی در موردش نوشتم که بزودی در همان آدرس درون امضایم منتشر می شود و این جا هم می گذارم اما در کل بگویم که فصل دوم شبیه یک اثر نیمه سوخته بود. از وقتی Jay Asher بخاطر Sexual Harassment از پروژه اخراج شد، نویسندگان جدید بدون سرپرستگی یک آدم شناخته که کسی بهتر از جی اشر نبود، فیلم نامه را نوشتند. بعد که من خبر ها رو دنبال میکردم می دیدم که Writers Staff مدام از وضعیت کار ناراضی هستند، یکیشون گفته بود که نزدیک 25 بار فیلم نامه را بازنویسی کرده و یکی هم میخواسته شخصیت الکس از داستان نباشه و عواملی هم کار رو متوقف کرد؛ مثل تیراندازی در محل فیلمبرداری و.....

این عوامل با درگیری های فراوان، ادامه ای ضعیف از یک اثر اورجینال قوی به ما تحویل دادند که پر از گاف،سوتی و نبود بالانس درست بین شخصیت ها هست. نتفلیکس هم لامصب بعضی وقت ها واقعا فشار زیادی میاره که حتما باید سریال های محبوبش در ظرف یک سال پخش شوند. همین عجله کاری ها شاید گریبان گیر Stranger Things هم بشه.
ضعف ها:
فلش بک های بیهوده، کشش های داستانی بیهوده، شخصیت پردازی داغون برخی از کاراکتر ها مثل تایلر، شری و حتی خود هانا. خرده پیرنگ های بیهوده که حتی لازمم نبود که تو داستان باشه.
گاف ها:
اپیزود شش پر از گاف است. تابستان عشقولانه زک و هانا یک داستان به شدت سخیف و بیهوده و پر از گاف است که حتی داستان فصل اول را هم نقض می کند. کدوم تابستان؟ کدوم عشق؟ تو فصل اول حتی زک آن چنان رابطه نزدیکی با هانا نداشته؟ دیگر اینقدر دروغ گنده خودش گاف هست. فرزندخوندگی جاستین به خانواده بیکر شبیه پایان سریال های ایرانی ماه رمضون بود.

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
Patrick Melrose قسمت پایلوتش عالی شروع شد قسمت دوم هم عالی بود این قسمت تقریبا معمولی بود ولی خوب با این حال مینی سریال خوش ساختی که نباید از دستش داد فقط حیف که پنج قسمت بیشتر نیست دوستان پیشنهاد میکنم حتما ببینیدش .....

• Like
Reactions: TeTration

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,506
نام
سپهر
clay-jensen-13-reasons-why-season-2-1527015440-660x330.jpg

نقد فصل دوم 13 Reasons Why| سینماگیمفا

hooman1995

کاربر سایت
Dec 26, 2016
509
آمریکنز هم رفت. سریالی که مثل جاستیفاید و رکتیفای تقریباً فقط منتقدین تحویلش گرفتن و طرفدار چندانی نداشت، نه توی ایران، بلکه توی خود همون آمریکا. جان لندگرف اون اوایل چند بار به شوخی گفت من خیلی آمریکنز رو دوست دارم، و اگه به‌خاطر علاقه‌ی شدید من نبود، تا حالا چندبار کنسل شده بود. ولی تمام این‌ها باعث نشد برای به اصطلاح جذب مخاطب، ماهیت خودش رو تغییر بده. حرفی که می‌خواست بزنه رو زد، کاری که می‌خواست بکنه رو کرد، اونم توی دنیای مخصوص خودش. این فصل هم با اینکه نسبت به قالب همیشگی فصولش، 3 قسمت کمتر داشت، ولی هیچ عجله‌ای دیده نمی‌شد و مثل همیشه آروم، منطقی و حساب‌شده رفت جلو و واقعیت خودش رو حفظ کرد. همه‌چیز سریال سر جای خودش بود. از این 5 سالی که وقت گذاشتم و هفتگی این سریال رو دنبال کردم کاملاً راضی‌ام؛ امیدوارم سریال‌هایی از این دست، بیشتر ساخته بشه.

How The Americans built one of the best final seasons ever made

آخرین ویرایش:

hs_gamer

کاربر سایت
Jul 26, 2013
726
نام
حمزه
آمریکنز هم رفت. سریالی که مثل جاستیفاید و رکتیفای تقریباً فقط منتقدین تحویلش گرفتن و طرفدار چندانی نداشت، نه توی ایران، بلکه توی خود همون آمریکا. جان لندگرف اون اوایل چند بار به شوخی گفت من خیلی آمریکنز رو دوست دارم، و اگه به‌خاطر علاقه‌ی شدید من نبود، تا حالا چندبار کنسل شده بود. ولی تمام این‌ها باعث نشد برای به اصطلاح جذب مخاطب، ماهیت خودش رو تغییر بده. حرفی که می‌خواست بزنه رو زد، کاری که می‌خواست بکنه رو کرد، اونم توی دنیای مخصوص خودش. این فصل هم با اینکه نسبت به قالب همیشگی فصولش، 3 قسمت کمتر داشت، ولی هیچ عجله‌ای دیده نمی‌شد و مثل همیشه آروم، منطقی و حساب‌شده رفت جلو و واقعیت خودش رو حفظ کرد. همه‌چیز سریال سر جای خودش بود. از این 5 سالی که وقت گذاشتم و هفتگی این سریال رو دنبال کردم کاملاً راضی‌ام؛ امیدوارم سریال‌هایی از این دست، بیشتر ساخته بشه.
برادر هومن من بخاطر یه سری بدبختی سه چار قسمت آخر رو هنوز ندیدم، برا ارگاسم مغزی آماده باشم یعنی؟ :D

• Like
Reactions: hooman1995

hooman1995

کاربر سایت
Dec 26, 2016
509
برادر هومن من بخاطر یه سری بدبختی سه چار قسمت آخر رو هنوز ندیدم، برا ارگاسم مغزی آماده باشم یعنی؟ :D

آره، مخصوصاً 2 قسمت آخر که عالی بود :D کلاً این سریال بالا پایین چندانی نداره، همیشه توی یه سطح بالایی قرار داره. پایانش هم در شأن سریال بود به نظر من.

• Like
Reactions: hs_gamer

Mehrdad 7

کاربر سایت
Sep 18, 2010
1,186
خب ما نیز فاینال امریکنز رو دیدیم .:D
این سریال شاید هیچ کدوم از فصلاش بهترین تاریخ نباشن اما همونطور که دوستمون گفت خیلی یه دست سریال و کل سری روهم جایگاه بالایی داره . به شخصه خیلی اعصاب من خورد میشه مثلا چند سبزن مخصوصا اولیا عالی باشه بعد اون وسطا اب ببندن تو سریال . اخرش رو هم خوب جم و جور کردن . واقعا فیلیپ ، الیزابت و استن رو دوست داشتم همینطور اولگ رو .
توصیه میکنم به دوستانی که خیلی دنبال صحنه اکشن و ... نیستن.

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
اقا DARK دیده شد :| و اونایی که دیدم قطعا حالمو درک میکنن...
دریابینم لطفا :D یکی کلن بگه چی شد :)):|
حس میکنم مقدار خیلی خیلی زیادی از داستانو نفهمیدم :D

• Like
Reactions: Moriarty

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
اقا DARK دیده شد :| و اونایی که دیدم قطعا حالمو درک میکنن...
دریابینم لطفا :D یکی کلن بگه چی شد :)):|
حس میکنم مقدار خیلی خیلی زیادی از داستانو نفهمیدم :D
هیچی ؟ چی شد ؟ داستان تازه شروع شد :D کجای داستان رو نفهمیدی ؟

• Like
Reactions: HIGH DEVS

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
هیچی ؟ چی شد ؟ داستان تازه شروع شد :D کجای داستان رو نفهمیدی ؟

خب انتظار داشتم فصل اولش یک داستانو تقریبا کامل بگه... اواسط فصل که بودم خوندم که برای فصل 2 تمدید شده ولی انتظار نداشتم اینقدر تو آمپاس تموم کنه :|

داستان اون مرد غریبه (که اخر فهمیدیم بزرگیای جوناسه) و نواح رو نفهمیدم. نواح به طور مخصوص! :|
مامان رژینا هم نفهمیدم چجوری و برای چی یک دفعه اخر داستان تو خط داستانی 2019 ظاهر شد و انگار همه کاره بود. ولی بازم نفهمیدم :|
مامان جوناس الان بجز اینکه مثلا میخواست گند بزنه به همه چی و اینکه هیچکار نکرد چیکار کرد؟

مگه سه بعدزمانش 1953/1986 و 2019 نبودن؟ اینده از کجا اومد؟

اخر داستان که انگار دستگاه زمان کار کرد بعد چرا بین اون پسره هلج دوپلر و جوناس یک شکاف باز شد؟ بعد اینکه همو لمس کردن چی شد دقیقا؟ :|

ولی وسطای داستان یکی دوتا از توییستای مهمشو زودتر از اعلامشون فهمیده بودم :-" قضیه مایک و میکل مخصوصا :D

• Like
Reactions: Moriarty

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
خب انتظار داشتم فصل اولش یک داستانو تقریبا کامل بگه... اواسط فصل که بودم خوندم که برای فصل 2 تمدید شده ولی انتظار نداشتم اینقدر تو آمپاس تموم کنه :|

داستان اون مرد غریبه (که اخر فهمیدیم بزرگیای جوناسه) و نواح رو نفهمیدم. نواح به طور مخصوص! :|
مامان رژینا هم نفهمیدم چجوری و برای چی یک دفعه اخر داستان تو خط داستانی 2019 ظاهر شد و انگار همه کاره بود. ولی بازم نفهمیدم :|
مامان جوناس الان بجز اینکه مثلا میخواست گند بزنه به همه چی و اینکه هیچکار نکرد چیکار کرد؟

مگه سه بعدزمانش 1953/1986 و 2019 نبودن؟ اینده از کجا اومد؟

اخر داستان که انگار دستگاه زمان کار کرد بعد چرا بین اون پسره هلج دوپلر و جوناس یک شکاف باز شد؟ بعد اینکه همو لمس کردن چی شد دقیقا؟ :|

ولی وسطای داستان یکی دوتا از توییستای مهمشو زودتر از اعلامشون فهمیده بودم :-" قضیه مایک و میکل مخصوصا :D
کلا تمام سوالایی که داری رو همش رو باید تو فصل بعدی جواب بدن :-" ولی :
در مورد مرد غریبه خوب صد در صد جوناس وقتی میره تو اینده متوجه میشه اونجای گند مند زیاد زدن واسه همین تصمیم میگره با همون ماشین زمانی که میبیره پیش ساعت ساز ـه که خوب قاعدتا باید تو اینده پیداش کرده باشه برگرده و این چرخه سفر در زمان رو متوقف کنه ولی خوب هرچی هست باید به نواح ربط داشته باشه که خوب نواح هم میگه که جوناس نمیدونه در واقع داره چرخه رو اغاز میکنه و نمیدونه که مسبب کارها باز خودشه

مامان رژینا هم هم تو سال 1986 وقتی سگش رو که تو گذشتش گم کرده بود یهو پیدا میکنه ظاهرا یـ بو هایی میبره و کنجکاو میشه در کل معلوم نیست که چرا اون کارا رو کرده باید واستیم تا فصل دوم مامان جوناس هم که هیچی ولش کن حکم وقت پر کن این حرفا رو داشت :D

سه بعد زمان هم سوال منم هست دقیقا چه شد که این شد :D یکی از تو اینده احتملا نواح مسبب باز شدن پرتال شده جوری که تایم لاین ها یـ دوره جلو تر میاد جوناس از 2019 میره تایم لاین بعدیش دوپلر هم میاد دوره بعدیش دوپلر هم اگه دقت کنی تو دوره بزرگ سالی خودش هست پس اونجا که از بچه گیش میاد تو دوره بعدیش تو اون زیر زمینی که خودش درست کرده بعدا باید دوباره یـ جوری برگرده به تایم لاین خودش وگرنه چجوری تو تایم لاین بزرگسالیش بزرگ سال ـه تو تایم لاین پیریش هم پیره ؟ کلا فک کنم تایم لاین دوپلر خیلی خر تر از این حرفا باشه :-?

داستان هم هم من تقریبا یـ قدم جلو بودم از سریال چون کامل قابل پیش بینی بود چون تایم تراول زیاد دیده بودم و تقریبا کلیشه ای بود من بیشتر مبهوت جو تینجیری و تاریک و گرفته سریال و شخصیت پردازی و موسیقی + فیلمنامه (سریال نامه ؟ :D) شدم <:-P
این گذشته نیست که فقط رو اینده تاثیر میزاره بلکه آینده هم رو گذشته میتونه تاثیر بزاره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر