کی اسم این بازی رو میدونه ؟

mdssoft

کاربر سایت
Feb 3, 2006
48
سلام ،
تقریبا 16 سال پیش بود که من یه بازی قشنگی رو تو خونه خالم با پسر خالم بازی می کردیم. خیلی خاطره خوبی از این بازی دارم ، برای همین می خوام تا دوباره اونو پیدا کنم.
متاسفانه اسم بازی و اسم کنسولش رو یادم نیست ، اما می خوام بازی رو کمی شرح بدم تا اگر کسی اونو میشناسه ، بگه.

بازی یه بازی استراتژیک بود.
بازی رو میشد دو نفری هم بازی کرد.
دو گروه تو بازی وجود داشت و هرگروه تعدادی ماشین های نظامی داشتن که در یک زمان فقط می تونست از یکی از اونا استفاده کنه. من یادم میاد که هر گروه 3 تا بالگرد ، 4 تا تانک و تعدادی جیپ داشت که زیر زمین بودن و وقتی که یکی از اونا رو انتخاب میکردی میومد رو زمین.
غیر از اینا هر گروه یه قلعه نظامی ( مثل یه پادگان قوی ) داشت که پادگان ها پدافند های زمینی و هوایی قوی داشتن تا حریف نتونه به راحتی به اون نفوذ کنه.
تو زمین بازی یه پرچم بود و هر گروه باید سعی می کرد که اونو به دست بیاره و اونو به پادگان خودش انتقال بده تا بازی رو ببره.
ما باید پرچم رو تو پادگانمون ، درست همون جایی که ماشین نظامی مون از زیر زمین میومد بیرون ، می بردیم تا بازی رو ببریم.
هر گروه که پرچم رو می گرفت ، گروه دیگه باید سعی می کرد تا با انهدام ماشین نظامی حریف پرچم رو بگیره. شما حتی می تونستی تو پادگان حریف هم نفوذ کنی تا پرچم رو به چنگ بیاری.

از چیزای جالب بازی که یادمه :
بالگردها بنزین داشتن و باید هر از چند گاهی دوباره بنزین میزدن تا سقوط نکنن ( که من هیچ وقت بلد نشدم بنزین بزنم )
دسته بازی های اون کنسول یه جوری بود :) ، یعنی یه جایی داشت تا یه دسته بازی دیگه رو به اون وصل کنی و این طوری می تونستی با چندین دسته بازی کنی.
کنسول بازی که ما روش این بازی رو می کردیم می تونست VCD و Audio CD هم پخش کنه.

شما می دونید اسم این بازی چیه ؟

کلکسیون کنسول های بازی

آخرین ویرایش:

mohi110

کاربر سایت
Jun 5, 2008
359
نام
محسن حدودی
با سلام شرحی که از دسته بازی دادی 100 % برای 3do هستش
احتمالآ
Perfect General

584452_37443_back.jpg

mdssoft

کاربر سایت
Feb 3, 2006
48
دوست عزیز احتمالا کنسولی که بازی میکردی یا 3do بوده یا atari jaguar
http://en.wikipedia.org/wiki/Atari_Jaguar

اگه 3do بود که احتمالش زیاده.....بازی هم فکر کنم یا Panzer general یا return fire
قیافه کنسول بازی یه جورایی یادم هست ، مطمئنم که Atari Jaguar نبوده.

ویرایش:
الان تازه بازی رو دیدم. منظورت return fire هست.
دمت گرم ، زدی تو خال. خود خودشه.
اما چطور می تونم اونو برای Windows دانلود کنم که الان به یاد قدیما دوباره بازی کنم.

آخرین ویرایش:

mdssoft

کاربر سایت
Feb 3, 2006
48
بازی Return Fire رو از اینجا دانلود کردم. اما خیلی کیفیتش پایین هست :) اون قدیما همین بازی رو که می دیدیم تو کف کیفیت میرفتیم :laughing:

کسی یه بازی جدید برای PC شبیه همین بازی می شناسه ؟ ممنون میشم معرفی کنه.

bplus

کاربر سایت
Oct 11, 2010
19
آقایون حالا یکی بمن کمک کنه:d
یه بازبی بود ماله کامپیوتر، حالت بازیهای ادونچر بود. با موس کار میکرد، خیلی قدیمی بود. گرافیکش هم نقاشی بود. یادمه یکی از مرحله هاش سوار موتور بود و باید انقدر کلید موس رو میزدی که موتور سوار کناریت باید می افتاد. یجای دیگش هم یادمه که یک عکس رو تو دستت میگرفتی و وقتی دقت به ناخون هاش میکردی میدیدی که زیرش خیلی چرکه:)) واقعا بازیه خنده داری بود. دیگه چیزی یادم نمیاد. اگه میشه کمک کنین و اسمش رو بگین. ممنون

HamidoOs

کاربر سایت
Jun 28, 2007
1,073
نام
حمید
آقایون حالا یکی بمن کمک کنه:d
یه بازبی بود ماله کامپیوتر، حالت بازیهای ادونچر بود. با موس کار میکرد، خیلی قدیمی بود. گرافیکش هم نقاشی بود. یادمه یکی از مرحله هاش سوار موتور بود و باید انقدر کلید موس رو میزدی که موتور سوار کناریت باید می افتاد.
منظورت Full Throttle نیست؟ ;)

hojatnorai

کاربر سایت
Aug 5, 2010
2
دوستان عزیز منم یه گم شده دارم که خیلی دنبالش گشتم ولی متاسفانه پیداش نکردم.امیدوارم یکی باشه که بازیش کرده باشه.یه بازی ژاپنی p1 حالت متالگیر بود که با اسلحش یه تیر خمیری مانند به دیوار شلیک میکرد و توسط نیروی الکتریسته یا مغناطیس خودوشو از دیوار بالا میکشید.متاسفانه فقط 1 ساعت تونستم بازیش کنم ولی هنوز تو ذهنمه.اگه کسی میشناسه ممنون می شم اسمشو بهم بگه.

licking

کاربر سایت
Jan 20, 2011
13
بازی Return Fire رو از اینجا دانلود کردم. اما خیلی کیفیتش پایین هست :) اون قدیما همین بازی رو که می دیدیم تو کف کیفیت میرفتیم :laughing:

کسی یه بازی جدید برای PC شبیه همین بازی می شناسه ؟ ممنون میشم معرفی کنه.

این بازی که گفتی نسخه 2 هم داره
شماها چرا چسبیدین به بازی های قدیمی این همه بازی جدید خوب هستش

sayyed-ahmad

کاربر سایت
Jan 10, 2008
4
نام
سید احمد
[h=2]يه بازي رو PS1 بازي ميكرديم كه Side Scroller بود (البته اون موقع اين اصطلاح برام بيگانه بود!) يعني از چپ به راست بازي ميكرديم.
فضاي بازي هم به سبك وسترن بود و ما بايد به سمت دشمنان بالاي سرمون يا رو به رومون تيراندازي مي كرديم.
يه مرحلش كه هنوز كاملا تو ذهنم مونده به اين صورت بود كه ما سوار بر اسب بوديم و بايد به دشمنانمون كه سوار بر قطاربودن تيراندازي ميكرديم.
هر محله هم براي خودش يه Boss قوي و سرسخت داشت.
اين بازي به اين خاطر تو ذهنم مونده كه علاوه بر گيم پلي درگيركنندش گرافيك بسيار زيبا و فانتزي و رنگارنگي داشت كه حتي اگر امروز هم بازيش كنيم ازش لذت ميبريم.
در ضمن دو نفره هم ميشد بازي كرد و ميتونستيم در كنار دوستانمون بازي رو انجام بديم.
فقط نكته اينجاست كه اسم بازيش رو فراموش كردم و اصلا براي همين موضوع چند خط توضيح دادم بلكه دوستان كمك كنن و اسم بازي رو بگن.
اگر اسم بازي رو بگين خودم سعي مي كنم لينك دانلودش رو پيدا كنم يا از توپخونه بخرمش ( يه چندجايي هستن كه آرشيوشون خيلي تكميله اما متاسفانه خودشون بازي نكردن و بايد اسم بازي رو بگي تا بررسي كنن ببينن آيا بازي مورد نظر رو دارن يا نه).
ممنون ميشم اگر كمك كنين چون علي رغم جستجوهاي زياد اينترنتي و محلي (توپخونه اي!) نتونستم به نتيجه اي برسم.
[/h]

Mehrdad

کاربر سایت
Nov 23, 2009
2,242
نام
Big Boss
يه مرحلش كه هنوز كاملا تو ذهنم مونده به اين صورت بود كه ما سوار بر اسب بوديم و بايد به دشمنانمون كه سوار بر قطاربودن تيراندازي ميكرديم.
این قسمت منو یاد بازیه لاکی لوک میندازه.

Emperor visari

کاربر سایت
Jan 5, 2011
1,553
یه بازی jrpg تو ps1 بود که اول میرفت تو شهر با مردم حرف می زد،از بالا هم نشون میداد،دشمناش قبل از این که وارد مبارزه مدل RPG بشی همشون ظاهرشون شبیه ماهیهای صورتی رنگ بودن،اگه کسی اسمشو میدونه خواهشا بهم بگه کنجکاوم اسمشو بدونم،آخه اون موقع سواد درست حسابی نداشتم.

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,944
نام
فرهاد
یه بازی jrpg تو ps1 بود که اول میرفت تو شهر با مردم حرف می زد،از بالا هم نشون میداد،دشمناش قبل از این که وارد مبارزه مدل RPG بشی همشون ظاهرشون شبیه ماهیهای صورتی رنگ بودن،اگه کسی اسمشو میدونه خواهشا بهم بگه کنجکاوم اسمشو بدونم،آخه اون موقع سواد درست حسابی نداشتم.

فکر کنم شما منظورت the legend of dragoon هستش که توسط سونی تو سال 1999 برای PS1 عرضه شد بازی شاهکار بود متاسفانه ادامه ای نداشت .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر