خبر رسمی اخبار‌مربوط به HANDHELD PC

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,576
نام
alireza
اخبار مرتبط به HANDHELD PC در این تاپیک اطلاع رسانی میشود

Screenshot_20210715-214129_Twitter.jpg

کنسول دستی استیم به اسم steam deck رونمایی شد

مشخصات:

Screenshot_20210715-214229_Twitter.jpg

قیمت :

۶۴ گیگ ۴۰۰ دلار
۲۵۶ گیگ ۵۳۰
۵۱۲ گیگ ۶۵۰

-سیستم عاملش نسخه ای از لینوکس هست ولی میتونه تمام بازیهای ویندوز و لینوکس رو اجرا کنه.
-ماوس و کیبور و مانتور بهش وصل میشه.
-بازیهای در حالت ۷۲۰ اجرا میشوند.
- نسخه های ۵۱۲ گیگ و ۲۵۶ گیگ از nvme استفاده کردن که باعث لود شدن سریعتر بازی ها میشه.
- در اصل استیم دک یک pc هست...میتونید هرکار خواستید باهاش انجام بدین...نصب ویندوز و یا استورهای دیگه.
- سایز صفحه ۷ اینچ هست که رزولوشن 1280×800 هست
- هر ۳ مدل sd کارت هم رو هم ساپورت میکنن

ویدو ign اطاعات بسیار‌کاملی میده

۳۱ سوال که ممکنه سوال خیلی ها باشه:

دسامبر امسال هم عرضه میشه.

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
qCrjvUHvnSR7woQZFR7Vpi-320-80.jpg

10-PC-Games-That-Are-Perfect-For-Steam-Deck.jpg

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,302
نام
مــاکــان
این بحث های دم کرسی و... بیخیال بشین.
حالا یکی یک سوالی کرد، باید تا فیها خالدون قضیه رو بشکافین؟ :D
خواستید توضیح بدید، خصوصی یک پیام بدین بابا.

همین کم داریم بیان از بیخ و بن دسترسی بهش ببندن.

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
دوستان بنظرتون تو بازار ایران قیمتش در چ حدی میتونه باشه؟با توجه به اختلاف قیمت ps5 معمولی و دیجیتال بعیده بین نسخه های مختلفش خیلی تفاوت قیمت باشه

احتمالا پایه ‌اش 10 - 16 تومن فروش بره

erfank96

کاربر سایت
Jan 20, 2015
299
نام
عرفان
من گفتم کسی که از سخت افزار بدونه با کله میره برای خرید این سیستم ... هر سه مدل به شدت جذابن با توجه به درگاه ssd که کار گذاشته شده ... کاربری دستگاهم فوق العادس . آزادی دقیقا در سطح یک pc به کاربر میده. دیگه چی میخواین ... مشخصه این محصول با قبلیا خیلی فرق میکنه ...
پ.ن:در مورد سوییچ دارید بی انصافی میکنید بعضیاتون ... محتوای سوییچ قویه و نینتندو هیچ وقت کنسول قدرتمند به بازار نداده و کسی انتظاریم نداره (هر چند این نسل دیگه فاصله بیش از حد زیاد شده.) ضمن این که بازم میگم سوییچ هیچ ربطی به STEAM DECK نداره.

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
احتمالا پایه ‌اش 10 - 16 تومن فروش بره

از ۱۰ تا ۱۴ گیر بیاد مفت ترین قیمته
واقعا و می ارزه بد جور

الان بخوای یه کیس داغون جمع کنی ارزونترین قطعات و ضعیف کل بازار خاورمیانه پیدا کنی جمع کنی ببیندی
بیشتر از ۱۲ میشه
تازه pc فوق ضعیف و داغون میشه

واقعا مفته استیم داک

• Like
Reactions: mqg1387

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
البته فقط آمریکا شمالی اینطور هست به لطف Scalper ها.
eBay Is Already Filled With Steam Deck Scalpers Asking For Way Too Much Money

اروپا برای همون Q1 2022 در دسترس هست.
توی اروپا از وقتی Pre-Order ها باز شد همون Q1 2022 بود.

---------
Steam Deck هدفش اجرای بازی های PC هست نه اجرای شبیه ساز بازی های نینتندو.
اینی که به Yuzu و Cemu متوسل می شید برای مقایسه با نینتندو سویچ اتفاقیه که در دنیا نمیفته متاسفانه :D
من دنبال مدل ۵۱۲ بودم که رفته Q3 :)) حالا همینو رزرو کردم ببینم چی میشه!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,395
خب اول یکم تعریف کنم از این استیم دک
۱-قبل از هر چیزی از اونجا که تجربه روی پلتفرم اصلی یا شبیه سازی رسمی رو به شبیه ساز ترجیح میدم بیشتر به چشم پلتفرم برای شبیه سازهای دیگه از gcn تا ps3 بهش نگاه میکنم. که به نظرم می‌تونه خیلی عالی باشه.
۲-شبیه سازها به کنار برای افراد پر مشغله یا کسایی که نمیتونم ستاپ عادی داشته باشن مکمل عالی برای سویچ هست.

اما چند سوال هم برام وجود داره

۱-آیا برای بازیهای نسل ۹ میشه روش حسابی باز کرد(می‌تونه یک ایکس باکس پرتابل غیر رسمی باشه) که البته زیاد امید وار نیستم
۲- استیم کنترلر با هدف آوردن دقت موس و کیبورد به فرمت کنترلرها آمد اما چند وقت پیش خبر توقف تولیدش آمد حالا چرا ولو از همون ترک پدها اینجا استفاده کرده (اگر کارایی داره چرا توقف تولید اگر ندارن چرا استفاده مجدد اینجا)
۳-میدونم که مخالف زیاد داره این نظرم ولی به نظر من بازیهای rts جزو واجبات هر pc گیمری هست. با توجه نوع کنترلر این دستگاه و ناموفق بودن ترک پدهای بزرگتر استیم کنترلر توی این سبک راهکار ولو برای این مشکل چیه؟

در نهایت دوستانی که میگن این دستگاه سویچ میلر هست (خودم دوستدارم یکم نینتندو رو ببره تو فکر البته) فکر کنم با دستگاه های مثل سری gpd win و ... آشنایی ندارن (وین ۲ توانایی اجرای بازیهای جدید زمان خودش مثل re2r رو داشت و gpd win max هم باز از اون قویتر بود) بگذریم که غیر از جی پی دی تولید کننده های دیگه هم هستن (قبل از اینکه کسی بگه اینو ولو ساخته و فرق می‌کنه من میگم تا محتوای انحصاری براش نسازه هیچ فرقی نداره ) در واقع گیمینگ پیسی هندهلد چیز جدیدی نیست (اگر فقط پرتابل بودن رو در نظر بگیرم که دیگه...)

پ.ن: راستی بحث سویچ میلر شد کسی از smach z خبری ندارم 🤣

آخرین ویرایش:

17

کاربر سایت
Feb 20, 2007
69
خب اول یکم تعریف کنم از این استیم دک
۱-قبل از هر چیزی از اونجا که تجربه روی پلتفرم اصلی یا شبیه سازی رسمی رو به شبیه ساز ترجیح میدم بیشتر به چشم پلتفرم برای شبیه سازهای دیگه از gcn تا ps3 بهش نگاه میکنم. که به نظرم می‌تونه خیلی عالی باشه.
۲-شبیه سازها به کنار برای افراد پر مشغله یا کسایی که نمیتونم ستاپ عادی داشته باشن مکمل عالی برای سویچ هست.

اما چند سوال هم برام وجود داره

۱-آیا برای بازیهای نسل ۹ میشه روش حسابی باز کرد(می‌تونه یک ایکس باکس پرتابل غیر رسمی باشه) که البته زیاد امید وار نیستم
۲- استیم کنترلر با هدف آوردن دقت موس و کیبورد به فرمت کنترلرها آمد اما چند وقت پیش خبر توقف تولیدش آمد حالا چرا ولو از همون ترک پدها اینجا استفاده کرده (اگر کارایی داره چرا توقف تولید اگر ندارن چرا استفاده مجدد اینجا)
۳-میدونم که مخالف زیاد داره این نظرم ولی به نظر من بازیهای rts جزو واجبات هر pc گیمری هست. با توجه نوع کنترلر این دستگاه و ناموفق بودن ترک پدهای بزرگتر استیم کنترلر توی این سبک راهکار ولو برای این مشکل چیه؟

در نهایت دوستانی که میگن این دستگاه سویچ میلر هست (خودم دوستدارم یکم نینتندو رو ببره تو فکر البته) فکر کنم با دستگاه های مثل سری gpd win و ... آشنایی ندارن (وین ۲ توانایی اجرای بازیهای جدید زمان خودش مثل re2r رو داشت و gpd win max هم باز از اون قویتر بود) بگذریم که غیر از جی پی دی تولید کننده های دیگه هم هستن (قبل از اینکه کسی بگه اینو ولو ساخته و فرق می‌کنه من میگم تا محتوای انحصاری براش نسازه هیچ فرقی نداره ) در واقع گیمینگ پیسی هندهلد چیز جدیدی نیست (اگر فقط پرتابل بودن رو در نظر بگیرم که دیگه...)

پ.ن: راستی بحث سویچ میلر شد کسی از smach z خبری ندارم 🤣
۱- سوال سختیه ... مقایسش با همون gpd win و غیره میگه بازیی مثل cyberpunk رو میتونه اجرا کنه و مقایسه با serie s میشه حدس زد تو رزولوشن 720 نباید مشکلی تو اجرای بازیهای آینده داشته باشه ... و نهایتا تو بدترین سناریو تو بازی های آینده میتونه با fsr از رزولوشن پایین تر up scale کنه
۲-ترک پدا رو انگار بیشتر از رو index برداشتن و گفتن دقت ترک پد ها رو افزایش دادن به نسبت استیم کنترل ... نکته دیگه با ترکیبش با gyroscope تونستن دقت نشونه گیری رو مثلا افزایش بدن، عملا استیم ماشین و کنترل باعث شدن اشتباهای اونموقع رو تکرار نکنن و محصول بهتر بدن
۳-من خودم rts بازم ... خب واقعیت اینه که بازیی مثل sc2 رو با موس کیبورد هم مساله میخوری انقدر سریعه D: (البته من رو ترک پد لپتاپ هم بازی مثل جنرالر بازی کردم !!)
اول از همه اینکه میتونی به موس و کیبورد و مانیتور وصل کنی ... فقط باید ۱ هاب usb type-c بگیری (هر مدل و برندی کار میکنه طبق تستشون) بعد اینکه بعضی بازیها دسته هم ساپورت میکنن بعضا
یا بازیی مثل factorio تو دمو خیلی راحت بازی میکنن

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
✔کنسول Steam Deck امکان اجرای تعدادی از بزرگترین عناوین آنلاین محور را ندارد

📄براساس جدیدترین اطلاعاتی به دست آمده از وب‌سایت ProtonDB (وب‌سایت تخصصی اشتراک گذاری اطلاعات مربوط به چگونگی وضعیت اجرای بازی‌های فروشگاه استیم بر روی سیستم‌عامل‌های لینوکس محور) که از طریق وب‌سایت PC Gamer منتشر شده است، به نظر می‌رسد کنسول دستی استیم دک در حال حاضر با سیستم‌عامل پیش‌فرض خود یعنی SteamOS که سیستم‌عاملی بنا نهاده شده بر اساس سیستم‌عامل لینکون است (اصطلاحاً سیستم‌عاملی Linux-based است)، امکان اجرای تعدادی از عناوین مشهور چند نفره‌ی صنعت بازی‌های ویدئویی از جمله Destiny 2, Apex Legends, PlayerUnknown’s Battlegrounds و Rainbow Six Siege را به دلیل سیستم ضد تقلب آن‌ها که امکان دسترسی به سرورهای بخش چند نفره را از سخت‌افزارهای دارای سیستم‌عامل لینوکس می‌گیرد، ندارد.

-به نقل از گیمفا

mr-game&watch

کاربر سایت
Apr 26, 2012
1,395
۱- سوال سختیه ... مقایسش با همون gpd win و غیره میگه بازیی مثل cyberpunk رو میتونه اجرا کنه و مقایسه با serie s میشه حدس زد تو رزولوشن 720 نباید مشکلی تو اجرای بازیهای آینده داشته باشه ... و نهایتا تو بدترین سناریو تو بازی های آینده میتونه با fsr از رزولوشن پایین تر up scale کنه
۲-ترک پدا رو انگار بیشتر از رو index برداشتن و گفتن دقت ترک پد ها رو افزایش دادن به نسبت استیم کنترل ... نکته دیگه با ترکیبش با gyroscope تونستن دقت نشونه گیری رو مثلا افزایش بدن، عملا استیم ماشین و کنترل باعث شدن اشتباهای اونموقع رو تکرار نکنن و محصول بهتر بدن
۳-من خودم rts بازم ... خب واقعیت اینه که بازیی مثل sc2 رو با موس کیبورد هم مساله میخوری انقدر سریعه D: (البته من رو ترک پد لپتاپ هم بازی مثل جنرالر بازی کردم !!)
اول از همه اینکه میتونی به موس و کیبورد و مانیتور وصل کنی ... فقط باید ۱ هاب usb type-c بگیری (هر مدل و برندی کار میکنه طبق تستشون) بعد اینکه بعضی بازیها دسته هم ساپورت میکنن بعضا
یا بازیی مثل factorio تو دمو خیلی راحت بازی میکنن
اگر بتونه طبق استنباط شما تا آخر نسل بازی های xb رو اجرا کنه می‌تونه شدیداً موفق بشه (البته هر جور متدی بکار بگیرم این بخش شامل مدل بیس نمیشه (به خاطر آس آس دی )) اما این محتاج اینه که بازی سازها این دستگاه رو در توسعه بازی مد نظر بگیرم و از رزولوشن داینامیک یا همین fsrکه خودتون گفتید استفاده کنند.
اما در rts ها موافقم که فکر عناوین رقابتی مثل sc رو هم نباید کرد و بیشتر چیزای مثل AOE و... مد نظرم بود.
اما در کل به نظرم این نوع دستگاه ها بیشتر برای موفقیت با لپ تاپ های گیمینگ باید رقابت کنند.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر