گفتگو درباره سریال ها (قوانین پست اول خوانده شود)

soorena

کاربر سایت
Nov 9, 2009
2,361
نام
علی
به نظرم squid game فوق العاده بود و از هر دیدی بخوای بهش نگاه کنی لایق اینهمه توجه هست
میون اینهمه آثار هالیوودی که جدیدا فقط شده مسائل نژادپرستی و LGBT و ابرقهرمانی که دیگه حال آدمو دارن بهم میزنن قطعا اسکویید گیم شایسته دیده شدنه
در ضمن کلا سینما و تلویزیون کره این چندسال خیلی خیلی پیشرفت داشته و آثار خیلی خوبی رو خلق کردن مثل پارسال با فیلم انگل
البته اینکه زبانشون یکم خنده داره رو قبول دارم :D

rabin88

کاربر سایت
Dec 18, 2018
633
ربطی به نژاد پرستی نداره ولی کلا کره ایا و چینیا و ژاپنیا یه مقدار لج آور هستن!البته برای من اینجوریه.حرف زدنشون رو هم اصلا نمیتونم تحمل کنم.
برای سفر کاری چین رفته بودم واقعا سر درد میگرفتم.سریالها و فیلمهاشون هم تحت تاثیر ژست ها و نوع حرف زدنشون قرار میگیره و سخت میشه تحمل کرد

Manchestercity

کاربر سایت
Oct 8, 2021
44
نام
بهروز
مینی سریال ۱۰ قسمتی جدید نتفلیکس
Maid
maid-3-1629842949086.jpg
درام مید الهام گرفته از کتاب خاطرات نوشته استفانی لند ، در مورد مادری که همراه با بچه خودش از خونه فرار میکنه
سریال به نظر در مورد تنهایی و نقدی به وضعیت رفاه در جامعه و خشونت رفتاری و فیزیکی و سلامت روان تحت الشعاع این مشکلات هستش
سریال به مقبولیت خوبی هم رسیده . اسکور ۹۶ % از ۲۸ نقد از وبسایت معتبر راتن تومیتوز
از بازی مارگارت کوالی خیلی تعریف شده من خودم ۲ قسمت دیدم به نظرم خیلی تو بازی گری پیشرفت کرده بعد از حضور در لفت اورز و فیلم اخر تارانتینو​

soltanmasoud

کاربر سایت
Aug 23, 2010
1,464
نام
Masoud
میخواستم اینو تو تاپیک انیمه بگم دیدم اونجا همه دیدنش اینجا بگم بهتره.
دوستانی که از squid game خوششون اومده انیمه Kaiji رو هم ببینن ، تو یه سری چیزا به نظر من شبیه هستن و کار خیلی بهتریه.

persiane

کاربر سایت
Mar 3, 2012
208
نام
ستار
میخواستم اینو تو تاپیک انیمه بگم دیدم اونجا همه دیدنش اینجا بگم بهتره.
دوستانی که از squid game خوششون اومده انیمه Kaiji رو هم ببینن ، تو یه سری چیزا به نظر من شبیه هستن و کار خیلی بهتریه.
اتفاقا همین چند وقت پیش واسه بار دوم دیدمش ...خیلی کار خوبیه ....واسه کسایی که از squid game خوششون اومده بهترین وقت واسه دیدنشه

wiy2011

کاربر سایت
Feb 17, 2013
1,809
برعکس دوستان من هیچ مشکلی با زبون Squid Game نداشتم با اینکه شاید خیلی هم کره ای دوست نداشته باشم اما باید هر سریال و فیلمی رو به زبان اصلیش دید. و اینکه سریال بدی نبود اما همونطور که بالا اشاره شد احتمالا فراموش میشه !

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,566
نام
محمد
یه سوال چرا تو بازی یکی مونده به آخر اینا پاشون رو نمی گذاشتن روی اون میله وسط :D واقعا برام سوال شده مثلا اون شیشه بره چرا آخرین شیشه رو پاش رو نگذاشت روی اون میله های وسط و بپره رد شه:D
سریال خوبی بود من لذت بردم از دیدنش

• Like
Reactions: Kirk-Hammedd

The Dragonslayer

کاربر سایت
Oct 24, 2020
37
250px-WacoTitleCard.png
1993، اف. بی. آی و ای. تی. اف به قصد دستگیری دیوید کورش رهبر فرقه مذهبی دیویدیها به محاصره ساختمون محل اقامت این فرقه در ویکو تگزاس پرداختند. این محاصره 51 روز طول کشید و در نهایت با آتش سوزی ساختمون و مرگ 76 نفر از جمله 25 کودک پایان یافت. دولت آمریکا اون رو یک خودکشی دسته جمعی اعلام کرد اما مینی سریال ویکو که بر اساس دو کتاب با دو دیدگاه مختلف، توسط دو فرد با دو جایگاه متفاوت در این واقعه، «مکانی به نام ویکو» نوشته شده توسط دیوید تیبادو یکی از بازماندگان فرقه دیویدی و «وقتکشی: زندگی من به عنوان مذاکره کننده اف. بی. آی» نوشته شده توسط گری نوزنر مذاکره کننده اف. بی. آی در محاصره ویکو، ساخته شده، نظر متفاوتی نسبت به این قضیه داره. مینی سریال ویکو با اینکه در اکثر جنبه ها ستایش شد با اینحال با نقدهای منفی رو به رو شد. چرا؟ بهانه این بود که دید سریال به کورش مثبت و همدلی پذیره؛ اون رو اون هیولایی که واقعا بوده نشون نمیده. کورش رو به مالکیت سلاح های غیرمجاز، چندهمسری، کودک آزاری و رابطه جنسی با افراد زیر سن قانونی متهم کردن. کورش توی سریال هم همه این کارها رو میکنه ولی گویا بیننده ها، حداقل این افرادی که این نقدها رو نوشتن، درست مثل این سیتکام ها که با لاف ترک به مخاطبشون میگن که هی یارو اینجا باید بخندی، هر وقت یک کار شرورانه و غیراخلاقی انجام شد باید بهشون گفته بشه که «حواست هست؟ این کار کار خیلی بدی بود». یاد اون دسته از طرفدارهای بازی تاج و تخت افتادم که میگفتن فلان کارکتر چرا تو دو قسمت آخر یهو شیطان شد؟ وقتی 163 تا آدم رندوم رو به غیر انسانی ترین شکل ممکن کشت، حتما باید یکی از توی تلویزیون بهت میگفت که این کار کار غیر انسانی و شرورانه ایه؟ باید حتما یه کارکتر شرور توی گردنش یه پلاکارد بندازه که روش نوشته «من خیلی شرور هستم» و دم به دم به توله سگ ها لگد بزنه تا این افراد متوجه بشن که این کارکتر شروره؟ یا مثل بازی دانجنز اند دراگونز الاینمنت هر کارکتر رو از قبل مشخص کنیم؟ این که سریال به ما نشون بده که کورش با افراد زیر سن قانونی رابطه داره کافی نیست، حتما باید یکی از اعضای کالت کورش، که کورش رو پیامبر خدا میدونه، که انقدر تحت تاثیره کاریزمای کورشه که زندگیشو ول کرده و اومده داره وسط بیابون زندگی میکنه، به این کار انتقاد کنه؟ خودمون نمیتونیم بفهمیم؟ قطب نمای اخلاقیمون مشکل داره یا موتور مغزمون؟

مینی سریال ویکو، از نظر من، یک تصویر واقع گرایانه از یک کالتیست مگالومینیاک و افرادی که اون قدر در باتلاق کاریزما و وعده های مذهبی اون فرو رفتن که بعد از 51 روز محاصره هم اونو ترک نمیکنن، به تصویر میکشه. در تراژدی ویکو مسلما کورش نقش بزرگی داره اما اف. بی. آی و نیروهای دولتی آمریکا بیتقصیر نیستن و چیزی که میتونست از راه مسالمت آمیز حل بشه رو تبدیل به این تراژدی کردن و این سریال به خوبی به این موضوع میپردازه.​

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,422
نام
nucky thompson
یه سوال چرا تو بازی یکی مونده به آخر اینا پاشون رو نمی گذاشتن روی اون میله وسط :D واقعا برام سوال شده مثلا اون شیشه بره چرا آخرین شیشه رو پاش رو نگذاشت روی اون میله های وسط و بپره رد شه:D
سریال خوبی بود من لذت بردم از دیدنش
دقیق یادم نیست ولی فکر می کنم این که رد بشن شرط بازی نبود . شرط بازی این بود که حتما از روی شیشه ها رد بشن . و اون حرکتشون ممکن بود تقلب حساب شه و قبل این هم بهشون اثبات شده بود تا جایی که قوانین اصلی بازی رو نشکونن می تونن از خودشون خلاقیت به خرج بدن . اگه می پریدن وسط شلیک میشد بهشون

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,566
نام
محمد
دقیق یادم نیست ولی فکر می کنم این که رد بشن شرط بازی نبود . شرط بازی این بود که حتما از روی شیشه ها رد بشن . و اون حرکتشون ممکن بود تقلب حساب شه و قبل این هم بهشون اثبات شده بود تا جایی که قوانین اصلی بازی رو نشکونن می تونن از خودشون خلاقیت به خرج بدن . اگه می پریدن وسط شلیک میشد بهشون
آخه نکته همینجاست تقریبا تمام افراد در طول بازی ها انواع و اقسام تقلب ها رو انجام دادن از فندک زدن اون زنه و اون یارو گردن کلفته زیر سوزنشون تو آبنبات عسلی گرفته تا انواع دروغ و کلک و تقلبی که تو تیله بازی سر هم پیاده می کردن یعنی ارزش ریسک نداشت یه نفر سر بازی شیشه ها یه تقلبی بکنه :D خصوصا اون نفرات اول که تموم کردن بازی براشون تقریبا غیر ممکن بود من مدام در طول این قسمت با خودم می گفتم چرا اینا پاشون رو روی اون میله نمیزارن :D

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,123
نام
Ali
آخه نکته همینجاست تقریبا تمام افراد در طول بازی ها انواع و اقسام تقلب ها رو انجام دادن از فندک زدن اون زنه و اون یارو گردن کلفته زیر سوزنشون تو آبنبات عسلی گرفته تا انواع دروغ و کلک و تقلبی که تو تیله بازی سر هم پیاده می کردن یعنی ارزش ریسک نداشت یه نفر سر بازی شیشه ها یه تقلبی بکنه :D خصوصا اون نفرات اول که تموم کردن بازی براشون تقریبا غیر ممکن بود من مدام در طول این قسمت با خودم می گفتم چرا اینا پاشون رو روی اون میله نمیزارن :D
منم یادمه که گفتن فقط حق دارن روی شیشه ها بپرن بازی کن ها، یا یه همچین چیزی :-"
اون تقلب های قبلی یه جورایی پنهانی بود :-" ولی اونجا اگه میرفت روی میله ها سریع میدیدنش و احتمالا میکشتنش

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
1,962
نام
حامد

نکته های ریزی مثل این چند تا وجود داره که با اینکه پیس بازی رو بهم نمیزنه ولی برای کسایی که خیلی ریز بین هستن یکم رو مخ میره. میتونستن یه نفر رو اینطوری بکشن که طرف یا از این حقه استفاده میکرد و کشته میشد و یا اون ریل های فلزی برق ولتاژ بالا داشتن که کسی نباید باهاش تماس میداشت.

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,566
نام
محمد
نکته های ریزی مثل این چند تا وجود داره که با اینکه پیس بازی رو بهم نمیزنه ولی برای کسایی که خیلی ریز بین هستن یکم رو مخ میره. میتونستن یه نفر رو اینطوری بکشن که طرف یا از این حقه استفاده میکرد و کشته میشد و یا اون ریل های فلزی برق ولتاژ بالا داشتن که کسی نباید باهاش تماس میداشت.
دقیقا به نکته خوبی اشاره کردی منم همین رو میگم باید یه نفربه اون شکل کشته میشد تا بتونیم قبول کنیم نمیشد از روی میله ها رفت آخه بازی یه بازی مرگ بود نفرات اول حداقل تا شماره 8 الی 9 تقریبا هیچ شانسی برای رد شدن از پل نداشتن باید برای رد نشدن از روی میله یه دلیل منطقی میاورد کارگردان مثلا دقیقا عین مثالی که زدی مثلا از میله ها جریان الکتریسیته رد میشد تا پاشون رو روی میله نزارن

آخرین ویرایش:

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
2,417
نام
مهراد
دقیقا به نکته خوبی اشاره کردی منم همین رو میگم باید یه نفربه اون شکل کشته میشد تا بتونیم قبول کنیم نمیشد از روی میله ها رفت آخه بازی یه بازی مرگ بود نفرات اول حداقل تا شماره 8 الی 9 تقریبا هیچ شانسی برای رد شدن از پل نداشتن باید برای رد نشدن از روی میله یه دلیل منطقی میاورد کارگردان مثلا دقیقا عین مثالی که زدی مثلا از میله ها جریان الکتریسیته رد میشد تا پاشون رو روی میله نزارن

بنده خدا از روی جنس و رنگ شیشه میتونست بفهمه که مقاوم هست یا نه بعد سریع برقا رو خاموش کردن! شما توقع داشتید کسی از اون وسط بره و همچین ریسکی بکنه که پاهاش پیچ بخورن و سقوط کنه؟ منم بودم همچین کاری نمیکردم ترجیح میدادم بپرم روی شیشه که حداقل 50 درصد شانس اینو داشته باشم که شیشه مقاوم باشه.

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,566
نام
محمد
بنده خدا از روی جنس و رنگ شیشه میتونست بفهمه که مقاوم هست یا نه بعد سریع برقا رو خاموش کردن! شما توقع داشتید کسی از اون وسط بره و همچین ریسکی بکنه که پاهاش پیچ بخورن و سقوط کنه؟ منم بودم همچین کاری نمیکردم ترجیح میدادم بپرم روی شیشه که حداقل 50 درصد شانس اینو داشته باشم که شیشه مقاوم باشه.
اگه نفر سوم یا چهارم هم بودی ریسک نمی کردی ؟فقط کافی بود برگردی پشت سرت رو نگاه کنی و ببینی پشت سریات همونایی هستن که شب وقتی خاموشی زده میشه قصد جونت رو داشتن و خیلی ها رو قبل از اینکه اصلا بازی انجام بشه کشتن با خودت نمی گفتی چرا من باید راه رو برای اینا باید باز کنم ؟بازم میگم این بازی برای نفرات اول چیزی به جز مرگ نداشت چون حتی یک درصد هم امکان نداشت بشه 10 ردیف شیشه رو با خوش شانسی و 50-50 کردن رد کنی و با این کار فقط راه رو برای پشت سریات باز می کردی که از روی جنازت رد شن. در مورد اون شیشه سازه هم تا قدم آخر روی علم خودش جلو رفت دقیقا 2 متر مونده به پایان بازی گیر کرد نمیگم منطقی بود می پرید ولی اونم یکی از گزینه ها بود وقتی دیده بود نفرات عقبی برای رد شدن از مرحله نفرات جلوشون رو هل میدن پایین قبول کن منطق این بازی یکم مشکل داشت و مقصر هم کارگردان بود

• Like
Reactions: Wicher III

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر