کنسول میکرو/ Famicom / NES امروز چهل ساله شد.

Squall*

کاربر سایت
Mar 13, 2009
541
نام
فرید
اون وقت باید همون کارتریجی که بالا لینک دادم رو بسازی و یه جوری داخل خود کنسول جاسازی بکنی

البته اگه میخواهی کار تمیز در بیاد باید کلا از صفر مدار چاپی جدید بزنی طوری که کنسول و کارتریج با هم ادغام بشن.

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
اون وقت باید همون کارتریجی که بالا لینک دادم رو بسازی و یه جوری داخل خود کنسول جاسازی بکنی

البته اگه میخواهی کار تمیز در بیاد باید کلا از صفر مدار چاپی جدید بزنی طوری که کنسول و کارتریج با هم ادغام بشن.

دمت گرم عزیز ممنون از کمک و راهنماییت

خیلی دلم میخواد یه میکرو از بازار بخرم ( اصل بودن یا غیر اصل بودنش برام مهم نیست ) و بازیایی که یه عمر باهاش زندگی کردم دوباره تجربه کنم بخصوص super mario bros بازی کنم که هیچوقت بخاطر نداشتن سیو نتونستم تمومش کنم یا بازی هایی که هیچوقت کارتجشون گیرم نیومد یادمه اون زمان برای 1 روز کارتج گرو میدادن 1000 تومن این پول برای سال ها دهه 70 شمسی واقعا زیاد بود یا خیلی به دلم موند super mario bros نسخه 3 بازی کنم

البته بازی super mario bros 3 روی gba بعد ها بازی کردم اما خوب نسخه اصلی روی کنسول خونگی اونم میکرو خیلی لذت بخشتره

خیلی ها میگن با شبیه ساز بازی کن راحت نه خرج داره و ....... اما مزه گیم واقعی روی خود کنسوله حتی نه اجراش روی کنسول دیگه چه برسه با شبیه ساز بازی کردن

تا 1 سال پیش یه سری میکرو پرتابل که تو طرح ها gba micro - gba sp - psp go و ..... تو بازار ریخته بود که بعضی هاشون کارتج همراهش بود بعضی ها هم نه از روی کارت حافظه فقط اجرا میکردن اما رفتم پشت شهرداری انگار تخمشو ملخ خورده - حالا نمیدونم این جور دستگاه ها توانایی سیو دارن یا نه؟

دوست دارم زلدا میکرو بازی کنم و تموم کنم و بخصوص اگر از این میکرو دستی ها باشه چه بهتر چون همه جا میتونی ببریش

مثلا این عکس ها رو ببینید
https://www.google.com/search?q=gb+...&sa=X&ei=vmdIVez1PIutafHmgMAD&ved=0CAYQ_AUoAQ

لذت بازی واقعیه

جالب اینجاست کنسول میکرو انقدر تو دنیا محبوبیت داره طرح هر چیزیشو تولید میکنن تو کل دنیا فروش زیادی داره مثل میکرو طرح ps1 - طرح ps2 - طرح xbox prginal - طرح ps3 - طرح nintendo 64 - طرح ds و ...............

nes_love_dribble.jpg

HEADER1.jpg

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
این میکرو کامپیوتری ها دهه 60 و 70 یادتونه :d

playpower.jpg
playpower.jpg

1_1_1359786.jpg

یادمه من یدونه از اینا برای کانون پرورش فکری و هنری بود خریدم اسمش رایانک بود کارتج میزاشتم روشن میکردم هم توش بازی بود هم ورد 97 - اکسل 97 - کیو بیسیک - آموزش انگلیسی و ...... داشت حتی پرینتر هم بهش وصل میشد اون زمان 39 هزار تومن از نمایشگاه خریده بودم خیلی باحال بود

سال ها سال دستم بود که بعد یه روز من نبودم اومدم بهم گفتم فلانی اومده بود خونمون اینو همینطوری دادیم به بچه اش تا بازی کنه منم اینطوری 8-|

حتی یه زمانی از اینا اومد مودم داخلی داشت وصل باهاش میشد اینترنت دیال آپ وصل شد اینترنت رفت

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
@ehsanservatچه ربطی داره اینا به تاپیک!
هدف این یوزر از این همه پست بی ربط و الکی چیه نمیدونم![-(
عزیزم میخوای تعداد پست هات زیاد بشه اینجوری زور میزنی:))

هر کسی بهر کار ساختن یکی فکر کردن یکی بدون تفکر نظر دادن کار خداه دیگه بیکی عقل میده به یکی نمیده

بجا تمسخر دیگران چشماتو کار بنداز که تاپیک کلا درباره کنسول نینتندو 1983 هست که ریجن us ش nes هست ریجن آسیاش فامیلی کام و تو ایران به اسم میکرو شناخته میشه اسم میکرو از یه فامیلی کام کلون که تو ایران پر بود گرفته شد و موندگار شد

حالا سوال پرسیدم درباره اجرا بازیا توسط sd کارت روی میکرو و جواب هم گرفتم و پست از کنسول میکرو که تو طرح ها مختلف ساخته شده مثل همون میکرو کامپیوتر ها

حالا بی ربط بودنش کجاست؟؟؟؟!!!! نکنه دوست داشتی از بازی که آواتارشو رو پروفایلت گذاشتی برای میکرو صحبت کنم؟

زور زدن هم نداره تاپیک درباره کنسوله میکروه و فقط هم درباره کنسول ها وبازی ها میکرو صحبت شده ولی اون کسی داره زور میزنه میاد تو تاپیک کنسولی و الکی و بدون دلیل فقط میخواد یه چیزی گفته باشه مثلا بخنده ولی در اصل به خودت خندیدی و دیگران بهت خندیدن

• Like
Reactions: nimaazmayesh

new jtag

کاربر سایت
Oct 22, 2014
12
هر کسی بهر کار ساختن یکی فکر کردن یکی بدون تفکر نظر دادن کار خداه دیگه بیکی عقل میده به یکی نمیده

بجا تمسخر دیگران چشماتو کار بنداز که تاپیک کلا درباره کنسول نینتندو 1983 هست که ریجن us ش nes هست ریجن آسیاش فامیلی کام و تو ایران به اسم میکرو شناخته میشه اسم میکرو از یه فامیلی کام کلون که تو ایران پر بود گرفته شد و موندگار شد

حالا سوال پرسیدم درباره اجرا بازیا توسط sd کارت روی میکرو و جواب هم گرفتم و پست از کنسول میکرو که تو طرح ها مختلف ساخته شده مثل همون میکرو کامپیوتر ها

حالا بی ربط بودنش کجاست؟؟؟؟!!!! نکنه دوست داشتی از بازی که آواتارشو رو پروفایلت گذاشتی برای میکرو صحبت کنم؟

زور زدن هم نداره تاپیک درباره کنسوله میکروه و فقط هم درباره کنسول ها وبازی ها میکرو صحبت شده ولی اون کسی داره زور میزنه میاد تو تاپیک کنسولی و الکی و بدون دلیل فقط میخواد یه چیزی گفته باشه مثلا بخنده ولی در اصل به خودت خندیدی و دیگران بهت خندیدن

حالا یه کنسول داری و دلیل نمیشه هر دقیقه بیای پست بدی و تاپیک بیاری بالا!
ربط گیم بوی به میکرو چیه اون وقت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
قضیه wii شده و هر جا میری هی درباره وی حرف میزنی و پست های قبلی دوباره کپی پیست میکنی که چی آخه:|
دقیقا بگی فازت چیه خیلی خوب میشه،عقده ای چیزی داری آیا؟:d

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
حالا یه کنسول داری و دلیل نمیشه هر دقیقه بیای پست بدی و تاپیک بیاری بالا!
ربط گیم بوی به میکرو چیه اون وقت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
قضیه wii شده و هر جا میری هی درباره وی حرف میزنی و پست های قبلی دوباره کپی پیست میکنی که چی آخه:|
دقیقا بگی فازت چیه خیلی خوب میشه،عقده ای چیزی داری آیا؟:d

اینجا تاپیک کنسول کنسول میکرو/ Famicom / NES هستش و طرفدارا این کنسول از این کنسول میگن چه خود کنسول چه کنسول ها کلون چه بازی هاش و به شما ربطی نداره تو تاپیک میکرو چرا درباره میکرو گذاشته میشه آقای عقده ای

اگذ چشمتو باز میکردی همین صفحه اون بالا پست 36 http://forum.bazicenter.com/thread79499/page3/#post3722699 نوشتم که این کنسول میکروه طرح gba sp زدن - حالا اومدی میگی گیم بوی چه ربطی به میکرو داره :)) دمت گرم موجبات خنده و شادی مارو فراهم کردی :)) چنتا افرادی مثل تو تو جامعه باشن دیگه نه کمدین لازم داریم نه سیرک نه چیزی مردم سر خود شادو شنگول میشن :d

اگر سواد داری بخون اگر نداری خوب نظر نده کسی که تهدیدت نکرده بیایی نظر بزاری بدون اینکه پست ها خونده باشی

خوب تو تاپیک wii از wii نزارم از صفات بارز تو بزارم؟؟؟؟

سنت قد نمیده این کنسول بشناسی برو دنبال بازیت

famicom.jpg

new jtag

کاربر سایت
Oct 22, 2014
12
اینجا تاپیک کنسول کنسول میکرو/ Famicom / NES هستش و طرفدارا این کنسول از این کنسول میگن چه خود کنسول چه کنسول ها کلون چه بازی هاش و به شما ربطی نداره تو تاپیک میکرو چرا درباره میکرو گذاشته میشه آقای عقده ای

اگذ چشمتو باز میکردی همین صفحه اون بالا پست 36 http://forum.bazicenter.com/thread79499/page3/#post3722699 نوشتم که این کنسول میکروه طرح gba sp زدن - حالا اومدی میگی گیم بوی چه ربطی به میکرو داره :)) دمت گرم موجبات خنده و شادی مارو فراهم کردی :)) چنتا افرادی مثل تو تو جامعه باشن دیگه نه کمدین لازم داریم نه سیرک نه چیزی مردم سر خود شادو شنگول میشن :d

اگر سواد داری بخون اگر نداری خوب نظر نده کسی که تهدیدت نکرده بیایی نظر بزاری بدون اینکه پست ها خونده باشی

خوب تو تاپیک wii از wii نزارم از صفات بارز تو بزارم؟؟؟؟

سنت قد نمیده این کنسول بشناسی برو دنبال بازیت

famicom.jpg

باشه خوشگله:-*
آدم طرفدار nes هم باشه بیاد یه مشت عقده ای مثل تو ببینه که دارن زوری ازش طرفداری میکنن حالش از تاپیک بهم میخوره:-&
تا وقتی امثال تو توی این تاپیک ها هستن ترجیح میدم صدسال دیگه نیام تو تاپیکb-)

نقل قول نکن که دیگه علاقه ای به دیدن پست های زورکیت ندارم

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
باشه خوشگله:-*
آدم طرفدار nes هم باشه بیاد یه مشت عقده ای مثل تو ببینه که دارن زوری ازش طرفداری میکنن حالش از تاپیک بهم میخوره:-&
تا وقتی امثال تو توی این تاپیک ها هستن ترجیح میدم صدسال دیگه نیام تو تاپیکb-)

نقل قول نکن که دیگه علاقه ای به دیدن پست های زورکیت ندارم

ممنونم از پست ها گرانبهات که باید با الماس نوشت روی لوح یاد بود :d

از دیدارت خوشحال شدم ممنون موجبات شادی کل فروم فراهم کردی :d خدا پشت و پنهات باشه تا ابد :d جامعه ایران خیلی نیاز به افرادی همچون تو داره باید قدو بالاتو طلا گرفت :d

به سلامت - خوشحال میشم وقتی باز حوصلت سر رفت با خودت فکر کردی چیکار کنم حوصلم از بیکاری برم تو تاپیک بقیه موجبات روده بر شدن بقیه فراهم کنم باز ببینمت

خدا صد در این دنیا صد در اون دنیا بهت بده که دل مسلمونیو شادو شنگول میکنی خدا اجرت بده خدا هر چی میخوای بهت بده

تنت سلامت باشه تا باز موجبات خنده دیگران فراهم کنی

آخرین ویرایش:

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
فکر کنم اکثر شماها بازی شکار اردک کنسول میکرو یادتونه

بازیی که خیلی ها باهاش خاطره دارن

این اسلحه نینتندو یعنی زپر برای اون زمان واقعا پیشرفته و خلاقانه بود

lrg-753-nitendo_zapper_1985.JPG

بیشترا بازی شکار اردک یا Duck Hunt بازی کردن

Duck_hunt_pic.PNG

و قسمت پرتاب دیسک هم داشت

Clay.PNG

غیر از این بازی کنسول میکرو 15 تا بازی دیگه داره که از این اسلحه استفاده میکنه

مثل بازی Wild Gunman

NES_Wild_Gunman.png

که من کلی باهاش خاطره دارم :x

این لیست تمام بازی ها میکرو که از این اسلحه پشتیبانی میکنن

NES Zapper Light gun games

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
فکر کنم اکثر شماها بازی شکار اردک کنسول میکرو یادتونه

بازیی که خیلی ها باهاش خاطره دارن

این اسلحه نینتندو یعنی زپر برای اون زمان واقعا پیشرفته و خلاقانه بود

lrg-753-nitendo_zapper_1985.JPG

بیشترا بازی شکار اردک یا Duck Hunt بازی کردن

Duck_hunt_pic.PNG

و قسمت پرتاب دیسک هم داشت

Clay.PNG

غیر از این بازی کنسول میکرو 15 تا بازی دیگه داره که از این اسلحه استفاده میکنه

مثل بازی Wild Gunman

NES_Wild_Gunman.png

که من کلی باهاش خاطره دارم :x

این لیست تمام بازی ها میکرو که از این اسلحه پشتیبانی میکنن

NES Zapper Light gun games
یادش بخیر زمان خودش یه تکنولوژی پیشرفته بود واقعا خیلی لذت بخش بود

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
یادش بخیر زمان خودش یه تکنولوژی پیشرفته بود واقعا خیلی لذت بخش بود

درسته اصلا خود میکرو یه جهش یا انقلاب بود قبلش که بازیا 4 تا پیکسل آتاری بود حجم بزرگترین بازی آتاری 4 کیلوبایت بود

بعد میکرو اومد یهو دیدم بازیا خیلی خیلی بهتر - رنگارنگ - واقعی تر و ..... که یکی از چیزایی که همگیمون باهاش خاطره داریم همین اسلحه یا زپره که عالی بود و تکنولوژی جالبی داشت

البته کنسول نسل بعدی نینتندو یعنی سوپر نینتندو که با سگا جنسیس داشت رقابت میکرد و به قولی بزرگترین جنگ و نبرد کنسولی صنعت گیم بود - نینتندو بازوکا واقعیت مجازی برای سوپر نینتندو عرضه کرده بود و خیلی جالب تر بود که همین لوازم باعث برنده اون نسل هم نینتندو باشه اما خوب متاسفانه تو ایران خیلی گرون بود یعنی مثلا سگا آکبند میخریدی 25 تا 30 هزار تومن چون کلون بودن اما خود سوپر نینتندو حدود 120 هزار تومن بود هر کارتجشم حدود 30 هزار تومن بود و اکثر قشر پولدار و مرفه میتونستن سوپر نینتندو بخرن

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,934
نام
آرتین
آقا یه بازی بود تو جنگل بود یه مرده بود مشت لگد میزد بعد تمساح میومد میزد یه ذره جلوتر یکی میومد من بش میگفتم غول جنگل :d همینطور میرفتی جلو کسی میدونه بازی چی بود ؟
یه پلتفرمر هم بود یه جایی بود یه موجودی داشتیم شنل کلاه دار تنش بود بیل داشت از پایین سمت چپ صفحه میرفتی بالا صفحه در میومد . حالت چند طبقه بود فضاش
یه بازی هواپیما هم کونامی داشت یه سری مراحل از بقل یه سری از بالا بعد مراحل آخرش یه سری کله های صورت دراز بودن باید از لای اونا در میرفتی کسی بازیشو میشناسه ؟

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
آقا یه بازی بود تو جنگل بود یه مرده بود مشت لگد میزد بعد تمساح میومد میزد یه ذره جلوتر یکی میومد من بش میگفتم غول جنگل :d همینطور میرفتی جلو کسی میدونه بازی چی بود ؟
یه پلتفرمر هم بود یه جایی بود یه موجودی داشتیم شنل کلاه دار تنش بود بیل داشت از پایین سمت چپ صفحه میرفتی بالا صفحه در میومد . حالت چند طبقه بود فضاش
یه بازی هواپیما هم کونامی داشت یه سری مراحل از بقل یه سری از بالا بعد مراحل آخرش یه سری کله های صورت دراز بودن باید از لای اونا در میرفتی کسی بازیشو میشناسه ؟

چه بازیایی هم رو بازی کردی :d من که الان چیزی یادم نیومد از بازی هایی که گفتی

حالا میرم تونت میگیردم اگر چیزی پیدا کردم بهت خبر میدم

• Like
Reactions: r.t.1.n

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر