ashi73

کاربر سایت
Apr 13, 2009
297
نام
اشکان
سینفلد هم تموم شد . یعنی واقعا دو قسمت اخرش چرت ترین پایان بندی بود که برای یک سریال دیدم . هیچ وقت از این اپیزود ها که کل اش رو با تکه هایی از اپیزوده های گذشته پر می کنن خوشم نمیومد. تنها بخش قشنگ اش 10 دقیقه پایانیشه . اون فوتیج های پشت صحنه و لحظات خنده دار رو که ادم می بینه با این که زندگی نکرده با کاراکتر ها یک حس غربت بهش دست میده . مخصوصا الان که همه پیر شدن . یک سری کلا از صحنه بازیگری محو شدن و یک سری هم که نیستن . روح جری استیلر شاد . چقدر در نقش فرانک کاستانزا خوب بود . در کل سریال دوست داشتنی ای بود ولی همچنان دلیل ارجح بودنش بر فرندز و سیتکام های مطرح این سال ها رو نمی فهمم . درسته اولین بود و بقیه تحت تاثیرش بودن اما عمق کارهای بعد خودش رو نداره و شاید همان یک بار دیدنش کافی باشه .

دلیل ارجح بودنش این میتونه باشه که هیچ اصراری برای "درس دادن" به مخاطبین نداره و در نمایش کار های خودخواهانه و بعضا بد طینتی های کاراکتر ها هیچ ترسی از خودش نشون نمیده، و این باعث میشه که سیت کام هایی مثل فرندز در مقایسه باهاش خیلی مصنوعی و بیشتر شبیه به خاله بازی به نظر بیان( منظورم این نیست که فرندز بده... فزندز یه زمانی خود من رو هم خیلی سرکرم کرد و نکات مثبت بسیار زیادی هم داره...مسئله mindset های متفاوتی هست که در زمان های مختلف افراد رو ممکنه به یه سیتکام جذب کنه...خلاصه واسه زمانی که ادم خیلی حوصله این رو نداشته باشه که درس دوستی و فداکاری و وفاداری بگیره از سریال هایی که میبینه، مطمئنا seinfeld و its always sunny خیلی میتونن براش جذاب تر باشن.)

eggman

کاربر سایت
Aug 28, 2010
58
نام
علیرضا
خیلی عجیبه کسی از Arrested development و 30rock نام نمی بره:D جزء بهترین sitcomها هستن.
Arrested Develoment سه فصل اولش واقعا خوبه. فصل 4 بد نیست ولی دیگه فصل 5 واقعا بد بود. یه جور عجیبی شلوغ بود. احساس میکنم خودشون هم نمی‌دونستن دارن چی کار میکنن.

30Rock هم در حد ایده جالبه. برخورد یه نفر از دنیای هنر با یکی که از یه فضای خیلی صنعتی اومده و حالا رئیس شبکه است. همین دو تا هم کاراکترهای جالبی هستند تو سریال. از بقیه اصلا خوشم نیومد. به نظرم سریالش هم خیلی بالا پایینش زیاده. یعنی یه سری اپیزود خیلی خوب داره با شوخی‌های جالب ولی اپیزود meh هم زیاد داره.

• Like
Reactions: saeed_sg

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سینفلد هم تموم شد . یعنی واقعا دو قسمت اخرش چرت ترین پایان بندی بود که برای یک سریال دیدم . هیچ وقت از این اپیزود ها که کل اش رو با تکه هایی از اپیزوده های گذشته پر می کنن خوشم نمیومد. تنها بخش قشنگ اش 10 دقیقه پایانیشه . اون فوتیج های پشت صحنه و لحظات خنده دار رو که ادم می بینه با این که زندگی نکرده با کاراکتر ها یک حس غربت بهش دست میده . مخصوصا الان که همه پیر شدن . یک سری کلا از صحنه بازیگری محو شدن و یک سری هم که نیستن . روح جری استیلر شاد . چقدر در نقش فرانک کاستانزا خوب بود . در کل سریال دوست داشتنی ای بود ولی همچنان دلیل ارجح بودنش بر فرندز و سیتکام های مطرح این سال ها رو نمی فهمم . درسته اولین بود و بقیه تحت تاثیرش بودن اما عمق کارهای بعد خودش رو نداره و شاید همان یک بار دیدنش کافی باشه .
راجع به ارجح بودنش حداقل فعلاً نمیتونم نظر کلی بدم، ولی قطعاً جز سیتکام هایی که باید دید، در کنار office و فرندز.
دلایل اهمیت این شو و تمایزش نسبت به فرندز (و دیگر سریالها) برای من اینه که روابط عاطفی اصلاً جایگاه اصلی در پیشبرد داستان ندارن و هم اینکه اصولاً اگر هم ایجاد میشه در خدمت داستانه و از حدی فرارتر نمیره و سریال بدون ایجاد اینجور وابستگی ها و نمایش بعضی کلیشه های دیگه در این ژانر بازم چیزی برای گفتن داره.(به این معنی نیست که سریال داستان نداره، اتفاقاً ماجراجویی های بسیاری درش هست) برای من بشخصه خیلی نکته مهم و جالبیه! اصلاً نمیگم باقی سریال ها هم اینطور باشن، با بخشی از حرف اشکان موافقم ولی من برداشتم این نیست که فرندز (یا بقیه) داره درس دوستی و فداکاری میده ولی دیدن یک سریال با یک سیستم کاملاً متفاوت از friends و himym و ... که نه تنها تا انتها میشه همراهیش کرد بلکه حرفها و سوژه های بسیار خوبی هم برا گفتن و سرگرم کردن و خندوندن داره در نوع خودش منحصر بفرده.

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,723
نام
nucky thompson
دلیل ارجح بودنش این میتونه باشه که هیچ اصراری برای "درس دادن" به مخاطبین نداره و در نمایش کار های خودخواهانه و بعضا بد طینتی های کاراکتر ها هیچ ترسی از خودش نشون نمیده، و این باعث میشه که سیت کام هایی مثل فرندز در مقایسه باهاش خیلی مصنوعی و بیشتر شبیه به خاله بازی به نظر بیان( منظورم این نیست که فرندز بده... فزندز یه زمانی خود من رو هم خیلی سرکرم کرد و نکات مثبت بسیار زیادی هم داره...مسئله mindset های متفاوتی هست که در زمان های مختلف افراد رو ممکنه به یه سیتکام جذب کنه...خلاصه واسه زمانی که ادم خیلی حوصله این رو نداشته باشه که درس دوستی و فداکاری و وفاداری بگیره از سریال هایی که میبینه، مطمئنا seinfeld و its always sunny خیلی میتونن براش جذاب تر باشن.)
با بخشی از نظرتون کاملا موافقم . سینفیلد از نظر نشون دادن بد طینتی واقعا عالی عمل کرده و از این نظر نسبت به بقیه سیتکام ها برتری داره . ولی خیلی با بخش درس اخلاق دادن فرندز موافق نیستم . بخش جمع بندی ملودرام و بعضی وقتا سانتی مانتال ماجراهای فرندز رو هم کاری ندارم . بیشتر جنس شوخی ها و کلیت کار به نظرم توی فرندز بهتر بود. البته خب سینفیلد یک سریال درباره هیچ چیزه به قول خودشون . اما بحث اینه که تا جایی که من دیدم جوری از سینفلد و شوخی های پر مغزش یاد میشد که کلاس کاری اش با فرندز فرق می کنه من فکر می کردم قراره یک کار کمدی عمیق ببینم که بقیه سیتکام ها جلوش مثل بچه بازی و سریال های ایرانی جلوه می کنند . شاید از انتظار من بوده یا همین که شما می فرمایید مصنوعی از آب در اومدن بقیه سیتکام ها هم به به نظرم من درست نیست و اگه با این دید می خواستم بشینم سر سریال که بقیه سریال ها جلوش تصنعی به نظر میان قطعا تو همون چند فصل اول دراپ میشد چون سطح انتظار رو بدجوری بالا میبرد . اما خب سلیقه است و قابل احترام . ممنون که نظرتون رو اعلام کردید .

راجع به ارجح بودنش حداقل فعلاً نمیتونم نظر کلی بدم، ولی قطعاً جز سیتکام هایی که باید دید، در کنار office و فرندز.
دلایل اهمیت این شو و تمایزش نسبت به فرندز (و دیگر سریالها) برای من اینه که روابط عاطفی اصلاً جایگاه اصلی در پیشبرد داستان ندارن و هم اینکه اصولاً اگر هم ایجاد میشه در خدمت داستانه و از حدی فرارتر نمیره و سریال بدون ایجاد اینجور وابستگی ها و نمایش بعضی کلیشه های دیگه در این ژانر بازم چیزی برای گفتن داره.(به این معنی نیست که سریال داستان نداره، اتفاقاً ماجراجویی های بسیاری درش هست) برای من بشخصه خیلی نکته مهم و جالبیه! اصلاً نمیگم باقی سریال ها هم اینطور باشن، با بخشی از حرف اشکان موافقم ولی من برداشتم این نیست که فرندز (یا بقیه) داره درس دوستی و فداکاری میده ولی دیدن یک سریال با یک سیستم کاملاً متفاوت از friends و himym و ... که نه تنها تا انتها میشه همراهیش کرد بلکه حرفها و سوژه های بسیار خوبی هم برا گفتن و سرگرم کردن و خندوندن داره در نوع خودش منحصر بفرده.
دقیقا . بدون شک سریالیه که باید دید و اصلا بحث من بد بودن سریال نبود اتفاقا خودم واقعا باهاش حال کردم و کاراکتر پردازی سریال رو خیلی دوست داشتم . از این نظر که روابط عاطفی توش نقش زیادی ندارن موافقم و به نظرم هنر خاصی می طلبید که وارد این فازا نکنن سریال رو . داستان هم داره ولی بعضی وقتا داستان کش دادن یک لحظه ی پیش پا افتاده است که البته به فانتزی هم میرسه . این البته نکته مثبت سریاله چون برای خیلی ها اتفاقاتی افتاده که به شوخی می گیم ارزش سریال شدن داره و این سریال هم دقیقا همینه .

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,338
نام
Majid
با بخشی از نظرتون کاملا موافقم . سینفیلد از نظر نشون دادن بد طینتی واقعا عالی عمل کرده و از این نظر نسبت به بقیه سیتکام ها برتری داره . ولی خیلی با بخش درس اخلاق دادن فرندز موافق نیستم . بخش جمع بندی ملودرام و بعضی وقتا سانتی مانتال ماجراهای فرندز رو هم کاری ندارم . بیشتر جنس شوخی ها و کلیت کار به نظرم توی فرندز بهتر بود. البته خب سینفیلد یک سریال درباره هیچ چیزه به قول خودشون . اما بحث اینه که تا جایی که من دیدم جوری از سینفلد و شوخی های پر مغزش یاد میشد که کلاس کاری اش با فرندز فرق می کنه من فکر می کردم قراره یک کار کمدی عمیق ببینم که بقیه سیتکام ها جلوش مثل بچه بازی و سریال های ایرانی جلوه می کنند . شاید از انتظار من بوده یا همین که شما می فرمایید مصنوعی از آب در اومدن بقیه سیتکام ها هم به به نظرم من درست نیست و اگه با این دید می خواستم بشینم سر سریال که بقیه سریال ها جلوش تصنعی به نظر میان قطعا تو همون چند فصل اول دراپ میشد چون سطح انتظار رو بدجوری بالا میبرد . اما خب سلیقه است و قابل احترام . ممنون که نظرتون رو اعلام کردید .
بنظرم یکی دوبار دیگه جا داره ساینفلدو ببینی.
منم خودم دفعه اول که تموم کردم برام حالت کلی در حد فرندز بود بعد از اون دوبار دیگه دیدمش الان واقعا از هر نظر نگاه میکنم چه شخصیتا چه جنس شوخی ها میتونم به بقیه ترجیحش بدم، فرندز هنوز جز بهتریناس بدون شک که اونم سه بار دیدم قبلا اما بعد از ساینفلد الان که برمیگردم اون حس قدیمو برام نداره حالا به هر دلیلی.
فرندز بنظرم جذابیتش بیشتر تو اون جمع دوستانه و روابط و دیالوگای بین شخصیتا بود که خیلی دوس داشتنیش میکرد، یعنی وقتی درگیرش میشی حس میکنی بینشونی و جزئی از اونایی (کاری که HIMYM هم دوباره انجامش داد و موفق هم بود تا حدودی)، اما اگه بصورت کلی بخش طنز ماجرا باشه هیچی برام جای کمدی فیزیکال کریمر، دیالوگای بی هدف و احمقانه جرج و جری رو نمیگیره :D شاید یکی از دلایلی که It's always sunny in philadelphia رو هم خیلی دوس دارم همین باشه، اینکه هدف بخش طنز قضیه هست تا اینکه بخواد یک موضوع عاطفی رو مطرح کنه، بنظرم این مدل طنز هیچ وقت تاریخ مصرف نداره که قدیمی بشه چون دست نویسنده بازه در مورد هرچیزی بنویسه تا اینکه بخواد حول محور یک موضوع عاشقانه بچرخه.

آخرین ویرایش:

Radiance

کاربر سایت
Sep 19, 2007
1,657
نام
امین
تو این بی فیلمی و بی سریالی دو تا سریال جدید بود که تازگی تموم شد و شروع خوبی داشتن.
یکی Raised by Wolves بود که سریال خوبیه. با اینکه اپیزود آخرش امتیاز پایینی گرفت ارزش دیدن داره.فصل بعد اگر بتونن جواب سوالات رو دقیق و درست بدن میتونه جای امثال وستوورلد رو بگیره.واسه من سریال خیلی شبیه Lost و Prometheus بود .کارگردان اپیزود اولم خود ریدلی اسکات بود و جز سازنده های سریاله.
Ted Lasso هم سریال خوبی بود.من تا الان سریال خوب در مورد فوتبال ندیده بودم.البته فکر کنم همه تیم سازنده آمریکایی بودن و هیچی از فوتبال نمیدونستن چون یک جاهایی لیگ برتر انگلیس رو در حد لیگ کالج های خودشون آورده بودن پایین.هیکل بازیگرها هم اصلا به فوتبالیست بودن نمیخورد.ولی خود سریال خنده دار و خوب بود.

• Like
Reactions: bayern_vahid

mansour2023

کاربر سایت
Feb 9, 2015
1,247
یکی Raised by Wolves بود که سریال خوبیه. با اینکه اپیزود آخرش امتیاز پایینی گرفت ارزش دیدن داره.فصل بعد اگر بتونن جواب سوالات رو دقیق و درست بدن میتونه جای امثال وستوورلد رو بگیره.واسه من سریال خیلی شبیه Lost و Prometheus بود .کارگردان اپیزود اولم خود ریدلی اسکات بود و جز سازنده های سریاله.
سریال خیلی خوب شروع شد و افتضاح تموم شد، یعنی اگه از قسمت 1 تا 9 بخوام امتیاز بدم میشه 8.5 و قسمت 10 به تنهایی 1 میگیره
شاید بتونند تو فصل دوم اون قضیه رو ماست مالی کنند ولی تجربه و لذت سریالو نابود کردند، یه سری پلات هول هاش عجیب بود با خودت میگی راه های دیگه ای هم بود ولی چرا این

ShahryR

کاربر سایت
Sep 7, 2012
657
نام
شهریار
اگه قبلا آرچر‌ می‌دیدین و بخاطر فصلای کما ولش کردین، پیشنهاد می‌کنم دوباره از این فصل جدید شروع کنین. همون حال و هوای آرچر قدیمی رو داره :D

از فصل 7 ندیدم
میشه ندید مان دن لاشو از همین فصل دید:D؟
نه مشکل نداره. همون هفت فصل اصلی کفاف می‌ده :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: MAKAV3LI

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,925
نام
آن مرد !
اگه قبلا آرچر‌ می‌دیدین و بخاطر فصلای کما ولش کردین، پیشنهاد می‌کنم دوباره از این فصل جدید شروع کنین. همون حال و هوای آرچر قدیمی رو داره :D
از فصل 7 ندیدم
میشه ندید مان دن لاشو از همین فصل دید:D؟

• Like
Reactions: ShahryR

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
سیزن 2 ی بویز رو گذاشتم دو هفته اخر پشت سر هم ببینم. الان 5 قسمت دیدم و نمیتونم جلو خودمو بگیرم برای دیدن قسمت 6 و 7... چقدر داستان بر خلاف سیزن اول جون گرفت (سیزن 1 انتظار بیشتری داشتم ولی سیزن 2 خیلی خوبه)

فارگو رو هم صبر میکنم هفته قبل پخش قسمت اخر شروع میکنم. :D سخته کلا هر هفته صبر کنی برای قسمت جدید. مخصوصا سریال های جدید (ستینگ و کست و شخصیت های جدید)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر