barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
sopranos رو تموم کردم. واقعا سریال خوبی بود و لذت بخش . هرچند واقعا حیف که این سریال رو زودتر ندیده بودم و با توجه به همزمانی فصول اخرش با شروع کریر سریال بینی ام واقعا حیف شد که تو اون زمان شروع نکردم . سریال به تمام معنا تعیین کننده خط مشی سریال های خلافکاری مافیایی بعد خودش شد . هرچند تا حدی پایانش مثل دیگر آثار شبکه اش می تونست بهتر باشه . جیمز گاندوفینی فقید واقعا عالی ظاهر شده بود و حیف شد که همچین بازیگری رو دیگه نمی بینیم . هرچند اون طوری که باید و شاید بر خلاف ستاره های سریال های این روز ها سر زبون نیفتاد و نقش های فرعی بیشتر بازی کرد . بقیه بازیگرا هم عالی ظاهر شده بودن . شخصا خودم بعد تونی از پائولی خوشم می اومد کاراکتر باحالی داشت . نکته ی جالب سریال رفرنس هایی بود که به فیلم های گنگستری و البته چهره های مهم داشت . به خصوص ارادت ویژه ی سازندگان به مارتین اسکورسیزی که احتمالا باعث شد مارتی در سریال بعدی اشون باهاشون همکاری کنه .
در کل سوپرانوز از اون سریال هایی که دیدنش جزو واجباته

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
باید بشینم دوباره هر قسمتو ببینم و هرقسمت نقدو بخونم:D الان این دارره توضیح میده من یادم نمیاد اصلا چیو میگه:|
بستگی داره تا چه عمقی میخوای بفهمی، من خودم خیلی وسواس ندارم قبلاً دوفصل دیدم الان هیچی یادم نیست ، این مطلبشو دیدی ؟
سریال Westworld - زومجی
خود سریال تاپیک جدا هم داره ولی اسپویل داره متاسفانه.
سریال Westworld [ اسپویل تا آخرین اپیزود پخش شده آزاد می باشد ]

• Like
Reactions: Alkazar and Anakin

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,508
بستگی داره تا چه عمقی میخوای بفهمی، من خودم خیلی وسواس ندارم قبلاً دوفصل دیدم الان هیچی یادم نیست ، این مطلبشو دیدی ؟
سریال Westworld - زومجی
خود سریال تاپیک جدا هم داره ولی اسپویل داره متاسفانه.
سریال Westworld [ اسپویل تا آخرین اپیزود پخش شده آزاد می باشد ]
یه ویدئو تو یوتیوب دیدم بیشتر مباحث برام روشن شد:D

• Love
  • Like
Reactions: Destro and saeed_sg

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
خیلی بخصوص نیستن :D ولی دوست داشتی یک نگاهی بنداز
آهان اوکی، دمت گرم بازم.
راستی اینم دارم :
@westworld_TimeLine.png

مضحک است که وایر را آندرریت ندانیم. شواهد گویاست که وایر در زمان پخشش با کمترین لطف از سوی انجمن های اهدای جوایز روبرو شد. HBO بی شک در آن ایام بیشتر روی سوپرانوز حساب باز کرده بود و مژدش هم گرفت. نامزد شدن تنها در دو سه بخش بهترین نویسندگی برای چنین سریال عظیمی کافی نبود. علی رغم نقدهای بسیار مثبت (که شاید به آن ها اعتراض داری)، تعداد بینندگانش بسیار پایین بود تا جایی که در فصل چهارم با زور به یک میلیون بیننده می رسید. حتی سریال به مرز کنسل شدن هم پیش رفت که اچ بی او لطف عظیمی در برابر دیوید سایمون برای ادامه سریال کرد. پس این ها دلیلی برای آندرریت بودن نیستند، پس مفهوم آندرریت چیست؟ پس از پایان سریال در سال 2008، از آن پس تعداد فروش دی وی دی های آن افزایش یافت و لیست های برترین سریال ها با رتبه اولی وایر تغییر یافت. نشان می داد که در زمان وجودش چه چیز گرانبهایی را از دست دادند (دیگر از باراک اوباما گنده تر نبود تو آمریکا که قرار ملاقات با سایمون ترتیب داد و جلویش آن قدر ستایش و تعریف کرد که اشک تو چشمان سایمون جمع شد.) بردن دو جایزه امی و گلدن گلوب و نامزد شدن چندین باره شیلد در این دو مراسم، نشون میده که در لطف وایر کم حقی شده است.
sopranos رو تموم کردم. واقعا سریال خوبی بود و لذت بخش . هرچند واقعا حیف که این سریال رو زودتر ندیده بودم و با توجه به همزمانی فصول اخرش با شروع کریر سریال بینی ام واقعا حیف شد که تو اون زمان شروع نکردم . سریال به تمام معنا تعیین کننده خط مشی سریال های خلافکاری مافیایی بعد خودش شد . هرچند تا حدی پایانش مثل دیگر آثار شبکه اش می تونست بهتر باشه . جیمز گاندوفینی فقید واقعا عالی ظاهر شده بود و حیف شد که همچین بازیگری رو دیگه نمی بینیم . هرچند اون طوری که باید و شاید بر خلاف ستاره های سریال های این روز ها سر زبون نیفتاد و نقش های فرعی بیشتر بازی کرد . بقیه بازیگرا هم عالی ظاهر شده بودن . شخصا خودم بعد تونی از پائولی خوشم می اومد کاراکتر باحالی داشت . نکته ی جالب سریال رفرنس هایی بود که به فیلم های گنگستری و البته چهره های مهم داشت . به خصوص ارادت ویژه ی سازندگان به مارتین اسکورسیزی که احتمالا باعث شد مارتی در سریال بعدی اشون باهاشون همکاری کنه .
در کل سوپرانوز از اون سریال هایی که دیدنش جزو واجباته
یه سوالی که ذهنمو درگیر کرده اینه که کدومو اول باید دید The Wire یا Sopranos ، یا اصلاً مهم هست ؟ البته احتمالاً ژانرشون خیلی یکی نیست (چون ندیدم) و شاید قیاس درستی نباشه.

مثلاً من جایی شنیدم که The Wire و Breaking Bad و ... هم وامدار Sopranos هستن بنوعی. که مثلاً سوپرانوها دریچه ای جدیدی رو باز کرده در تلویزیون. حالا نمیدونم منظورش شاید بنوعی بیگ پروداکشن یا داستان غنی ازین چیزا بوده شاید که اینارو بهم وصل میکرده.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
لوسیفر رو دیدم عالی بود شدیدا منتظر فصل آخر :(
ریک و مورتی عالی تر از چیزی که فکر میکنم و خماری میکشم براش :O
در نهایت بوجک هورسمن رو دارم شروع می کنم و هنوز نظری ندارم...

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
آهان اوکی، دمت گرم بازم.
راستی اینم دارم :
@westworld_TimeLine.png

یه سوالی که ذهنمو درگیر کرده اینه که کدومو اول باید دید The Wire یا Sopranos ، یا اصلاً مهم هست ؟ البته احتمالاً ژانرشون خیلی یکی نیست (چون ندیدم) و شاید قیاس درستی نباشه.

مثلاً من جایی شنیدم که The Wire و Breaking Bad و ... هم وامدار Sopranos هستن بنوعی. که مثلاً سوپرانوها دریچه ای جدیدی رو باز کرده در تلویزیون. حالا نمیدونم منظورش شاید بنوعی بیگ پروداکشن یا داستان غنی ازین چیزا بوده شاید که اینارو بهم وصل میکرده.
حالا درباره وایر نمی دونم . ولی این رو می دونم که تاثیرش رو تو برکینگ بد تا حدی میشه دید . نه این که واقعا تاثیر مستقیم داشته باشه ها . ولی این که یک سریال روی روابط روزمره میان گنگستر ها و خانواده اشون مانور بده و کلش درباره این باشه و کاراکتر اصلی اش با این که هر فسادی ازش سر میزنه ولی بیننده ازش خوشش میاد چیزی بود که با توجه به زمان شروع سریال نمونه ی مشابه نداشته یا کم داشته.
این اش به خودتون بستگی داره که کدوم رو ببینید . چون فضاشون باهم فرق داره . من که خودم خیلی اتفاقی رفتم سراغ سوپرانوز زود تر . حالا میخوام به امید خدا وایر رو شروع کنم
ولی این رو میدونم که سوپرانوز رو دیدی بعدش حتما بوردواک امپایر رو ببین . تیم سازنده و تعدادی از بازیگرا یکی هستن . با این که از نظر دوره ای که توش می گذره بوردواک قبل سوپرانوزه ولی سوپرانوز پدر معنوی بوردواکه.
یا بعد وایر مینی سریال دیوید سایمون show me a hero رو ببین و بعدش هم deuce سریال آخر خالق وایر که مثل بقیه کار هاش دیده نشده . ولی شنیدم کار خوب و قوی ای بوده . خودم چون زیاد از جیمز فرانکو و مگی جیلنهال خوشم نمیاد سراغش نرفتم

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: saeed_sg

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,502
نام
سپهر
نقش Richard Price چی بوده توی Wire?
من فکر میکردم اون همه کاره سریال بوده :/

پرایس تو نگارش فیلم نامه فصل سوم و چهارم به سایمون کمک کرده.

@saeed_sg

زیاد اهل یکی و بدو نباش. به خصوص اگه هر دو سریال رو از قبل تو هاردت داشتی. من که اول سوپرانو رو نیگاه کردم، چون پیش زمینه ای که از موفقیت ها و لقب «برترین سریال تاریخ» به دست آوردم رفتم دیدم. متاسفانه به خاطر کیفیت پایین زیرنویس و خود دو فصل اول سریال که به نظرم «اولد فشن» بود و طولانی. چندان حال نکردم و با زیرنویس انگلیسی نگاه کردم که متاسفانه از اصطلاحات فرهنگی زیادی استفاده میکردن که متاسفانه زیاد درکشون نکردم. وفقه ای ایجاد کردم تا بشینم مینی سریال های جدید و لفت اورز رو ببینم. دیگه از روی بیکاری نشستم فصل سوم رو تو تابستون 97 دیدم که همون موقع علاقه ام به سریال دوچندان شد. هم داستان قشنگ تر و هم شخصیت ها بهتر. رالف هم که اومد که شد عالی. فصل چهار و پنج هم با حضور استاد بوشمی بی درنگ با هم دیدم و فصل ششم رو که طولانی تر بود گذاشتم برای زمستون که به نظرم دراماتیک ترین فصل سوپرانوز بود. اما وایر عجیب بود برام. یادمه یه همبرگر گرفته بودم که بشینم با اون یه فیلم پاپ کرنی ببینم که بهم بچسبه! چیزی پیدا نکردم تا اینکه هوس کردم برم تو آرشیوم و دیدم وایر هنوز دیده نشده. قسمت اول رو گذاشتم. زیرنویس انگلیسی و فارسی عالی بود و خداشکر کیفیت هم 1080 بود که برای اولین بار بود سریالی با چنین کیفیت خفنی می دیدم. همون سکانس اول آن قدر محو دیالوگ های سیاه پوست ولگرد با مک نالتی شدم که لقمه رفت تو گلوم. تیتراژم که با آهنگ Way Down to the Hole دیگه باهاش رد دادم. دیوانه کننده بود. در کنار بریکینگ بد و کیلینگ، وایر یکی دیگر از سریال هایی بود که میخ اولشو خوب محکم کوبوند وقفه ای کوتاه به علت امتحانات، چهار فصل بعدیشو پشت سر هم و بی وقفه دیدم!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر