Radiance

کاربر سایت
Sep 19, 2007
1,657
نام
امین
چند نفر توصيه مي كنن Doctor Who رو ببينم:d

همه:D
ولی یک چیزی که خودم فهمیدم اینه که نباید زیاد به منطق بعضی چیزا فکر کنی.سعی کن بری تو فاز اتفاقات نه منطقشون.مثلا کار نداشته باش چجوری و با چه سرعتی میشه که یک سفیه کره زمین رو تو 20 ثانیه از اونور دنیا بکشه اینور و بزاره سر جاش!شاید دلایل منطقی داشته باشه و بگه تو همون اپیزود ولی من بعضی وقتا نمیفهمم چی میگه.دکتره دیگه.:|
از فصل 1 هم شروع نکنی بهتره .من اول 1 رو اومدم ببینم اصلا خوشم نیومد ولی بعدا با توصیح بچه ها از 5 شروع کردم دیدم خیلی بهتره.بعدا برگشتم فصول اول رو دیدم.

arsenalmom

کاربر سایت
Nov 14, 2009
1,347
نام
محمدرضا
همه:D
ولی یک چیزی که خودم فهمیدم اینه که نباید زیاد به منطق بعضی چیزا فکر کنی.سعی کن بری تو فاز اتفاقات نه منطقشون.مثلا کار نداشته باش چجوری و با چه سرعتی میشه که یک سفیه کره زمین رو تو 20 ثانیه از اونور دنیا بکشه اینور و بزاره سر جاش!شاید دلایل منطقی داشته باشه و بگه تو همون اپیزود ولی من بعضی وقتا نمیفهمم چی میگه.دکتره دیگه.:|
از فصل 1 هم شروع نکنی بهتره .من اول 1 رو اومدم ببینم اصلا خوشم نیومد ولی بعدا با توصیح بچه ها از 5 شروع کردم دیدم خیلی بهتره.بعدا برگشتم فصول اول رو دیدم.
يعني اگر از فصل 5 ببينم متوجه ميشم ؟
هر سيزن داستان خودشو داره؟

ghost

کاربر سایت
Apr 4, 2007
1,680
نام
پویا
امسال سال سریال های دراپ شده اس. مخصوصا این تابستون. خیلی سریال های پرخرج و ظاهرا خوب شروع شدن که اکثرا نصفه نیمه ول شدن. فکر کنم بزرگترینشون Halt and Catch Fire بود که بعد از پریمیرش فکر نکنم بیشتر از هفت هشت نفر تو این تاپیک دنبالش کنن.
Tyrant هم احتمالا بعد دو سه قسمت اکثرا کنار گذاشتن از جمله خودم. Extant و The Strain و The Leftovers هم احتمالا برا اکثرا اگه هنوز دامپ نشده باشن تو حالت about to dump هستن.
صبر و حوصله بیننده کم شده. باید یه پریمیر خیلی خوب مثل فارگو باشه که دنبال بشه و اگه سریال به مرور بخواد خوب بشه کم پیش میاد کسی حوصله دنبال کردنشو داشته باشه.

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
^^انیمشین مثل gravity falls دیگه چی پشنهاد میدین ؟:d من به شخصه دیدم تا جایی که اومده خیلی حال کردم باهاش :d دیزنی هم خوبه کاراش تو سریال زدن

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,267
نام
وحید
فکر کنم بزرگترینشون Halt and Catch Fire بود که بعد از پریمیرش فکر نکنم بیشتر از هفت هشت نفر تو این تاپیک دنبالش کنن.

من بصورت کلی از سریال راضی بودم ولی خب انقدر Finale افتضاحی داشت که شاید سیزن 2 رو با ریسک بیشتری نگاه کنم :| :D

ولی خب همون طور که گفتم سریال راضی کننده ای بوده :D

Radiance

کاربر سایت
Sep 19, 2007
1,657
نام
امین
يعني اگر از فصل 5 ببينم متوجه ميشم ؟
هر سيزن داستان خودشو داره؟

بخوای حساب کنی باید از دهه 60 شروع کنی به دیدن تا همه چیز رو بفهمی اما کلا سریال طوریه که همیشه همه چیز رو توش توضیح میدن.:D داستان کلی هر سیزن هم فرق داره.الان تو فقط بدونی دکتر کیه و کارش چیه میتونی راحت سیزن 7 رو هم ببینی.
بسته پیشنهادی من همون شروع از فصل پنجمه و اگر دیدی خوشت اومد برگرد فصول قبل رو ببین.مثلا برگرد از سیزن 2 یا 1 شروع کن.بعد دوباره برگرد دو سیزن آخر رو هم ببین.

Gojira

Remembering
کاربر سایت
Aug 6, 2012
2,599
نام
مـــهــدی
چند نفر توصيه مي كنن Doctor Who رو ببينم:d

به به... :D سلام چطوری دوست عزیز :D

در دیدن دکتر هو که شکی نیست، نقطه شروع مهمه.

نقطه شروع واسه شما، قسمت اول سری پنجم به نام The Eleventh Hour هست. دلیلش اینه که از شروع این فصل، استیون موفات نویسنده اصلی و کلا رئیس سریال می شه و کل سری رو ربیوت می کنه. یعنی هیچ اشاره ای به دشمن های فصل قبل و کارایی که RTD نویسنده قبلی کرد نداره و یکجور دیگه به داستان دکتر نگاه می کنه ( این اتفاق دیگه نمی افته چون بعد از موفات به احتمال زیاد Gatiss می آد که همین الان هم توی روند دست داره). دلیل دوم پرش خیلی قوی کیفیت از فصل چهارم به پنجم هست. وقتی موفات سرپرست می شه یک سال استراحت می گیره، سریال رو HD می کنه و ...، یک سال هم وقت داشتن برای کار کردن روی جلوه های ویژه و نوشتن قسمت ها پس کلا فصل پنج بهترین New Who هست. بعدش ادامه به آخرین قسمت مت اسمیت The Time of the Doctor.

اگر وقت داشتی و یا واقعا خوشت اومده از سریال، برگرد از فصل دوم یا اول ( فصل اول خیلی مشکل داره )، و ازونجا ادامه بده. فاصله کیفیت رو متوجه می شی ولی بازی خوب دیوید تنانت ( دکتر دهم ) که خیلی بهتر از دکتر یازدم مت اسمیته وادارت می کنه که ادامه بدی و برسی به قسمت آخر تنانت و RTD که خیلی هم خوب بود The End of Time.

اگر سوالی برات پیش اومد ( که می آد چون داستان پلات هول خیلی داره ) می تونی یا گوگل کنی یا همینجا بپرسی که راحت تری.

^^انیمشین مثل gravity falls دیگه چی پشنهاد میدین ؟
yahoo_4.gif
من به شخصه دیدم تا جایی که اومده خیلی حال کردم باهاش
yahoo_4.gif
دیزنی هم خوبه کاراش تو سریال زدن

از یک تا پنج بگو چقدر بچه گانه باشه؟ :D

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
به نظر من که بهترین کار اینه که آدم از همون سیزن اول سری جدید (2005) شروع کنه به دیدن Doctor Who. :D البته سلیقه ها متفاوته و خیلی ها با سیزن اول مشکل دارن، ولی من همون رو هم به شدت دوست داشتم! درسته که جلوه های ویژه داغون بود و بعضی جاها هم سریال حالت نسبتاً درپیتی داشت، ولی اپیزودهای خوبی هم داشت. دیگه سیزن دوم تا چهارم که واقعاً دیدنش واجبه و کلی اپیزود خوب هست که نمیشه ازش گذشت!
من که خودم خیلی راضی بودم از اینکه 4 تا سیزن اول رو هم دیدم. :D تازه از امشب یا فردا میرسم به سیزن 5 و این طور که میگن کیفیتش خیلی بالاتر از قبلی ها هست، ولی الآن که 4 تا سیزن اول رو دیدم اصلاً نمیتونم تصور کنم که از دستشون میدادم و ولشون میکردم. دو تا دکتر، کلی کاراکتر همراه، انواع داستان ها و موجودات مختلف و اپیزودهایی که از دست دادنشون اصلاً خوب نیست! :D

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
امسال سال سریال های دراپ شده اس. مخصوصا این تابستون. خیلی سریال های پرخرج و ظاهرا خوب شروع شدن که اکثرا نصفه نیمه ول شدن. فکر کنم بزرگترینشون Halt and Catch Fire بود که بعد از پریمیرش فکر نکنم بیشتر از هفت هشت نفر تو این تاپیک دنبالش کنن.
Tyrant هم احتمالا بعد دو سه قسمت اکثرا کنار گذاشتن از جمله خودم. Extant و The Strain و The Leftovers هم احتمالا برا اکثرا اگه هنوز دامپ نشده باشن تو حالت about to dump هستن.
صبر و حوصله بیننده کم شده. باید یه پریمیر خیلی خوب مثل فارگو باشه که دنبال بشه و اگه سریال به مرور بخواد خوب بشه کم پیش میاد کسی حوصله دنبال کردنشو داشته باشه.
اون مقالۀ indiewire یه مقدار عجیب بود. طرف tv/movie blogger هست بعد میگه هنوز Fargo رو ندیدم یا سریالهای تابستونی فلان! کارش مگه چیزی غیر از فیلم و سریال دیدنه؟ هر چند اونجا که میگه مخاطب بی حوصله شده رو به شدت قبول دارم. با ریتم کند مشکلی ندارم اما متن هم باید کشش داشته باشه تا بشینم پای یه سریال (Rectify مثلاً). بیشتر سریالهای تابستونی سوژه و پرداختشون در حد دو سه خط بیشتر نیست.
کیفیت سریالهای تابستون معمولاً خیلی بالا نیست.
چیزایی که خودم دیدم :
Crossbones : بعد از چهار قسمت بی خیال شدم. واقعاً انتظار یه همچین کار سطح پایینی رو از سازندۀ Luther نداشتم.
You are the Worst : بعد از دو قسمت قشنگ چندشم شد. رفتم چشمام رو با الکل شستم.
Halt and Catch Fire : بازیهای خوب، متن خوب و سوژۀ جالب. مقایسه شدنش با Mad Men و Breaking Bad نابودش کرد در حالیکه واقعاً یه درام خیلی خوب بود که بهتر و بهتر شد و سؤال بی جوابی باقی نذاشت و جوری تموم شد که اگه ادامه پیدا نکنه هم آزاردهنده نیست.
The Last Ship : دقیقاً همون چیزیه که قول داده بودن، یه تبلیغ هیجان انگیز برای نیروی دریایی آمریکا. اینکه با بودجۀ تلویزیونی کار میکردن باعث شده تنها مخلوق مایکل بی باشه که انفجارهای بیجا از هر گوشه‌ش نزنه بیرون. یه سریال تابستونی به معنی واقعی کلمه.
The Divide : حتی حواسم هم نیست که دارم اینُ میبینم ! به خودم اومدم میبینم تا الان 5 قسمتش رو دیدم و کلاً 8 قسمت بیشتر نیست. هیچ نکتۀ مثبت خاصی نداره. نسخۀ ویژۀ زنان خانه دار ِ The Killing هست.
The Honourable Woman : بخش جاسوسیش عالیه و حس خواب آور بقیۀ بخش ها رو از بین میبره اما دوربین که میاد روی شخصیت مگی جیلنهال (با لهجۀ تابلوئه به شدت رو اعصاب) و خانواده‌ش اصلاً انگار سازنده‌ها می‌خوان با مخاطب شوخی کنن. بعد از 2 قسمت بیخیال شدم (8 قسمت بیشتر نیست).
Leftovers: در صورتی که برای سیزن دوم تأیید بشه می‌بینمش(الان شد). بعد از دو قسمت دیدم حوصلۀ منتظر موندن برای جواب رو ندارم.
Strain : نه به عنوان کتاب منو جذب کرد، نه به عنوان کامیک بوک و حالا نه حتی به عنوان یه سریال. به شدت Generic. بعد از سه قسمت بی خیالش شدم.
Tyrant : واسه اینکه بخواد درست نقد بشه زیادی احمقانه‌س. اصلاً تو یه دنیای فانتزی عجیبیه اما من نمی‌تونم نبینمش :d. افکار عمومی غرب، خ ا و ر م ی ا ن ه رو اینجوری میبینه بهرحال.
Manhattan : سه قسمت بسیار خوب داشته.
Knick و Outlander هم شروع امیدوار کننده‌ای داشتن. کلاً سه تا سریال اخیری که شروع کردم فعلاً بالاتر از بقیه هستن.
Power و Married ، Undateable ، Extant ، Matador، Dominion رو هم اصلاً حتی یه قسمت هم ندیدم.

پ.ن.: Black Jesus هم شاید بتونه مهمترین کمدی تابستون بشه.

آخرین ویرایش:

Gojira

Remembering
کاربر سایت
Aug 6, 2012
2,599
نام
مـــهــدی
به نظر من که بهترین کار اینه که آدم از همون سیزن اول سری جدید (2005) شروع کنه به دیدن Doctor Who. :D البته سلیقه ها متفاوته و خیلی ها با سیزن اول مشکل دارن، ولی من همون رو هم به شدت دوست داشتم! درسته که جلوه های ویژه داغون بود و بعضی جاها هم سریال حالت نسبتاً درپیتی داشت، ولی اپیزودهای خوبی هم داشت. دیگه سیزن دوم تا چهارم که واقعاً دیدنش واجبه و کلی اپیزود خوب هست که نمیشه ازش گذشت!
من که خودم خیلی راضی بودم از اینکه 4 تا سیزن اول رو هم دیدم. :D تازه از امشب یا فردا میرسم به سیزن 5 و این طور که میگن کیفیتش خیلی بالاتر از قبلی ها هست، ولی الآن که 4 تا سیزن اول رو دیدم اصلاً نمیتونم تصور کنم که از دستشون میدادم و ولشون میکردم. دو تا دکتر، کلی کاراکتر همراه، انواع داستان ها و موجودات مختلف و اپیزودهایی که از دست دادنشون اصلاً خوب نیست! :D
پیشنهاد دادن شروع DW از اولش بیشتر صدمه می رسونه.

همونطور که محمد رضا حرف من رو تایید کرد، تو Special Case هستی :D حقیقت اینه که فصل سوم و چهارم هم خوب هستن ولی چون ربط دارن به هم بهتره از ریبوت شروع کرد. بعدشم کلا هیچ اشاره ای به فصلهای قبل نمی شه، کسی دید خوشش اومد بر می گرده تمام جادو دیوید تنانت هم سرجاشه، چیزی هم از دست نمی ده :D

Crossbones : بعد از چهار قسمت بی خیال شدم. واقعاً انتظار یه همچین کار سطح پایینی رو از سازندۀ Luther نداشتم.
You are the Worst : بعد از دو قسمت قشنگ چندشم شد. رفتم چشمام رو با الکل شستم.
Halt and Catch Fire : بازیهای خوب، متن خوب و سوژۀ جالب. مقایسه شدنش با Mad Men و Breaking Bad نابودش کرد در حالیکه واقعاً یه درام خیلی خوب بود که بهتر و بهتر شد و سؤال بی جوابی باقی نذاشت و جوری تموم شد که اگه ادامه پیدا نکنه هم آزاردهنده نیست.
The Last Ship : دقیقاً همون چیزیه که قول داده بودن، یه تبلیغ هیجان انگیز برای نیروی دریایی آمریکا. اینکه با بودجۀ تلویزیونی کار میکردن باعث شده تنها مخلوق مایکل بی باشه که انفجارهای بیجا از هر گوشه‌ش نزنه بیرون. یه سریال تابستونی به معنی واقعی کلمه.
The Divide : حتی حواسم هم نیست که دارم اینُ میبینم ! به خودم اومدم میبینم تا الان 5 قسمتش رو دیدم و کلاً 8 قسمت بیشتر نیست. هیچ نکتۀ مثبت خاصی نداره. نسخۀ ویژۀ زنان خانه دار ِ The Killing هست.
The Honourable Woman : بخش جاسوسیش عالیه و حس خواب آور بقیۀ بخش ها رو از بین میبره اما دوربین که میاد روی شخصیت مگی جیلنهال (با لهجۀ تابلوئه به شدت رو اعصاب) و خانواده‌ش اصلاً انگار سازنده‌ها می‌خوان با مخاطب شوخی کنن. بعد از 2 قسمت بیخیال شدم (8 قسمت بیشتر نیست).
Leftovers: در صورتی که برای سیزن دوم تأیید بشه می‌بینمش(الان شد). بعد از دو قسمت دیدم حوصلۀ منتظر موندن برای جواب رو ندارم.
Strain : نه به عنوان کتاب منو جذب کرد، نه به عنوان کامیک بوک و حالا نه حتی به عنوان یه سریال. به شدت Generic. بعد از سه قسمت بی خیالش شدم.
Tyrant : واسه اینکه بخواد درست نقد بشه زیادی احمقانه‌س. اصلاً تو یه دنیای فانتزی عجیبیه اما من نمی‌تونم نبینمش
yahoo_4.gif
. افکار عمومی غرب، خ ا و ر م ی ا ن ه رو اینجوری میبینه بهرحال.
Manhattan : سه قسمت بسیار خوب داشته.
Knick و Outlander هم شروع امیدوار کننده‌ای داشتن. کلاً سه تا سریال اخیری که شروع کردم فعلاً بالاتر از بقیه هستن.
Power و Married ، Undateable ، Extant ، Matador، Dominion رو هم اصلاً حتی یه قسمت هم ندیدم.

پ.ن.: Black Jesus هم شاید بتونه مهمترین کمدی تابستون بشه.

خیلی جالبه که من هیچ کدوم از اینارو ندیدم. :D منتظر بودم که سریالا به نتیجه برسن چون اصلا از drop کردن خوشم نمی آد.

چیز دیگه ای نیست که بخواد به لیست اضافه بشه؟ اصلا سریال ها رو هم نمی شناسم.

پ.ن.ب.ر : Outlander عالیه. بهترین سریال Starzـه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر