گزارش: Horizon: Zero Dawn در سال جاری میلادی از طریق Steam و Epic Games Store به PC خواهد آمد

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
797864.jpg

منابعی مورد اعتماد به وبسایت Kotaku اعلام کرده اند که ساخته تحسین شده استودیو Guerrilla Games برای PlayStation 4 یعنی Horizon: Zero Dawn امسال به کامپیوترهای شحصی خواهد آمد.
به گفته 3 منبع آگاه به برنامه های Sony، این شرکت در حرکتی بی سابقه عنوان Horizon: Zero Dawn را به PC خواهد آورد تا به سنت عرضه انحصاری ساخته های استودیوهای داخلی خود بر روی کنسول های PlayStation پایان داده و آینده عناوین اختصاصی خود را طور دیگری رقم بزند. اکنون سه سال از عرضه Horizon می گذرد و این بازی برای اولین بار به پلتفرم دیگری خواهد آمد. منابع Kotaku از عرضه همزمان این بازی بر روی Steam و Epic Games Store خبر داده اند (البته این مسئله هنوز نهایی نشده است). از زمان تصاحب استودیو Guerrilla در سال 2005 توسط Sony...

Continue reading...

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
اصلا پستا رو می خونم مخم داره سوت می کشه :-"

تا دیروز سونی براشون حکم خدا داشت الان که یه بازی که سه سال پیش حالش رو بردن داره واسه یه عده دیگه هم میاد که اونا هم یه حالی ببرن دارن فحش می دن به سونی :|:D

من نمی فهمم فن چی بودین شماها دقیقا؟ تو بازی های که می تونین بکنین تغییری ایجاد شد؟ تازه با در آمد بیشتر شاید بازی های بیشتر و بهتر هم بتونه بسازه سونی. فن بودن براتون حکم پز دادن داشت فقط؟ :-":D
اولا دروغ نگو... همه پست ها رو خوندی.. چون اگه خونده بودی تو یه پست توضیح داده بودم.... دوما ده خط چرند و پرند نوشتی که اون 2 تا اسمایلی رو بزاری 11 سال سخت رو تخلیه کنی

آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
نه ولی جدی خیلی تو اقلیت اید
اختلاف فاحش بین عرضه روی پلی استیشن و PC، قیمت و ویژگی های پلی استیشن و در دسترس بودنش و...
خیلی عامل تو فروش پلی استیشن دخیله
بعد در نظر بگیر ایکس باکس بدون خیلی از این موارد تونسته کلی جلو ریزش رو بگیره با ترفند های مختلف
الانم حسابی کار و بارشون گرفته، کسی نمی تونه بگه تن شون به زمین گرم چسبیده... سونی هم همین طور
کار و بارشون گرفته، ولی اون رقیبی که میتونستن بشن، نشدن... صرفا هم بحث رقابت نیست، پتانسیل بالاتری داشتن... که دیگه ندارن:-"

من با مازیار موافقم، شاید اکثریت نه، ولی عده زیادی با این وضع کوچ کنند به PC ، یا اکثرا PC بودن ولی PS4 هم گرفتن...
این عده آره مثلا میان GOW و Horizon و ... از بازی های سونی رو میخرن رو PC (بگو 60$ اصلا) ولی دیگه خبری از خرید بازی های ترد پارتی هم رو کنسول PS4 نخواهد بود از طرف این افراد، خبری از پلاس و انواع و اقسام MTها هم نیست...

جدای از این یکی مثل سونی که قدرتش تو انحصاری هاش بوده، بدون داشتن این ها... میخواد با چی رقابت کنه؟ گیم پس MS ؟ توانش رو داره مثل MS اینجوری اتیش بزنه به مالش که ملت بیان سرویس گیم پس مانند سونی رو بخرن؟
همینجوریش رقابت نسل بعد سخت تر بود...به نظرم الان بدتر هم میشه براش:-"

به شخصه که امیدوارم ضربه بخوره تو طولانی مدت از این حرکت:)) :-"
---
یادمه همیشه میگفتم نینتندو بازی هاش رو حال میکنم، کاش اینا هم مثل سگا ترد پارتی بشن:))
گویا سونی زودتر ترد پارتی شد:| و الان من امیدوارم نینتندو هیچوقت سنگر رو ترک نکنه و به بقیشون یه چیزایی رو ثابت کنه:D

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
نه ولی جدی خیلی تو اقلیت اید
اختلاف فاحش بین عرضه روی پلی استیشن و PC، قیمت و ویژگی های پلی استیشن و در دسترس بودنش و...
خیلی عامل تو فروش پلی استیشن دخیله
بعد در نظر بگیر ایکس باکس بدون خیلی از این موارد تونسته کلی جلو ریزش رو بگیره با ترفند های مختلف
الانم حسابی کار و بارشون گرفته، کسی نمی تونه بگه تن شون به زمین گرم چسبیده... سونی هم همین طور
این حرفا بیشتر شبیه شوخی همین نسل قبل 60 درصد این فروم X360 فن بودن کجان الان؟
وضع XBOX که شاهکار بخصوص هر هفته آمار فروش کنسول و بازیاشون میدن فک آدم میچسبه به زمین :D

تا دیروز سونی براشون حکم خدا داشت الان که یه بازی که سه سال پیش حالش رو بردن داره واسه یه عده دیگه هم میاد که اونا هم یه حالی ببرن دارن فحش می دن به سونی :|:D

من نمی فهمم فن چی بودین شماها دقیقا؟ تو بازی های که می تونین بکنین تغییری ایجاد شد؟ تازه با در آمد بیشتر شاید بازی های بیشتر و بهتر هم بتونه بسازه سونی. فن بودن براتون حکم پز دادن داشت فقط؟ :-":D
شما احتمالا فن رو با برده و نوکر و بنده اشتباه گرفتی

• Smile
Reactions: vaan 2

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق

این مازی کلا شاکیه سونی چرا jrpg نمیسازه و کلا میخواد سونیو طلاق بده و ps5 نگیره ولی آخر میگیره کلا دلخوریش بخاطر همینه

• Smile
Reactions: vaan 2

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
این مازی کلا شاکیه سونی چرا jrpg نمیسازه و کلا میخواد سونیو طلاق بده و ps5 نگیره ولی آخر میگیره کلا دلخوریش بخاطر همینه
گل گفتی.... یعنی سونی مولتی کردن بازی‌اش هیچ، کلا فرست پارتی هاش رو تعطیل کنه... اگه گراویتی راش و پرسونا بده میخرم کنسول رو، خیلی دلم فریدوم وارز میخواد

• Smile
Reactions: ULTIMATE TEAM

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
چه جوری آنقدر با اطمینان نظر میدید؟؟... حداقل بزارید سال اول ps5 بگذره بعد اینطوری فکت بدید....

فکر کنم تنها برگ برنده ای که الان سونی داره روش حساب میکنه گروگان گرفتن اکانت های ملته...

فعلا منتظر کنفرانس ماه دیگه بشیم ببینم برنامشون چیه

اگه کار مایکرو گرفته بود بعد 7 سال یه آمار فروش میداد

خو اگه واقعا فکر می کنی وضع مایکروسافت خراب تر شده تو چند سال اخیر پشت سر هم، باشه :D

سونی هم به همون جا کشیده میشه

من که یه جور دیگه می بینم... کار و بار مایکروسافت واسه پهن کردن سفره اش حسابی گرفته

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
چه جوری آنقدر با اطمینان نظر میدید؟؟... حداقل بزارید سال اول ps5 بگذره بعد اینطوری فکت بدید....

فکر کنم تنها برگ برنده ای که الان سونی داره روش حساب میکنه گروگان گرفتن اکانت های ملته...

فعلا منتظر کنفرانس ماه دیگه بشیم ببینم برنامشون چیه

اگه کار مایکرو گرفته بود بعد 7 سال یه آمار فروش میداد

تو سالهای اول تولید کمه و هر چی بسازن فروش میده .اگه کاهشی باشه از سال سوم شروع میشه به بعد.
سونی هنوز معلوم نکرده چی داره میده رو pc
اینه کی و کجا میخواد رونمایی کنه از این بازی. تو سکوت خبری و یه پست توییتر. یا نه ،تو یه نمایش بزرگ مثل معرفی ps5، خیلی مهمه
اگه تو سکوت بیاد ،یعنی هنوز مردد هستند و اگه تو یه نمایش بزرگ بیان و با عنوان horizon enhance edition for pc,ps5
یعنی سونی کامل فکراشو کرده و این شروع یه اتفاقه بزرگه. احتمالا تو همون همایش ماه دیگه خبری میشه ،اگه بعد همایش بیان بگن رو pc هم میاد ،یعنی هنوز به دیده تردید بهش نگاه میکنن.
اگه تو همایش باشه معرفی ،میتونید حکم قتل سونی رو اجرا کنید،چون اونجا نشون میده که pc به لیست اولویتهای اصلی داره وارد میشه. چون سونی اجازه نمیداد اسامی سایر پلتفرمها تو نمایشهاش بیاد.
ولی اگه نه ،مانوری داده نشد.معلومه ،فعلا با یه تاخیر بلند مدت در حال عرضه هستند.

خود من.... خلاص :D
تعداد ریزش کمه. به حساب نمیاد:D

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,967
نام
احمد
اولا دروغ نگو... همه پست ها رو خوندی.. چون اگه خونده بودی تو یه پست توضیح داده بودم.... دوما ده خط چرند و پرند نوشتی که اون 2 تا اسمایلی رو بزاری 11 سال سخت رو تخلیه کنی
11 سال سخت :))

دیگه چه خبر؟ :D
برخلاف شما من نه از اومدن بازی های مایکرو رو PC ناراحت شدم نه الان صرفا برا اینکه بازی های سونی داره از انحصار خارج می شه خوشحالم (خوشحالیم فقط برا این هست که می تونم یه بازی خوب رو بازی کنم).
در واقع فن برند هم نیستم و اصلا برام فرقی نداره کدوم شرکت چیکار می کنه فقط بازی هایی که دوست دارم رو بازی می کنم و لذت می برم. حالا شما انقدر با این قضیه ضربه خوردی که برابر با 11 سال سخت بوده برات (:))) توصیه م بهت اینه که یه تجدید نظری تو دیدت از زندگی بکن :-"
شما احتمالا فن رو با برده و نوکر و بنده اشتباه گرفتی
بر عکس دوستان سونی فن انگار فن بودن رو با سهامدار بودن اشتباه گرفتن :-" (که البته همون سهامداراش هم باید خوشحال باشن الان :D)

آخرین ویرایش:

WTF?

کاربر سایت
Mar 27, 2015
1,087
نام
محمد
انقدری که جماعت بازیسنتر من جمله خودم پیگیر "بازی" ها هستیم، موندم اگر ما رو در نهادهای دولتی استخدام میکردن یا مطالبه گر حقوق انسانی (؟!:D) خودمون میبودیم، کشور چقدر پیشرفت میکرد:D:>

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
برنامه های Google Stadia: انتشار 120 بازی جدید شامل بیش از 10 انحصاری

گوگل استیدیا در سال 2020 بیش از 120 بازی جدید به لیست عناوینش اضافه خواهد کرد. اخیرا Google در پستی دروبلاگش بیان کرد که بیش از 10 عدد از این بازی ها در نیمه ابتدایی سال میلادی جاری عرضه خواهند شد. و در هنگام عرضه تنها بر روی پلتفرم این شرکت یعنی Google Stadia قابل دسترس خواهند بود.

برای مشاهده جزئیات خبر بر روی لینک کلیک کنید.

تاریخچه سخت افزاری کنسول های پلی استیشن - بازی سنتر

@official_bazicenter |

وقتی همچین چیزی میخونم بیشتر خندم میگیره...

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
انقدری که جماعت بازیسنتر من جمله خودم پیگیر "بازی" ها هستیم، موندم اگر ما رو در نهادهای دولتی استخدام میکردن یا مطالبه گر حقوق انسانی (؟!:D) خودمون میبودیم، کشور چقدر پیشرفت میکرد:D:>
نه داداش مگه فکر کردی الان چقدر گیمر تو ایران داریم:D الان گیم تو مملکت شده یه چیز لاکچری. دست ما جماعت کوچیک به جایی نمیرسه.
===
این حرکتی که سونی داره میزنه (و مایکروسافت قبلا زده بود) از نظر اینکه عده بیشتری میتونن بازی ها رو تجربه کنن خوبه و درش شکی نیست. ولی گیم برای من یکی رنگ و بوی قدیمیش رو داره از دست میده. یه زمانی دهه نود میلادی رو به خاطر میارم وقتی هنوز سگا هم بود. سگا نینتندو و سونی سه تا پلتفرم کاملا مجزا با کلی انحصاری. کومودور/ویندوز هم دنیای خودشو داشت.
یه سری بازیهای FPS و RPG روی PC بود رو کنسول نبود، از اونور رو هر کدوم کنسولها بازیهای خاصی بود که رو PC و سایر کنسولها نبود. مثلا سگا دریم کست Skies of Arcadia، سونیک کریزی تکسی و... رو داشت انحصاری خودش
اینطوری بود که مثلا میرفتی خونه اون دوستت که PC داشت، حتی میدیدی فوتبالیم که بازی میکنه یه چیزیه تو رو کنسول نداری:D
الان چیزی که هست اینه که هویت کنسول داره رنگ میبازه و این موضوع شاید یه جبر تاریخی باشه.
تمام اینا با ورود مایکروسافت (لعنه الله علیه:D) به این صنعت شروع شد:D از کنسول اولیش که شبیه PC بود بگیر تا 360 که پای RPG های PC رو به کنسول باز کرد و بعدم ایکس باکس وان:D
از یه طرف خوشحالم که عده ی بیشتری میتونن بازیهای کنسولی رو تجربه کنن، از یه طرف هم ناراحت، چون وقتی چیزی هویتشو از دست بده رو به زوال میره.

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
خو اگه واقعا فکر می کنی وضع مایکروسافت خراب تر شده تو چند سال اخیر پشت سر هم، باشه :D

سونی هم به همون جا کشیده میشه

من که یه جور دیگه می بینم... کار و بار مایکروسافت واسه پهن کردن سفره اش حسابی گرفته
من دقیقا نمی‌فهمم این گرفتن کار و بارش چیه.... همین پارسال بود درآمد کل گیمینگ مایکرو و نینتندو با هم اندازه PSN نمیشد... :D;;)

دقیقا چی گرفته... این جو مثبتی که بابت افزایش فرست پارتی و قدرت کنسول ایجاد شده رو بهش نمیگن موفقت xbone و گرفتن کسب و کار :D

بعدشم سیستم و شیوه های کاری سونی 180 درجه تو همه چیز با مایکرو سافت فرق داشته و داره... چه جوری الگوی اقتصادی مایکرو ( که اونم با تمام معیار ها نا موفق بوده) رو برای سونی تجویز میکنید؟؟؟؟

ALI_FURY

کاربر سایت
May 23, 2018
375
از پست های این تاپیک مشخصه PS فن ها چقدر ناراحتن از این موضوع!
البته طبیعیه دیگه چیزی ندارن که باهاش پز بدن :))
بعضی ها هم نگران سود سونی هستن و نسخه تجویز میکنن! فکر میکنن شرکت سونی با این عظمت یه شبه به سرش زده انحصاری هاشو برای پلتفرم‌های دیگه عرضه کنه!

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
کم کم دارم به این نتیجه میرسم یک سریا اینجا سهام دار سونی هستن الانم نگرانن سهام شرکت سقوط کنه ارزش سهامی که خریدن کم بشه ضرر کنن :D اقا شما با این خبر اومدن بازیا سونی رو PC دقیقا چی از تجربه گیمینگتون کم میشه دقیقا چقدر کم میشه ؟ شما اگه وسعتون میرسه برید PC ببندید کنسولتون رو پا تیپایی رد کنید بره (کاری که خودم میخوام انجام بدم :D) اگه انتخاب اول و آخرتون کنسول ـه خوب سخت افزار سونی رو بگیرید حالش رو ببرید سونی هم این وسط یا ضرر میکنه سرش به سنگ میخوره برمیگرده از تصمیمش یا بالعکسش اتفاق میوفته و به راهش ادامه میده خلاصه خودش میدونه و درآمد سالیانش خلاصه اینکه شل کنید تا دردش کمتر بشه جا واسه کل کل با ماکرو هم زیاده خیالتون تخت :D

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
حالا که منتشر نشده ، معلومم نیست این بازیو فقط برای تست میارن روی PC یا نه . اگه تمام انحصاری های سونی اومد روی PC من شکستو قبول میکنم :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر