Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,984
نام
مهدی
یسر به r/television و سایت‌های نقد بزنی می‌بینی که سیزن ۱۳ و ۱۴ کم منتقد نداره ??‍♂️
فصل ۱۴ به نظر من خیلی خوب بود. به چی نقد دارن؟ فصل ۱۳ ولی به شدت بد بود. خصوصا پایانش!! انگار یه سریال دیگه بود اصلا. دلیل اصلیش هم جدایی موقت Glenn Howerton از سریال بود.

Ƥ.s.Y.c.H.o

Hala Madrid ...y nada más
کاربر فعال
Apr 5, 2012
7,176
نام
Matthew
نمیدونم چرا کامنت های این دو سه روز دوستان به نظر من و یکی دو عزیز دیگه درباره فرندز اینقدر اگرسیو هست، یکی میگه فکت صادر نکن یکی میگه ههه ههه ههه فلان شد و... آقا سلیقه چیه؟ سلیقه اینه ک شما و کل دنیا بیان بگن جووون ما فرندز ببین بخدا قشنگه میخندی ولی وقتی سلیقه ت نیست خب خنده دار نیست دیگه دراپش میکنی!

از فرندز صحبت کردن و گیر دادنش اینجا همونقدر کامنت منفی میگیره ک یکی بیاد بگه آقا من با لست او آس حال نکردم اشغال بود! خب واقعا شاید یکی حال نکرده دیگه. من دلیلم برای ندیدن فرندز همون خنده ها بود اگر نبود شاید مثل شما کلی باهاش ذوق میکردم. ولی توهینی نکردم ب طرفداراش ک اره شما فلانید و چکارید.

من رفتم همه قسمت ها رو با حجم کلی 60 گیگ دانلود کردم بعد از قسمت دو پاک کردم حسمم این بود ک نه اون خنده ها و شوخی ها رو نمی‌فهمم شاید. در عوض نشستم شیملس دیدم و کف اتاق افتاده بودم از خنده ب خاطر کمدی دارکش.

خارج از بحث سریال، فیلم bird man ک اسکار گرفته بود خیلیییی تعریف کردن ولی به خاطر صدای درامی ک تو 90 درصد فیلم هی پخش می‌شد و گوشمو زخم می‌کرد یا فحش و ناسزا به سازنده و معرفی کننده دراپش کردم. در صورتی ک با فرندز این رفتار نداشتم.

حالا نمیدونم چرا اینقدر جدی گرفتید همه چیو ک توی بازی سنتر نظرات نامتعارف فوری جاج میشه! چه گیم چ فیلم و سریال.
من اصلا هیچ خرده ای نمیگیرم، نه به شما نه به هیچکس دیگه. سلیقه ایه، خود من با خیلی از فیلم هایی که ملت حال میکنند، حال نکردم ...
ولی شده بار اول یا یه موقعی فیلم یا سریال رو دیدم به دلم نشسته، بعد یبار دیگه بهش فرصت دادم ( نمومش HIMYM که پارسال دیدم - تو زمینه فیلم هم مثال زیاد دارم یکیش یادمه Shutter Island بار اول خوابم گرفت :)) ولی بعدا دیدم میخکوب شدم، یکی دیگش Prestige نولان و ... )
پس یه چیز طبیعیه. بسته به خیلی فاکتور ها داره شما از یه فیلم یا سریال خوشت بیاد. ولی این موضوع تو نگاه و برخورد اول، مثل دیدن آدم ها میمونه...
بنظرم اگر میخوای واقعا متوجه بشی که از فرندز خوشت میاد یا نه، حداقل 1 سیزن، نه 15 قسمت نه 10 قسمت اول رو ببین ( نهایت میشه یه فیلم سینمایی ) بعد راجع بهش نظر بده...

خود من، با 10 بار کامل روتین از اول تا آخر دیدن و n بار رندوم دیدن، صبح تا شب تو شبکه های اجتماعی دیدن ویدئو و میم و ... دفعه اول که تا قسمت 7 دیدم، دراپ کردم. بعد تا قسمت 17 دیدم، یه وقفه خورد بهش، بعد از عید 96 شروع کردم از ادامش، بعدا تو 2 هفته سریال رو تموم کردم :D من این قضیه رو امتحان کردم با چندین نفر و دیگه برام حتمی شده یبار هم توضیح دادم.

یا خنده حضار اذیت میکنه یا کلا شوخی هارو نمیگیرند ملت که طبیعیه... فصل اول برای بار اول، خیلی ها نوع کمدی این 6 تارو نمیدونند، اصلا شما نمی دونی فیبی داره چی میگه... پیش خودت میگی این شر و ورا چیه میگن؟! ولی بعد اینکه یکبار سریال رو تموم کنی، دوباره از اول که ببینی، انقدر سر همون قسمت های اول و سیزن اول قهقهه میزنی که حد نداره.

هیچ اجباری هم نیست، صرفا تجربیات خودم و خیلی های دیگه رو توضیح دادم.
ولی من یه اعتقادی که دارم میگم آثار سینمایی و هنری و ... که بولد میشن و چه از جماعت عام چه جماعت خاص (منتقد و ...)، حتما یه چیزی هست، یه دلیل داره، بی توجه از کنارشون نمی گذرم، بهشون فرصت میدم :D

خلاصه به این شکل. امیدوارم این پیام من باعث بشه بری ببینی و بعدا خودت بیایی این ها رو تعریف کنی ( دیدم که میگم :D )
و البته
منتظرم برادران وارنر کمیسیونمو بدن :D

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
رک و پوست کنده و با استناد به حرف هایی که کاربر فوق زده شد، به نظر می رسد که فرهنگ ایران را در درون کاسه توالت گذاشته، سیفون را کشیده و مستقیم در درون چاه روانه کرده است! یعنی چنین پرسپکتیوی به جامعه ایران داری که مخاطب کمدی های غربی را در جهت خیال پردازی از آزادی (همان لیبرال آمریکایی) و عادی بودن رابطه جنسی و بسامد غلظت آن تماشا می کند؟ اگر بحث دومی مطرح است، مخاطب می رفت به جای تماشای فرندز، سریال مبتذل Now Apocalypse را می دید که در طول هر اپیزود، بسامد هر نوع رابطه آزاد را به تصویر می کشد یا فورا به سراغ سایت های پ*رن می رفت. کمدی سخت ترین ژانر است و اگر کسی چیزی را بسازد که مهر تاریخ مصرف بر آن نخورد و ماندگار بماند، کار بزرگی کرده است. ماندگاری یک اثر را مخاطب اعلام می کند و همان کالت می شود. اندک افرادی کارشناسی هم برخی آثاری را که در گذشته کوبیدند، با نگاه دقیق تر و قیاس با آثار امروزه، جلوه آن آثار را مثبت می کنند (مثل تمام ساخته های لینچ که بعدا مورد تمجید قرار گرفت!)

هیچ مخاطب ایرانی به معنای صد در صد چشمانش را به سریال های آمریکایی و آزادی های آن نمی دوزد. ما هم سه گانه رضا عطاران را داریم که دست روی جامعه تهی دست ایران می گذارد و فرهنگ ایران و تهران نشین را هم به تصویر می کشد. همچنان پس از گذشت دو دهه، پربیننده ترین سریال های تلویزیون است. به زندگی ساده لوحانه و آدم هایش می خندیم و گهگاهی به واقعیت نسبت می دهیم. اگر منظور کلی نسبت به علاقه ما به سریال های آمریکایی داری و معطوف به فرم سیتکام و طنز نیست، خب برادر من، بزرگ ترین صنعت تلویزیون مختص آمریکاست، سریال های با کیفیتی تولید می کند، درس قصه نویسی می دهد، اکتینگ را آموزش می دهد، ریزه کاری های پیاده شده در استراکچر استوری را نشان می دهد. مخاطب باید تماشای آثار تولید شده عصر طلایی تلویزیون را نسبت به سریال های ترکی و عربی و آمریکای جنوبی ترجیح دهد. البته بزرگترین مشکل زمانی است که یک سناریو نویس یا یک کارگردان فرهنگ آن کشور را به جای فرهنگ اصیل ایرانی در اثرش جا می زند. اگر منظورت به این است که حرف حق است. این حرکت مساوی با ابتذال. ابتذال هایی که منوچهر هادی و مهران مدیری در دراکولا خلق کردند. خوشبختانه هومن سیدی در دام این ابتذال نیافتاد در حالی که بسیاری از قسمت های سریالش را از آثار تلویزیونی غربی الگوگرفته بود.

لحن و موضع کمی شبیه همان نامزد سوپرپوششی است که می خواهید مخاطب را وادار کنید که کلا قید تماشای سریال غربی را با اتکا با دلایل شخصی خود و سایت ردیت بزند.

Musician

کاربر فعال
Dec 16, 2006
1,263
سوای اینکه BLACK SAILS از زمان شروع پخشش تا آخرین فصلش underrated باقی موند، این یکی از بهرین quote های بود که تو سریالها دیدم و هر از گاهی این سکانسو میبینم و عجیب با شرایط وطن همخونی داره...

View attachment videoplayback (4).mp4

farzad_angel

کاربر سایت
Feb 2, 2007
210
بابا کجا فرندز مشروب میخوردن و علف میکشیدن که ما ندیدیم دوم اینکه دوست عزیز این حرفها را چند سال پیش در مورد اسپارتاکوس میزدن میگفتن جهان سومی ها بخاطر این طرفدارشون هستن که سریال زیادی بی حیا هست بعد فرندز را بجز چند جای محدود شما میتونی راحت با خانواده ببینی در ضمن این سریال یکی از پرفروش ترین ها در دنیا از لحاظ فروش به کشورهای متفاوت هست و تا قبل حق فروش به hbo max تو نتفلیکس یکی از پر بازدیدترین سریال های کل تاریخش بود با این که هر کسی دیگه تقریبا این سریال را دیده بوده فکر میکنم چیز سختی نباشه یکی دوستش داره یکی دوستش نداره حرفی نیست ولی دلیل بر بد بودن این سریال یا هر سریالی نیست اگر ما خوشمون نمیاد

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
از حرفای بی سر و ته بگذریم... اقایون این سریال Shadow and Bone چطوریاست؟! جالب میزنه ولی آیا ارزش وقت گذاشتن رو داره؟ واقعا حال و حوصله 8 ساعت وقت تلف کردن برای یک سریال متوسط ندارم.:|

نه خیلی خوبه :D ارزش داره بنظرم. اینجا نظرمو گفته بودم.

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
حاجی اینقدر Flex نیا، از وقتی که گفتی اکانت نتفلیکس داری از افسردگی داریم میمیریم، حالا هم که این... ادامه نده که گناه داریم!:(( میترسم در مورد داشتن اکانت توی ردیت هم بگی.:(

پ.ن:LMAO
---
از حرفای بی سر و ته بگذریم... اقایون این سریال Shadow and Bone چطوریاست؟! جالب میزنه ولی آیا ارزش وقت گذاشتن رو داره؟ واقعا حال و حوصله 8 ساعت وقت تلف کردن برای یک سریال متوسط ندارم.:|
براساس یک سه‌گانه به اسم تریلوژی گریشا ساخته شده که من خوندم و خیلی poopئه ? در این حد که حتی خود نویسنده‌اش هم اعتراف کرده به ضعف‌هاش ولی، یه مجموعه کتاب prequel داره به اسم six of crows که خیلی بهتره. اینا اومدن این دوتا رو مخلوط کردن برای سریال که کاراکترای جذاب پریکوئل رو آورده باشن. من ۲ قسمتش رو دیدم معمولی رو به خوب بود ولی با سطح انتظار معقول از یک YA fantasy.

• Sad
Reactions: Arima Kishou

TDKR

کاربر سایت
May 1, 2012
364
بحث سیتکام شد چرا بعد دیدن ساینفلد دیگه بقیه ضعیف به نظر میان؟
مثلا کدوم سریال شخصیت هاش در حد ساینفلد هستش؟
شخصیت اصلی که بماند تماشای ده دقیقه کریمر یا جرج رو به کل اشنای با مادر ترجیح میدم.
فرعی ها مثل نیومن.فرانک پدر جورج. جی پیترمن.وکیل کریمر و استاینبرنر و... واقعا بی نظیرن.

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali

:pepsi:

Screenshot_20210610-114019_Twitter_copy_432x525.jpg
پ.ن: دیروز زد به سرم و کل سیزن یک shadow and bone رو تراکتوری دیدم!
قطعا به رفقایی که از نوجوانی با دنیای سحروجادو و وِرد و.. آشنا شدن یه تجربه ی لذت بخشی رو خواهد داد:D
دوسه روز پیش هم که سیزن 2 اش تایید شد و دیگه بهونه ایی باقی نمیمونه!

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,956
نام
آریا
عجب چیزی بود تریلر Masters of the Universe: Revelation!

من خیلی با این مجموعه آشنا نیستم، ولی یکی از همسایه‌هامون توی دوران کودکی عاشقش بود و چند قسمتش رو هم به ما نشون داد و خوشم اومده بود ازش. اسباب بازی‌های یه مشت از شخصیت‌ها و جک جونورهای این مجموعه مثل He-Man و Skeletor رو هم داشت و چقدر هم با کیفیت بودن! :D
الآن این تریلر رو که دیدم، به نظرم طرفدارهای قدیمی He-Man ذوب میشن با دیدنش! :D به قول یکی از نظرات یوتیوب:

?my son: why are you crying dad
...me: sit down son, I'll tell you a story

یعنی در حدی خفنه که آرزو کردم کاش TMNT دهه ۱۹۸۰ و Batman: The Animated Series دهه ۱۹۹۰ رو هم این مدلی احیا می‌کردن.
کلاً این جَوی که راه افتاده و چیزهای محبوب دهه‌های قبلی رو احیا می‌کردن، خیلی کار خوب و خدا پسندانه‌ای هست! :D از Streets of Rage و TMNT توی دنیای بازی تا این Masters of the Universe و... یه جورایی یه تیر و دو نشان هست و هم بچه‌های اون دوران که الآن جوون و میانسال(!) شدن رو جذب می‌کنن و هم مخاطب جدید گیرشون میاد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر