گزارش: Horizon: Zero Dawn در سال جاری میلادی از طریق Steam و Epic Games Store به PC خواهد آمد

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
797864.jpg

منابعی مورد اعتماد به وبسایت Kotaku اعلام کرده اند که ساخته تحسین شده استودیو Guerrilla Games برای PlayStation 4 یعنی Horizon: Zero Dawn امسال به کامپیوترهای شحصی خواهد آمد.
به گفته 3 منبع آگاه به برنامه های Sony، این شرکت در حرکتی بی سابقه عنوان Horizon: Zero Dawn را به PC خواهد آورد تا به سنت عرضه انحصاری ساخته های استودیوهای داخلی خود بر روی کنسول های PlayStation پایان داده و آینده عناوین اختصاصی خود را طور دیگری رقم بزند. اکنون سه سال از عرضه Horizon می گذرد و این بازی برای اولین بار به پلتفرم دیگری خواهد آمد. منابع Kotaku از عرضه همزمان این بازی بر روی Steam و Epic Games Store خبر داده اند (البته این مسئله هنوز نهایی نشده است). از زمان تصاحب استودیو Guerrilla در سال 2005 توسط Sony...

Continue reading...

آخرین ویرایش:

sang

کاربر سایت
Dec 28, 2009
198
حدود 12-10 سال پیش بود یک تایپیک تو بخش بازی های PC بود که راجع به مرگ PC Gaming صحبت می کردیم، کی فکرش می کرد که 10 سال بعد PC نه تنها یکی از قطب های گیمینگ بشه، بلکه بازی های انحصاری مایکروسافت و پلی استیشن هم براش بیاد. بخش عمده ای از این موفقیت قطعا بخاطر سیاست های Valve و Steam بود و همه PC Gamer ها باید ممنون Gaben باشند.

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
نسل بعد و با گسترش اکس کلاود و گیم پس، کنسول اکس باکس میشه یکی از چندین روشی که میشه سرویس های مایکروسافت رو باهاش تجربه کرد.
تولید کنسول هیچوقت متوقف نمیشه. حتما با قدرت ادامه پیدا میکنه چون هستن کسایی که کنسول رو به خاطر خود کنسول میخوان نه صرفا انحصاری هاش!
ولی مایکروسافت دیگه فقط با کنسولش تعریف نمیشه. کنسول میشه بخشی از مجموعه گیمینگ مایکروسافت که همیشه مخاطب خودشو داره.
چه دوست داشته باشید چه نه، سونی هم همین راه رو خواهد رفت.
این راه به این ۲ شرکت دیکته شده توسط صنعت سرگرمی.
تو موسیقی هم همین اتفاق افتاد.
تو صنعت سینما و تلوزیون هم همین اتفاق داره میفته.(بیشتر تلوزیون البته. تاجایی که حتی غول شبکات کابلی ینی HBO هم سرویس استریم خودشو راه انداخت)
تو بازی هم داره میفته.
سخت نگیرید. اتفاق خوبیه در کل.

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
از بس بعد اینکه گوتی نشد از بازی بد گفتن که من مردد شدم... وگرنه بعد از اون چند تا بازی خریدم ولی دست و دلم سمت رد دد نرفت :D
علی ولدمورت @voldmort یه دوستی داره اون زمان که رد دد اومده بود چون قیمت بالای 1میلیون بود نتونست دیسک بخره بعد که دید همه توی Psn دارن رد دد میزنن بدو رفت با گیفت رد دد رو خرید دو روز کنسول رو روشن گذاشته بود برای دانلود حتی روی استند بای هم بلد نبود بذاره، بعد که دانلود شد ایشون به علی پیام داده رد دد دانلود شده ولی نمیتونم توی بازی برم، علی میپرسه چرا چی شده؟ میگه میترسم از گاد اف وار بهتر باشه، حالا بعد این همه مدت ایشون گاد اف وارو تموم کرده ولی هر روز چند ساعت آنلاین رد دد رو بازی میکنه کسی که تروفی‌های آنلاین لست اف اس یک رو نمیتونست بگیره کسی که تروفی‌های آنلاین فارکرای 4 رو نتونسته بگیره بخاطر پلات رد دد با آنلاین آشنا شده و همچنان از بازی دست نمی‌کشه

VahiD VFSDF

PC GAMER
کاربر سایت
Jul 19, 2010
279
نام
VahiD VFSDF
نکته مهم:
اگر Horizon: Zero Dawn بتونه فروش بسیار خوبی روی PC داشته باشه ( که به احتمال زیاد همینطور میشه )
بشدت احتمال عرضه سایر انحصاریهای فرست پارتی سونی با فاصله زمانی کمتر برای PC زیاد میشه.

مایکروسافت با موفقیعتش سونی وادار کرد بیاد سمت PC

کلیدش زده شده . Only On PlayStation دیگه اعتبارشو از دست داده . سونی داره با سیاستهای مایکرو یکسو میشه

بهترین شعار این میتونه باشه : همه باید از بازی کردن لذت ببرن

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
تنها بازیه که این نسل من به خاطرش زخم بستر گرفتم... فقط خواب باعث می‌شد از بازی کردن دست بکشم... جواهر

بحث همینه که سونی از لحاظ سرویس و استراتژیش تو این زمینه فرسنگها از مایکرو عقب تره... الان مایکرو روی pc هم فقط روی گیم پس تمرکز داره... نه سوخت رسانی به اپیک گیم... سونی اگه میخواست درست حسابی بره سمت سرویس محور شدن باید روی تقویت و گسترش ps now تمرکز می‌کرد... نه درست وقتی که هورایزن رو گذاشته روی Ps now به عنوان بازی محرک برای خرید اشتراک، خبر عرضه بازی روی pc پخش شه... به این میگن سرش پنالتی میزنه به....
سونی قبل اینکه بره سمت حضور تمام قد روی pc... سرویسش رو تقویت می‌کرد... الان عرضه نیتیو فرست پارتی هاش چه کمکی یه آینده سرویس و استریم محور میکنه؟

اون از وضعیت بعضی از استودیو هاش، نسلی یه بازی
اون از وضعیت کنفرانس ها و اطلاع رسانیش
اون از وضعیت افزایش امکانات و سرویس هاش
ووو
سونی بارها ثابت کرده.. استاد ریدن به بخش های موفقشه
عرضه بازی روی pc شاید تو کوتاه مدت رو فروش کنسول ها اثر بذاره اما اگر تصویر بزرگ‌تر ببینی داره طیف مخاطب های انحصاری رو به شدت زیاد میکنه. فرض کن مثلا tlou online رو اگر فقط بخواد رو ps عرضه کنه عملا مخاطب های بازی محدود میشن به همون ۸۰ میلیون کاربر پلاس و این یعنی شانس رغابت با بازی های آنلاینی مثل apex رو از دست میده.

از طرفی در حال حاضر عده قابل توجهی دسترسی به سرویس now رو ندارن و کلا سرویس استریمینگ یه ۴ ۵ سالی کار داره هنوز تا نسل پنجم بیاد و زیرساخت ها رو گسترش بدن. بنابر این حرکت معقولانه این که مهم ترین عامل موفقیتش که انحصاری ها هستن رو محدود نکنه به کاربر های ps.
حرف من این که الان تصمیم درست یوزر جمع کردن برای سونی، مایکروسافت این زودتر فهمید و سیستم گیم پس راه انداخت. سونی راهی نداره اگر نمیخواد آینده رو از دست بده باید انحصارطلبی کنسولیش رو کنار بذاره.

• Like
Reactions: mobin.hb96

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
از بس بعد اینکه گوتی نشد از بازی بد گفتن که من مردد شدم... وگرنه بعد از اون چند تا بازی خریدم ولی دست و دلم سمت رد دد نرفت :D
با این حرکت امپریالیسم سونی به سمت فروپاشی و سقوط حرکت کرد متاسفانه گناه نابخشودنی بود

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
می خندید PC بازها هورایزن رو بعد 3 سال شاید بتونن رو PC تجربه کنن؟
من PS4 بازهایی رو میشناسم که بال درمیارن اگه بعد 6 سال بلادبورن رو PC عرضه شه
نینتندو فن هایی رو میشناسم که بعد n سال میگیرن با شبیه ساز رو SSBMelee ماد نصب می کنن دور همی تورنمنت میذارن
و ایکس باکس پلیرهایی که Halo:MCC رو در عین عرضه همزمان، روی خود PC خریدن

کجای کارید؟ :D

Mehdi-TH

کاربر سایت
Sep 12, 2016
88
یعنی همه بازیهاشون رو برای پلتفرم های دیگه عرضه کردن
بجز این نینتندو
خب وا بده دیگه
زلدا رو واسه pc یا هر پلتفرم دیگه ای منتشر کن

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
می خندید PC بازها هورایزن رو بعد 3 سال شاید بتونن رو PC تجربه کنن؟
من PS4 بازهایی رو میشناسم که بال درمیارن اگه بعد 6 سال بلادبورن رو PC عرضه شه
نینتندو فن هایی رو میشناسم که بعد n سال میگیرن با شبیه ساز رو SSBMelee ماد نصب می کنن دور همی تورنمنت میذارن
و ایکس باکس پلیرهایی که Halo:MCC رو در عین عرضه همزمان، روی خود PC خریدن

کجای کارید؟ :D
نگزان نباش دیر یا زود نوبت نیتندو هست که ما بلاخره به ماریو و زلدا دست پیدا کنیم زلدا رو ps5 میچسبه

• Smile
Reactions: Nameless King

|PREDATOR|

کاربر سایت
Aug 4, 2011
2,309
نام
Rashed
بازی که سه سال از اومدنش میگذره، چه لذتی میتونه داشته باشه؟ اگه همزمان میمود درست ولی نه بعد از چند سال :D

فکر کن Horizon2 روی PS5 بیاد ، بعد شما تازه دارید شماره یکشو تازه روی PC بازی میکنید :))
فک کن بجای اینکه پول به کنسول بدی بتونی با نهایت گرافیک اونم مفت و مجانی بازیش کنی. :Dالبته کرکم نشد مساله نیست چون کلی تخفیف میدن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر