کپی خور نرم افزاری ps2 ( اجرا بازیا با فلش مموری)

30 big boss

کاربر سایت
Apr 12, 2020
90
سلام دوستان
من از ps2 استفاده میکنم.فقط بازی gran turismo4 خیلی خیلی کند اجرا میشه.از سایت های مختلف هم فایل رو دانلود کردم اما فایده نداشت
لطفا راهنماییم کنین ممنونم
سلام استاد شما از چه مارک فلش استفاده میکنی و usb 2 یا usb3

milad_8950

کاربر سایت
Jun 3, 2020
5
سلام کسانی که میخوان ps2سری 90000 به بالا رو کپی خور کنن از این برنامه استفاده کنن بدون نیاز به سیدی میشه بازی کرد خودم از همین روش استفاده میکنم طریقه ی نصبش هم مثل fortuna هست اول باید برنامه رو با یه ps2 که فلش خور شده تو مموری کارتتون بریزید بعد مموری کارتو به ps2 خودتون میزنید بعد وارد browser میشید بعد وارد همون مموری کارتی که برنامه رو توش ریختید بشید بعد هم باید دایره بزنید تا خارج بشید بعد هم یه دایره دیگه بعد برنامه بالا میاد بعدم که دیگه وارد opl میشید و وارد بازی میشید اموزش نصبش هم تو یوتیوب هست

Attachments

• funtuna.rar
    2.5 MB · مشاهده: 35
آخرین ویرایش:

K_B

عضو جدید
Oct 22, 2020
2
سلام خسته نباشید
من پلی 2 خودمروبدن هیچ مشکلی فلش خور کردم و الان هم بازی هارو اجرا میکنم و مشکلی نیست ( ن همشون )
ولی چند تا سوال دارم
اول اینکه وقتی free mc boot رو وارد دستگاه میکنیم دیه چ نیازی نصبش بکنیم چون تو سری 9000 همش باید دیسک بوت رو بزاریم دیگه
دوم ینکه من بعضی بازی هارو ک رایت میکنم تو فلش مثل god of war 2 وقتی با opl میزنم اجرا کنه مینویسه the game is fragmented نمیدونم مشکل از کجاس
و سوم اینکه فرقی بین سی دی و دی وی دی هست ؟ برای رایت کردن چون تو نظرات گفتن سی دی بوت ب لنز فشار وارد میکنه ولی من مثلا game shark رو ک داخل سی دی رایت کردم مشکلی تو اجرا نداره ولی وقتی رو دی وی دی رایت میکنم بالا نمیاد و هر جا هم ک رفتم خوندم گفته بودن ک تو سی دی باید رایت کرد گیم شارک رو
چهارمم اینکه چجوری میشکه گیم شارک رو مثل بازیا رایت کرد توی فلش ؟من فایل ایزو شو مثل بازی ها با usb util رایت میکنم تو فلش ولی وقتی اجرا میکنم صفحه رنگی میشه ولی چند تا رنگ تکراری هی پشت هم اجرا میشه و بعد چند دقیقه صفحه کلا ابی میشه و تغییر نمیکنه
پنجم اینکه من تو فلش الان چند تا بازی ریختم و همشون اجرا میشن یکی از این بازی ها نید فور اسپید ماست وانتد هستش ک برخلاف بقیه بازی ها دسته بازی توظ کار نمیکنه ینی هیچ دکمه ای تو بازی کار نمیکنه تو بقیه بازی ها کار میکنه ولی تو این بازی ن نمیدونم مشکل از کجاس
ممنون میشم جواب بدین و ممنون از مطلب خوبتون

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Sega_genesis

EVIL4baz

کاربر سایت
Jul 8, 2014
447
سلام خسته نباشید
من پلی 2 خودمروبدن هیچ مشکلی فلش خور کردم و الان هم بازی هارو اجرا میکنم و مشکلی نیست ( ن همشون )
ولی چند تا سوال دارم
اول اینکه وقتی free mc boot رو وارد دستگاه میکنیم دیه چ نیازی نصبش بکنیم چون تو سری 9000 همش باید دیسک بوت رو بزاریم دیگه
دوم ینکه من بعضی بازی هارو ک رایت میکنم تو فلش مثل god of war 2 وقتی با opl میزنم اجرا کنه مینویسه the game is fragmented نمیدونم مشکل از کجاس
و سوم اینکه فرقی بین سی دی و دی وی دی هست ؟ برای رایت کردن چون تو نظرات گفتن سی دی بوت ب لنز فشار وارد میکنه ولی من مثلا game shark رو ک داخل سی دی رایت کردم مشکلی تو اجرا نداره ولی وقتی رو دی وی دی رایت میکنم بالا نمیاد و هر جا هم ک رفتم خوندم گفته بودن ک تو سی دی باید رایت کرد گیم شارک رو
چهارمم اینکه چجوری میشکه گیم شارک رو مثل بازیا رایت کرد توی فلش ؟من فایل ایزو شو مثل بازی ها با usb util رایت میکنم تو فلش ولی وقتی اجرا میکنم صفحه رنگی میشه ولی چند تا رنگ تکراری هی پشت هم اجرا میشه و بعد چند دقیقه صفحه کلا ابی میشه و تغییر نمیکنه
برای رفع ارور the game is fragmented ، باید بری تو بخش تنظیمات بازی و game fragmentation رو غیر فعال کنی (یا شایدم فعال! هردو رو امتحان کن)، برای بقیه سوالات اطلاعی ندارم.

• Like

milad_8950

کاربر سایت
Jun 3, 2020
5
سلام خسته نباشید
ولی چند تا سوال دارم
پنجم اینکه من تو فلش الان چند تا بازی ریختم و همشون اجرا میشن یکی از این بازی ها نید فور اسپید ماست وانتد هستش ک برخلاف بقیه بازی ها دسته بازی توظ کار نمیکنه ینی هیچ دکمه ای تو بازی کار نمیکنه تو بقیه بازی ها کار میکنه ولی تو این بازی ن نمیدونم مشکل از کجاس
سلام برای اجرای گیم شارک در فلش از نسخه ی elfگیم شارک استفاده کن تو سایتا هست
از funtuna استفاده کن تو سری 90000 بدون دیسک میشه اجرا کرد freemcbootرو

PEDRAMGOLCHIN

کاربر سایت
Jun 11, 2007
4,853
نام
پدرام
175977
دوستان این مدل دستگاه من هست،فت های سری اول
رفتم توپخونه که برام نتورک اداپتور ببنده و هارد،اینا رو بست برام،یه مموری هم برام داد یکی دیگه برنامه ریخت، که بدون دیسک از روی هارد اجرا کنم بازیا رو
ولی الان وقتی روشن میکنم نمیره روی هارد
روی مموری هم چنتا برنامه ریخته که الان حضور ذهن ندارم چیه ولی برم خونه عکسش رو میذارم
فکر میکنم باید یکی از برنامه ها رو از روی مموری پاک کنم
سوالم اینه که برنامه مورد نیاز اینکار چیه اسمش ؟

58mohammad1375

کاربر سایت
May 14, 2020
3
سلام کسانی که میخوان ps2سری 90000 به بالا رو کپی خور کنن از این برنامه استفاده کنن بدون نیاز به سیدی میشه بازی کرد خودم از همین روش استفاده میکنم طریقه ی نصبش هم مثل fortuna هست اول باید برنامه رو با یه ps2 که فلش خور شده تو مموری کارتتون بریزید بعد مموری کارتو به ps2 خودتون میزنید بعد وارد browser میشید بعد وارد همون مموری کارتی که برنامه رو توش ریختید بشید بعد هم باید دایره بزنید تا خارج بشید بعد هم یه دایره دیگه بعد برنامه بالا میاد بعدم که دیگه وارد opl میشید و وارد بازی میشید اموزش نصبش هم تو یوتیوب هست
سلام پلی ۲ فلش خور شده ندارم که بخوام ازش کپی کنم نمیشه بدون نیاز به کپی از مموری پلی استیشن۲ درستش کنم؟ پلی۲ من سری ۹۰۰۰۶؟چی سرچ کنم توی یوتیوب که آموزشش در بیاد؟بسته ps2 tool box وبلاگ فری ام سی بوت همین روشی که شما میفرمایید رو درست کرده و میفروشه ۵۰ تومن کسی روشش رو بلد نیست؟

• Like

vendor

کاربر سایت
Jul 9, 2007
457
سلام پلی ۲ فلش خور شده ندارم که بخوام ازش کپی کنم نمیشه بدون نیاز به کپی از مموری پلی استیشن۲ درستش کنم؟ پلی۲ من سری ۹۰۰۰۶؟چی سرچ کنم توی یوتیوب که آموزشش در بیاد؟بسته ps2 tool box وبلاگ فری ام سی بوت همین روشی که شما میفرمایید رو درست کرده و میفروشه ۵۰ تومن کسی روشش رو بلد نیست؟

من روشی که ایشون گفته رو نمیفروشم. روش من نه ربطی به fortuna داره و نه ربطی به funtuna داره. کی این شایعات رو درست کرده نمیدونم.

58mohammad1375

کاربر سایت
May 14, 2020
3
من روشی که ایشون گفته رو نمیفروشم. روش من نه ربطی به fortuna داره و نه ربطی به funtuna داره. کی این شایعات رو درست کرده نمیدونم.
قصد اهانت نداشتم فقط خواستم ببینم کسی نمیتونه به صورت رایگان به ما آموزش بده

• Like
Reactions: amirali2387

vendor

کاربر سایت
Jul 9, 2007
457
قصد اهانت نداشتم فقط خواستم ببینم کسی نمیتونه به صورت رایگان به ما آموزش بده
اولا بدون اینکه بدونی اصلا تو اون بسته دقیقا چیه اومدی میگی:(بسته ps2 tool box وبلاگ فری ام سی بوت همین روشی که شما میفرمایید رو درست کرده و میفروشه ۵۰ تومن ). در صورتی که اصلا ربطی نداره.
دوما هم روش من اختصاصی خودم هست و رایگان نیست که یکی بیاد پخشش کنه.

58mohammad1375

کاربر سایت
May 14, 2020
3
کپی خور نرم افزاری ps2 شیوه ای از کپی خور برای ps2 هست که بازیا رو با فلش مموری روی خود ps2 اجرا کنید

روشی که مدنظر دارم یاد بدم خودم روی ps2 آکبند خودم تست کردم و جواب داد و در اینجا مراحلی که طی کردم مرحله به مرحله آموزش میدم ( این روش روی همه مدل ها ps2 حتی سری 90000 هم جواب میده )

مرحله 1 - در اول کار باید فایل cd MCBOOT.ELF Play Station 2 دانلود کنید حجم فایل 4 مگابایته

فایل از حالت فشرده خارج کنید که یک فایل iso حدود 13 مگابایت حجم داره و این فایل با برنامه nero یا ultra iso رایت کنید روی دیسک سی دی

مرحله 2 - مموری کارت ps2 وصل کنید حالا دیسک بزارید تو ps2 و دستگاه روشن کنید برنامه اجرا میشه روی سربرگ اولی که Normal Install روش x بزنید برنامه خودش نصب میکنه آخرش تموم شد PS2 خاموش کنید ( توی مموری کارتتون 3 تا فایل جدید درست شده )

مرحله 3 - بعد برنامه دانلود OpenPS2Loader zip دانلود کنید از حالت فشرده خارج کنید پوشه برنامه بریزید صفحه اول فلش مموری

مرحله 4 - بعد برنامه دانلود USBUtil v200 full zipدانلود کنید از حالت فشرده خارج کنید برنامه اجرا کنید تو کامپیوتر وقتی برنامه اجرا شد dvd بازی ps2 بزارید تو dvd رام روی گزینه file کلیک کنید روی گزینه Create [GAME/ISO] form CD/DVD کلیک کنید و در قسمت to محل فلش مموری بدید

اگه ایمیج بازی از قبل تو کامپیوتر دارید این برنامه باز میکنید روی گزینه file کلکی میکنید گزینه Creae game form ISO را کلیک کرده و بعد در قسمت Form محل ذخیره فایل ایمیچ را باز کرده تا نام فایل ایمیچ در قسمت Name قرار بگیرد حالا در قسمت To محل ذخیره بازی را در فلش انتخاب کنید و روی دکمه Create کلیک کنید . صبر کنید تا دکمه Cancel به دکمه Close تبدیل شود در این حالت بازی کپی شده است دقت کنید ایمیج حتما باید با پسوند iso باشه

نکته: حتما اسم فایل های که بازی ps2 توش هست باید کوتاه باشه و همچنین اسم iso بازی

مرحله 5 - حالا دیسک بوت بزارید تو ps2 برنامه بالا اومد روی سربرگ fmbc configutatr دکمه x بزنید پنجره جدید سفیدی باز میشه x بزنید بعد پنجره سرچ سفیدی باز میشه روی گزینه یکی مونده به آخر return to loader دکمه x بزنید کنید و پنجره جدیدی میاد که 3 گزینه داره شما فقط دکمه دایره بزنید

نکته: بار اول تا مرحله 4 انجام دادید دیگه لازم نیست 4 مرحله اول انجام بدید و از دفعه ها بعد فقط مرحله 5 انجام بدید

یه صفحه جستجو سفید میاد روی فایل mass:/ دکمه دایره بزنید پوشه OpenPS2Loader دایره بزنید داخل پوشه شده و فایلی به اسم OpenPS2Loader.elf میبینید که کنارش سبزه روش دکمه دایره بزنید برنامه اجرا میشه یه صفحه آبی رنگ با تنظیمات

دقت کنید روی setting تایید کنید نگاه کنید گزینه USB device start mode جلوش auto باشه اگه نبود به auto تغییر بدید حالا برگردید صفحه اصلی روی save تایید کنید حالا روی همون صفحه اصلی دکمه دایره بزنید لیست بازیا داخل رم نشون میده روی هر کدوم x بزنید اجرا میکنه

در ps2 باز کنید دیسک در بیارید دوباره در ps2 ببندید و بدون دیسک بازی کنید

من با این روش 7 بازی Heracles chariot racing . TOY STORY 3 . Medal of Honor - Vanguard . Call Of Duty: World At War Final Fronts

killzone
. crash twinsanith . Rayman Raving Rabbids با همین روش بازی کردم و بدون مشکل کار کردن

ذکر چند مورد واجبه 1 - بازی که با برنامه USB Util تبدیل کردید حتما باید فایل تبدیل شده رو صفحه اول ( ROOT ) فلش مموری بریزید

2- فقط تک بازی میتونید بریزید چون یه فایل برای اجرا بازی هست اسم و پسنوندش ul.cfg هست و تو همه بازیا ساخته میشه

3- بازی روی مموری سیو میشه و ترسی از خرابی یا پاک شدن سیو ها نداشته باشید

چند برنامه که شاید بهشون احتیاج پیدا کنید

دوستانی از اجرا نشدن بازی ها در روش کپی خوری که یاد داده بودم گفتن . منم تو فروم ها گشتم و فهمیدم با تبدیل ریجن بازی میشه اجراشون کرد من خودم بازی Medal of Honor - Vanguard (USA دانلود کرده بودم اجرا نشد بعد با این برنامه 21 کیلوبایتی پچش کردم اجرا شد

با استفاده از اين برنامه خيلي مفيد ميتونيد ايميج بازي رو به فركانس NTSC پچ كنيد

پس از دانلود اين برنامه رو باز كنيد سپس روي گزينه Browse كليك كنيد و ايميج يا فايل ELF را انتخاب كنيد و حالا گزينه PATCH FILE را بزنيد تا تبديل شود و حالا بازي شما به NTSC تغيير يافته است.

در صورتي كه فايل ELF درون ايميج وجود داشته باشه از اين فايل يك پشتيبان توسط برنامه گرفته ميشه.

برنامش خيلي بدردبخوره و مطمئن باشيد يه روزي به كمكتون مياد

ps2_pal2ntsc_yfix

مرورگر اینترنت برای پلی استیشن 2

اسم این برنامه ps2 browser است که شما میتوانید با استفاده از اون به اینترنت وصل بشید و سایتهای اینترنتی را مشاهده کنید.

پس از دانلود کردن فایل را باز کنید و ایمیجImage.nrg را در یک سی دی خام رایت کنید.سپس پس از رایت کردن سی دی را در کنسول بگذارید و کابل شبکه را به کنسول و مودم ADSL خود وصل کنید حالا کنسول را روشن کنید و پس از ساختن یک سیو دو گزینه می اید که شما گزینه دوم یعنی central station را انتخاب کنید کمی بایستید به اینترنت وصل میشود.(ممکن است این برنامه با مودم شما ناسازگارباشد و به اینترنت وصل نشود )

PS2Browser

دانلود برنامه LUA Player.ELF با پسوند ELF(برنامه ای برای باز کردن بازی های PSP در PS2)

این برنامه میتونه بازی های با پسوند LUA پی اس پی رو اجرا کنه. بعد از دانلود تمامی محتویات داخل ارشیو را روی فلش خود بریزید سپس فلش را به کنسول وصل کنید حالا فایل luaplayer.elf را اجرا کنید.و حالا شما این برنامه را دارید.به طور معمول این luaplayer چند برنامه دارد اما برای اینکه بازی یا برنامه روی اینluaplayer بریزید لازم است:اول بازی یا برنامه ای را با فرمت lua را باید داشته باشید

اگر ندارید میتوانید از لینک روبرو بازی یا برنامه lua بگیرید

Downloads - PSP - Homebrew Games - LUA Games - PSP Brew - PSP Homebrew, PSP Saved Games, PSP Downloads

حالا محتویات بازی یا برنامه دانلود شده را اگر درون یک فولدر خالی نیست درون یک فولدر خالی بریزید.سپس درون ارشیوی که برنامه luaplayer را دانلود کردید فولدری به اسم Applications وجود دارد که بعد از اسخراج حالا این فولدرApplications درون فلش شماست حال باید فولدری که دارای بازی یا برنامه است را درون فولدر Applications توی فلش بریزید سپس برنامه luaplayer.elf را دوباره اجرا کنید و بازی یا برنامه شما در منوی ان ظاهر میگردد.

luaplayer_ps2_0.20R3

حالا چند شبیه ساز قابل قبول قابل اجرا روی ps2

خوب در ضمینه اجرا شبیه سازا باید بگم پوشه برنامه ها و شبیه سازا باید بریزید صفحه اصلی ( ROOT ) فلش مموری و تو مرحله 5 بجا رفتن به فایل OpenPS2Loader و اجرا فایل OpenPS2Loader.elf به پوشه شبیه ساز رفته و اون شبیه ساز اجرا میکنید

شبیه ساز GAMEBOY ADVANCE

شبیه ساز رو از این لینک دانلود کنید:

Gps2 Kai 3.3 Test1

بعد از دانلود فایل فشرده رو باز کنید و پوشه GBA درون فایل فشرده رو در روت (محیط اصلی) فلش بریزید. بازیها رو هم با فرمت zip یا gba بریزید توی فولدر Rom که توی همون پوشه اصلی GBA هستش.

در محیط شبیه ساز روی هر بازی که دکمه استارت دسته رو بزنید بازی اجرا میشه!

در برنامه زن دکمه R2 سیو در هر موقع میشه که باید X بزنید و دکمه مثلث منو ها شبیه ساز میاره

شبیه ساز SEGA Genesis

لینک دانلود برنامه

دانلود PGEN151s zip

--------------------------
در همین رابطه:

اجرا بازی های PS2 با فلش مموری

آموزش رایت سی دی پلی استیشن 2

اجرای بازی از USB و هارد با PS2

روش انتقال سیو به پلی استیشن 2

آموزش آنلاین بازی کردن با Ps2
سلام ببخشید فلش ۶۴ گیگ رو پلی استیشن ۲ میخونه یا نه من تا ۳۲ گیگ رو امتحان کردم ولی یکی گفت ۶۴ رو نمیخونه فلشی که بازیا رو روش کپی میکنیم رو منظورمه نه مموری کارت پلی ۲

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
من یک کنسول فت دارم که داغون بود و به هزار مکافات زنده اش کردم ولی خب دیسک درایوش کاملا نابود شده. راهی نیست بتونم فلش خورش کنم؟

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
من یک کنسول فت دارم که داغون بود و به هزار مکافات زنده اش کردم ولی خب دیسک درایوش کاملا نابود شده. راهی نیست بتونم فلش خورش کنم؟
فکر کنم یک مموری کارد که فایل های فلش خور روش باشه کارتو راه بندازه

• Like
Reactions: Democracy

vendor

کاربر سایت
Jul 9, 2007
457
میتونن از یه کنسول دیگه که لنزش سالمه برای فلش خور کردن کمک بگیرین(مراحل رو بر روی دستگاه با لنز سالم انجام بدین و بر روی کنسول خودتون استفاده کنین)

• Like
Reactions: Democracy

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر