barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
به نظرم بهتر است به جای واژه «تقلید» از «الگوبرداری بی نقص» استفاده کرد (واژه ای که برای نقد فصل دوم سریال اوزارک در سلام سینما انتخاب کرده بودم). باید بگویم که قسمت نهم قابل حدس بود که بن (که بازی بازیگرش بی نظیر است و می تواند نامزد امی شود!) کشته می شود. پلات توییست اوزیماندیاس با این اپیزود زمین تا آسمان تفاوت دارد و شخصیت بن آن قدر نسبت به هنک کلیدی نبود که چندان از مردنش هاج و واج بمانیم. کدگذاری در اوایل قسمت و یا قسمت پیشین که برترین قسمت فصل سوم بود معلوم بود که سرنوشت بن به مرگ ختم می شود. به نظرم این اپیزود شباهت های «تماتیکی» به یکی از اپیزودهای فصل های نهایی سوپرانو (اشاره نمی کنم چون شاید ندیده باشی فصل های پنجم و ششم) که در آن قسمت شخصیت نسبتا کلیدی با سوتی خودش به دام می افتد و می میرد. حتی مرگ یک شخصیت که شخصیت دیگری برایش احساس پشیمانی می کند کم رنگی شبیه به یکی از دارک ترین اپیزودهای فصل سوم کیلینگ بود. (مرگ بولت و احساس گناه هولدر!) پیرامون رابطه روث و مارتی گرچه شباهت های ریزی با والتر و جسی دارد. به نظرم این فصل فصل وندی بود تا مارتی و اگر قرار است باز شباهت های تماتیکی با بریکینگ را در نظر بگیرم باید بگم که فصل اول به مراتب خیلی فرا شبیه بریکینگ بد بود که در فصل های دوم و سوم که کلا محو و سپس از بین رفت. همان طور که گفتم این فصل یک چیز اورژینال بود و شباهت های ریزی با فصل پنجم و ششم خانه پوشالی داشت. انگار مارتی و وندی می خوان فرانک و کلیر آندروود بعدی باشن. در یک سکانس که کابوس وندی است به طور مشهود شبیه همان پایان بندی فصل ششم با حضور کوین اسپیسی بود که کلیر قرار بود فرانک را به قتل برساند که متاسفانه گندکاری های اسپیسی اون سکانس تغییر یافت!
نه هنوز ندیدم فصل پنجم سوپرانوز رو کامل . با اکثر حرفاتون موافقم. به خصوص درباره بن و بازی فوق العاده بازیگرش. جالبه قبلا در سریال آیرون فیست دیده بودمش ولی اون جا خیلی جای کار نداشت . ولی این جا واقعا عالی ظاهر شده بود .

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,623
نام
Leo Fitz
عجب. حق داری. نمیدونستم. من فقط دیدم فصب دومش رو توی Netflix تازه گذاشتن فکر نکردم اینقدر قدیمی شده باشه.
ازون موقعی که ازین سریال گفتی، تمام فیلم ها و سریال هایی که در دست تماشا داشتم رو به حالت تعلیق درآوردم و یکسره مشغول تماشاش هستم!
بنظر من واسه اونایی که خیلی نسبت به پلات هول و این ها وسواس ندارن میتونه سریال خوبی باشه.
واسه من که بشدت اعتیاد آور بوده! من رو یمقداری یاد "لاست" میندازه.
فقط همین قضیه کنسل شدنش یمقدار جای تردید باقی گزاشته منتها الان که جست و جو کردم دیدم با این که قرار بوده کنسل بشه،میخواستن دوتا قسمت پایانی براش درنظر بگیرن، خب با توجه با تایم خبر مطمئن نبودم اون دوتا قسمت ساخته شده باشن یا نه تا اینکه وقتی به اسم اپیزودهای این سریال توجه کردم دیدم دوتا قسمت آخرش با این نام ها وجود داره:
The Miracle of Christmas پارت یک و پارت دو.
به احتمال زیاد تو همین دو قسمت سر و تهش رو هم آوردن.

آخرین ویرایش:

Pcgamer007

کاربر سایت
Oct 25, 2018
15
اخطار به کاربر به دلیل عدم رعایت قوانین اسپولر تاپیک سریال
دوستان من پارسال dark رو دیدم و الان دقیق دقیق یادم نیست ولی یه سوال سایت سینما پرسیدم جوابشو نگرفتم

اون قسمت اونی که ماشین زمان رو ساخته(همون پیرمرد ساعت ساز) به جوناس میان سال میگه که هر کاری کنیم باز نمیتونیم اتفاقات گذشته و آینده رو تغییر بدیم پس چطور یه جا کلودیای پیرزن به جوناس جوون میگه که نباید میکل رو برگردونی دنیای بدون تو بدتره؟؟؟(اگه من بد فهمیدم لطفا توضیح بدید ممنون)

The Listener

Take Me Home
کاربر سایت
Feb 20, 2016
591
نام
رایان
این money heist چطوره وضعیتش؟
کلا سریال بدی نیست، واسه سرگرم شدن خیلی خوبه.
پارت اولش واقعا خوبه و پارت 2 و 3 هم با این که یه کم میزنن جاده خاکی بازم دیدنشون حال میده. ولی 4 که تازه اومده متاسفانه بدجوری خراب کرده (از نظر من) و تنها پارتیه که با خیال راحت بهش میگم ضعیف.

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
فصل یک و دو رو حتما ببین ، فکر نمیکنم پشیمون بشی.
در مجموع چاله چوله داره ولی قشنگه.
کلا سریال بدی نیست، واسه سرگرم شدن خیلی خوبه.
پارت اولش واقعا خوبه و پارت 2 و 3 هم با این که یه کم میزنن جاده خاکی بازم دیدنشون حال میده. ولی 4 که تازه اومده متاسفانه بدجوری خراب کرده (از نظر من) و تنها پارتیه که با خیال راحت بهش میگم ضعیف.
بدیش اینه که توی فصل 4 ماجرای سرقت دوم رو جمع نکرد ، داره کش دار میشه. در صورتی که سرقت اول تو فصل دو به یه جمع بندی رسید و تموم شد.
و اینکه اون بنده خدا سرنگهبانه تو اپیزود 5 و 6 عین ترمیناتور بود، و ماجرای گروگان کشی نایروبی هم یه خورده با منطق جور درنمیومد.نویسنده قانع نمیکنه آدم رو که نمیشد جلوی این طرف رو گرفت.

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام
خوشم نیومد ازش . اواسط فصل اول دراپش کردم :|
سریال پدر مادردار میخوای بشین Ozark ببین . فصل سومش هم تازه اومده .

The Listener

Take Me Home
کاربر سایت
Feb 20, 2016
591
نام
رایان
بدیش اینه که توی فصل 4 ماجرای سرقت دوم رو جمع نکرد ، داره کش دار میشه. در صورتی که سرقت اول تو فصل دو به یه جمع بندی رسید و تموم شد.
و اینکه اون بنده خدا سرنگهبانه تو اپیزود 5 و 6 عین ترمیناتور بود، و ماجرای گروگان کشی نایروبی هم یه خورده با منطق جور درنمیومد.نویسنده قانع نمیکنه آدم رو که نمیشد جلوی این طرف رو گرفت.

اون لحظه‌ای که تو یه راهرو از 6 طرف بهش تیراندازی میکردن و طرف هیچیش نشد فهمیدم سریال زده جاده خاکی. وقتی برای بار دوم هم این اتفاق افتاد دیگه فاتحه فصل واسم خونده شد. :|
کل پارت هم که filler به نظر میومد. تا دو قسمت آخر انگار داستان اصلا جلو نمی‌رفت.

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,623
نام
Leo Fitz
ماهم Timeless رو تموم کردیم.
صرف نظر از تمام ایراداتی که داشت سریال نسبتا خوبی بود.بخصوص بازیگرا نقششون رو خوب بازی کرده بودن.واسه کسایی که موضوع تایم تراول رو دوس دارن میتونه جذاب باشه.

سریال بشدت شعاری بود! فصل دوم دیگه این پروپاگانداشون رو سعی کردن تو حلق مخاطب کنن!
پکیج کاملی هم بود: فمینیسم، همنجسگرایی! ، بلک لایوز متر...ما خوبیم بقیه بد!
یه سوال خیلی عجیبی برام پیش اومد سر قضیه مامور کریستوفر این بود که وقتی جیا و لوسی رفتن به گذشته تا ازدواج(!) مامور کریستوفر با زنش رو نجات بدن اصرار عجیبی داشتن به اینکه اگه کریستوفر به اون زنه نرسه بچه هاشون دیگه وجود نخواند داشت! مگه یک زن میتونه یه زن دیگه رو باردار کنه؟
درهرصورت اون بچه ها حاصل رابطه یک زن و یک مرد بودن، ربطی به ازدواج این دوتا زن نداشتن!

• Like
Reactions: saeed_sg

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,881
نام
حسين

هیچ منطقی پشت فیلمنامه اش نیست. تاکید میکنم هیچی! شما فک کن چیت کد جون بی نهایت بزنی بری بزرگترین دزدی قرن کشورت رو انجام بدی ! دیگه تا تهش برو خودت ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر