گفتگو درباره سریال ها (معرفی در پست اول تاپیک_پست اول تاپیک حتما خوانده شود)

Clegane

کاربر سایت
Jul 17, 2016
59
فراستی :D . هرکی تند و بی پرده صحبت کنه میشه فراستی !
آدم خوبیه، با اینکه خیلی جاها حرفاشو قبول ندارم ولی تو ایران اینو + چند نفر دیگه یکم نقد حالیشونه ، بقیه انشا بنویسن نه منتقد.
موضوع بزرگ و مهمی نیست ولی چون سوال کردی ، بی جواب نذارمت.
راستش من قبل از اشنایی با فراستی ، موضع ام همینطوری تند و رک بود ، اول نسبت به بازی ها . بچه ها بهم گفتن تو فراستی هستی ولی تو گیم :D . اون زمان من اصلا فراستی رو نمیشناختم. تا اینکه رفتم یکم بشناسمش دیدم این بشر همون دید منو داره منتها تو سینما . تا اینکه یکم پیگریش شدم ، بیشتر شناختمش . اصلا اونطوری نیست که تو محافل به اصطلاح روشن فکر و مثلا انتلکت ایران اسمش جا افتاده. حالا هرکی هرچی میگه ، بگه ولی مهم متن بحثه که همه ازش فرار میکنن و آخرشم یه برجسب میزنن بهت.
تو صحبتهاش چندتا واژه پردازی جالب و درست دیدم ، که سعی کردم ازشون استفاده کنم. تو درست متوجه شدی اما دلیلش؟ اینکه من چی فکر میکنم ، واضح و ثابته ولی اینکه چطوری بگم ، فکر میکنم فراستی (و خیلی های دیگه ازشون چیز یاد گرفتم) حکم کاتالیزور رو برام داشتن.من همیشه دنبال واژه ها و عباراتی بودم که لب مطلب رو برسونن ، ایشون و امثالهم این کار رو برام آسون کردن.همین.نگارش شاید تحت تاثیرش باشه ولی شیوه تفکر ؟ اصلا . من پیش از فراستی همینطوری بودم ، خیلی جاها هم باهاش موافق نیستم.

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,803
نام
nucky thompson
سریال 11.22.63 رو تموم کردم . فکر نمی کردم این قدر خوب باشه و واقعا آخرش تاثیرگذار و زیبا تموم شد . شاید مهم ترین نکته اش این باشه که بازیگرا به حدی عالی بازی کردن و کاراکتر هارو تو همین 8 قسمت باورپذیر کردن که بیننده از دیدنشون خسته نمیشه و دوست داره بیشتر باهاشون وقت بگذرونه

داستان به صورت کلی درباره معلمیه که توسط دوستش از طریق یک دروازه مخفی به سال 1960 فرستاده میشه تا از ترور کندی توسط لی هاروی ازوالد جلوگیری کنه . ولی درگیر ماجراهایی میشه که حوادث رو به سادگی به جلو نمی بره .

با این که همش درباره تئوری های کلیشه ای سفر در زمان و تغییر گذشته و اثر پروانه ای بود به خاطر فضای نسبتا جذابش راهشو از بقیه آثار جدا کرد .

بار تخیلی ماجرا هم خیلی نیست که اگه به سریال های نسبتا واقع گرایانه علاقه داشته باشید ازش نا امید شید . در کل پیشنهاد میشه

آخرین ویرایش:

Easy_GoiiN

کاربر سایت
Aug 4, 2012
1,192
سریال 11.22.63 رو تموم کردم . فکر نمی کردم این قدر خوب باشه و واقعا آخرش تاثیرگذار و زیبا تموم شد . شاید مهم ترین نکته اش این باشه که بازیگرا به حدی عالی بازی کردن و کاراکتر هارو تو همین 8 قسمت باورپذیر کردن که بیننده از دیدنشون خسته نمیشه و دوست داره بیشتر باهاشون وقت بگذرونه

داستان به صورت کلی درباره معلمیه که توسط دوستش از طریق یک دروازه مخفی به سال 1960 فرستاده میشه تا از ترور کندی توسط لی هاروی ازوالد جلوگیری کنه . ولی درگیر ماجراهایی میشه که حوادث رو به سادگی به جلو نمی بره .

با این که همش درباره تئوری های کلیشه ای سفر در زمان و تغییر گذشته و اثر پروانه ای بود به خاطر فضای نسبتا جذابش راهشو از بقیه آثار جدا کرد .

بار تخیلی ماجرا هم خیلی نیست که اگه به سریال های نسبتا واقع گرایانه علاقه داشته باشید ازش نا امید شید . در کل پیشنهاد میشه
آقا شما مثل اینکه خیلی این سریال رو جدی گرفتی. من خودم خوشم اومد از این سریال و کلاً داستان نسبتا جالبش ولی کاملا ایده و ماجرا فقط سرگرم کننده ست و هیچ تاثیرگذاری خاصی هم تو سریال دیده نمیشه و گرنه بچه هم دیگه می دونه آزوالد یه آدم بدبختی بود که روحش از هیچی خبر نداشت که اینا آوردنش جلو بعدشم خودشون دخلشو آوردن که پرونده کندی مختومه بشه.

• Like
Reactions: barneysawyer

Easy_GoiiN

کاربر سایت
Aug 4, 2012
1,192
اونایی که دیدم.
True Detective
یه سریال ادا و اطواریه ، کلی مسئله طرح میکنه ولی بیشترشو بی جواب رها میکنه.نمیچه درام خوب داره + کاراگاهی نصف و نیمه . سریال اصرار داره بر پیوند زدن معماهای کارگاهی با مسائل افسانه ای که.هیچکدومش تو سریال در نمیاد.دو تا بازیگر خوب داره که سریال رو میبرن جلو.همین.سریال اور ریت شده ایه ولی فصل اولشو میشه دید. فصل دومشو که اصلا هیچی ، کلا بی ارزشه.
House Of Cards
سریال خوبی بود ، الان افتاده رو دور تکرار.شخصیت پردازی نداره ، بیشتر دیالوگ محور و سناریو محوره.از اول تا آخر هم داره طعنه میزنه به مسائل سیاسی آمریکا ولی در باطن داره تحسینش میکنه.
Fargo
من با فصل اولش حال نکردم.فقط هم راجع به فصل اولش میتونم نظر بدم.فیلمنامه به شدت کندی داره و کلی سکانس های اضافه.کلی هم شخصیت خنگ داره.اگه با کندی میتونی کنار بیای ، ببین.
Game Of Thrones
جز سریال های خوب بود ولی افت کرده الان ، به خصوص این فصل شش که اصلا فاجعه بار داغون بود.علت اصلیش هم جلو افتادن سریال از کتابه ، سریال تبدیل شده به یک محصول تجاری ولا غیر.
Mr. Robot
آشغال محض. اصلا نبین.ارزش نوشتن راجع بهش هم نداره.
Rick And Morty
اینو ندیدم ولی میگن کمدی خوبیه.
شما کلاً سریالی دیدی که خوشت اومده باشه؟
House of Cards: هیچ تحسینی در کار نیست و کاملا داره نشون میده اینا یه مشت آدم کثیفن که بویی از انسانیت نبردن و تمام اهدافشون فقط و فقط بقای خودشون در منصبشونه حتی نشون داد زمانی که طرح اشتغال زایی آمریکا مطرح شد زمانی بود که آندروود داشت سقوط می کرد و این کار رو کرد که خودش رو دور بمونه با اینکه خیلی ها مخالف این کار بودند.
Fargo: این واژه کند دیگه داره خیلی مسخره و بیش از حد استفاده میشه. البته به خیلی ها حق می دم چون درام هنوز تو ایران جا نیافتاده و همش فکر می کنن تو درام باید اتفاقای هیجان انگیز بیافته یا سناریوی سریع و گذرا داشته باشه. البته فارگو که اینجوری نبود ولی کلا راجع به درام می گم.
Game of Thrones: هر چی که توی این کره ی خاکی ساخته و منتشر میشه برای کسب درآمد و سود هست هیچکس برای محض رضای خدا یا کمک به مظلومین فیلم و سریال نمیسازه. گات هم همینطوره با اینکه بی نظیر بود این سیزنش و پر از اتفاقای هیجان انگیز بود ولی یک محصول تجاری حساب میشه برای کسب درآمد. بازیگرا هم برای کسب درآمد میان رُل بازی می کنن. تصویر بردار و غیره هم همینطور ..

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,803
نام
nucky thompson
آقا شما مثل اینکه خیلی این سریال رو جدی گرفتی. من خودم خوشم اومد از این سریال و کلاً داستان نسبتا جالبش ولی کاملا ایده و ماجرا فقط سرگرم کننده ست و هیچ تاثیرگذاری خاصی هم تو سریال دیده نمیشه و گرنه بچه هم دیگه می دونه آزوالد یه آدم بدبختی بود که روحش از هیچی خبر نداشت که اینا آوردنش جلو بعدشم خودشون دخلشو آوردن که پرونده کندی مختومه بشه.
منظورم کاراکتر جیک و دختره بود . نگفتم سریال مسائل جالبی رو مطرح می کنه و حقایق ناگفته ای رو میگه . گفتم این دو تا کاراکتر خوب در اومده بودن و جا داشت بیشتر هم درباره اشون بسازن .

• Like
Reactions: Easy_GoiiN

hqdead

کاربر سایت
Dec 27, 2015
281
فراستی :D . هرکی تند و بی پرده صحبت کنه میشه فراستی !
آدم خوبیه، با اینکه خیلی جاها حرفاشو قبول ندارم ولی تو ایران اینو + چند نفر دیگه یکم نقد حالیشونه ، بقیه انشا بنویسن نه منتقد.
موضوع بزرگ و مهمی نیست ولی چون سوال کردی ، بی جواب نذارمت.
راستش من قبل از اشنایی با فراستی ، موضع ام همینطوری تند و رک بود ، اول نسبت به بازی ها . بچه ها بهم گفتن تو فراستی هستی ولی تو گیم :D . اون زمان من اصلا فراستی رو نمیشناختم. تا اینکه رفتم یکم بشناسمش دیدم این بشر همون دید منو داره منتها تو سینما . تا اینکه یکم پیگریش شدم ، بیشتر شناختمش . اصلا اونطوری نیست که تو محافل به اصطلاح روشن فکر و مثلا انتلکت ایران اسمش جا افتاده. حالا هرکی هرچی میگه ، بگه ولی مهم متن بحثه که همه ازش فرار میکنن و آخرشم یه برجسب میزنن بهت.
تو صحبتهاش چندتا واژه پردازی جالب و درست دیدم ، که سعی کردم ازشون استفاده کنم. تو درست متوجه شدی اما دلیلش؟ اینکه من چی فکر میکنم ، واضح و ثابته ولی اینکه چطوری بگم ، فکر میکنم فراستی (و خیلی های دیگه ازشون چیز یاد گرفتم) حکم کاتالیزور رو برام داشتن.من همیشه دنبال واژه ها و عباراتی بودم که لب مطلب رو برسونن ، ایشون و امثالهم این کار رو برام آسون کردن.همین.نگارش شاید تحت تاثیرش باشه ولی شیوه تفکر ؟ اصلا . من پیش از فراستی همینطوری بودم ، خیلی جاها هم باهاش موافق نیستم.
تند و بی پرده با مفت و چرت خیلی فرق داره
نقد تعریف داره و نقاد ویژه گی مخصوص از نظر دانش و تحصیلات و تجربه و... هر کسی حق نداره خودشو در جایگاه نقد و بررسی قرار بده
نظر شخصی داستانش فرق داره و کاملا با نقد فرق میکنه این خزعبلات میتونه نظر شخصی شما باشه و کاملا هم طبیعی میشه و کسی هم نمی تونه ایراد بگیره بهش چون ممکنه از نظر من چرت باشه ولی از نظر کسی دیگه درست

tom ridel

کاربر سایت
Jun 25, 2007
762
Game Of Thrones
جز سریال های خوب بود ولی افت کرده الان ، به خصوص این فصل شش که اصلا فاجعه بار داغون بود.علت اصلیش هم جلو افتادن سریال از کتابه ، سریال تبدیل شده به یک محصول تجاری ولا غیر.
شوخی میکنید؟! پس از 3 فصل بالاخره یه فصل درست حسابی اومد که لازم نبود تا قسمت اخر صبر کنیم تا یه اتفاقی بیفته،و از همون قسمت اول شروع کرد به رخ دادن های اتفاق های اساسی و شوکه کننده،و بالاخره بعد از 6فصل،یکبار هم اون چیزی که مخاطب دوست داشت(پیروز شدنِ خوب ها!) هم رخ داد.
این فصل برای من در کنار فصل 2 و چهار بهترین بود.

آخرین ویرایش:

Jill-Valntine

If you're good at something, never do it for free
ناظم انجمن
May 18, 2012
4,879
نام
Ebrahim
دو خبر از HBO

a1154086d8a1f5b453bbc9fd840e6910b22e82e9c9ffa848ec1d8d301799fe30c.jpg

رییس جدید کانال HBO بطور رسمی اعلام کرد: فصل 8 سریال محبوب Game of Thrones آخرین فصل خواهد بود.
فصل 7 سریال در تابستان 2017 پخش خواهد شد.

trailer-874491-7_PRO1-512.jpg

به نقل از هالیوود ریپورتز و خبرهای جدید از کانال HBO احتمال ساخت فصل 2 برای سریال زیبایی The Night of زیاد است.

منبع 1
منبع 2

hamdi113540

کاربر سایت
Jan 25, 2010
1,854
دو خبر از HBO

رییس جدید کانال HBO بطور رسمی اعلام کرد: فصل 8 سریال محبوب Game of Thrones آخرین فصل خواهد بود.
فصل 7 سریال در تابستان 2017 پخش خواهد شد.

به نقل از هالیوود ریپورتز و خبرهای جدید از کانال HBO احتمال ساخت فصل 2 برای سریال زیبایی The Night of زیاد است.

منبع 1
منبع 2
سریال the night of عالیه و پتانسیل فصل دوم و داره

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
4,569
نام
وحید
Stranger things رو دیدم ولی اصلا اینقدر هایپ لازم نبود براش
در بهترین حالت یه سریال متوسط به بالا بود

Sent from my LG-H955 using Tapatalk

Madison

کاربر سایت
Jul 16, 2012
776
نام
شهاب
دوستان سریال باز یه ترتیب برای دیدن اینها بدین:
Banshee
True Detective
House Of Cards
Farngo
Vikings
Game Of Throns
Mr. Robot
Mad Men
Rick And Morty :D
پیشنهادی دارین هم بدین قراره تابستونو بترکونم
در ضمن میدونم GOT باید اول ببینم اما حسش نیس
نمدونم چرا :D
همه ی اینارو بذار کنار . اول برو Narcos رو ببین :D

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 12, مهمان: 2)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟