Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
از همون روز خاص آذری، نشستم فرار از زندان برای بار چندم نگاه کردم؛ شاید سوپرانو یا بریکینگ بد یا کیلیینگ، داستان سرایی تو فکر برو و کارگردانی خارق العاده ای در چند اپیزود دارند، اما احساس می کنم از نظر قدرت آدرنالین به پای فرار از زندان نمی رسند. البته منظورم از چهار فصل اصلی است. فصل پنجم که افتضاح تمام عیار است و چه ببینید و چه نبینید، فرقی به حال شما نمی کند. فصل اول فرار از زندان می ترکاند. فصل دوم با حضور شخصیت ماهون، جدال مغزها فرا می رسد و هیجان به اوج خودش می رسد و نمی شود در اوج هیجان، لبخند ملیحی بر روی لبت ظاهر شود. فصل سوم جدا از اتسمفر خوبش، از نظر داستانی ایراداتی دارد که عجیب ترین ایراد خود شخصیت جیمز ویسلر است که هنوز پس از چند سال دیدن برایم سوال که او واقعا کی بود؟ فصل چهارم هیجان دارد و شش قسمت پایانی، تمام نقطه ها به خوبی به هم متصل می شوند. در کل سریال ماندگاری می ماند که امیدوارم فصلی که می سازند، گرچه شاید مثل قدیما مو به تن آدم سیخ نکند (با وجود سریال های امروزی خوب و غولی مثل نتفلیکس) اما حداقل احترامی به ریشه های سریال داشته باشد. حالا چندتا سوال در مورد این چهار فصل برایم هنوز روشن نشده است:
جیمز ویسلر کی بود؟ چرا به زندان افتاده بود؟ آیا مامور سازمان بوده یا جاسوسی علیه سازمان می کرده است؟ با دان سلف کار می کرده؟ کتاب پرندگان که درباره سیلا بود؟ چیز فراتر از سیلا توش نوشته شده بود! نام ماهون چرا در کتاب پرندگان بود؟ ینی ویسلر ماهون را به سازمان پیشنهاد داده بود که مامور دستگیری هشت زندان فراری فاکس ریور شود؟

سیلا بالاخره چی بود؟

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,332
لینک های فصل دوم پانیشر اومد
.............
قبلا فکر میکردم دوستان مترجم میخوان کلا فصل دوم Future Man رو زیرنویس هاش رو یجا بدن بیرون
ولی الان دارم کم کم ناامید میشم از اومدن زیرنویس...
دوستان مترجم گفتن که بعد پانیشر سعی میکنن هر روز ی قسمت ترجمه کنن

• Like
Reactions: mahdi-xbox

Amin n

کاربر سایت
Oct 16, 2018
58
از همون روز خاص آذری، نشستم فرار از زندان برای بار چندم نگاه کردم؛ شاید سوپرانو یا بریکینگ بد یا کیلیینگ، داستان سرایی تو فکر برو و کارگردانی خارق العاده ای در چند اپیزود دارند، اما احساس می کنم از نظر قدرت آدرنالین به پای فرار از زندان نمی رسند. البته منظورم از چهار فصل اصلی است. فصل پنجم که افتضاح تمام عیار است و چه ببینید و چه نبینید، فرقی به حال شما نمی کند. فصل اول فرار از زندان می ترکاند. فصل دوم با حضور شخصیت ماهون، جدال مغزها فرا می رسد و هیجان به اوج خودش می رسد و نمی شود در اوج هیجان، لبخند ملیحی بر روی لبت ظاهر شود. فصل سوم جدا از اتسمفر خوبش، از نظر داستانی ایراداتی دارد که عجیب ترین ایراد خود شخصیت جیمز ویسلر است که هنوز پس از چند سال دیدن برایم سوال که او واقعا کی بود؟ فصل چهارم هیجان دارد و شش قسمت پایانی، تمام نقطه ها به خوبی به هم متصل می شوند. در کل سریال ماندگاری می ماند که امیدوارم فصلی که می سازند، گرچه شاید مثل قدیما مو به تن آدم سیخ نکند (با وجود سریال های امروزی خوب و غولی مثل نتفلیکس) اما حداقل احترامی به ریشه های سریال داشته باشد. حالا چندتا سوال در مورد این چهار فصل برایم هنوز روشن نشده است:
جیمز ویسلر کی بود؟ چرا به زندان افتاده بود؟ آیا مامور سازمان بوده یا جاسوسی علیه سازمان می کرده است؟ با دان سلف کار می کرده؟ کتاب پرندگان که درباره سیلا بود؟ چیز فراتر از سیلا توش نوشته شده بود! نام ماهون چرا در کتاب پرندگان بود؟ ینی ویسلر ماهون را به سازمان پیشنهاد داده بود که مامور دستگیری هشت زندان فراری فاکس ریور شود؟

سیلا بالاخره چی بود؟
فرار از زندان تا قسمت 10 فصل چهارم خوب بود ولی بعدش خیلی مسخره شد خیلی سوتی داشت مثل همین که خودت گفتی
سیلا اصلا چی بود چرا شفاف سازی نکردن؟ یه جایی اون ژنرال اشاره کرد دانش و علم هست مثل شیرین کردن اب دریاها یا همون عمل مایکل و مایکل هم یه جایی گفت اگر سیلا یه چیز خوب باشه چطور؟ خب اگر چیز خوبی بود چرا نابودش کردن؟ سوتی خیلی زیاد داشت از حوصله خارجه بخوام بهشون اشاره کنم.... ولی من از فصل 5 لذت بردم با اینکه این فصل هم خالی از سوتی نبود ولی قشنگ بود

فکر نکنم همچین اتفاقی بیفته .
اقا این فلوکی اصلا چه ربطی ب داستان اصلی داره ؟
سوال اشتباهی پرسیدی

Last edited by a moderator:

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک

سیلا بالاخره چی بود؟
فرار از زندان یکم چیزه... خز؟ :D میدونی چی میگم... خیلیها دیدنش... و خیلیهایی که توی عمرشون یک سریال آمریکایی ندیدن این سریال رو دیدن. نمیدونم چرا، ولی همین این سریال رو از نظر من غیرقابل تماشا میکنه :D واسه همینه که ندیدمش. میتونید بهم بگید "چوبک، تو خیلی esoteric و بیعقلی!" که در جوابتون میگم "بیعقل، آره. ایسوتریک، آره. ولی راست نمیگم به خدا؟"

• Like
Reactions: RONIIN

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,603
نام
Leo Fitz
برای دیدن سوپرانوس خیلی باید حوصله داشته باشی؟
برای کسی که حوصله دیالوگای فلسفی رو نداره پیشنهاد نمیشه؟
چون تو خلاصه ش خوندم نوشته :
"از جذابیتهای این سریال ، نکته ها و دیالوگهای جالب روانشناسانه ای است که بین آنتونی و روانشناسش که یه زن جذاب است ردو بدل می شود..."

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
سوپرانوز میتوان گفت یک گودفلاس سریال است. بیشتر یک درام سوپ اوپرا با چاشنی جنایت است. اصلی ترین بخش سریال همان دیالوگ های روانشناس و تونی است. چیز به عنوان فلسفه ندیدم. شاید بیشتر بخشش پزشکی باشد و کمی لفت آوری (اشاره به خیال و رویا) اما به آن غلظت فلسفه ای! تونی که با بازی جیمز گاندولفینی فقید، دیگر می ترکاند. حرفی توش نیست. به نظرم اگر سوپرانوز ببینی، خیلی راحت میتونی به همه بگی که من یکی از بهترین سریال های تاریخ دیدم. اینم بگم که بریکینگ بد، مدمن و وایر بسیار مدیون سوپرانوز هستند.

در اپیزود 15 فصل چهارم، سیلا در واقع نه تنها لیست افراد سیاه سازمان نیست. بلکه اطلاعات فوق سری از انرژی خورشید است که می تواند استفاده بیش از حد و غیر قابل تمام برای انسان فراهم کند. با این انرژی بی حد و حصر، همینطور که گفتی هم میشه آب دریا را شیرین کرد، هم صدتا کار دیگر. بر عمس نظرت به نظرم 6 قسمت پایانی که در میامی است . از نظر اکشن و قرار گرفتن پازل در کنار دیگر، سنگ تمام گذاشته است. قطعا سوتی های چهار فصل نخست بیشتر از فصل پنجم نیست. فصل پنجم از همان اول سوتی است. سوتی اندر سوتی! از قبر مایکل گرفته تا عوض شدن رنگ پیراهنش در هر پلان، تا قسمت پایانی مسخره گونه، تا حذف شخصیت های مهم فصل های قبل، دوستی تی بگ با مایکل که خنده دار است. شخصیت منفی پشمک است. داعش؟! وات د فاک برو! البته سوتی در فصل چهارم من مشاهده نکردم. قضیه ویسلر مال فصل سوم بود. مشکلی با سیلا ندارم سر ویسلر!

رک بگویم که در سال های 1387 تا 1389 با ظهور و رونق زیرنویس سریال، فقط سه سریال بودند که تو ایران و هر کلوبی داشت؛ 24، فرار از زندان و لاست. قپی نمیایم که من با Oz یا وایر یا فرندز شروع کردم. نصفی از ایرانی با اینا شروع کردند. شاید اندکی (نزدیک به 5 درصد) با داشتن شبکه های ماهواره ای عربی دسترسی به سایر سریال ها را قبلا داشتند. و گرنه فرار از زندان یا 24 همیشه جز سریال هایی که نمیشه ازش تقدیر همه جانبه نکرد!
منهم قپی نمیام... من خودم با لاست شروع کردم. بدون زیرنویس دیدمش و زیاد چیزی ازش متوجه نشدم، ولی اگر همینکارها رو نمیکردم، یعنی تماشای یک سریال بودن زیرنویس، الان انگلیسیم در حد زیلچ بود. من توی عمرم سریال با زیرنویس فارسی ندیدم. و خیال هم نکنید من آدمیم که به هرچی که مین استریمه میگم آشغال، سریال مورد علاقه ی من پوآرویه که فکر کنم هر بنی بشری دیدش. اما فرار از زندان، خوب، یکم بیش از حد برای سلیقه ی من مین استریمه.

نظرت در مورد Oz چی بود؟ من فصل 6 رو ندیدم. اما اون زمان خیلی هوموفوب بودم، زیاد با سابتکست "غی"اش حال نکردم.

• Like
Reactions: RONIIN

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
236051a1-393b-4fff-ae5f-6b84fbd85dbe.jpeg

اقا اصل جنس رو پیدا کردم :D سریال Wayne به تازگی روی Youtube Original توی 10 قسمت منتشر شده بخوام ساده معرفیش کنم ورژن خشن و وحشی تر The End of the F***ing World ـه دختر و پسر تینجیری با تم دیوونه بازی از نوع اره برقی و اینا (:D) فعلا هم یـ قسمت ازش زیرنویس شده

تریلرش رو ببینید خیلی خوبه لامصب : watch?v=PFOtvHtyW8s

اینم ریت قسمت اولش رو یوتیوب که به شدت مثبته 6.6 میلیون هم بازدید داشته !

screenshot-www.youtube.com-2019.01.19-22-46-37.png

پ.ن : چرا اینقدر ملت دیر به دیر Youtube Original رو کاور میکنن ؟؟ Kobra Ki به اون خفنی فقط یک ماه طول کشید تا زیرنویس انگلیسیش اومد یک ماه هم طول کشید تا عزیزان فارسی زیرنویسش کنن اینم الان سه روز هست اومده تا قسمت دومش فعلا زیرنویس انگلیسی شده !

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
Kidding ـو نمیدونم کسی اینجا دنبال کرد یا نه، به پیشنهاد یکی از دوستان شروع کردم، کل تصورم ازش این بود که یک عنوان کمدی سطحی هست که با چپوندن کست معروف تلاش به جذب بیننده داره، اما بر عکس تصوراتم خیلی عمیق و پرمفهوم بود و حتی بخش طنزش میره اون گوشه ها و بی اهمیت میشه.
از همون اپیزود اول جذبم کرد با اینکه نیمه اولش خیلی آرومه و اتفاق خاصی نمیوفته، نیمه دوم اما بشدت خوب بود مخصوصا قسمت آخر که برام جز بهترین اپیزودای 2018 بود.

بنظرم یک چیز که این سریالو خیلی متفاوت میکنه رابطه شخصیت اصلی با بازیگرش هست، شخصیتی که یک دنیا رو شاد و سرگرم میکنه اما نیمه تاریک داره که هیچکس از اون خبر نداره، درست مثل جیم کری که یکی از معروف ترین کمدین هاست اما یک مدت از افسردگی شدید رنج میبرد، همین میتونه بهترین دلیل برای انتخاب جیم کری برای این نقش باشه، که واقعا هم درخشید در این نقش و با اینکه کلا 10 قسمت 30 دقیقه ای بود جوری با شخصیتش ارتباط برقرار کردم که تا سال بعد دلتنگش میشم.

حتما پیشنهاد میشه.

Amin n

کاربر سایت
Oct 16, 2018
58

یه میکس فوق العاده از راگنار لاثبروک ( حاوی اسپویل)
این سریال رو تا حالا حدود 4 بار دیدم و هر سری که میبینم عوض اینکه زده بشم برعکس عطشم برای دوباره و دوباره دیدنش بیشتر میشه

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
Documentary Now یک سریال جدید و بسیار و بسیار زیبا هست. اگزکش لورن مایکلز (اگزک اس ان ال) هست. دوتا بازیگر اس ان ال یعنی بیل هید و فرد آرمیسن هم توش هستن. تا دلتون هم بخواد گست استار داره. جک بلک هم توش بوده.

موضوعش ماکیومنتری هست. هر قسمت یک ماکیومنتری داره. 20 دقست کلا. بسیار خنده داره. بعضی وقتها هم خنده دار نیست اصلا، جدا ول کرفتد و عالیه. حتما ببینیدش.

hooman1995

کاربر سایت
Dec 26, 2016
504
Kidding ـو نمیدونم کسی اینجا دنبال کرد یا نه، به پیشنهاد یکی از دوستان شروع کردم، کل تصورم ازش این بود که یک عنوان کمدی سطحی هست که با چپوندن کست معروف تلاش به جذب بیننده داره، اما بر عکس تصوراتم خیلی عمیق و پرمفهوم بود و حتی بخش طنزش میره اون گوشه ها و بی اهمیت میشه.
از همون اپیزود اول جذبم کرد با اینکه نیمه اولش خیلی آرومه و اتفاق خاصی نمیوفته، نیمه دوم اما بشدت خوب بود مخصوصا قسمت آخر که برام جز بهترین اپیزودای 2018 بود.

بنظرم یک چیز که این سریالو خیلی متفاوت میکنه رابطه شخصیت اصلی با بازیگرش هست، شخصیتی که یک دنیا رو شاد و سرگرم میکنه اما نیمه تاریک داره که هیچکس از اون خبر نداره، درست مثل جیم کری که یکی از معروف ترین کمدین هاست اما یک مدت از افسردگی شدید رنج میبرد، همین میتونه بهترین دلیل برای انتخاب جیم کری برای این نقش باشه، که واقعا هم درخشید در این نقش و با اینکه کلا 10 قسمت 30 دقیقه ای بود جوری با شخصیتش ارتباط برقرار کردم که تا سال بعد دلتنگش میشم.

حتما پیشنهاد میشه.

جدا از خود سریال که به نظر من از بهترین‌های امسال بود و در عین حس ناراحتی و دلگیری
که توی فضاش بود یه حس خوبی هم داشت، بازی جیم کری یه چیزی در حد شاهکار بود.

Kidding.gif

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• MK_COD
  • Jaw
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر