Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,414
سلام
خیلی خوب و مفرحه این Future Man
مثل ویتامین میمونه .
تیم بازیگراشم جالبه . اگر اسم " هیلی جوئل آزمنت " رو نخونده بودم تو تیتراژش عمرا نمیشناختمش با اون گریم .
برای گیمر جماعت هم یه لذت مضاعف داره .

من این سریال رو ندیدم ولی Hulu واقعا داره قوی کار می کنه، درسته که همیشه زیر سایه Netflix اه اما واقعا سریال های خوبی رو داره تولید می کنه
خود من تا امسال سراغش نرفته بودم تا این که The Handmaid's Tale رو ازش دیدم و بعد هم Runaways

|FARSHAD|

کاربر سایت
Nov 19, 2010
638
نام
فرشاد
من این سریال رو ندیدم ولی Hulu واقعا داره قوی کار می کنه، درسته که همیشه زیر سایه Netflix اه اما واقعا سریال های خوبی رو داره تولید می کنه
خود من تا امسال سراغش نرفته بودم تا این که The Handmaid's Tale رو ازش دیدم و بعد هم Runaways
این سریال Runawaye چطوره؟
ارزش داره وقت بزارم ببینمش یا امیدی بهش نیست؟

dooni

کاربر سایت
Jun 30, 2012
565
end of the f... world عالیه واقعا
تو همین فروم معرفی کردن بچه ها
بازیگراش خیلی خوب کار کردن
اتمسفر جالبی داره
بازم ازین سریالا معرفی کنید :D

• Like
Reactions: yasu

Hamzeh_Yz

کاربر سایت
Jan 28, 2013
560
نام
حمزه
این سریال The Deuce رو کسی هست دیده باشه ؟‌ تریلرش رو دیدم ولی به نظر نمیرسه خیلی خوب باشه !

من دیدم الان قسمت اخر فصل 1 هستم سریالش تو دهه هفتاد نیویورکه درباره تن فروشی زنا و وارد شدنشون به صنعت پورنوگرافی و کالا بودن زن تو فرهنگ امریکا و ظلم هایی که بهشون میشده مثل اکثر کارای hbo خوش ساخته ولی کششی برا ادامه داستان نداره از این سریالاس که بوی کنسل شدن ازش میاد شروعش نکردی به نظرم نبینی چیزی رو از دست ندادی .

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
چه سال شلوغی دارم تو 2018\m/\m/\m/
125r_gg.png

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
این سریال The Deuce رو کسی هست دیده باشه ؟‌ تریلرش رو دیدم ولی به نظر نمیرسه خیلی خوب باشه !

من دیدم الان قسمت اخر فصل 1 هستم سریالش تو دهه هفتاد نیویورکه درباره تن فروشی زنا و وارد شدنشون به صنعت پورنوگرافی و کالا بودن زن تو فرهنگ امریکا و ظلم هایی که بهشون میشده مثل اکثر کارای hbo خوش ساخته ولی کششی برا ادامه داستان نداره از این سریالاس که بوی کنسل شدن ازش میاد شروعش نکردی به نظرم نبینی چیزی رو از دست ندادی .
دیدن تمامی سریالهای David Simon از اوجب واجباته چون سریال ساز مثلش نداریم و نخواهیم داشت.
تنها دلیلی هم که ممکنه باعث کنسل شدنش بشه ماجراهاییه که اخیراً برای جیمز فرنکو پیش اومده.

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
اشاره ای کاربر گرامی @sina_unl در مورد این که سریال هایی که David Simon ساخته، دیدنش واجب یا به قول خودشون اوجب واجباته، اینطوری فرض میکنم که ایشون از این فرد یک بت ساخته است. David Simon سریال ساز خوبی است اما آن قدر کسی نیست که این لقب را به او بدهیم. بعد از سریال The Wire، هیچ کدوم از کار های سایمون به اون سطح نرسیده اند. نه Generation Kill و نه Treme که آخری هم حتی کنسل شد. باید قبول کنیم که هر سازنده سریالی، بعد از ساخت یک سریال عالی، کارهای بعدیش مثل قبل نیست. به عنوان مثال Vince Gilligan بعد از Breaking Bad سریال Battle Creek ساخت که حتی یه فصل هم نشده کنسل رفت. Better Call Saul هم کار جدیدی را از وینس به حساب نمی آیم، چون یک Adaption از بریکینگ بد هست و چیز تازه ای نیست. برادران Kessler هم بعد از Damages، بلادلاینی ساختند که آخراش یاد سریال در حاشیه دو میوفتم که حتی مدیری سر صحنه برای فیلمبرداری حضور نداشت و آش شعله قلمکاری شده بود.David Shore هم بعد از ساخت Sneaky pete و House، سریال Good Doctor ساخته که حتی رنگ و بوی سریال های قبلیش را ندارد. فقط شاید Graham Yost تا حدودی درست کار کرده که هم Justified خوب و هم Pacific خوب بود.

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
اشاره ای کاربر گرامی @sina_unl در مورد این که سریال هایی که David Simon ساخته، دیدنش واجب یا به قول خودشون اوجب واجباته، اینطوری فرض میکنم که ایشون از این فرد یک بت ساخته است. David Simon سریال ساز خوبی است اما آن قدر کسی نیست که این لقب را به او بدهیم. بعد از سریال The Wire، هیچ کدوم از کار های سایمون به اون سطح نرسیده اند. نه Generation Kill و نه Treme که آخری هم حتی کنسل شد. باید قبول کنیم که هر سازنده سریالی، بعد از ساخت یک سریال عالی، کارهای بعدیش مثل قبل نیست. به عنوان مثال Vince Gilligan بعد از Breaking Bad سریال Battle Creek ساخت که حتی یه فصل هم نشده کنسل رفت. Better Call Saul هم کار جدیدی را از وینس به حساب نمی آیم، چون یک Adaption از بریکینگ بد هست و چیز تازه ای نیست. برادران Kessler هم بعد از Damages، بلادلاینی ساختند که آخراش یاد سریال در حاشیه دو میوفتم که حتی مدیری سر صحنه برای فیلمبرداری حضور نداشت و آش شعله قلمکاری شده بود.David Shore هم بعد از ساخت Sneaky pete و House، سریال Good Doctor ساخته که حتی رنگ و بوی سریال های قبلیش را ندارد. فقط شاید Graham Yost تا حدودی درست کار کرده که هم Justified خوب و هم Pacific خوب بود.
Generation Kill با متای 80 و کاندیدا شدن 11تا امی که شامل بهترین مینی سریال، کارگردانی و نویسندگی بوده از شما عذر می‌خواد که با معیارهای کیفی جنابعالی سازگار نبوده.
Treme هم چهار سیزن پخش شد و کنسلی در کار نبود. و اینکه از این 4 تا سیزن سه تاشون متای 80 به بالا داشتن (فصل اول بدون حتی یه نقد منفی). حتی اگه کنسل هم شده بود ربطی به کیفیت کار نداشت، کنسلی فقط و فقط وابسته به آمار بیننده‌هاست. ولی خب سران HBO چی می‌فهمیدن که این سریالی که بینندۀ چندانی نداشته رو 4 سال نگه‌داشته بودن.
وقتی The Corner به عنوان بهترین مینی سریال امی برد، خواستن به بچه یه چیزی بدن دلش نشکنه.
همین Deuce با متای 86 و کاندیدا شدن توسط انجمن نویسندگان آمریکا، خیلی بیجا می‌کنه که فکر کنه سریال خوبیه.
یا Homicide: Life on the Street که بعد از گذشت این همه سال هنوز در کنار NYPD Blue که جز سریالهای جریان‌ساز ازش نام برده میشه، سخت در اشتباهه و بسیار سریال سطحی و متوسطیه.
مینی سریال Show Me a Hero هم متای 85 داره، فقط به خاطر این امتیاز بالا شده که پاول هگیس قبلاً اسکار برده و طرفداری اسپایدر من و استاوارز به خاطر اسکار آیزک و آلفرد مولینا نمرۀ بالا دادن بهش.
من اگه می‌گم مثل دیوید سایمن سریال‌ساز تکرار نشدنی‌ایه واسه سوژه‌هاییه که روشون دست می‌ذاره و جنس پرداختش که به روزنامه‌نگاری نزدیکه. یه جور سینما وریته که در عین بازی، متن و کارگردانی بسیار خوبی هم داره. مثل دیوید سایمن نداریم واقعاً. من نگفتم بهترین سریال‌ساز تاریخه و هیشکی بهش نمی‌رسه، گفتم مثلش نداریم. بت ساخته و فلان چی چیه؟
سخته بگی من خوشم نیومد از سریالهاش؟ حتماً باید نظرای عجیب و غریب بدی؟
در ضمن Adaptation که معادل فارسیش میشه اقتباس. واقعاً نظر عجیبی بود در مورد Better Call Saul. چون اقتباسه چیز تازه ای نیست! یه جور حق به جانب هم میگی هر کی ندونه فکر می‌کنه یه چیزی بلدی واقعاً.
Battle Creek هم بیشتر از اینکه سریال گلیگان باشه، سریال دیوید شور بود. منهای فیلمنامۀ قسمت اول که فکر کنم قبل از Breaking Bad نوشته بودش، هیچ نقشی تو ساخت سریال نداشته.

arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,477
نام
آرش
سریالی بود که من از دیدنش کاملا لذت می‌بردم ولی داستانش مسیر مشخصی رو نمی‌رفت و بعضی وقت‌ها اینطور به‌نظر می‌رسید که انگار فقط سکانس پشت سکانس گذاشتند و فکر خاصی پشتش نبوده. The Deuce هیجان خاصی نداشت ولی به‌شکل عجیبی آدم جذبش می‌شد.
البته از بازی‌های محشر جیمز فرانکو و مگی جیلنهال و در وهله‌ی بعدی، بقیه‌ی بازیگرها نمی‌شه گذشت. کست این سریال چندین سطح بالاتر از اکثر سریال‌ها بود.

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
Generation Kill با متای 80 و کاندیدا شدن 11تا امی که شامل بهترین مینی سریال، کارگردانی و نویسندگی بوده از شما عذر می‌خواد که با معیارهای کیفی جنابعالی سازگار نبوده.
Treme هم چهار سیزن پخش شد و کنسلی در کار نبود. و اینکه از این 4 تا سیزن سه تاشون متای 80 به بالا داشتن (فصل اول بدون حتی یه نقد منفی). حتی اگه کنسل هم شده بود ربطی به کیفیت کار نداشت، کنسلی فقط و فقط وابسته به آمار بیننده‌هاست. ولی خب سران HBO چی می‌فهمیدن که این سریالی که بینندۀ چندانی نداشته رو 4 سال نگه‌داشته بودن.
وقتی The Corner به عنوان بهترین مینی سریال امی برد، خواستن به بچه یه چیزی بدن دلش نشکنه.
همین Deuce با متای 86 و کاندیدا شدن توسط انجمن نویسندگان آمریکا، خیلی بیجا می‌کنه که فکر کنه سریال خوبیه.
یا Homicide: Life on the Street که بعد از گذشت این همه سال هنوز در کنار NYPD Blue که جز سریالهای جریان‌ساز ازش نام برده میشه، سخت در اشتباهه و بسیار سریال سطحی و متوسطیه.
مینی سریال Show Me a Hero هم متای 85 داره، فقط به خاطر این امتیاز بالا شده که پاول هگیس قبلاً اسکار برده و طرفداری اسپایدر من و استاوارز به خاطر اسکار آیزک و آلفرد مولینا نمرۀ بالا دادن بهش.
من اگه می‌گم مثل دیوید سایمن سریال‌ساز تکرار نشدنی‌ایه واسه سوژه‌هاییه که روشون دست می‌ذاره و جنس پرداختش که به روزنامه‌نگاری نزدیکه. یه جور سینما وریته که در عین بازی، متن و کارگردانی بسیار خوبی هم داره. مثل دیوید سایمن نداریم واقعاً. من نگفتم بهترین سریال‌ساز تاریخه و هیشکی بهش نمی‌رسه، گفتم مثلش نداریم. بت ساخته و فلان چی چیه؟
سخته بگی من خوشم نیومد از سریالهاش؟ حتماً باید نظرای عجیب و غریب بدی؟
در ضمن Adaptation که معادل فارسیش میشه اقتباس. واقعاً نظر عجیبی بود در مورد Better Call Saul. چون اقتباسه چیز تازه ای نیست! یه جور حق به جانب هم میگی هر کی ندونه فکر می‌کنه یه چیزی بلدی واقعاً.
Battle Creek هم بیشتر از اینکه سریال گلیگان باشه، سریال دیوید شور بود. منهای فیلمنامۀ قسمت اول که فکر کنم قبل از Breaking Bad نوشته بودش، هیچ نقشی تو ساخت سریال نداشته.

جالبه. قبلا هم بحثی در مورد تاریخچه دیدن سریال تو ایران در ماه های پیش کردیم که به شدت دیس کردی و یه جوری نشون دادی که از زمانی که سریال تو ایران بین جوونا و کلا ایرانی مثل زامبی نفوذ کنه، تو قبلا بیش از انگشتان دست سریال دیدی. به نظر می آید که در این مسئله هم به شدت اختلاف نظر داریم و طوری روی نظر شخصی پافشاری می کنی و حصار کشیدی که نمیشه بهش تجاوز کرد!

این که بیایم روی متاکریتیک مانور بدیم که سریال های این بشر از نظر متا همشون بالای 80 بود، نمیشه دلیل منطقی آورد. معمولا متاکریتیک در نقد سریال ها، فقط نقد منتقدانی که قسمت های نخست را بررسی کردند، میانگینش رو حساب می کنند به طور مثال Game Of Thrones Season 6 ، متاش 73 از 100 شد بخاطر این که فقط قسمت اول رو نقد کردند و چندان قسمت اولش جالب نبود؛ و گرنه اگر کل رو نقد می کردند و به خصوص قسمت Battle Of Bastard، متای GOT S6 صد در صد عوض می شد و حتی The Killing که متای 84 گرفته چون که پایلوتش فقط در متا نقد شد اما اگر قسمت های بعدیش بررسی می شد و چون بخاطر ضعیف شدن قسمت های بعد از دید منتقدان، متای این سریال تغیییر پیدا می کرد!

دوم این که اشاره کردی به Geneartion Kill در 11 بخش نامزد امی شده که یه جورایی هم اشاره داری که فقط خودت میدونی، باید اشاره هم میکردی که در چند بخش برنده شده؟! در سه بخش نه چندان مهم که از نظر امی یکی از Dissapointing سریال های تاریخ امی از نظر برنده شدن بوده. (جدا من از GK خوشم نمیاد، چون یک سریال Road Tripهست تا یک اثر Epic War؛ بعدشم به شدت تحریف شده و آبکی هست! حاضرم Over There یا BOB یا اثر سینمایی The Hurt Lucker رو دوباره ببنیم نه این!) همانطور که فیلم مورد عجیب بنجامین باتن در 13 بخش اسکار نامزد شد که آخر سه جایزه بی ارزش برد که در لیست ضعیف ترین فیلم های مراسم اسکار نام گرفت. حتی سریال The Wire به قول خیلیا بهترین سریال تاریخه، در امی زیاد تحویل گرفته نشده و از اون سریالایی که بعدا به فکر افتاده اند عجب سریالی هست. (حتما اشاره میکنی که متاش مثلا 98 بوده؟!)

ضمن این که واقعا ممنونم که معادل فارسی کلمه Adaptation رو به هم یادآوری کردی! واقعا به عنوان یک مترجم زبان خیلی بد بود که این رو یادم رفته باشه!:)] از نظر یک فیلم نامه نویس (خودم که هستم) اقتباس سطحش خیلی پایین تر از فیلم نامه اورجینال هست و چیز تازه ای فیلم نامه نویس در یک اثر اقتباسی ایجاد نمیکنه (فقط باید عرضه داشته که فوت و فن اقتباس کردن رو یاد داشته باشه). نظر من اینه و چیزی که از استادم یاد گرفتم این بوده، حالا برو یقه استادم رو بگیر! شاید منظورم این هست که وینس گیلیگان هم چنان داره با شخصیت های بریکینگ بدش حال میکنه و جرائت هنوز پیدا نکرده و یا هم چنان در فکر هست که یک سریال به غیر از شخصیت های BB بسازه.

سوما در ادامه متن هم اشاره داشتم که حتی کار های دیوید شور هم بعد از House M.D به اون کیفیت استاندارد نبوده و منظورم هم همین Battle Creek بوده است. چه تو دوست داشته باشی یا نداشته باشی، مغز متفکر سریال، خود وینس بوده و فقط دیوید شور در Co-Writer سریال بوده. حالا فقط یک قسمت نوشته، دلیل نمیشه که Concept کلیش ماله ایشون نباشه!

به نظرم باز هم از سایمون داری بت میسازی و باید روشن کنم که هیچ کس بهترین سریال ساز ابدی تاریخ نمیشه. حتی David Chase هم نیست! همانطوری که هیچ وقت فرانسیس فورد کاپولا بهترین فیلمساز تاریخ سینما نیست فقط به دلیل این که گادفادرش متای 100 گرفته، بگیم بهترین فیلمساز تاریخ سینماست!

نگاه رونامه نگاری که به دیوید سایمون وصل کردی، به شدت مضحک است. به نظرم تنها کسی که نگاه روزنامه نگاری داره شخصی به نام Aaron Sorkin که هم بخاطر The Newsroom و The West Wing، خودش رو ثابت کرده و حتی مجلات هم به اون چنین لقبی در نقدهایشان داده اند!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Deliverer

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
سریالی بود که من از دیدنش کاملا لذت می‌بردم ولی داستانش مسیر مشخصی رو نمی‌رفت و بعضی وقت‌ها اینطور به‌نظر می‌رسید که انگار فقط سکانس پشت سکانس گذاشتند و فکر خاصی پشتش نبوده. The Deuce هیجان خاصی نداشت ولی به‌شکل عجیبی آدم جذبش می‌شد.
البته از بازی‌های محشر جیمز فرانکو و مگی جیلنهال و در وهله‌ی بعدی، بقیه‌ی بازیگرها نمی‌شه گذشت. کست این سریال چندین سطح بالاتر از اکثر سریال‌ها بود.

امسال WACO و The Looming Tower، بالاترین کست رو از آن خود می کنند. فقط کافیه کست با شکوه The Looming Tower رو ببینی!

• Like
Reactions: arash1996

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر