HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
اینو اون سمت گفته بودم قبلا، ولی فکر کنم اینجا بگم بهتره، این سریال M.O.D.O.K. رو بشینید ببینید :D یک ویلن مارول عه (ویلن بازی اونجرز اخر) ولی خیلی خیلی کم توی فاز ابرقهرمانیه. و اصلا توی mcu نیست.

هفته پیش از HULU پخش شد (شبکه بزرگسالان دیزنی). 10 قسمت 23-25 دقیقه ای هست. بزرگسالانه. کمدی و سیتکام :D و واقعااااا خنده دار و خوبه :D

ببینید جدن فکر نکنم پشیمون بشید :D و هرچی میره جلوتر هم بهتر میشه... :D

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
mr inbetween رو دارم تا جایی که اومده تموم میکنم.با توجه به اینکه سریال teen ageای نمیخوام چی پیش نهاد میکنید؟(breaking bad , dexter رو دیدم)
و برای کمدی seinfeld تاریخ گذشته نشده بخوام از اول ببینم؟کمدی Louie , friends , big bang رو دیدم.
The Sopranos
Mad men
Hannibal
Fargo
Better call saul
True detecrive s1
Peaky blinders
House
Mindhunter

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,615
The Sopranos
Mad men
Hannibal
Fargo
Better call saul
True detecrive s1
Peaky blinders
House
Mindhunter
Hannibal رو فکر کنم ۳ بار دیدم .۳ تا کتابشو بعد از سریال گرفتم خوندم.شاهکار بود.اینایی که لطف کردی گفتی بوکمارک کردم ولی الان the wire رو شروع کردم.امیدوارم اونطور که تعریف کردن خوب باشه.

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,457
نام
سپهر
mr inbetween رو دارم تا جایی که اومده تموم میکنم.با توجه به اینکه سریال teen ageای نمیخوام چی پیش نهاد میکنید؟(breaking bad , dexter رو دیدم)
و برای کمدی seinfeld تاریخ گذشته نشده بخوام از اول ببینم؟کمدی Louie , friends , big bang رو دیدم.
چند صفحه قبل تر یک فهرست مفصل و کامل از سریال های TV-MA معرفی کرده بودم. نمی دانم کدام صفحه است. یک بررسی کنید و فهرست را ببینید، ناامید نخواهی شد.

پ.ن:گفتگو درباره سریال ها (قوانین پست اول خوانده شود)

آخرین ویرایش:
  • Love
Reactions: Rohshen

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,134
نام
پویان
یادداشتی برای قسمت دورهمی سریال Friends

755f8048-bed4-11eb-9b2e-758b3029e26f_image_hires_200814.jpg
کوتاه درباره اپیزود ویژه فرزند

با «فرندز ری‌یونین» چند اشکال اساسی دارم. سعی میکنم به اختصار و مناسب اینجا آنها را بیان کنم، عمده دلایلم شخصی هستند و احتمال دارد شما هم به دلایل شخصی با حرف‌های من مخالف باشید.
ساختار این برنامه تلویزیونی یا اپیزود ویژه که تماشایش کردیم. به طرز غیرقابل‌قبولی مشوّش است. من نمیفهمم باید کدام را دنبال کنم و کدام بخشها در حاشیه آن است، به این فهرست دقت کنید: مصاحبه با سازندگان سریال، مصاحبه با هوادران، مصاحبه با سلبریتی‌های طرفدار سریال، گشت‌وگذار بازیگران در صحنه‌ها و بعضاً بازی و آواز خواندن، پخش بخش‌هایی از خود سریال، پخش پشت صحنه‌های سریال، برگزاری دورخوانی فیلمنامه و برگزاری چیزی مثل تاک‌شو با حضور جیمز کوردن.
این طور به نظر می‌آید که سازندگان ایده‌های فراوانی داشته‌اند و نهایتاً نتوانسته‌اند از میان آنها بخشی را انتخاب کنند و بخش دیگر را کنار بگذارند یا بعداً استفاده کنند. خواسته‌اند یک پکیج کامل داشته‌باشند که نتیجه‌اش این ازدحام شده‌است.

بخشی‌هایی از این قسمت به دیدن دوباره صحنه‌ها توسط بازیگران مربوط میشود. بازیگران می‌آیند ، در جایی که قبلاً بازی می‌کردند با هم حرف میزنند، فیلمبرداری به سبک مستند انجام شده. در دقایق اول بسیار آزاردهنده‌است. دوربین بسیار لرزش دارد و کات¬ها باعث پرت شدن مخاطب میشود.
پشت‌صحنه‌هایی هم که پخش شد در این سالها بارها توسط فن‌پیج‌ها منتشرشده‌بود.

در بخشی از این قسمت به یاد یکی از اپیزودهای سریالْ مسابقه‌ای برگزار میشود که سوالات آن اطلاعاتی درباره خود سریال است. من – که هوادار خیلی پیگیری هم نیستم – تقریباً تمام آنها را میدانستم در حالی که بازیگرانی که ده سال را صرف بازی در این سریال کرده‌اند آنها را نمی‌دانستند. توصیفش سخت است، انگار از پشت خنجر خورده‌ای انگار بیش از اندازه به چیزی اهمیت دادی و گذاشته‌ای بخش بزرگی از زندگی‌ات را بگیرد که سازندگانش آن را چیز چندان بزرگی فرض نمی‌کنند. در این حین یادم می‌آید که شب قبل تمام کوییزهای آن اپیزود قدیمی را در استوری‌های پیج سریال درست جواب داده‌ام. من سال ۲۰۰۴ به دنیا آمده‌ام، سالی که فرندز تمام شد. با اینکه دورانی که فرندز در آن جریان دارد را حس نکرده‌ام آن را دوست دارم. این سریال در میان باقی علاقه‌مندی‌های من یک تک‌مضرّاب است، ربطی به دیگر فیلم‌ها یا سریال‌های موردعلاقه‌ام ندارد. حتی زمانی که مقاله دیوید هاپکینز در مورد سریال را خواندم همچنان آن را دوست داشتم امّا این اتفاق کمی من را راجع‌به این علاقه‌مندی مشکوک کرد.

دیدن چهره پیر و افسرده کسانی که بیش از هرکسی تو را خندانده‌اند غم‌انگیز است. دیدن این تصاویر برایم بسیار آزارنده‌بود. به‌ویژه وقتی پوست دیوید شوییمر مثل مرده‌هاست، چشمان کاکس آن برق را ندارد، متیو پری که از اعتیاد شدید نجات پیدا کرده حضورش حس نمیشود، لی‌بلانک به طرز غیرطبیعی چاق شده، آنیستون و کودرو عینک می‌زنند اگرچه خود را بهتر از بقیه حفظ کرده‌اند.

امّا دلیل اصلی و پایانی‌ام برای اینکه "چرا فرندز ری‌یونین را دوست نداشتم" و نمی‌خواستم آن را ببینم – و سر لجاجت آن را دیدم – این است: تا به حال نشده پایان سریالی که 5 فصل یا بیشتر آن را تماشا کرده‌ام، مرا راضی کند. به‌ویژه چنین سریالی که درباره زندگی روزمره است، دلیلش هم این است که تو به وقت گذراندن با کاراکترها عادت میکنی و وقتی دیگر نمیشود رهایشان کرد، سریال تمام میشود و این شخصیت‌ها از تو دریغ می‌شوند. اگرچه سازندگان معتقدند سریال به بهترین نحو به پایان رسانده‌اند امّا اصلاً چنین نیست، جویی بلاتکلیف می‌ماند، راس و ریچل صرفاً به همدیگر می‌رسند و مهمتر از همه مانیکا و چندلر – فیبی و پاول، "دوستان" را برای تشکیل "خانواده" رها میکنند، چیز برخلاف تمام آنچه سریال در طول این فصول بر آن اصرار می‌کرد. پس از دریغ شدن این کاراکترها "ری‌یونین" می‌گوید بیا ما این کاراکترها را دوباره به تو هدیه میدهیم ولی تنها کاری که میکند زخم فراموش شده از ترک یک سریال را برایت یادآوری می‌کند، آن را دوا نمیکند و این بار تو را در یک بلاتکلیفی محض رها میکند.

خرداد ۱۴۰۰
@masihmirjafari
از کانال تلگرام تَرک هنر؛ سید مسیح میرجعفری

ash|ae|ash

کاربر سایت
Jul 22, 2013
94
من همین چند روز پیش این تاپیک رو توی ردیت زدم:
r/changemyview - CMV: Sitcoms with studio audience/laugh track help American culture become dominant

و میخوام به تک تک کسایی که بهم گفتن نه اینطوری نیست و سیتکامهای سخیفی مثل فرندز همونقدر در آمریکا محبوبن که در کشورهای آسیای غربی و شرقی که زیاد از فرهنگ آمریکایی سر در نمیارن این تاپیک رو نشون بدم مخصوصا دوستانی که سریال سخیف فرندز رو دارن به همه پیشنهاد میدن... دوستان شما توجه دارید که فرندز اصلاخنده دار نیست نه؟

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
r/changemyview - CMV: Sitcoms with studio audience/laugh track help American culture become dominant

و میخوام به تک تک کسایی که بهم گفتن نه اینطوری نیست و سیتکامهای سخیفی مثل فرندز همونقدر در آمریکا محبوبن که در کشورهای آسیای غربی و شرقی که زیاد از فرهنگ آمریکایی سر در نمیارن این تاپیک رو نشون بدم مخصوصا دوستانی که سریال سخیف فرندز رو دارن به همه پیشنهاد میدن... دوستان شما توجه دارید که فرندز اصلاخنده دار نیست نه؟
روایته بعد از اینکه four horsemen of the apocalypse جنگ بین بهشت و جهنم رو شروع می‌کنن یک جنگی هم اون وسط بین طرفدارها و هیترهای فرندز برقراره هنوز
بابا product of the time خودش بوده تو ژانری که نهایتا تاریخ مصرفش ۵-۱۰ ساله، همون‌طور که آفیس داره کم‌کم ترک‌ها و ضعف‌هاش رو نشون میده، How I met your mother و بقیه ناک‌آف‌های فرندز نشون دادن و حتی یک روزی هم نوبت it's always sunny و امثاله میرسه. فرندز هنوز از اسکیت‌های چرت SNL خیلی قابل تماشاتره ولی خب عمرش رو کرده، تاثیرش رو گذاشته، ولش کنید بدبخت رو ?

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,824
نام
مهراد

فرندز حتی برای زمان خودش هم خنده دار نیست چه برسه ب بیست سال بعدش! اصلا سریال هایی ک دو سه تا لوکیشن دارن رو نمیشه تحمل کرد، باید زنده باشه دنیا نه ک یک دوربین ثابت طرف میگه میخوام برم خونه فلانی... ههه ههه ههه صدای حضار، با چی میخوای بری؟ با پاهام دیگه... هه ههه ههه ههه!!!
که چی آخه؟ چه منطقی پشت این خنده های مسخره هست...

franticfixer

کاربر سایت
Mar 5, 2011
395
فرندز حتی برای زمان خودش هم خنده دار نیست چه برسه ب بیست سال بعدش! اصلا سریال هایی ک دو سه تا لوکیشن دارن رو نمیشه تحمل کرد، باید زنده باشه دنیا نه ک یک دوربین ثابت طرف میگه میخوام برم خونه فلانی... ههه ههه ههه صدای حضار، با چی میخوای بری؟ با پاهام دیگه... هه ههه ههه ههه!!!
خوب نظر شخصیه این. به نظر من فرندز همین الان هم خنده داره، چه برسه به ۲۰‌سال پیش

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,362
نام
Majid
دوستان شما توجه دارید که فرندز اصلاخنده دار نیست نه؟
حالا به فرندز کاری ندارم اما اینکه یک چیزی خنده داره یا نیست رو کی مشخص میکنه؟ :D
ما الان آدم داریم کلیشه ای ترین طنزای سینمای ایرانو میبینن و غش میکنن از خنده حالا برو بهشون بگو تو اشتباه میکنی میخندی و به بقیه پیشنهاد میکنی، طرف خندیده و لذت برده چرا باید تجربه رو واسش خراب کرد؟ :D آیا کتابی هست که بازش کرد و خنده دار بودن یک دیالوگ یا یک موقعیت رو توش پیدا کرد و گفت "درسته، این خنده داره"؟ یا حتما یک جوک باید خیلی دیپ و پر معنی باشه که خنده دار باشه؟

در مورد تاپیکت تو ردیتم باهات موافقم در زمینه ای که میگی این خنده ها بهت میگه کجا بخندی و ممکنه رو بعضیا توی فلان کشور تاثیر مثبت داشته باشه اما حداقل رو من نداشته هیچ وقت، سیتکام زیاد دیدم که نصفشون حداقل بدون لف ترک هست اما Scrubs بنظر من بصورت کلی در حد فرندز نیست چه با لف ترک چه بی لف ترک، اینم بنظرم برمیگرده به سلیقه و دیدت به موضوعات سریال + اینکه شخصیتا چقد واست جذاب و خنده دارن.
مهم اینه که دیگه لف ترک منقرض شده و استفاده نمیشه توی اکثر سیتکامای جدید پس بیخیال قدیمیا بشیم بره :D

آخرین ویرایش:

ash|ae|ash

کاربر سایت
Jul 22, 2013
94
در سال ۱۹۸۴ سریال Police Squad جز اولین سریالهایی بود که لف ترک رو حذف کرد. بعد ۶ اپیزود کنسلش کردن چون اکسکیوتیوهای ABC گفته بودن «باید فکر کنی تا جوک های این سریال رو بگیری. ما میخوایم مردم بعد از یک روز خسته کننده بیان خونه مغزشونو خاموش کنن بخندن. نمیخوایم فکر کنن».

مشکل همینه. فرندز فکر نمیخواد. تنها جکی که من نفهمیدم این بود که جویی به اون دختره کتاب ولوتین ربیت رو داد گفتش میدونم پنیر دوست داری،‌ چند سال بعدش فهمیدم منظورش ولویتا هست. اما این تنها جکی بود که نفهمیدم. دلیلش هم عدم آشناییم با فرهنگ آمریکایی بود. همین ولویتا رو داشته باشید... سریال فریژر که همزمان با فرندز اومده و بسیار سریال بهتریه ولویتا رو تبدیل کرده به یک نقطه ضعف یک کاراکتر (پدر فریژر) --- فریژر به قدری سیتکام خوبیه که از همه چی یک جوک قوی میسازه. متاسفانه لف ترک داره اما خنده ی مردم واقعیه. من فریژر رو ۱۰۰ برابر به فرندز ترجیح میدم.

• Like
Reactions: SiminSecret

ash|ae|ash

کاربر سایت
Jul 22, 2013
94
خوب خیلیها دارن میپرسن همه چی سلیقه ایه و اینها. مشکل اینجاست که یک سریال تلوزیونی فرق داره با یک اثر هنری که بگیم سلیقه توش دخیله. الان که در پیک تلویژن هستیم و حدود ۷۰۰ تا سریال آمریکایی وجود داره خیلی ها میشه طرفدار یک نوع سبک یا یک سریال خاص دونست. اما در دهه ی ۹۰ کلا ۲۰-۳۰ تا سریال در یک آن در تلوزیون بوده و نمیشد گفت مثلا طرف طرفدار فرندز بوده یا طرفدار ساینفلد یا فریژر. یا یک سریال اونقدر کیفیتش بالا بوده که همه نگاش کنن یا اونقدر کیفیتش پایین بوده که هیچکی نگاش نمیکرده.

اما فرندز. فرندز برخلاص سیتکام های دیگه ی NBC که در همون زمان پخش میشدن یعنی ساینفلد و فریژر در کشورهای خارجی طرفدار زیادی داره. و رقیب شماره ۱ش در شبکه های دیگه The Simpsons بوده.

کیفیت فصول ۲ تا ۹ سیمپسونز بسیار بالاست در حالی که کیفیت سریال فرندز بسیار پایینه.

یکی از مشکلاتی که فرندز داره اینه که وقتی ریفرنس میده تمام جک همون ریفرنسه. اصلا کاری نداره که جکش فرود بیاد یا نه حتی اگر کسی ریفرنس رو نگیره.

مثلا به این جک در فصل ۲ سیمپسونز نگاه کنید. آقای برنز میخواد ایالت دار شه پس کاندید میشه. تلوزیون یک سخنرانی ازش نشون میده و بارت میپرسه Is your boss governor yet و هومر جواب میده not yet son, not yet. این یک ریفرنس به Citizen Kane هست اما در عین حال خودش یک جک قوی هست که خیلی خوب فرود میاد پس حتی اگر همشهری کین رو ندیدیدبازهم خوشتون میاد ازین جک و بهش میخندید.

اما در فرندز یک جک هست که ریچل میخواد موهاشو شبیه به پرنسس لیا ببنده. این فقط به خاطر اینکه پرنسس لیا هست از نظر خیلیها خنده داره. اگر مثلا موهاشو شبیه اوهارا توی استارترک میبست کسی نمیفهمید چون اون زمان استارترک هنوز یک چیز نردی بوده.

فرندز زیاد ریفرنس نداره اما وقتی میخواد ریفرنس بده به Lowest Common Denominator ریفرنس میده.

کلا فرنز یک سریال Lowest Common Denominator هست و برای همینه که میگم سریال سخیفیه.

امیدوارم ازین پست لذت برده باشید.

RedShift

کاربر سایت
Dec 5, 2013
1,507
والا اونقدری که فرندز منو خندوند چیز دیگه ای نخندونده. نظر شخصیتو به عنوان فکت نده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر