asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
کافه سریال:سریال های پخش شده را با بحث گروهی در تاپیک ببینیم

مقدمه:همان طور که می دانید سریال هایی وجود دارند که با وجود اینکه اکثر کاربران از کیفیت مطلوب آن ها آگاه اند,اما تا کنون فرصت نکرده اند آن ها را تماشا کنند.شاید وجود محفلی که تقریبا به موازات یکدیگر به تماشای سریال بشینند و بتوانند در تاپیک بحث گروهی داشته باشند,محرک خوبی برای این قضیه باشد.در این راستا روی تاپیک نظرسنجی با مهلت يك هفته اى ست شد و در نهایت سه سریال Twin Peaks و The Sopranos و Justified توانستند با رای بیشتر در این آیتم حضور یابند.

راهنما و موارد مهم:
1:
هر تعداد از این 3 سریال را به دلخواه می توانید انتخاب کنید و ادامه دهید (قطعا هیچکس نمی تواند شما را به دیدن سریالی مجبور کند : ) .
2:از آنجایی که اپیزود های زیادی از این سریال ها پخش شده و این مسئله که هر کاربر به یک شیوه از دیدن سریال لذت می برد,هیچ محدودیتی از لحاظ پیشروی اپیزودیک وجود ندارد.پیشنهاد این است که حدوسط تاپیک را از لحاظ پیشروی پیدا کنید و سعی کنید با آن پیش بروید.
3:قطعا بحث های "اپیزودیک/چند اپیزود یک بار/فصلی" لذت تماشای سریال را بیشتر خواهد کرد.سعی کنید حداقل چند اپیزود یک بار پستی پیرامون سریال داشته باشید و تجارب خود را به اشتراک بگذارید.اگر از حدوسط جلو تر رفتید,باز هم پست بگذارید تا کاربرانی که بعدا به این اپیزود یا اپیزود ها می رسند از مطلب شما استفاده کنند.از حدوسط عقب هم افتادید,باز هم پیشنهاد می شود که درباره ی سریال پست داشته باشید تا کسانی که پیشروی بیشتری داشته اند به بحث با شما بشینند.
4:ممکن است برای انسجام بهتر,پس از اتمام یک فصل از سریال ها,با نظر جمع و دیدن سرعت متوسط پیشروی کاربران, "حد فصلی" برای سریال گذاشته شود و کاربران زود تر از آن حد فصل بعد را استارت نزنند.این حد هم اکنون در استارت آیتم وجود نخواهد داشت.
5:کلیه ی پست ها باید تابع قوانین پست اول تاپیک باشند.

معرفی کوتاه سریال ها:

Twin Peaks
TwinPeaks_openingshotcredits.jpg

داستان این مجموعه در شهر خیالی توئین پیکس در ایالت واشنگتن با آمدن چند مأمور اف‌بی‌آی برای بررسی قتلی که تازه در شهر اتفاق افتاده، آغاز می‌شود و اتفاقات مرموز حول این قضیه... .سریالی جنایی,معمایی,درام که تاثیرات گسترده ای بر سینما و تلویزیون پس از خود گذاشت.دیوید لینچ به عنوان خالق سریال,دیگر به عنوان فرد بسیار شناخته شده در دنیای سینما معرف حضور همه ی سینما دوستان هست.او به همراه مارک فراست در سال های 1990 تا 1991 این سریال را در 30 اپیزود از شبکه ی ABC به نمایش در آوردند.خبر خوش که شاید دلیل دیگری برای دیدن این سریال در این هنگام باشد,پخش فصل سوم آن پس از حدود 26 سال از شبکه ی Showtime تا حدود دو ماه دیگر می باشد.نکاتی که پیش از دیدن این سریال به دید بهتر شما از سریال کمک می کنند.

Justified
thumb.jpg

داستان اصلی این سریال در مورد مارشال ریلان گیونز است که به دلیل اعمال روش‌های غیرمعمول در اجرای قانون، از میامی فلوریدا به لگزینگتون کنتاکی تبعید می‌شود. لگزینگتون برای هر مارشال دیگری به غیر از ریلان جای مناسبی به نظر می‌رسد، اما هارلان شهر کوچکی در حومه لگزینگتون جایی است که ریلان به دنیا آمده و بزرگ شده است. مارشال گیونز بعد از سال‌ها دوری دوباره به هارلان برمی‌گردد و با گذشته‌اش و افراد خاصی از زندگی اش رو به رو می شود.سریال دارای تم خاص شبه وسترنی در زمان حال می باشد.سریال از شبکه ی FX از سال 2010 تا 2015 در 78 اپیزود پخش شد و توانست طرفداران پر و پا قرص و اتیکت خاصی در دنیای سریال های تلویزیونی پیدا کند.

The Sopranos
the-sopranos.jpg

دیگر جسارت شبکه ی HBO در تعیین حد و مرز و استاندارد های جدید برای دنیای سریال را همه درک کرده اند.سوپرانوز هم یکی از همین سریال های پر ابهت و تاثیر گذار بر دنیای سریال ها بود.تا جایی که Bryan Cranston بازیگر نقش اول سریال پر آوازه ی Breaking Bad گفت:بدون تونی سوپرانو,والتر وایتی وجود نداشت.داستان فیلم مربوط به خانواده مافیایی آنتونی سوپرانو، رییس مافیایی خیالی در شهرهای نیوجرسی و نیویورک می‌باشد.سریال از سال 1999 تا 2007 از شبکه ی HBO در 86 اپیزود پخش شد.این سریال نیز طرفداران بی شماری در سراسر دنیا دارد.

منبع بخشی از متن های بالا:ویکی پدیا
==========================
آیتم شروع شد!

آخرین ویرایش:

persiane

کاربر سایت
Mar 3, 2012
229
نام
ستار
کسی سوپرانو رو دیده خواهشا بگه زیر نویساش با کدوم نسخه هماهنگه؟
سه چهار سال پیش خواستم ببینمش ولی نسخه هماهنگ گیر نیاوردم :|
کسی لینک داشتم ممنون میشم بفرسه برام

ps4best

کاربر سایت
Oct 28, 2014
485
در رابطه با زیرنویس سریال sopranos
زیرنویس های موجود با سه کیفیت
480 hd tv و ۷۲۰ web dl و ۷۲۰ bluray من تست کردم کاملا هماهنگن و اکثرا سایت ها برای دانلود همین کیفیتا گزاشتن پس مشکلی از لحاظ هماهنگی نیست
یک نکته مهم در رابطه با زیرنویس ها
من الان فصل سوم سریالم و همینطور که میدونین این سریال دیالوگ محوره
فصل اول سریال به صورت کاملا حرفه ای و srt ترجمه شده ولی دوستانی که این کارو انجام میدادند سراغ فصلهای بعد نرفتند
زیرنویس بقیه فصل ها متاسفانه کیفیت پایینی دارند و اگه زبان انگلیسیتون خوب باشه و دیالوگ هایی که میگن خودتون معنی کنین و بعد با زیرنویس مقایسه کنین شاخ درمیارین و اینطوری از کیفیت و لذت سریال به شکل قابل توجه ای کاسته شده
کسی که ترجمه کرده خواسته توهین ها و حرف های به اصطلاح "زشت" این سریالو تو جمله های ساده پیچونده خواسته مثلا از بد اموزی جلوگیری کنه
ولی نفهمیده سریالو نابود کرده برای ما با این کارش

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
تا جايى كه خودم در مورد زيرنويس هاى The Sopranos مى دونم،فصل هاى 2 و 3 زيرنويس خوبى ندارن و ساير فصل ها مثل اينكه زيرنويسشون اوكيه.

كلا Justified كه اوضاع زيرنويسش كاملا مشخصه و هماهنگن،ولى دو سريال ديگه رو دوستانى كه ديدند در مورد نسخه ى مناسب كه زيرنويس هماهنگ داره خواهشا بقيه رو راهنمايى كنند.

آخرین ویرایش:

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,728
نام
nucky thompson
دوستان درباره توئین پیکس هم اگه کسی لینک زیرنویس و سریال که هماهنگ باشه رو داره بفرسته .ممنون میشم . یک کیفیت 480 بیشتر موجود نبود که اونم زیر نویس ها اصلا هماهنگ نبودن

• Like
Reactions: persiane

ps4best

کاربر سایت
Oct 28, 2014
485
دوستای بالا که درخواست داشتند
براتون پ.خ کردم
در رابطه با زیرنویس ها
Justified همونطور که دوست خوبمون asheghangta فرمودند زیرنویساش کاملا هماهنگن و زیبا ترجمهه شدند
Twin peaks هم الان با کیفیت ۷۲۰ bluray با زیرنویس کاملا هماهنگ و به صورت srt تو نت هست و سایتای ایرانی هم گزاشتن
Sopranos من خودم فصل ۳ هستم و همونطور که دوست خوبمون گفتن بجز فصل ۲ و ۳ زیرنویس بقیه فصلا اوکین
البته زیرنویس فصل ۲ و ۳ هماهنگه ولی کیفیت مطلوبی نداره
در کل سه تا سریال از لحاظ زیرنویس و کیفیت اوکین
دوستان سریع دان کنند تا استارت کار رو بزنیم:p
کسی هم لینک خواست بهم پیام بده
ما درخدمتیم

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
باو نيازى نيست كه تك تك برا همه فرستاده شه ديگه:D:|
اوكين زيرنويس هاشون.

گفتن كه فقط زيرنويس فصل 2 و 3 سوپرانو كيفيت عالى اى از لحاظ ترجمه نداره،نه اينكه هماهنگ نيست.

دوستای بالا که درخواست داشتند
براتون پ.خ کردم
در رابطه با زیرنویس ها
Justified همونطور که دوست خوبمون asheghangta فرمودند زیرنویساش کاملا هماهنگن و زیبا ترجمهه شدند
Twin peaks هم الان با کیفیت ۷۲۰ bluray با زیرنویس کاملا هماهنگ و به صورت srt تو نت هست و سایتای ایرانی هم گزاشتن
Sopranos من خودم فصل ۳ هستم و همونطور که دوست خوبمون گفتن بجز فصل ۲ و ۳ زیرنویس بقیه فصلا اوکین
البته زیرنویس فصل ۲ و ۳ هماهنگه ولی کیفیت مطلوبی نداره
در کل سه تا سریال از لحاظ زیرنویس و کیفیت اوکین
دوستان سریع دان کنند تا استارت کار رو بزنیم:p
کسی هم لینک خواست بهم پیام بده
ما درخدمتیم

اين پست دوستمون رو براى زيرنويس ها در نظر داشته باشيد.
ممنون.

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
اپيزود اول Justified رو ديدم.

از جمله چيزايى كه با ديدن همين يه اپيزود ميشه گفت،كاراكتر و شخصيت پردازى جالب ريلان هست كه آخرين ديالوگ همين اپيزود مختصر و مفيد قالب نهفته ى كاراكتر ريلان رو آشكار مى كنه.
اتمسفر سريال هم تو همين يه اپيزود خاص بودن خودشو (كه بهش معروفه) زيرپوستى نشون مى داد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر